» »

Neočiščen parket v športnih dvoranah

Neočiščen parket v športnih dvoranah

Mare3 ::

Pozdravljeni zanima me če ima kdo kakšno idejo ali pa tisti ki igrate rokomet, košarko, nogomet, kaj storiti v primeru da je parket neučiščen in v dvorani drsi. Sam igram skoraj vsak dan nogomet v dvorani pa je večinoma parket neočiščen in drsi. Pomislil sem na smolo vendar ne bi probaval nič kar ni preverjeno da ne bo potem še huje npr. se smola strdi in še bolj drsi. Zato me zanima kakšen predlog kaj poskusiti da bi namazal na superge da bi manj drsele oz. še bolje da bi se limale na parket. Hvala v naprej za odgovore.

Siddh ::

vzameš metlo pa počistiš, druge ni


gruntfürmich ::

nove superge. in jih imet samo za noter.
pa probaj sam pobrisat parket, samo ne s suho krpo!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Map ::

Tudi v šoli imamo parket v športni dvorani in drsi za znoret. Tut če na žogo stopiš, se ti kar odvrti itd.

Siddh ::

to pa je od praha po večini, včasih pomaga da malo navlažiš gumijast podplat, ampak ne drži dolgo


b00mer ::

Superge je treba imeti primerne...tiste z rjavimi podplati + z roko potegnes po podplatih (spucas) in spila :)

Siddh ::

če jih z roko potegneš traja lih enih 10 korakov, če pa jih navlažiš maš vsaj enih 10min


Mare3 ::

Sredi turnirja ne moreš ti vzeti metle in pometat dvorane :D To da navlažiš je pa isto traja par metrov in začne spet drset enako je s tem ko potegneš z roko po podplatu. Imam superge nove samo za dvorano pa ni razlike še vedno drsi povsod ker malokatera dvorana je res očiščena kot je treba. Mislil sem če bi se dala kakšna lepljiva tekočina ki se zelo lepi da bi se z njo namazalo bi blo super da bi vsaj par minut držalo to ne pa da moram vsak napad z roko brisati podplat...

fosil ::

Dvorano za trening posodiš ekipi curlinga :))
Tako je!

Mare3 ::

Hahaa dobra ja :D al pa najamem tiste da pred mano tečejo in brišejo :) Kaj pa pravite na med. Je dokaj lepljiv pa se mi zdi da se ne strdi, ali pač?

Junfr ::

ja, problematika je, ravno danes sem odletel pri ushiru, lene snažilke ki jih sploh ni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Junfr ()

mihec87 ::

Sladkana voda pa daš v pršilko?

Mare3 ::

Bom probal z sladkano vodo jutri pa bomo videli kako se obnese

Map ::

Ja samo vsega ne dovolijo. Nam je učitelj pravu, da majo v dvorani tudi rokometne treninge, ti pa uporabljajo neko lepljivo maso, da lahko žogo primejo. Ne dovolijo pa tega v vsaki dvorani, zato malo pazi, da ti kdo ne zateži, češ da ne vem uničuješ parket ali karkoli drugega zaradi česar tega ne pustijo.

Mare3 ::

Tista masa ki jo uporabljajo rokometaši se mi zdi da je smola. Sem pa vprašal enega kolega ki igra rokomet pa pravi da je ne dajajo na superge ker se strdi čez čas in če bolj drsi...

HighBane ::

Najboljše je, da greš s vlažno krpo čez vse. Na sredini jo obrneš na drugo stran. S lepljivi stvarmi, ne vem če boš kaj dosegel, ker se ti bo samo prah zalepil gor in boš potem na istem oziroma še na slabšem, ker boš prah kasneje težje očistil. Se mi zdi da je boljše, da prah s krpo pobereš, kakor supergi namazanimi z medom.
Rokometna smola pa je za na roke, da lažje z eno roko žogo primeš.

Map ::

Saj smole ne devajo na čevlje, ampak na roke in ko žoga pade na tla, se smola prime parketa in je čez čas polno smole na parketu.

mat xxl ::

Po tleh pošpricaš malo silikonskega spreja in vzameš drsalke namesto superg, ali pa našpricaš to pred svoj gol in gledaš kako nasprotniki plavajo .... :)

bdoxx ::

ne pomaga druga kot pa nove dobre superge.. ker že v štartu so parketi v lokalnih dvoranah - telovadnicah, premazani z napačnim lakom.

_IKE_ ::

bdoxx je izjavil:

ne pomaga druga kot pa nove dobre superge.. ker že v štartu so parketi v lokalnih dvoranah - telovadnicah, premazani z napačnim lakom.


Ne drži ...

In kaj bo po mesecu dni, ko superge ne bodo več nove ? Spet nove superge?

Imeli smo rekreacijo v nedeljo zvečer, drselo ko hudič, prestavili na soboto zvečer( drsi občutno manj ). V obeh primerah je bila telovadnica zadnjič pobrisana v petek popoldne.

Edina rešitev problema je res samo v tem da se teren prej počisti s krpo. Vse ostalo bo bolj ali manj blažev žegen...

Ejsi_Disi ::

Nič, ama čist nobeno stvar se ne daje na podplat superg. Pomaga seveda, če so nove in pa da jih uporabljaš samo za v dvorano. Ena rešitev je, da pred rekreacijo pobrišete telovadnico z mokro cunjo, ampak to spraviš samo prah dol in vprašanje za koliko časa deluje. Enostavni rešitvi pa sta, da prah iz podplata nonstop brišeš z roko ali pa da v kot telovadnice postavite mokro brisačo in hodiš na vsake kvatre navlažit in spucat podplat.
Je pa ja, kot je nekdo rekel pred mano, problem pri napačnem namazu parketa. To se pozna predvsem pri šolskih telovadnicah, v večjih dvoranah tega ni.

BTW, kje dobite take ideje, da se podplate premaže z medom? ;((
Rock n' roll ain't noise pollution!

iso2000 ::

Glede na to da vas je ene 10 - predvidevam, da ne igraš nogometa sam. Se zmenite in se dobite 5 minut prej, s seboj prinesite par krp, pa lepo prebrišete celo telovadnico. To ponavadi kar pomaga. Vsaj pri nas, ko smo imeli enake težave pri košarki, je to precej pomagalo. No, pa kakšni supergi so res boljši kot drugi. Da bi jih vsake 2 meseca kupoval, je pa res bedarija.

Mare3 ::

Sem že napisal da si v telovadnicah igrajo turnirji tam pa odgovorni ne obrišejo parketa. Kot kaže ni prave rešitve kot pa to da se parket obriše to je seveda možno na rekreaciji na turnirju kjer organizatorji za to ne poskrbijo pač ni možno.

gruntfürmich ::

ne morš neke smole devat na copate. pa od kot ti sploh ta debilna ideja.
če ti novi copati drsijo si slabe izbral. kupi nove, za dvoranski nogomet.
drugače pa se tudi med turnirji lahko pobriše parket; še med polčasom so ga pri nas brisali če je zelo drselo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

cortez ::

tole vi rabiste, pa še vodo zraven.



Pa rokometna smola se ne da na podplat iz surove gume...Kje ste to vidl ? Smola se uporablja zaradi oprijema in vrtinčenja - rollanja žoge .


V najslabšem primeru namočiste eno krpo z vodo in si hodiste obrisat copate, ko vam drsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

IgorGrozni ::

Hmm, to, da bi pa od upravnika, ˝odgovorne˝osebe, zahtevali naj nekaj naredi, npr. bolj temeljito čisti, maže, ipd. vam pa še ni prišlo na pamet ? Da če vam spodrsne, jih lahko tudi tožite za zajetno vsoto?
Če ste ˝zastonkarji˝ na kakšni OŠ je to sicer malo težje, lahko pa poveste staršem, da je telovadnica nevarna. Nekatere mame bodo lastnoročno poskrbele za eksemplarično eksekucijo kakšne čistilke, ki ogroža njenega potomca.:D.

Lp.Igor

thramos ::

Da pretečeš igrišče z krpo na metli rabiš lih 2 minuti ...

Map ::

Cortez, ne bi rad bil nesramen, ampak daj se nauči pisati slovensko.. rabiste, hodiste, namočiste.
Sploh pa kdo je rekel, da bi rokometno smolo na podlet deval?

pek/ ::

fajn špukneš na tla pol pa z copati pobrišeš. vedno dela:D
#nojoke

Mare3 ::

Eh usi preveč pametni... Jst sm preveč zabit da nism odgovornih opozoril na drsečo podlago, pa nogomet sem tudi včeraj začel igrati tako da ne vem kakšne superge je treba izbrati. Lahko nehamo razpravljat ker izgleda ni druge rešitve kot da se obriše parket. To je to lahko se zapre tema.

cortez ::

Se opravičujem gospodiču Union-u, ker mu je "moja" slovenščina preveč delikatna.

Če si se že pikolovsko vpičil v moj odgovor, potem ti odgovora na tvoje vprašanje ne bo težko najti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

Map ::

Cortez, se opravičujem, če sem te kakorkoli užalil, ker sem rekel, da se nauči posati slovensko. Sem pa še enkrat prebral poste in nisem našel odgovora.

DOOM_er ::

_IKE_ je izjavil:

bdoxx je izjavil:

ne pomaga druga kot pa nove dobre superge.. ker že v štartu so parketi v lokalnih dvoranah - telovadnicah, premazani z napačnim lakom.


Ne drži ...

In kaj bo po mesecu dni, ko superge ne bodo več nove ? Spet nove superge?

Imeli smo rekreacijo v nedeljo zvečer, drselo ko hudič, prestavili na soboto zvečer( drsi občutno manj ). V obeh primerah je bila telovadnica zadnjič pobrisana v petek popoldne.

Edina rešitev problema je res samo v tem da se teren prej počisti s krpo. Vse ostalo bo bolj ali manj blažev žegen...


ko sem še igral rokomet sem dolga leta uporabljal adidasove Stabil in mi nikjer ni drselo, tudi po dveh letih ko so bili čevlji čisto uničeni mi v nobeni dvorani ni drselo. Dobri dvoranski čevlji nikjer nebi smeli drseti. Kar se pa tiče tiste smole, ne dajat tega na podplat ker se strdi in rata gladko ko šajba. Na vsake toliko časa pljuneš na tla in zbrišeš pljunek s čevlji :) to je taka hitra finta ko se ti mudi med tekmo :D
Robots will steal your job. But that's OK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obutev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9421686 (3535) gruntfürmich
»

Obutev za košarko 1x tedensko

Oddelek: Šport
91626 (885) Kvinta
»

Nike predstavil nove samozavezljive superge (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5616472 (10834) Machete
»

Kje kupiti samo levo supergo

Oddelek: Loža
212502 (1271) Lari
»

Drseči dvoranski copati

Oddelek: Loža
71793 (1538) Mare3

Več podobnih tem