» »

Zabaviščni parki in nesreče

Zabaviščni parki in nesreče

draciel ::

Pravkar sem prišel iz Andrejevega semnja 500m čez slovensko mejo v italiji. To pride enkrat na leto.
Tam dobiš od hiše strahov, pa teh adrenalinskih voženj in tako naprej. Bil sem na Matrixu in je blo kar kul.. višina, hitrost, adrenalin.. Sicer sedaj ne najdem nobene slike vendar to ubistvi pride 16 sedežev po 4 klopi. Vsak sedež je itak zase in ko se vsedeš noter v školjkast sedež , ti dajo dol varovalo in zalaufajo. Ubistvu to se premika levo pa desno, zelo hitro, vendar ne gre okoli. Največ gre pravokotno.. ( upam da veste kaj mislim ). Uglavnem jaz sem užival, punca je bruhala (ko smo stopili dol - lol ).

Uglavnem bil je tudi ride: "The king", ki je isto kot matrix vendar s to razliko da te pelje okoli ( naredi 360 stopinj, ) tako da te postavi na glavo.

Sej je uživancija pa to, vendar pri meni je tudi prisotnega malo straha - kaj pa če se varovalo odpre. Je to sploh mogoče? Mogoče kdo ve kako ta varovala delujejo in ali so ble že kakšne take nesreče v zabaviščnih parkih ?

ps. sicer v gardalandu še nisem bil in vem da kar je blo danes tam pač ni nekaj kar bi lahko primerjal z največjimi parki. Sam tko za naprej .. me zanima =)

vorantz ::

vedno je možnost, da gre kaj narobe
se zrahlja kak šravf, kak norc sabotira zadevo, s cajtom zgubi konstrukcija trdnost, itd

logično je, da majo stroga merila kar se tiče varnosti ampak nikoli ne moreš bit 100%

to kvečjemu doda k adrenalinu :P

Mipe ::

Skozi te parke letno gre na milijone ljudi, sploh vožnje smrti. Smrti je nazivu navkljub nekam malo.

Bolj tvegaš pri prečkanju prehoda za pešče.

Apofis ::

Hehehe, kaj pa gledaš Final destination...zdej pa prpa:)

fosil ::

Par let nazaj je bila v Mirabilandiji na Katunu nesreča in sicer je en bumbar pri vožnji zgubil kapo in je nato splezal čez ograjo in jo šel pobrat, takrat je pripeljal vlak in ena ga je "brcnila" v glavo. Tip je umrl, tista ženska pa je imela zlomljeno nogo.
Ampak tukaj bi jaz rekel da je šlo bolj za naravno selekcijo, kot za nesrečo.
Drugače pa se tudi meni zdi da možnost nesreče doda adrenalin, če bi bil 100% da se nič ne more zgodit bi bilo bolj dolgčas.
Tako pa te vedno malo grize tisti, kaj pa če... :)

Imaš pa zdej tudi v BTC-ju en park, ki ima kar nekaj adrenalinskih zadev.
Tako je!

draciel ::

Sicer sem iskal po youtubu za kakšne nesreče vendar nisem dobil kaj konkretnega.. zgleda da jih res ni veliko.

Je pa res , kot je že nekdo zgoraj omenil. Če bi bil 100% da se ti nič ne more zgoditi , potem ne bi bilo tako zanimivo. =)

StoneFox ::

draciel je izjavil:

Sicer sem iskal po youtubu za kakšne nesreče vendar nisem dobil kaj konkretnega.. zgleda da jih res ni veliko.

Je pa res , kot je že nekdo zgoraj omenil. Če bi bil 100% da se ti nič ne more zgoditi , potem ne bi bilo tako zanimivo. =)


Se hecaš, ne? :)

draciel ::

Ne ..se ne. Ker ko sem gor, mi da 40% adrenalina samo misel na to da bom treščil ob tla xD.
Sem pa videl neke mulce stare 13 let ko so debatirali kakor da nebi bilo nič, jaz pa presran :D..

RejZoR ::

Bi reku da so statistično gledano te zadeve bolj varne od letal.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

draciel ::

Sem si vzel malo časa in pogledal malo po netu. Zanimivo je to da večina nesreč ki se je zgodila v zabaviščnih parkih niso v povezavi s tem da bi kaj odpovedalo ali kaj. Večina nesreč se je zgodila , ko je človek neumen in potem se zgodi.

npr: eni so se odvezali, drugi so nekaj skakali na tire, tretji so bili astmatiki in so dobili napad..

nič pa v povezavi s tem da bi kaj odpovedalo oz. res zelo malo.

martincek1 ::

Moje mnenje je, da so naprave na pravih zabaviščnih parkih zelo varne in se nimaš kaj sekirat, samo uživancija.

Kar se tiče pa teh sejmov in podobnih stvari... sem pa zelo skeptičen. Poznam kar nekaj primerov nesreč, ki so se zgodile zaradi malomarnosti. Tudi s smrtnimi žrtvami. Pa še ena moja izkušnja... pred par leti smo šli na Hrvaškem v en zabaviščni park na tisto vrtečo zadevo (podobno temu, le da se ni dvigovala tako močno vertikalno ampak skoraj samo horizontalno). Vsedli smo se na stole, delavec na napravi je začel pobirati žetone a je očitno na naju pozabil.. ko sem dojel sem se zadrl a je v istem hipu že stvar zagnal. Mojemu sosedu je uspelo zatakniti varovalo, pri meni pa ni šlo, sem bil kar orenk živčen v tistem hipu... na srečo sta bili na obeh straneh sedečev kovinski palici in sem se nakako uspel zadržati na stolu, drugače bi me razpacalo po kakšni steni. Roki sta me kakšen dan noro bolele, pa dobil sem ves denar nazaj kar se ga porabil tisti večer.. ni prijetna izkušnja.

Sicer pa upam, da bom šel kdaj lahko na kakšen orenk vlak smrti, ker ti v gardalandu in mirabilandiji so za en drek :))

draciel ::

Ja to je pa očitna malomarnost..

čak a potem si jim to povedal .. ?

darkolord ::

Verjetno da je, če je dobil ves denar nazaj...

Bi jih pa verjetno lahko marsikam prijavil...

gendale ::

statistično gledano so te vožnje zlo varne (pač narejeno tako, da te čim bolj prestraši, hkrati pa da je varno)

da pa se glih tebi ne bo kaj zgodilo ti pa nihče ne more zagotovit 100%
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

urosz ::

te zadeve so precej varne predvsem zato, ker so zadaj zakoni fizike, ki enostavno ne dopuščajo da gre kaj hudo narobe. tut če se bo en šrauf odšraufal, vlakec ne bo kar tak iztiril, zaradi sil ki delujejo na njega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Europa park

Oddelek: Loža
81435 (1039) Apple
»

Prihaja film o Angry Birds

Oddelek: Novice / Igre
187033 (5379) HeMan
»

Gardaland + Canevaworld

Oddelek: Loža
96908 (6443) fosil
»

Kako najceneje prit v Gardaland?

Oddelek: Loža
369238 (8069) bzp
»

Centrifuga z 20 G-ji

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
284935 (3970) AIRMAN

Več podobnih tem