» »

Računalnik se random ugaša-???

Računalnik se random ugaša-???

seljo ::

Pozdravljeni, imam čudno težavo z računalnikom. Problem je da se mi random izklaplja 1x v windowsih drugič, že pri samem zagonu (v dosu) včasih na 5s drugic na 10s vcasih pa dela pol ure. Zanimivo je da ko se ugasne ga z stikalom za vklop me morem več prožgat, iztaknit moram kabel za elektriko in ga seveda dam nazaj, potem pa ga spet prižgem . Gre za starejsi računalnik athlon 2500, naloženi windovsi xp. Ventilatorji delajo, greje se ne, vsaj tako pravijo programi in bios. Navijal ga nisem kar naenkrat se je zacelo pojavljat. Prahu ni vse hardeversko izgleda ok. Lučka na plati gori, prizgat se ga neda, ko izklopim kabel za elektriko se lucka ugasne, ko dam kabel nazaj se lucka ne prizge, se pa prizge ko vklopim racunalnik, ko se ugasne spet gori lucka a prizgat se neda dokler ne izklopim kabla...Hm. Ima mogoce kdo kak nasvet. Hvala
u zivotu sve se vraca sve se placa
  • spremenil: seljo ()

shinko ::

Zna bit napajalnik. Sposodi si kakšnega in boš videl...

seljo ::

Tudi sam ga imamna sumu ampak nimam nobenega da bi poizkusil....

Sem pa pozabil nekaj povedat. Ko se je to zacelo pojavljat sem seveda podrl kisto, videl sem da ne deluje ventilator na procesorju (pretrgana napajalna žicka. ) to sem popravil, procesor je cel nic skurjeno, nanesel sem novo pasto, tudi podnozje je ok, na plati zleda vse ok. Ne verjamem da je to vzrok, ker se tudi brez ventilatorja ni grel oz pregreval.
u zivotu sve se vraca sve se placa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: seljo ()

oemdzi ::

Imel sem isto tezavo in je krivec bil napajalnik ...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5215064 (4815) acookook
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317726 (13849) G_mAn
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
184397 (4150) hudychk
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312200 (11587) k0lar
»

Skurjen napajalnik?

Oddelek: Strojna oprema
111280 (1172) Jan987

Več podobnih tem