» »

Povezave !! - brez kablov - Wireless - Kako to izpeljati

Povezave !! - brez kablov - Wireless - Kako to izpeljati

CikO_HD ::

No, vprašanje je bolje definirano kot - KAKO SPRAVITI 2 RAČUNALNIKA SKUPAJ če je vmes 4 KM čistega zraka in nekaj dreves !?
ADSL - v vasi 4 KM vstran od mene kako tale prikluček spraviti do mene (najverjetneje pride v poštev samo radijska povezava - kakšno opremo uporabiti ....)

Vnaprej se zahvaljujem za pomoč !!
  • spremenil: CikO_HD ()

neo ::

Ce povem po domace, to bo drago, predrago!Ce bi bla razdalja malo manjsa, tam cca 300 m, bi se slo samo z wireless karticami, zdaj pa bi rabil se usmerjeno anteno, ki pa ni poceni zadeva. Najvecje sranje pa je, da je zelo tezko dobiti opremo cetudi imas dovolj denarja.Pri nas se ne splaca kupovat, je predrago.Za vec info poglej na www.zgwireless.net, mas obilo informacij. Ta zagrebska ideja se mi zelo dopade, zato navijam za postavitev take mreze v nasi vasi.

CikO_HD ::

Tako sem pregledal tole stran (www.zgwireless.net), res je zanimiva, vendar ima nekatere pomankljivosti.
Težava je v tem, da enostavno nikjer ni prikazano opisano ali je možno priklopiti usmerjevalno anteno ali ne !
Same antene niso tako drage, preverili pa smo razdaljo in je vse skupaj 3.5 km in deloma celo vina razdalja !! Se pravi v osnovi bi delovalo ! Po potrebi lahko dodamo še kakšno ojačevalno točko vmes !

Ali je možno le to narediti doma !

neo ::

Najprej rabis brezzicno mrezno kartico, potem rabis acces point, pol pa se point to point backbone kit-to sta anteni, ki neseta do 6 milj dalec. Vec o tem imas na http://www.orinocowireless.com/products... , kjer je tudi fajn razlozeno.Mogoce acces pointa niti ne rabis, ker lahko priklopis point to point direkt na mrezno, ne vem, vprasaj jih po e-mailu.

branko_bm ::

Mene pa zanima kateri wireless ruter in kateri AC point naj kupim?

Zamisljenega imam MR814

in ACpoint MA 101

Zanima me tudi kako je z signalom? A lovi signal na vidni razdalji nekje 200m in ce so kaksni problemi z signalom?
Ima kdo kaksne izkusnje?

HVALA, LP!

janezl ::

V Ameriki vsi hvalijo Linksys WAP nevem koliko. Baje se ga da navit na še enkrat višjo moč, kot jo ima uradno.
Pri razdaljah so pomembne samo zunanje antene!
Anteno lahko kupiš ali narediš sam (iz konzerve, cevi, yagica, lahko predelaš satelitski krožnik) ali pa jo kupiš.
V vsakem primeru se boš soočil s problemom priklopa na AP, ki mora imeti obvezno zunanjo anteno s konektorjem, na katerega boš priklopil anteno.
Srečno in čimmanj ovir med antenama!


73 de Jani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wifi - na daleč - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
609802 (8718) lebang1
»

Modifikacija WLAN kartic (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
588100 (5924) pujsek_
»

wireless mreža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10412343 (8897) pujsek_
»

Brez Zicni LAN

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131834 (1565) PaJo
»

brezžična mreža (ma ne že spet!)

Oddelek: Strojna oprema
141916 (1635) ferdo

Več podobnih tem