» »

CERTIFIKATI..se splaca ?

CERTIFIKATI..se splaca ?

b00mer ::

Pozdravljeni

Iscem studentska dela na podrocju racunalnistva(sem absolvent), vendar pa je situacija taka, da pri vsaki ponudbi dela zahtevajo vsaj 1 leto izkusenj..(prejsnji teden sem bil na razgovru, kjer me je samo prasal kje sem delal in koliko imam izkusenj..tam se bil cca 2min..epic fail :\ )

Zanima me vase mnenje o cerfitikatih ? Koliksen plus bi dobil pri delodejalcih ?

V mislih imam predvsem Java EE certifikat, ga je ze kdo opravil ?
http://education.oracle.com/pls/web_pro...

Cena je sicer za moje stanje fakin visoka...ampak ok, bi sel v to.

Kako je s tistimi na w3schools ?

mcgeek ::

Razni certifikati te bodo naredili bolj verodostojnega, kar pa še ne pomeni, da boš dovolj dober za njih (govorim o privatnih podjetjih). Odločanje o tem koga se zaposli, temelji večinoma le na preteklih izkušnjah, tvojem odnosu do dela, referencah izven službe.

Certifikat ima še eno pomembno vlogo za podjetje. Kadar se prijavljajo na različne (javne) razpise, te lahko navedejo kot strokovnjaka s certifikatom, kar je velikokrat tudi pogoj v razpisih. Seveda morajo biti to pravi certifikati (MS in podobni); razni w3scholls, brainbench - ne pridejo v poštev.

Monster ::

Certifikat ti je malo draga stvar. Poleg tega moraš nekatere obnavljat vsake 2leti (govorim za MS certifikacije). V resni firmi bi z njim dobil prednost iz razloga kot ga je omenil mcgeek + če ima podjetje dosti ceritificiranih dobijo cenejse licence.

Ampak zaradi cene literature, opravljanja izpita je to velik zalogaj. Rajši počakaj na sluzbo in se tam dogovori naprej ;) ... al pa počakaj na kako akcijo, mislim da ima MS vsake tolko akcijo kjer ti omogočijo zastojn polagat izpit.
Ka zaboga...

Looooooka ::

Rajsi ne obupaj in nadaljuj.
Najdi firmo, ki te bo sprejela zato, ker TI isces izkusnje.
Ce bosta na koncu oba zadovoljna(ti in delodajalec) ti bo ze on pokril stroske izobrazevanja in opravljanja izpitov za certifikate. Sej bo tud sam na plusu...
Skoda, da zdej meces svoj denar stran(razen ce ti res ne dela nekih problemov seveda).

b00mer ::

Enostavno ne morem vec "cakat na sluzbo", nujno rabm nek napredek, da bom lahko vsaj malo konkuriral drugim.
1,7k e bom ze prezivu..samo da bom pol lazje dobu ta siht..

NeMeTko ::

Problem je v tem, da velja načelo 'eden ni nobeden'....dva sta pa ...samo malo več?

Ne narobe razumet, samo kaj boš, ko boš na naslednja vrata potrkal, pa bodo rekli 'mi z Javo pa nič ne delamo'? Katerega certifikata se boš potem lotil?

Verjamem, da je frustrirajoče hoditi od vrat do vrat in povsod poslušati 'če bi imel izkušnje...'.
Vendar certifikat ni 'izkušnja'. Če govorimo o programiranju, so izkušnje tiste, ki jih dobiš pri delu na nekem projektu, 'potrdilo' pa izdelek, ki pri tem nastane.
Da bi te zaposlil nekdo samo zato, da bo nekdo imel na seznamu še enega z določenim certifikatom, da bi lažje konkuriral na javnih razpisih, je utopija.

Jaz bi ti predlagal, da ta čas, ko iščeš stalno zaposlitev, pleteš 'socialno mrežo' in poskusiš najti manjše projekte, ki začasno potrebujejo programerja - pa tudi če je plačilo 'škandalozno'. Če nič drugega, boš imel neke reference in ne boš nazadoval v izkušnjah, temveč napredoval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft ponuja tudi certifikat za Linux

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
2412564 (10729) damjanster
»

Inženir informatike in zaposljivost z določenim znanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6617128 (14117) Invictus
»

Pridobitev MS Certifikatov ali IT faks

Oddelek: Šola
4213571 (12180) bedak
»

Kako dokazat znanje iz IT-ja?

Oddelek: Loža
143703 (2599) NeMeTko
»

Certifikat iz C#

Oddelek: Programiranje
82511 (2226) jeryslo

Več podobnih tem