» »

Ali je potrebno prijavit drug bančni račun?

Ali je potrebno prijavit drug bančni račun?

Mipe ::

Ker sedaj honorarno služim preko paypala, sem si omislil Viso ter osebni račun na Abanki. Sedaj pa me zanima, če moram ta račun oz. dohodek posebej prijavit na davčno ali pa že sami sledijo, glede na to, da sem ob odprtju računa dal davčno številko?

fosil ::

Dohodek in račun nimata veze.
In durs ne sledi prometa na računu kar tako.
Tebi lahko babica na račun nakazuje žepnino, pa to ni dohodek.

Dohodek pa bi moral prijavit pri dohodnini.
Tako je!

Mipe ::

Aha, torej ga moram prijavit pri dohodnini. Sem se nekoliko zmedel, ker sem vajen, da so doslej drugi namesto mene prijavljali dohodek (delodajalec), zdaj pa moram to očitno sam narediti. Hvala.

Kaj moram paziti pri prijavi dohodka iz tujine?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

fosil ::

Nekaj tem na to temo je že odprtih, poglej spodaj, oziroma malo pobrskaj.
Drugače pa lahko vprašaš tudi direktno na durs.
Tako je!

mcgeek ::

DURS avtomatsko dobi podatke o številkah osebnih računov odprtih v Sloveniji.
Kateri tvoji računi so v njihovi bazi, si lahko pogledaš v eDavkih.

fosil ::

Številka računa in promet na računu sta dve različni stvari.
Tako je!

c00L3r ::

V več temah smo že debatirali o tem. Če nimaš prijavljenega s.p. ali kake druge oblike podjetja, na katero prihajajo ti prejemki iz Paypal-a je tvoje početje ilegalno. Obravnava se kot delo na črno in ne moreš prijavit v osebno dohodnino. Dobrodošel v Sloveniji, kjer si kaznovan, ker hočeš uspet kot honorarni delavec.

Mipe ::

Toliko dohodka pa spet nimam (trenutno), da bi si lahko privoščil s.p.

Takole je, za američane razvijam učne igre za otroke, oni mi nakažejo plačilo na paypal, kar prenesem na Abanko. Kaj moram narediti, da mi ne bodo nekega dne skozi okna in vrata vdrli DURSovi komandosi? To je bolj tako mimogrede honorarno delo, nereden dohodek, vezan na končane projekte, ki so trenutno neredni. Prezgodaj je še, da bi vlagal v s.p., sploh pa s tem nimam izkušenj.

Kaj naj?

Isotropic ::

na dohodninski napovedi imas se eno postavko drugi prihodki al nekaj takega. tja vpisi, koliko si zasluzil in si lahko care-free.

Mipe ::

To je vse? Ampak skrbi me tole:
Če nimaš prijavljenega s.p. ali kake druge oblike podjetja, na katero prihajajo ti prejemki iz Paypal-a je tvoje početje ilegalno. Obravnava se kot delo na črno in ne moreš prijavit v osebno dohodnino.


Mi lahko zagotoviš, da mi ne bodo DURSovci naščuvali komandosov?

Magic1 ::

Ne, ker moraš imeti firmo, da lahko storitve prodajaš. Ok pustimo avtorsko in podobne fore, ki so neizvedljive v tujini.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Mipe ::

Kaj mi potem preostane? s.p., ki ga trenutno niti ne morem vzdrževati? Odprtje računa v tujini? En znanec mi je omenil "provisional tax", imamo kaj sorodnega v Sloveniji?

Očitno se bom moral pogajati s stranko za večja in rednejša plačila, da se mi bo s.p. sploh splačal...

LoneWolf ::

Ne komplicirat. Osebno dobivam večino dohodkov na podoben način že 15 let (iz tujine, za razvoj programske opreme), pa nimam nobenega s.p.-ja in je vse rešeno z DURSom. Dohodke vsako leto lepo prijavim v dohodnino kot avtorski honorar in priložim izjavo o izvoru dohodkov (ker ne obstaja fizično podpisana avtorka pogodba). Tako smo se zmenili na davčni in vse lepo šiba že dolga leta.

Ne vem, zakaj takšne stvari razglabljat na forumih. Nimaš nobenih temačnih namenov, davkov ne boš utajeval; lepo potrkaj na vrata vaše lokalne davčne uprave, razloži situacijo in se boste vse lepo zmenil. Saj noben ne grize, zato so tam.

Mipe ::

Hvala, LoneWolf, se bom koj oglasil na davčni in lepo razčistil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

30% davek na zaslušek pri Amazonu?

Oddelek: Loža
4310313 (6011) tikitoki
»

A je s.p. pravi odgovor za moj posel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7824011 (21612) Mavrik
»

Prijava dohodkov od Android/iOS aplikacij

Oddelek: Loža
182807 (2010) Marat
»

Prodaja na spletu - vprašanja

Oddelek: Loža
181805 (1440) fosil

Več podobnih tem