» »

nakup LED LCD televizorja

nakup LED LCD televizorja

macor ::

Pozdravljeni,
Vem, da je bilo že veliko napisano o tem, samo, ker se dosti boljše spoznate na te stvari prosim za nasvet.
Kupujem LED televizor za v sobo. Razdaljo na kateri bi stal lahko spreminjam iz 2,6 - 3,1m. Katera diagonala bi bila najboljša. Sam sem razmišljal o 42". V tem razredu sta najbolj zanimiva LG in Phillips, tudi Panasonics. Kolikor sem bral ima LG težave z zvokom DTS in pa še neke probleme z firmware, samo se ne spomnim točno. Phillips imamo že doma, pa se mi nekako ne dopade. Težave s podnapisi (ni šumnikov), vžiganjem, daljincem, itd. Panasonics LED televizij ne poznam. Plazme imajo zelo dobre, na LED področju pa so dokaj novi. Tako, da sem dokaj v dilemi.
Kakšen televizor bi mi priporočali?

Zanima me tudi kako je kaj s sevanjem televizorja, če je v spalnici?

In če mogoče veste, kje bi ga lahko dobil najceneje?

In ali se mogoče splača počakati na letnike 2013?

Za odgovore in pomoč se lepo zahvaljujem!
Matej

alessio2 ::

Samsung UE40ES5500
Verjetno največ kar trenutno dobiš za ta denar.
Razen če pozna kdo boljšo varjanto...

SimplTech ::

Se pridružujem mnenju predhodnika. Uporabljam isti model že pol leta in nimam ene same pripombe. Vse video datoteke predvaja iz NASa ali USB-ja brez težav. Vsi podnapisi (čžš-ji...) delajo brez težav.

Za dobrih 450 EUR mislim da je res dober nakup.

s1m0n ::

Tudi sam se pridružujem :)

Imamo dva komada (40" in 46") Predvaja res vse! Tudi PVR (snemanje digitalnih kanalov na HDD) pride prav.
Osebno imam na njega priklopljeno Logitechovo K400 tipkovnico za surfanje po netu (Youtube, google...) Ni astrnonomsko hitro a dovolj!
Pa še programsko shemo lahko izvoziš na USB ključek jo urediš na računalniku (100x lažje kot na TV) ter jo uvoziš nazaj ali celo na kak drug enak TV...
Nimam pripomb razen izlitja svetlobe na 46" v enem kotu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

macor ::

hvala za odgovore.
Tudi sam bi navijal za Samsunga, ki menda res bere vse, samo se mi nekako zdi, da je diagonala 101mm za 2,8-3m malo premala. Ali se motim? Če izpustim 3D bi bil Samsung pravi. Glede 3D je menda LG zakon. Nekateri pravijo, da Samsung po razvoju zaostaja 2 leti za LG-jem:):).
Gledal bom namreč digitalno televizijo, telemach trojček, plus filme.
Zato sem razmišljal o 42". Problem pri 42" je, da je na voljo samo LG, Philips in Panasonic. Sony in Samsung ne:(. Lg ima probleme z DTS zvokom, Philips ne bere vseh podnapisov in šumnikov, vsaj ta, ki ga imamo mi ne. Panasonic modele pa ne poznam. Ti so dokaj novi na LCD področju. Zato imam problem.

Ne vem pa kako bi bil 46". V tem primeru bi imel določene težave s placem.

papasmrk ::

Ali kdo ve kako je kaj z Panasonic plazmami, imajo tudi vgrajen predvajalnik za mkv in divx filme, podpirajo šumnike v podnapisih etc... ?

fpbs ::

macor je izjavil:


Lg ima probleme z DTS zvokom,

Vsi LGejevi modeli 2012 podpirajo DTS.

macor ::

ok, če spustim 42" in se osredotočim na 46"
Kateri recimo 46" LED LCD bi mi po vaših izkušnjah in poznavanju nudil najboljšo sliko? Kateri proizvajalec jo ponuja? Ostalo lahko reši tudi mala črna škatlica:).

Malo sem gledal 46" LED LCD-Samsung UE46ES6300 ali Samsung UE46ES6750 ali Samsung UE46ES6710. Ali mogoče kateri model odstopa od katerega, če mogoče veste?

Plazme 46" pa ne delajo več, škoda.

macor ::

kaj mislite je boljše:
42" plazma ali
46" LED LCD.

Glede plazme vem, da so v špici Panasonicove.

Kaj pa glede 46" LED LCD. Katera firma ima po vaše najboljšo sliko, če se osredotočim samo na sliko?

TOP ::

Ma že miljonkrat napisano,če se osredotočiš na sliko potem boš moral sam gledat,kateri ma zate najbolšo sliko,vsako oko drugače vidi.Zato se odpravi mal po trgovinah glej in se odloči.Pa ne glej 3D ker itak je premal filmov in dokler moraš očala gor tlačit so obe tehnologiji kot so.

negot ::

Panasonic plazme imajo sigurno najboljšo sliko in ja podnapise nastaviš na srednjo evropo 1250 in to je to- samo uživaš ,lp:)

TOP ::

Sigurno najbolšo sliko majo za tvoje oči,za nekatere druge ne.

negot ::

kixs ::

Glede kvalitete slike je vec ali manj vseeno. Ce res ni slaba, bos tezko videl razliko, ker v sobi nimas dveh razlicnih TV-jev, da bi to razliko potem se kdaj opazil. Verjemi, da se oci na vse navadijo in ob pomanjkanju primerjave, rata vse dobro - seveda, ne sme biti ze v startu slaba in danes skoraj dvomim, da ima kateri TV res slabo sliko - morda jo moras le prilagoditi svojem okusu - kar pa ima vsak TV veliko moznosti nastavitev (verjetno prevec).

lp

TOP ::

negot je izjavil:

ne samo za moje, http://reviews.cnet.com/best-hdtvs/,
http://www.bestcovery.com/best-hdtv-ove...
http://www.sfgate.com/technology/cnet/a...
http://www.techradar.com/news/televisio...
http://articles.courant.com/2012-07-14/...

na hitro par linkov, pri meni pa dejansko v praksi preizkušeno vsak dan, lp:D

To še vedno niso ostali a kaj meniš.Tele linke kar čitaj,nekateri gremo TV prej pogledat pa se pol odločamo neberemo raznih testov,kaj drugi vidijo ampak kaj mi vidimo.

macor ::

problem trgovin je, ker naštimajo sliko tako, da je najboljša, doma pa nato čisto drugačna.
problem testov pa, da jih delajo osebe, ki opazijo res malenkosti. Sami tega po večini ne opazimo. Poleg tega so za isti TV različni rezultati, komu verjet!
za TV mislim dat nekje okoli 950€.
če bi dal 1500€ bi tako kupil HX850.
50"plazme ne morem dat v sobo, 46" jih pa ni. Tako je na izbiro 42" plazma ali 46" LCD? Najbrž je boljše dati večji LCD ali se motim?
Zanima me samo, če ima kdo izkušnje z 2012 modeli LED LCD, kateri je dokaj dober za okoli 950€.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: todman74 ()

piek ::

S temle ne mores zgresiti: LG 47LM620S. Odlicna 2D slika, dober 3D, pa se vse druge dobrote ima (internet, DLNA, predvajalnik, ki prebavi vse ...). In se nekaj evrov ti ostane.
--- Finish it off if you started it! ---

TOP ::

macor je izjavil:

problem trgovin je, ker naštimajo sliko tako, da je najboljša, doma pa nato čisto drugačna.
problem testov pa, da jih delajo osebe, ki opazijo res malenkosti. Sami tega po večini ne opazimo. Poleg tega so za isti TV različni rezultati, komu verjet!
za TV mislim dat nekje okoli 950€.
če bi dal 1500€ bi tako kupil HX850.
50"plazme ne morem dat v sobo, 46" jih pa ni. Tako je na izbiro 42" plazma ali 46" LCD? Najbrž je boljše dati večji LCD ali se motim?
Zanima me samo, če ima kdo izkušnje z 2012 modeli LED LCD, kateri je dokaj dober za okoli 950€.

Pred tako dilemo sem bil jaz,zato sem se sposodil prvo 42 PLazmo,da vidim kako bo in bila je premajhna,drug problem je mam zelo svetlo dnevno sobo in slika je bila zelo slabo videt in če sem hotel normalno videt sem moral roleto dol spuščat.Potem sem se odloču in vzel 46 LED LCD in sem zelo zadovoljen,velikost je super lih taprava za mojo razdaljo in ob svetlobi bistveno bolše vidna slika.

djordjevic ::

piek je izjavil:

S temle ne mores zgresiti: LG 47LM620S. Odlicna 2D slika, dober 3D, pa se vse druge dobrote ima (internet, DLNA, predvajalnik, ki prebavi vse ...). In se nekaj evrov ti ostane.

Potem že raje 604s. Če me spomin ne vara, ima nekaj funkcij več ter precej tanjši okvir, cena pa okoli 800€. Osebno se precej zagrevam za ta model, samo do trgovine še moram stopit, da vidim, če me tisti rob okoli panela preveč moti. Razlika do 660/670 je namreč kar precejšnja.
No grave is deep enough to keep us in chains.

negot ::

To še vedno niso ostali a kaj meniš.Tele linke kar čitaj,nekateri gremo TV prej pogledat pa se pol odločamo neberemo raznih testov,kaj drugi vidijo ampak kaj mi vidimo.

Sam gledam v Panasonic VIERA Tx-P65VT50 Plasma TV in ti povem, da ni tv z bolšo sliko, pa lep dan ob gledanju športa danes, :)

djordjevic ::

djordjevic je izjavil:

piek je izjavil:

S temle ne mores zgresiti: LG 47LM620S. Odlicna 2D slika, dober 3D, pa se vse druge dobrote ima (internet, DLNA, predvajalnik, ki prebavi vse ...). In se nekaj evrov ti ostane.

Potem že raje 604s. Če me spomin ne vara, ima nekaj funkcij več ter precej tanjši okvir, cena pa okoli 800€. Osebno se precej zagrevam za ta model, samo do trgovine še moram stopit, da vidim, če me tisti rob okoli panela preveč moti. Razlika do 660/670 je namreč kar precejšnja.

Popravek, 640s.
No grave is deep enough to keep us in chains.

TOP ::

negot je izjavil:

To še vedno niso ostali a kaj meniš.Tele linke kar čitaj,nekateri gremo TV prej pogledat pa se pol odločamo neberemo raznih testov,kaj drugi vidijo ampak kaj mi vidimo.

Sam gledam v Panasonic VIERA Tx-P65VT50 Plasma TV in ti povem, da ni tv z bolšo sliko, pa lep dan ob gledanju športa danes, :)

Seveda ne za tvoje oči:D

djordjevic ::

Osebno recimo vem, da so Panasonicove plazme top šit, spomnim pa se, da sem zaznal neprijetno utripanje, kadar nisem povsem neposredno gledal slike, ali pa sem za hip pogledal stran (opazno pri modelu G20). Pred časom sem nekaj bral o tem in vem, da obstaja celo nek fensi izraz, ampak se ga ne spomnim. Enihou, ni nujno, da pač vsem ustreza isto. Greš pogledat in se odločiš.
No grave is deep enough to keep us in chains.

HDvideo ::

Bom izkoristil kar to temo in sicer zanimam me kateri izmed teh TV-jev je najboljša izbira:

-http://www.lg.com/rs/televizori/lg-47LM... oz. 47LM640S
-http://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/11...
-http://www.mimovrste.com/artikel/135022...
-http://www.mimovrste.com/artikel/135022...

Ni noben za tv-je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HDvideo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega TV

Oddelek: Zvok in slika
358364 (7523) nejc1337
»

Kateri TV

Oddelek: Kaj kupiti
468726 (6343) fpbs
»

Kateri TV za do 1000€ kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13226829 (24431) djordjevic
»

Philips 47PFL6067K/12 ne najde nobenega kanala (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9820634 (19363) todman74
»

Kateri Led tv?

Oddelek: Zvok in slika
213335 (2887) ...:TOMI:...

Več podobnih tem