» »

Prijava dohodkov od Android/iOS aplikacij

Prijava dohodkov od Android/iOS aplikacij

ShowDown ::

S prijatelji se lotevamo razvoja android (oz. morda tudi iOS) aplikacij. Aplikacije bodo imele reklamne pasice oz. jih bo možno tudi kupiti. Večina ad networkov denar izplačuje na PayPal account, preko katerega se lahko denar nakaže na npr. debetno kartico.

Zanima me kako v Sloveniji te dohodke legalno prijaviti. Je za to potrebno podjetje? Dobil sem tudi dokaj nepreverjen podatek, da se te dohodke lahko brez podjetja prijavi v dohodnini. Ali to drži?

Torej gotovo se kdo na Slo-Techu ukvarja s tem in bo mi znal povedati kako legalno prikazati dohodek od oglaševanja oz. prodaje aplikacij. :)

popster ::

zaslužek bo na začetku tako majhen da ga ni potrebno prijaviti, ko bo pa zalaufalo bos prijavil.

ShowDown ::

No, če drži kar si napisal, mi povej kdaj je presežena ta "meja" za prijavo? :) Še vedno pa ni bilo odgovorjeno vprašanje iz prvega posta.

Invictus ::

Preprosto boš konec leta na dohodninsko napoved izpolnil rubriko dohodki v tujini.

Pa je stvar rešena. Obstaja pa tudi samoprijava dohodkov na davčni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c00L3r ::

To mene tudi zelo zanima. Recimo, da služiš nekaj 100€ na mesec s tem. V prihodnosti vedno več... Opravljaš delo, ki pa ne spada pod s.p., ne pod avtorsko/podjemno pogodbo in nisi v delovnem razmerju. Da ne bo kdo (konkurenca) dala kake prijave v zvezi z delom na črno...

Ma kdo link do člena zakona, ko določa te dohodke iz tujine? Dela kdo v praksi že to in ve da jo tako zakonsko dovoljeno?

Vem, da gre prejemat denar prek paypal-a in bit tiho :) Zdaj pa bi blo še fajn vedet, kak je to zakonsko urejeno, če bi rad od tega živel.

ShowDown ::

@Invictus:
Torej za to ne potrebujem podjetja, ampak prihodke enostavno prijavim v dohodninski napovedi? Rad bi da je to potem 100% legalno oz. da ne bo teženja s strani davčne. Sam delaš tako ali samo dovolj poznaš zadevo? :)

Hvala za odgovore.

c00L3r ::

Invictus ti tak prijavljaš že dlje časa? Pa ni težav?

Tema je zelo aktualna, pa me čudi, da nihče kaj več ne pove o tem. Mogoče kak pravnik ali pa ekonomist?

Invictus ::

Ne prijavljam. Ker ni dohodkov v tujini.

Sam govorim o možnostih.

Za bolj podrobne informacije pojdi na DURS.

Lahko si pa vedno odpreš firmo v tujini ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Isotropic ::

tezka bo, razen ciper mogoce. alpa ce bos placeval enega predstavnika tam...

Marat ::

Isotropic je izjavil:

tezka bo, razen ciper mogoce. alpa ce bos placeval enega predstavnika tam...

zakaj težko? firmo lahko odpreš v kateri koli državi članici EU pod istimi pogoji kot tamkaj živeči državljani. Seveda te bodo zanimale davčno ugodnejše države, tam pa obstaja dosti firm, ki ponujajo "administratorska" dela: nudijo ti nabiralnik in prepošiljajo pošto na tvoj naslov v Slovenijo.

Vice ::

Odpiranje firme v tujini se ti splača šele ko začneš premetavati po 100.000€. Če imaš neka majhna nakazila po par 100€ te pri nas ne bo nihče nič vprašal. Za kaj več odpreš račun v Avstriji vendar ne za pologe večje od 4000€. Potem greš pa naprej... Ko boš na tej točki je čas, da odpreš firmo, da si kriješ vse prispevke in da ti delovna doba teče... Kar je viška pa imaš potem opcije v tujini.

ShowDown ::

@Vice:
Pa se lahko kdo spomni, da mu nisem všeč in me prijavi oz. je to nelegalno? Najverjetneje da. :|

Macketina ::

Kaksni butasti odgovori. Ciper? Za par ficnikov, ki jih bodo dobili od app-a? Racun v Avstriji, zakaj ze? Da bo nasa davcna itak zvedla da imas racun v tujini in te jebala se 5x bolj?

Obstaja obrazec, ki ga vsak mesec posljes na davcno, vpises dohodke in placas dohodnino. Vsak mesec, do 10. na lokalno davcno upravo. Link do obrazca.
Ko dobis dohodninsko odlocbo, preveris se cifre.
Bodi pozoren na svoj status vzdrzevane osebe, ker zna starse priti drago, ce te uveljavljata kot olajsavo.

Sicer pa, poklici davcni urad in jih gnjavi. Zato so tam. Pa srecno s app-i....

ShowDown ::

Davčni zavezanec predloži ustrezna dokazila, s katerimi dokazuje podatke o dohodku iz zaposlitve iz
drugega pogodbenega razmerja (pogodba o avtorskem delu, pogodba o delu in podobno).


Pogodbe ni, kako je v tem primeru? Predloži se PayPal-ov email o nakazilu? Predvidevam da jim to ne zadostuje.

Sicer pa, poklici davcni urad in jih gnjavi. Zato so tam. Pa srecno s app-i....


Pa ti razloži gospe na davčnem uradu kaj so aplikacije in kako stvar poteka. ;) Nazadnje ko sem jih klical še stvari, ki so domena njihovega dela niso razumeli.

Vprašal sem tukaj, ker sem bil 100% prepričan da se najde kdo, ki se tako preživlja.

gendale ::

zakaj ne pustiš denarja na paypalu in preko tega plačuješ?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

ShowDown ::

Hočem da so stvari legalne. ;)

Macketina ::

Kako ni pogodbe?
Ko bos zacel prodajat App, bo Market od tebe zahteval da sklenes pogodbo. Velja za iTunes, za Androida ne vem. Napises zneske iz PayPala in to je to. Glede na to da je kar nekaj fizicnih oseb, ki dobiva nakazila od Googla, Clickbank, Amazona in podobno, se tudi davcna ustrezno informira.

Lahko pa pustis denar na PayPalu, z njim placujes in preko forumov menjas z ostalim folkom. To je davcna utaja, sam presodi kaj se ti bolj splaca.

frikec() ::

ShowDown, trenutno imam pet špilov na Android marketu (najstarejši je cca pol leta). Sredstva, ki so se v tem času nabrala iz klikov na bannerje niso omembe vredna. Ničesar (še) nisem prijavljal, ampak tudi denarja si nisem prenesel na osebni račun. Sicer kot Slovenec ne moreš odpreti Merchant accounta in aplikacij ne moreš prodajat. Lahko pa odpreš račun za ta namen npr. v Avstriji.

Marat ::

sam račun ti (kolikor vem) ni dovolj, rabiš tudi davčno številko v tujini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

30% davek na zaslušek pri Amazonu?

Oddelek: Loža
4310332 (6030) tikitoki
»

A je s.p. pravi odgovor za moj posel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7824046 (21647) Mavrik
»

Ali je potrebno prijavit drug bančni račun?

Oddelek: Loža
131206 (750) Mipe
»

Zaposlitev v dveh drŽavah

Oddelek: Problemi človeštva
4510031 (8879) black ice
»

Davek

Oddelek: Loža
213151 (2803) fahrenGONE

Več podobnih tem