» »

Znani prihajajoči modeli Intelovih procesorjev Haswell

1
2
3

einstein :P ::

@amigo no1

ja malo narobe primerjaš, se ti ne zdi? e3 vs i7


najdi recimo primerljiv i7 s xeonom e5 2690.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Nemixxx ::

Pa to se splača preidit iz 2500k 1155 podnožja na tega novejšega i5k?
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

keitai ::

Imo ne.

Izi ::

Nemixxx je izjavil:

Pa to se splača preidit iz 2500k 1155 podnožja na tega novejšega i5k?

In kaj je bolje od 2500K ?
Dobiš samo novejšo vgrajeno grafiko, ki je še vedno sranje in posledično večjo porabo, vse ostalo je bolj ali manj enako kot pri 2500K. Kakšnega hitrostnega napredka jaz ne vidim prav nobenega.

amigo_no1 ::

Prav, pa naj bo Xeon E5-2670
http://www.theinquirer.net/inquirer/rev...

In ko vidiš ceno te pritisne na veliko potrebo (+50% glede na 3960X):
http://www.newegg.com/Product/Product.a...

oz 29% več točk
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...

porabe (TDP 130 vs 135W v korist i7):
http://www.cpu-world.com/Compare/825/In...

Zanimivo da je stari i7 990X v Multi-taskingu še vedno boljši kot oba xoeona X5650 & 2670 ter H.264 video encodingu:
http://www.bit-tech.net/hardware/mother...


V koliko Slo firmah bomo v 365 dneh videli dotične xeone v brand delovnih postajah ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Isotropic ::

v dosti firmah, kjer se gredo resno delo. tudi e3 xeoni imajo svoj prostor (hint: ECC) pod soncem.
sedaj pa nehaj spammat, tema je o haswellu.

Isotropic ::

v dosti firmah, kjer se gredo resno delo. ECC ni samo pr kratica v teh sistemih. pa nekako nima smisla primerjati 2.6ghz proca z 3.4ghz v cpubenchmarku, ki je verjetno podoben kot kaksen linpack (cache friendly, FMA v bistvu samo). niso cel svet samo igrice.

e5 recimo ram:
Max Memory Size (dependent on memory type) 750 GB
(ecc seveda)
pa nehaj spamat v temi, ki govori o necem drugem, haswellu.

Zgodovina sprememb…

Loocas ::

pegasus je izjavil:

Haha, primerjat e3 z i7 ... se hecaš ali?
Namig: i3sb ~ e3, i3ivy ~ e3 v2, i5 ~ e5, i7 ~ ...


To kar si napisal je totalna neumnost.. znotraj E3 serije xeonov imaš procesorje tako i3 kot i5 in i7 verzij (govorimo seveda o jedrih in nitih ter frekvencah).

Isotropic ::

tisti "e3-i3" niso lih primerljivi z navadnimi i3. poglej tdp.
mi je pa cudno, zakaj nimajo nobenega tako hitrega po frekvenci kot 3960/ 3970...

ABX ::

Škoda da ni iger ki bi izkoriščale do konca i5 750, kaj šele kaj novejšega.

Fucking konzole.

Če ne drugo moj i5@4Ghz je dober še za kako leto.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

einstein :P ::

@amigo no1

no in?

zdaj vidiš, da je xeon boljši, verjetno te moti tistih 5W več porabe hehe. saj je še dosti xeonov boljših od i7 xtreme, kakšen od teh ima pa ziher še manjšo porabo.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

PrimozR ::

Buddah je izjavil:

No more i3?

Pridejo kasneje, tako kot Pentiumi in Celeroni. Nekje poleti oz. na jesen.

Blazz je izjavil:

tale Tock zna biti precej nezanimiv, če ne bodo presenetili z arhitekturo. Ker jeder, HT in frekvenc niso spreminjali...

Jeder ne bodo, ker nima smisla. S HT-jem pač molzejo kupce. In ja, arhitektura bo povišala IPC, da bodo lahko znižali porabo (za laptope, ultrabooke in celo tablete).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Jaka83 ::

einstein :P je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Mipe je izjavil:

Potem očitno nisi del širšega trga. Za delovne postaje so namenski procesorji.

Xeoni ? Ki so v čem boljši od i7/i5 ?


več predpomnilnika, nižje temperature, manjša poraba, večja zanesljivost, zagotovljeno 24/7 delovanje...

xeone najbolj testirajo in najprej posodabljajo, zato so pač tako dragi. pa še fsb parity imajo, tako da jih lahko dva ali več daš na eno plato in s tem dobiš še večji performance.


Kaj ti to pomaga, če se potem ACAD ali slični programi še vedno sesuvajo. :D (govorim iz izkušenj, v službi imam namreč overpriced HP-jevo delovno postajo s Xeonom in Quadro, pa se mi ACAD Architecture 2013 dnevno sesuva ... sicer po zadnjem service packu za ACAD malo manj, ampak vseeno)

PS: Doma imam nekajkrat cenejšo mašino s 3770k in mi rendriranje istega modela opravi hitreje - go figure.

SuperVeloce ::

in kateri xeon sploh je? Da ni mogoče kakšen Kentsfield...
software more biti porihtan, ti nič ne pomaga varnost, če se izkoristi dobrot, ki so ponujene.

fr4nc ::

Mipe je izjavil:

Brez veze metat denar stran za vse to. Morda bo AMD pripravil boljšo price/performance ponudbo.


A je kdaj ni imel - v p/p segmentu?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Jaka83 ::

@SuperVeloce
HP-Z420 delovna postaja z opcijo - Intel(R) Xeon(R) Processor E5-1620, 3.6 GHz, 10 MB cache, 1600 MHz memory, Quad-core.

SuperVeloce ::

A tako... potem je pa nekaj narobe ja. Zadeva mora delati približno isto hitro na tem procesorju, razen če razlika nastane pri kakšnem open-cl workloadu. Sicer pa... E-1620 je pravzaprav zelo poceni procesor, sploh glede na to s katere serije je...

Zgodovina sprememb…

Jaka83 ::

Možno, toliko se nisem poglabljal in zapeljali smo off-topic. Samo smešno mi je, da je hardware za dosti nižjo ceno zmožen enako ali v določenih primerih celo več - pa pustimo ob strani to, da je ACAD izjemno hroščat in nestabilen že sam po sebi.

Poldi112 ::

fr4nc je izjavil:

Mipe je izjavil:

Brez veze metat denar stran za vse to. Morda bo AMD pripravil boljšo price/performance ponudbo.


A je kdaj ni imel - v p/p segmentu?

Lp


Hja, jaz sem za home server kupil Celerona - ima virtualizacijo in smešno nizko porabo. Pa na matični je Intel mrežna kartica. Ima AMD tu bolj ugodno rešitev?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

RejZoR ::

Mene bolj moti bedna izbira microATX plat. Ko sem kupoval svoj sistem je bila ASUS Rampage II Gene top of the line microATX plata tisti čas. Pa zdele mal gledam kaj imajo pa je precej žalostna izbira. Sploh za AMD ni nič pametnega. Upam, da bo takrat, ko se bom spravil menjat bilo kaj več tega. In če bojo CPU-je pri Intelu tlačil na same plate bo nakoncu ta segment povsem propadel, ker boš imel še manj izbire. Mislim, kolk ljudi pa kupuje top of the line microATX plate?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Maximus V Gene je precej popularna.
Verjetno najbolj prodajana Z77 microATX plata :)

mailer ::

Ne vem, če je najbolj prodajana zagotovo pa je najbolj opremljena in temu primerno dražja od ostalih.

Dr_M ::

Niti ni toliko drazja. No, pri nas je itak vse drago.
Drugace sem jo pa kupil pri nas, v Funtechu, za 169€ in nek drobiz :)
Ubistvu med microATX platami nima konkurence sploh. V tujini je precej popularna, pa tudi na ST nas je nekaj s to plato.

PrimozR ::

RejZoR WTF ti ni jasno, mATX plat imaš malo morje. Pa sej ne rabiš najbolj super duper oh in sploh flashy, CPU pri navijanju itak obremenjuje samo še napajalni sklop, ostalo je pa potem lahko bolj ali manj enako na vseh platah.

Mislim cmon, ni izbire. Še za MiniITX imaš mislim da 6 Z77 plat. Pa če bi prišlo do integracije CPU-jev, bi se ta trg IMO zgolj širil, ker full-ATX nima več smisla, sploh ne za desktop. Še mATX ga ima zgolj pogojno.

Dr_M ::

Jest ce cisto po pravici povem, mi microATX niso usec, ker prakticno nimas moznosti razsiritve.
Pred nekaj meseci sem si nabavil se tale kontroler, pred tem sem imel to not.
Manjse plate pridejo v postev edino, ce imas 1000€ ali vec na razpolago za NAS, oz veliko volje za samogradnjo za malenkost nizjo ceno.

RejZoR ::

Kaj mi ni jasno? Razen tega da imaš ene 2 top of the line z ok postavitvijo elementov, pol pa 50 nekih čist brezveznih configov plat. Kot recimo takih, kjer sem videl cel kup 1x PCIe 16x slot in spodaj dva PCI slota. Že ta en mi gre na kurac pri Rampage II Gene, ker ne služi nobeni funkciji razen tega da mi odžira plac, pol pa tlačijo še več takih bedarij na plate iz leta 2011/2012. Samo in le zaradi tega trapastega PCI slota moram imet grafo in zvočno v obrnjenem configu, še dobro da sta si na X58 chipsetih oba SLI/CrossfireX PCIe 16x slota enakovredna tud če sta oba zasedena. Tko imam na vrhu v prvem slotu Auzentech X-Fi zvočno, čist spodaj pa grafično, da zaradi dual slota itaq prekrije bedast PCI. Bi pa raje videl, da bi bila zvočna čist spodaj, stran od vseh električnih motenj od ventilatorjev in vse elektronike okoli...

PS/2, IDE in PCI naj že enkrat pometejo na smetišče zgodovine. Na modernih platah nima več kaj počet...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PrimozR ::

http://geizhals.at/688459

Zamenjaš RAM za 16 GB (si na 200 €), noter vtakneš 3 3 TB WD REDe (~400 €) in naložiš FreeNAS. 600 €.

Sicer se pa z npr. tremi diski (in SSD-jem) zlahka da priti skozi z mATX in MiniITX kišto.

Dr_M ::

PrimozR je izjavil:

http://geizhals.at/688459

Zamenjaš RAM za 16 GB (si na 200 €), noter vtakneš 3 3 TB WD REDe (~400 €) in naložiš FreeNAS. 600 €.

Sicer se pa z npr. tremi diski (in SSD-jem) zlahka da priti skozi z mATX in MiniITX kišto.



Ja, jeba je, ker podpira samo 8GB rama. Ubistvu je dovolj. Poleg tega je ze nov model.
Za 180€ ga k nam ne bos dobil, ga pa dobis pri nas za 211€.
3TB RED so po 150€, v tujini sicer malo ceneje, ampak glede na to, da so mi letos crknili ze trije HDDji, nimam ravno veliko zaupanja v trde diske.
Ubistvu je microATX ravno tisti minimum, s katerim se se da prezivet.
Pa tista ibm raid kartica me je kostala 78€, tako da niti nisem nekaj profitiral z manjso plato.

einstein :P ::

@Jaka83

ja ne moreš kar enega xeona primerjat s katerimkoli i7 - napaka, ki jo marsikdo dela.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

LuiIII ::

Trenutno bi za workstation za moje potrebe po veliko RAM-a (LIDAR, TLS, 3D modeliranje, fotogrametrija,...) vzel nekaj takega:
- ASUS P9X79 Pro
- INTEL Core i7 3930K
- 8x8GB DDR3
- SSD Samsung 840 PRO
- 2 x Radeon 7970 za GPU processing
...

Morda rahlo navil procesor, ki je tu najbolj švoh zadeva in to je to za ene dve leti kolikor je amortizacijska doba. Problem je ker bi veliko raje videl kaj kar ne bi bilo na 2011 platformi, ampak 64GB RAM je must have v naslednjem letu.

FlyingBee ::

a niso neke plošče s 2x socket

klemenSLO ::

dzinks63 je izjavil:

Grafiko v cpu bi morali imeti samo nižja in srednja klasa, top klasa pa absolutno ne, to je enostavno odžiranje prostora, tisti plac naj še bolj izkoristijo za moč samega procesorja, vsak ko bo kupil takšen procesor, bo že presodil kakšno grafično rabi poleg.


Točno tako.
Za popvprečnega uporabnika (tore takega ki ne igra iger) Je i3 z vgrajeno grafiko dovolj.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Aston_11 ::

Za povprečnega uporabnika, ki ne igra iger, je dovolj že G620. V primerjavi z i3 pri enakih opravilih bistvene (nobene) razlike nisem opazil. Tole pišem na E6500, pa je tudi dovolj in pri enakih opravilih tudi ni nobene opazne razlike. Osnovna uporaba - internet, LO, VBOX, VLC....

ABX ::

CPU z vgrajeno grafiko je samo za prenosnike, ne vem koj kurac mečejo notri to sranje.

Ampak jebiga, konkurence ni in Intel dela kar mu paše. Jaz samo upam da moj trenutni CPU zdrži do generacije brez integrirane grafične.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

FlyingBee ::

a niso modeli s p na koncu brez grafične in za 10 eur cenejši?

prav pride ko menjaš grafično in če staro prej prodaš kot novo kupiš, pa za osnovna opravila je tudi dovolj, nato pa imaš še možnost diskretno kupiti in je OK

predvsem pa je cilj izpodriniti diskretne do 70 EUR, katerih pa itak ne bi nikoli kupoval, ker ni ne tič ne miš

ABX ::

Pod 150E itak kupuješ rabljeno grafično ki je daleč, ampak daleč pred integrirano.

The new "P" prefix indicates a lower power processor. Da bi jaz vedel vsi Intel CPU-ji imajo integrirano grafično.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Spock83 ::

HD4000 je že kar spodobna zadeva za malo starejše igre.

FlyingBee ::

tako ja, rabljeno bivšo generacijo iz visokega srednjega razreda, ki je precej boljša od vsega novega pod 100 EUR

evo ga junaka i5 brez grafike
http://www.mlacom.si/intel-core-i5-3350...

Jinto ::

Jaz sem pa zelo zadovoljen z vgrajeno grafično kartico na 2500K.
Imam Radeon 6950 in dva monitorja, ko sem en monitor prestavil na integrirano grafiko, je poraba računalnika padla za okoli 50w (idle v Windows namizju).

ABX ::

FlyingBee je izjavil:

tako ja, rabljeno bivšo generacijo iz visokega srednjega razreda, ki je precej boljša od vsega novega pod 100 EUR

evo ga junaka i5 brez grafike
http://www.mlacom.si/intel-core-i5-3350...


Nisem vedel, super.
Zdaj samo še k serija brez grafične in bo čista zmaga.

Jinto je izjavil:

Jaz sem pa zelo zadovoljen z vgrajeno grafično kartico na 2500K.
Imam Radeon 6950 in dva monitorja, ko sem en monitor prestavil na integrirano grafiko, je poraba računalnika padla za okoli 50w (idle v Windows namizju).


Trenutne grafične zelo slabo hendlajo dva ali več monitorja kar se tiče porabe, to kar ti omeniš pa zna bit dobra rešitev za trenutno situacijo.

Hmm, pa ne da na koncu bom vesel da ima integrirano grafično? :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Isotropic ::

hd3000 in hd4000 sta certificirani za CAD programe, tko da za odmet lih nista.

66speeder66 ::

Mah men se zdi, da je integrirana grafika čisti intlov marktinški nateg. Lahko bi bila samo na mitičnih ploščah kot do sedaj za vse tiste, ki nočejo dodatno kupovati grafike. Če bi bila na matični plošči kot do sedaj, bi imela tudi več prostora ter izkoristka za večjo zmoglivost, poleg tega pa bi ostalo na procesurju še kaj placa za kakšno dodatno jedro, funkcionalnost, več tranzistorjev in seveda prihranek pri porabi.

pegasus ::

66speeder66 je izjavil:

Mah men se zdi, da je integrirana grafika čisti intlov marktinški nateg.

To je zato, ker si gejmer in predstavljaš mogoče 1% celotnega trga.

Isotropic ::

ni. vsaj 50% trga sploh ne rabi diskretne graficne.
zdaj imajo se vec moznega trga, ko so certificirane za CAD programe.

na procu in ne na maticni je zato, ker gredo proci proti SOC. vcasih (p4, c2d) je bila pa na maticni seveda.

Dr_M ::

Trenutne grafične zelo slabo hendlajo dva ali več monitorja kar se tiče porabe, to kar ti omeniš pa zna bit dobra rešitev za trenutno situacijo.


Za AMD graficne tole povsem drzi.
Enako sem imel tudi jaz, dokler nisem nabavil GTX660Ti, zdej imam brez problema oba monitorja na diskretno graficno priklopljeno, ne da bi se kartici potrojila poraba.

ABX ::

Mogoče zadnja generacija Nvidia je kaj naredila.

Ne vem, ker nisem pozoren na to.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

SuperVeloce ::

FlyingBee je izjavil:

a niso modeli s p na koncu brez grafične in za 10 eur cenejši?

prav pride ko menjaš grafično in če staro prej prodaš kot novo kupiš, pa za osnovna opravila je tudi dovolj, nato pa imaš še možnost diskretno kupiti in je OK

predvsem pa je cilj izpodriniti diskretne do 70 EUR, katerih pa itak ne bi nikoli kupoval, ker ni ne tič ne miš

Tudi če vzameš model "brez" gpu, je le-ta onemogočen, fizično je še vedno prisoten na čipu. Itak lahko gpu v biosu izklopiš takoj, ko vgradiš diskretno grafo, pa si na istem. Po drugi strani pa ti ostane možnost uporabe quick sync

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

ja, mislim da ni tak problem, da ima še gpu zraven, vse gre proti procesu v 5nm teh. in SOC izvedbam

PrimozR ::

pegasus je izjavil:

66speeder66 je izjavil:

Mah men se zdi, da je integrirana grafika čisti intlov marktinški nateg.

To je zato, ker si gejmer in predstavljaš mogoče 1% celotnega trga.

Gejmerji predstavljajo precej več kot 1% trga. Pa vseeno. Pomojem je samo slabo podučen glede vseh zadev.

Mipe ::

Gejmerji so tisti, ki kupujejo nove proce in grafe vsakih nekaj mesecev. To ni nič v primerjavi s firmami, ki kupijo kup OEM kišt enkrat na desetletje.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel bojda pripravlja le dva namizna Broadwella (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8121423 (15472) trnvpeti
»

Novice iz Intela

Oddelek: Novice / Procesorji
166449 (4751) Jst
»

Znane frekvence prihajajočih procesorjev FX, AMD pripravlja trojedrni Llano

Oddelek: Novice / Procesorji
244564 (3477) WamPIRe-
»

AMD osvežil nabor procesorjev, pridobiva tržni delež

Oddelek: Novice / Procesorji
254532 (3681) PrimozR

Več podobnih tem