» »

"Šok" med igranjem igre Rocksmith

"Šok" med igranjem igre Rocksmith

doomed ::

Nimam blage veze če je sploh prava izba, forum, ker sem preveč zmeden 8-O.

Kakorkoli že, zadnje čase dosti igram igro Rocksmith, kjer se s pomočjo električne kitare lahko naučiš igrati pesmi (podobno kot Guitar Hero, samo tu se dejansko naučiš igrati). Kitaro imam povezano SAMO v laptop v vhod za mikrofon. No, včeraj sem normalno igral igro (prbl. eno uro do uro pa pol) in v enem trenutku pavziral igro. Nato sem se dotaknil radiatorja, ki je čisto poleg mene, in doživel "šok". "Streslo" me je tako močno, da sem vrgel kitaro po tleh. Sploh nisem vedel, kaj me je doletel.

Večina možnih rešitev, ki sem jih prebral na internetu so v povezavi z ojačevalci, toda jaz imam kitaro povezano v prenosnik. Kakšno pametno mnenje?

matobeli ::

če so kitarske strune vezane na zemljo in potem na nulo je možno da ti neka naprava prebija iz faze na nulo. Lahko je to tudi pralni stroj ali pa TV, karkoli kar je na isti fazi.

Je to električen radiator? Imaš računalnik oziroma kaj drugega ozemljeno na radiatorsko omrežje?

Meni se je dostikrat zgodilo da je ohiše računalnika kje pa sem malo treslo. ampak zelo malo.

cegu ::

Testiraš lahko tako, da kovinski del te 'kitare' povežeš na radiator. Potem te ne bi smelo več zrukat (ker bo drat večji prevodnik kot do radiatorja).

Ne imej pa to za stalno rešitev.

NeMeTko ::

Kaj pa če je bila čisto navadna statična elektrika?

Pri drajsanju po plastiki, po možnosti še v kakšnem puliju iz sintetike, se fino naelektriš, potrm prideš blizu radiatorja in blisssssk, se razelektriš.

Če je zrak v prostoru zelo suh, se to lahko kar hitro zgodi - nima pa prav nobene veze z električno napeljavo.

doomed ::

matobeli je izjavil:

če so kitarske strune vezane na zemljo in potem na nulo je možno da ti neka naprava prebija iz faze na nulo. Lahko je to tudi pralni stroj ali pa TV, karkoli kar je na isti fazi.

Je to električen radiator? Imaš računalnik oziroma kaj drugega ozemljeno na radiatorsko omrežje?

Meni se je dostikrat zgodilo da je ohiše računalnika kje pa sem malo treslo. ampak zelo malo.


Ne, radiator ni električen ampak na kurilno olje.

Phoebus ::

Radiator je ozemljen, ti si bil pa naelektren.

TEDY ::

tole mogoče? klik

doomed ::

NeMeTko je izjavil:

Kaj pa če je bila čisto navadna statična elektrika?

Pri drajsanju po plastiki, po možnosti še v kakšnem puliju iz sintetike, se fino naelektriš, potrm prideš blizu radiatorja in blisssssk, se razelektriš.

Če je zrak v prostoru zelo suh, se to lahko kar hitro zgodi - nima pa prav nobene veze z električno napeljavo.


Pa je možno, da je statična elektrika tako močna? Ker to je bilo dosti huje kot pa npr. da bi se dotaknil vozička v trgovini in bi me malo streslo. Sej pravim, streslo me je tako močno, da sem vrgel kitaro na tla.

Letalec ::

doomed je izjavil:

Nimam blage veze če je sploh prava izba, forum, ker sem preveč zmeden 8-O.
Kitaro imam povezano SAMO v laptop v vhod za mikrofon.


A to deluje? Kaj ni treba imeti tistega USB "konverterja"?

doomed ::

Letalec je izjavil:

doomed je izjavil:

Nimam blage veze če je sploh prava izba, forum, ker sem preveč zmeden 8-O.
Kitaro imam povezano SAMO v laptop v vhod za mikrofon.


A to deluje? Kaj ni treba imeti tistega USB "konverterja"?


Deluje perfektno, brez težav. V Conradu sem samo kupil pretvornik iz kitarskega priključka v stereo (torej iz 6.3mm ženski v 3.5mm moški, cena pičlih 1 EUR :D - Slika), dodal ustrezen "fix" (če hočeš igrati brez USB) in deluje normalno. Pred inštalacijo sem tudi s programom Audacity poizkusil, če deluje normalno, torej če preko vhoda za mikrofon računalnik pridobi zvok kitare. Vsa navodila sem dobil na mojblink.com.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: doomed ()

balocom ::

Klasika, nekje nimaš naprave ozemljene, zato te zruka ~110V iz filtra za motnje v napajalniku. Koliko je staro stanovanje/hiša v kateri se je to zgodilo?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje ozemljitveni kabel

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
299810 (8731) negotiator
»

Težava pri ozemljitvi el. kitare!

Oddelek: Zvok in slika
173182 (2854) Zvezdica27
»

"Prebija" mi elektrika!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
258452 (7683) mjanez
»

Nakup manjšega zvočnika za na ulico

Oddelek: Kaj kupiti
92022 (1767) ss1234

Več podobnih tem