» »

Uravnotežen pogled na vloge spolov

Uravnotežen pogled na vloge spolov

««
16 / 20
»»

Aston_11 ::

jype je izjavil:

Tipkovnic ne vračam v knjižnico.


Ostane doma.

Looooooka ::

Zakaj bi sploh poskusal z glavo cez zid ce mas vrata.
Samo zato, ker ti ni vsec barva?
Se pa cudim, da nekdo se ni predlagal, da se ukine moske wc-je, ker dajejo prednost moskim v poslovnem okolju. Prej koncajo malo potrebo in imajo potem moznost vec opraviti v tisti uri. Totalno nesprejemljivo.
Bi blo edino logicno ce smo ze proti temu, da se zaradi vec kot ocitnih razlik med spoloma naredi kaj posebnega za enega ali drugega.

Vajenc ::

To, da daš iz potapljajoče se ladje na rešilni čoln najprej šibkejše ni del problema.

Tista ženska iz prvega clipa je lepo razložila, da je to problem. Gentelmensko smo vzgojeni. Čeprav na ladji ostane precej uspešnejših ljudi kot so nekatere ženske v lifeboatu, je to sprejemljivo, ker nas je razvoj naučil, da so ženske in otroci pomembni in šibkejši. Če se moški vrine na čoln je pussy in nevreden življenja, če upoštevaš gentlmensko vzgojo, pa reskiraš napad ekstremnih feministov, ki te znajo tudi zaradi takšnih dejanj metati v koš s preživetimi šovinističnimi pezdetki. Ti si vse bliže ekstremnih feministov.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Looooooka ::

Morali bi videti tipkovnice v knjižnici. Več nesnage kot je malwara na javnih računalnikih.

Sj je slo-tech enkrat objavil novico....neke ultra drage tipkovnice, ki se po uporabi same dezifincirajo. To bi definitivno morali met v vseh javnih ustanovah.
Sej vemo koliko moskih prispara se kaksnih 10-15 sekund s tem, da si po uporabi ne umije rok...vse v imenu konkurencnosti pred zenskami. Da majo ja eno strelivo z manjso storilnostjo!

Mipe ::

Looooooka je izjavil:

Zakaj bi sploh poskusal z glavo cez zid ce mas vrata.
Samo zato, ker ti ni vsec barva?
Se pa cudim, da nekdo se ni predlagal, da se ukine moske wc-je, ker dajejo prednost moskim v poslovnem okolju. Prej koncajo malo potrebo in imajo potem moznost vec opraviti v tisti uri. Totalno nesprejemljivo.
Bi blo edino logicno ce smo ze proti temu, da se zaradi vec kot ocitnih razlik med spoloma naredi kaj posebnega za enega ali drugega.

Japonke nosijo plenice za odrasle, da jim ni treba na sekret.

Looooooka ::

Tista ženska iz prvega clipa je lepo razložila, da je to problem. Gentelmensko smo vzgojeni

Njo bom z veseljem UTOPIL v takem trenutku.
Potem bom dal na coln 10 najbolj fertilnih zensk(tko...na OKO ce ves kaj mislim).
Ce me kdo vprasa zakaj...bom rekel, da nisem zelel, da psihicno trpi na potapljajoci se ladji. Ostale sem pa resil zato, ker nikoli ne ves, kje bos koncal. Mogoce bo treba na novo zacet populacijo. Moski lahko v 9ih mesecih komot oplodi 10 zensk. 10 moskih pa lahko v tem casu samo fino spolno potesi. V imenu obstoja cloveske vrste smo pac prvo resili zenske...moske in feministke(ki so tako ali tako enakovredni...in v tem primeru NEPOTREBNI) smo pac prepustili usodi.

Zlate ::

Juhej, jype, tudi jaz lulam sede (zaradi higiene seveda, pa enkrat sem nekje prebral, da je baje za prostato dobro, or something) - pa sva le našla stično točko. Heh.

No, če bi pri meni kaka ženska v imenu enakopravnosti hotel urinirati stoje, bi ji prijazno povedal, kam si to enakopravnost lahko zatlači. Razlike so pač bile, so in bodo. Če in ko pa se najde dovolj feministov, ki bodo dosegli spremembe, potem pa se bodo te negativne in pozitivne razlike lahko tudi odpravile. Nekako težko verjamem, da bo to kmalu - mislim, da bo celo težje prepričati v to same ženske kot pa moške...
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Mipe ::

Jaz bi ji samo povedal, kje lahko najde krpo za pucanje.

Zlate ::

Hey, Looooooka, ona je na naši strani! Ne bomo valjda svojih utapljal... :D
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Looooooka ::

Jaz bi med tem njeno sestro peljal na vecerjo.
Tako, da bo se ena feministka tocno vedela zakaj sovrazi moske....in tiste druge zenske, ki se z njo ne strinjajo.

Zlate je izjavil:

Hey, Looooooka, ona je na naši strani! Ne bomo valjda svojih utapljal... :D

V groznih trenutkih bo vcasih treba met voljo storiti stvari, ki jih drugace ne bi. Na nekomu je blo treba preverti ce mam to kar je potrebno za golo prezivetje :D. Sej ji lahko recem, da sem zbiral med moskimi...pa je bla ona najbolj kvalificirana, ker so ostale mevze nenehno odpirale vrata zenskam in jim poskusale pomagati pri tezki prtljagi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

_IKE_ ::

Nekaj o delovanju zagotovljenega % delovnih mest :

Določen del mest je selekciji za častnike v slovenski vojski namenjen ženski populaciji.
Tole zgornje ni nikjer zapisano, ampak vedo pa vsi za kaj se gre. Generalštab ( 9 moških in 2 ženski) o tem odloča in če bi odločili da za vse kandidate ( ne glede na spol ) veljajo enake zahteve bi se zgodilo kaj?
Zahteve bi se še poostrile( če karikiram vprašanje če bi moji rezultati iz testa zadostovali za 4), moški pa bi imeli prednost zaradi narave dela( fizične zahteve ), zaposlitev pa bi dobilo manj žensk, med njimi pa cel kup takih ki so kljub temu da so "šibkješe" od moških zelo dobre vojakinje ali častnice.

Ravno taka odločitev ( enaki pogoji za vse) bi diskriminirala ženske... in to big time. Torej ej trenutni sistem čeprav morda pomankljiv še vedno najbolj optimalen za to delo ...


Da pa se ne bomo izgovarjali samo na fizične razlike ( kar je v tej temi priljubljena obtožba ) :

Podjetje razpiše oglas za 100 delovnih mest. Na razpis se prijavi par 100 kandidatov, da pa se izogne diskriminaciji se določi da polovico mest zasedle ženske polovico pa moški. Delovno mesto je takega značaja da bloške razlike na opravljanje dela nimajo nobenega vpliva.

Naredijo preizkus prijavljenih kandidatov in delo dobi 50 žensk in 50 moških

Potem pa pride do primera da ima tisti ali tista ki je osvojil ali osvojila 51 mesto na svoji
lestvici boljše rezultate od tistega ali tiste ki je osvojil ali osvojila 50 mesto ?

Vajenc ::

Looooooka je izjavil:

Tista ženska iz prvega clipa je lepo razložila, da je to problem. Gentelmensko smo vzgojeni

Njo bom z veseljem UTOPIL v takem trenutku.
Potem bom dal na coln 10 najbolj fertilnih zensk(tko...na OKO ce ves kaj mislim).
Ce me kdo vprasa zakaj...bom rekel, da nisem zelel, da psihicno trpi na potapljajoci se ladji. Ostale sem pa resil zato, ker nikoli ne ves, kje bos koncal. Mogoce bo treba na novo zacet populacijo. Moski lahko v 9ih mesecih komot oplodi 10 zensk. 10 moskih pa lahko v tem casu samo fino spolno potesi. V imenu obstoja cloveske vrste smo pac prvo resili zenske...moske in feministke(ki so tako ali tako enakovredni...in v tem primeru NEPOTREBNI) smo pac prepustili usodi.

Res je, vse je odvisno od percepcije v dani situaciji. V tvojem primeru bi v skrbi za človeštvo postal preživelim ženskam bog, jype pa bi te v enaki situaciji ozmerjal, da sovražiš ženske ... Še dobr, da bi ga na ladji pustil ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Looooooka ::

Sej ne recem...verjeno bi bil tud problem prehitet te zenske na coln. Sam verjetno bi rekel kaj v smislu "mi moski bomo ostali tukaj in pomagali ostalim".
Sem skoraj zihr, da bi se steple samo zato, da ostanejo na ladji...

jype ::

Vajenc> Še dobr, da bi ga na ladji pustil ;)

Ta najbl zateženi znamo plavat in potujemo z letali.

Zlate> Hey, Looooooka, ona je na naši strani!

Tudi jaz sem, pa to ne pomeni, da se moram z vami vedno strinjat, še posebej ne takrat, kadar se motite.

Zlate ::

Tudi ti jype, si na naši strani? Potem pa si kolaboracionist, izdajalec - prav imaš Vajenc, res bi ga moral pustiti na ladji. :))
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

estons ::

Zlate ::

Zanimiv komentar s tvojega linka Estons:
It is great that we are a more equal society now but it still has to be acknowledged that there ARE differences between men and women that prevent us from being treated in the exact same way in every situation. In most cases women are physically weaker and smaller than men...no amount of being treated equally will change that. 'Equality' should mean equal respect is given to the differing qualities of both sexes, not that women should just suck it up and act like men!
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

jype ::

Mhm, ampak zgleda bi vam midva s Pithlit morala pisat v angleščini, da bi naju razumeli.

Pa "respect" ni dovolj za enakopravnost.

dstr17_ ::

Tudi pri 'differing qualities' bi se lahko zapletlo: nekateri bi začeli s tem, da so ženske bolj čustvene, da so moški po naravi voditelji, in podobne pravljice.

Wox ::

Kosmačev komplet za prepoznavanje bedarij na spletu je ~98% prispevkov v tej temi označil za bedarije.
Commodore 64

jype ::

Sem vedel, da imam samo jaz prav!

Vajenc ::

Pa "respect" ni dovolj za enakopravnost.

Kakšen quote iz naše zakonodaje za neenakopravnost žensk bi prosil. Človek, ki živi na luni, bi namreč lahko po tvojem pisanju sklepal, da so nas spet Turki napadl.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

[D]emon ::

jewpe, kdaj torej pade sprememba spola, da bos postal prava zenska? :))

Mater, hujsi si kot digitalcek, ki ga v BlendTec mikserju zmesas s feminazijem. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Pithlit ::

Looooooka je izjavil:

Mamo 2 spola

To ni čisto res. Kaj pa zdaj? 20 različnih WC-jev samo zato da se boš ti 'udobno' počutil?

Looooooka je izjavil:

Ce ga odstopis zenske je to, ker je to v bontonu... ... ... ...V osnovi so ti pa moski se zmeraj tekmeci ZA zenske. Torej je logicno, da ne bos vsakemu odstopal sedeza brez potrebe.(starejsi ti pac niso konkurenca).

Jaz bi te usekala. Čist resno. In ja. To _me_ mizoginija. Ki pa jo ti 'spretno' zamaskiraš v nek bonton... tako da na prvi pogled celo izgleda kot prijaznost ali usluga.

Olikan človek bo sedež odstopil vsakomur ki ga potrebuje. Ne glede na spol.
Life is as complicated as we make it...

jype ::

Vajenc> Kakšen quote iz naše zakonodaje za neenakopravnost žensk bi prosil.

Zakonodaja je že v redu. Enakopravnost ni omejena zgolj na pravno določena razmerja. Družbena razmerja so, vsaj trenutno, daleč od enakopravnosti.

Vajenc> Človek, ki živi na luni, bi namreč lahko po tvojem pisanju sklepal, da so nas spet Turki napadl.

Človek, ki živi na luni, bi se vprašal, čemu imamo ločene WCje in čemu so v medijih ženske tako pogosto zreducirane na spolni pripomoček, moški pa tako redko, glede na to da je obojim spolnost biološko gledano vgrajena na enak način. Zanimalo bi ga tudi, čemu so moški voditelji, če so ženske učinkovitejše.

[D]emon> jewpe, kdaj torej pade sprememba spola, da bos postal prava zenska? :))

V četrtek ob enajstih sm naročen.

[D]emon ::

Pithlit je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Mamo 2 spola

To ni čisto res. Kaj pa zdaj? 20 različnih WC-jev samo zato da se boš ti 'udobno' počutil?


Tole je predvsem "shortcoming" slovenscine, v anglescini je jasna razlika med "sex" in "gender" :>
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Pithlit ::

[D]emon je izjavil:

Tole je predvsem "shortcoming" slovenscine, v anglescini je jasna razlika med "sex" in "gender" :>

Jap. Se strinjam. Seveda je posredi tvoje nepoznavanje tako angleščine kot stanja v človeški družbi.

Med drugim znanost pozna več kot dva spola. Pozna jih kar nekaj. Seveda pa ne pričakujemo da bo raja tudi to priznala. Raja načeloma pozna le 'sex'... za 'gender' jim pa dol visi. Kljub temu pa se pospešeno uveljavlja spol "nullus", ki je zaenkrat uradno priznan v Združenem Kraljestvu, Avstraliji in Pakistanu. Drugje po 'razvitem' svetu pa lepo poznajo 'spol: neopredeljen'.
Life is as complicated as we make it...

Vajenc ::

Zakonodaja je že v redu. Enakopravnost ni omejena zgolj na pravno določena razmerja. Družbena razmerja so, vsaj trenutno, daleč od enakopravnosti.

Potem lahko preko zakonodaje doseže enakopravnost.

Človek, ki živi na luni, bi se vprašal, čemu imamo ločene WCje

Samo javne WCje, da ne bo un z lune spet debelo gledal. Zakaj so javni ločeni je podobno kot zakaj poleti ne hodimo nagi po mestu? Odgovor je jasen celo večini nudistov.

in čemu so v medijih ženske tako pogosto zreducirane na spolni pripomoček, moški pa tako redko, glede na to da je obojim spolnost biološko gledano vgrajena na enak način

Eggs are expensive. Sperms are cheap. Če ne drugega.

Zanimalo bi ga tudi, čemu so moški voditelji, če so ženske učinkovitejše.

A to je tistih +~10%, ki ga v politiki notr prinesejo?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> Potem lahko preko zakonodaje doseže enakopravnost.

Ne - razen če smo roboti, ki zakonodaje ne moremo kršiti, to ne drži.

Vajenc> Eggs are expensive. Sperms are cheap. Če ne drugega.

Aha, pol je pa OK.

Vajenc> A to je tistih +~10%, ki ga v politiki notr prinesejo?

Ne, to je tistih 30%, ki ga v poljedelstvu.

[D]emon ::

Pithlit je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Tole je predvsem "shortcoming" slovenscine, v anglescini je jasna razlika med "sex" in "gender" :>

Jap. Se strinjam. Seveda je posredi tvoje nepoznavanje tako angleščine kot stanja v človeški družbi.



Je to letelo name? Cloveska druzba je "fucked up", ne verjamem v "gender binary" in sem nedolgo nazaj bil cetrti v drzavi iz znanja anglescine. TYVM.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Vajenc ::

Ne - razen če smo roboti, ki zakonodaje ne moremo kršiti, to ne drži.

In kako se po tvoje uredi enakopravnost? Tko, da nas na foromu prepričuješ, da mi v bistvu sovražimo ženske?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

[D]emon ::

Vajenc, se ne strinjas z jewpetom? Potem sovrazis zenske. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

Vajenc> In kako se po tvoje uredi enakopravnost? Tko, da nas na foromu prepričuješ, da mi v bistvu sovražimo ženske?

Ne. Tako, da pokažem, kaj je mizoginija, čeprav vi smatrate za "posledico razlik med spoloma".

Pithlit ::

@[D]emon: Bravo. Zakaj pa pol ne poučiš telih 'zagretih mladcev' o njihovih zmotah?

Za vse: Samo tako, mimogrede (ker očitno noben ne bere razen par svetlih izjem), nihče v tej temi ne trdi da je potrebno ženske kakorkoli posebno tretirat. Še najmanj pa to da so 'kao' več vredne od moških ter da je treba kakorkoli diskriminirat proti moškim.

No, to po ovinkih trdi Lukec. Ko pravi da jih treba pred moškimi spravit z ladje. Pa ko trdi da je treba zic odstopit (ko 'jebe' tipe... naj stojijo!).
Life is as complicated as we make it...

Aston_11 ::

Dobro, da sta posta skupaj.

Če drugače tretiraš ženske, je to mizoginija, tretiraš pa jih drugače zaradi različnih lastnosti?

[D]emon ::

Pithlit je izjavil:

@[D]emon: Bravo. Zakaj pa pol ne poučiš telih 'zagretih mladcev' o njihovih zmotah?


Zato, ker bi bilo to priblizno tako produktivno kot pogovor s paleto ceglov. No, od palete ceglov bi morda se kaj koristnega dobil v odgovor.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Vajenc ::

nihče v tej temi ne trdi da je potrebno ženske kakorkoli posebno tretirat.

Vprašanje kako bi okolica odreagirala, če bi Lukc naslednjič sprejel tvojo vabilo na čisto zaresno tepežko.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Aston_11> Če drugače tretiraš ženske, je to mizoginija, tretiraš pa jih drugače zaradi različnih lastnosti?

Ja, tako je. Če je nekdo ženska to še zdaleč ne pomeni, da je šibkejši.

Zlate ::

Pithlit je izjavil:

Za vse: Samo tako, mimogrede (ker očitno noben ne bere razen par svetlih izjem), nihče v tej temi ne trdi da je potrebno ženske kakorkoli posebno tretirat. Še najmanj pa to da so 'kao' več vredne od moških ter da je treba kakorkoli diskriminirat proti moškim.

No, to po ovinkih trdi Lukec. Ko pravi da jih treba pred moškimi spravit z ladje. Pa ko trdi da je treba zic odstopit (ko 'jebe' tipe... naj stojijo!).


Že dolgo je več kot jasno, kar mislim, da sem tudi že omenil, da ti in jype hladno zagovarjata enakost med spoloma v vseh situacijah. Tudi, ko bi bilo to za žensko (ali moškega) negativno ali pozitivno. O.K.

Problem nastane zato, ker vidva trdita, da mi tega ne razumemo, čeprav je očitno, da tudi vidva ne razumeta našega stališča. Mogoče je bolje če zapišem nočeta razumeti našega stališča. V dokaz naj zapišem tole, pa mi zanima, kaj bosta iz tega spletla:

Večkrat je bilo že ugotovljeno, da je eden od razlogov za to, da se raje "špara" ženske ta, da je njihova možnost preživetja večja. Eden moški v gruči žensk, bo zaplodil goro potomcev, medtem ko bo ena ženska v gruči moških le najebala. Dobesedno.

Za ta dejstva nisem kriv ne jaz ne nihče drug, to so pač biološke razlike za katere je poskrbela evolucija. Če bi bilo obratno in bi moški rojevali, potem bi se verjetno šparalo moške. Zajebana diskriminatorna narava, kaj?
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

jype ::

Zlate> Večkrat je bilo že ugotovljeno, da je eden od razlogov za to, da se raje "špara" ženske ta, da je njihova možnost preživetja večja. Eden moški v gruči žensk, bo zaplodil goro potomcev, medtem ko bo ena ženska v gruči moških le najebala. Dobesedno.

Čeprav gre za nadvse plemenit razlog, ki je lasten samo tako zelo naprednim živalskim vrstam, kot so vretenčarji, je kljub temu morda čas, da se nehamo pretvarjat da živimo v jamah, da ne poznamo ognja in da nas vsako zimo približno 40% pomre.

Zlate> Za ta dejstva nisem kriv ne jaz ne nihče drug, to so pač biološke razlike za katere je poskrbela evolucija. Če bi bilo obratno in bi moški rojevali, potem bi se verjetno šparalo moške. Zajebana diskriminatorna narava, kaj?

Če se ravnamo po naravi, potem moramo razplod dovoliti samo najpametnejšim!

Limit-sky ::

jype je izjavil:

Aston_11> Če drugače tretiraš ženske, je to mizoginija, tretiraš pa jih drugače zaradi različnih lastnosti?

Ja, tako je. Če je nekdo ženska to še zdaleč ne pomeni, da je šibkejši.

Seveda pomeni. Kot smo vsi vozniki morilci...
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

jype ::

Limit-sky> Seveda pomeni. Kot smo vsi vozniki morilci...

Nope, ne pomeni. Mnoge ženske so močnejše od mnogih moških. Morilci so pa vsi, ki plehnate naprave terajo skozi gosta naselja pri hitrostih, ki presegajo 5km/h. Simple facts.

Limit-sky ::

Niso mnoge ženske močnejše od moških.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Zlate ::

Limit-sky je izjavil:

Niso mnoge ženske močnejše od moških.

Tako je. Niso. Nekatere ženske so močnejše od nekaterih moških. Stvar je v tem, da je prvih in drugih, naspram ostalim zelo malo.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Wox ::

Vse ženske so močnejše od vseh moških.
Commodore 64

dstr17_ ::

Večkrat je bilo že ugotovljeno, da je eden od razlogov za to, da se raje "špara" ženske ta, da je njihova možnost preživetja večja. Eden moški v gruči žensk, bo zaplodil goro potomcev, medtem ko bo ena ženska v gruči moških le najebala. Dobesedno.
To, da se ženske "špara" je stvar družbenih vrednot in nima nobene veze z evolucijo. Tisti posnetek na začetku se v tem popolnoma moti. Gre se za podtikanje stvari v evolucijo, ki se tam v resnici nikoli niso dogajale. Možgani so produkt evolucije in možgani so omogočili boljše preživetje, razvoj jezika, kopičenje informacij, skratka kulturo in kulturno evolucijo (če lahko tako rečem). Razvoj kulture pa se je pri naših prednikih slučajno usmeril tako, da se ženske "špara". Ampak to ni univerzalna lastnost kulture človeka, namreč dokumentirane so tudi takšne oblike plemenskih skupnosti, kjer so ženske hodile na lov, moški pa so se ukvarjali z opravili na polju in bližje domu.

[D]emon ::

In primer take plemenske skupnosti bi bil ... ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zlate ::

[D]emon je izjavil:

In primer take plemenske skupnosti bi bil ... ?

Sigurno bi kakšno našli, vendar so približno tako redke, kot npr. žabe z zobno protezo.
Tudi zmerno inteligentemu človeku to nekaj pove, nekaterim pač ne.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

dstr17_ ::

Se ne spomnim na pamet, lahko pa preverim in napišem (takšni primeri so namreč navedeni praktično v vseh klasičnih delih feminizma).

Zlate ::

@domen
Razvoj kulture pa se je pri naših prednikih slučajno usmeril tako, da se ženske "špara".

Slučajno? Ne namerno in z razlogom? Ker evolucija ne more biti deloma tudi rezultat slučajnosti?
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________
««
16 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Razlika med spoloma v genih (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
42653205 (47497) BigWhale

Več podobnih tem