» »

Pomoč Netopir

Pomoč Netopir

Netopirček12 ::

Živjo vsi! Upam, da mi boste znali pomagati. Danes sem našel netopirja blizu hiše po njem je padal sneg in dež predvidevam, da je nekaj bilo narobe z njim zato sem ga nesel noter in sedaj sem mu dal vodo in mleko (niti nevem kaj pije :)). Kaj drugače pije? Kako se prehranjuje?. Iskal sem že mušice, da bi mu dal ampak nikakor ne najdem, ker je zunaj tako mrzlo.

Kaj naj naredim ?. Nekje sem videl, da je jedel, kot nekakne kostne črve s katerim tudi ribe loviš, ali jejo to, ker če ne bom jutri kupil v trgovini z ribami in ga bom nahranil?. Kdaj ga spustim ?.

Lep pozdrav in hvala vam za pomoč ampak res nevem nič o netopirjih. So pa res lepe živalce ;).
  • predlagal izbris: KoMar- ()

MaX ::

Da si nabere novih moči, mu daj sladkano vodo...ko si opomore, ga pa probaj spustit, če bo že lahko letel...

mihec87 ::

Hm najbližje tem črvam so zoofobi/mokarji cca2-3cm dolg(zoo trgovine ) ali pa kostni....Spustil bi ga v nekem starem skednju da ima mir ter zavetje že v štartu..

Netopirček12 ::

Trenutno ga imam v škatli zraven bom še dal krpo, tako, da bo nekakšno zavetje. Bi še kaj dodal ?

Hvala za odgovore

tony1 ::

Netopirje pusti pri miru, ker prenašajo steklino in so pri nas tudi rezervoar stekline v naravi.

Zdaj sicer je, kar je (dokazanega primera prenosa preko aerosola sline menda še ni, so samo anekdotični primeri), ga pa nikakor ne smeš prijemati z rokami. In tudi znotraj hiše nima kaj delati.

Še tole preberi:
Spanje na plaži in netopirji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Netopirček12 ::

Potem ga bom pa z rokavicami drugače pa ga ne morem ven dati, ker vem da bo umrl. Dal ga bom na tiho dol v klet jutri mu bom pa kupil kostne črve.

Lep pozdrav

OmegaBlue ::

Joj joj.

Kot prvo @tony1 nimajo stekline pri nas ne bluzi.

@Netopirček12 če bi rad poskrbel za njega zalufaj v štacuno za male živali zjutraj po ličinke mokarja, s tem se jih zasilno hrani, za pit mu daj vodo, probaj s kaplico po kapljico, s kapalko ali slamco samo približaj, ali se dotakni smrčka. Nikakor ga ne spuščaj sedaj ven, bo samo omagal po nekaj metrih in poginil.

Če nisi našel kakšne gozdne zverine tudi ne more pregrizniti tvoje kože, manjše vrste so pa dokaj plašne (če si pobral kakega pipistrela) in pazi da ti ne začne frčat po bajti, ga je malo težje ujet. Vsekakor ti netopirček ne predstavlja nevarnosti, ni pa neumno imet rokavic gor, če zaradi drugega nosijo včasih netopirske muhe / uši.

Drži ga nekje na relativno toplem, najbolje s konstantno temperaturo, nikakor pa ne pod lediščem(idealno 8 -10 °C). Če ga boš imel na toplem (ne ga met zraven radiatorja) bo postal aktiven in bo skuril nekaj svojih zalog energije za čez zimo.

Najbolje bo če pišeš na netopirji@sdpvn-drustvo.si ali pokličeš 031 218 463 (najbolje to) in poveš s kje si in kaj si našel, bo nekdo iz sdpvn prišel po njega in primerno poskrbel zanj.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

shinko ::

nisem si mislil da obstajajo tudi takšne zverine...
http://fishki.net/comment.php?id=127383

mihec87 ::

Rokavice je pametno met da te ne more opraskat ali pa ugriznit...

Netopirček12 ::

Hvala sem jim poslal vprašanje upam, da mi odgovorijo čim prej ;).

Lep pozdrav

OmegaBlue ::

Poklič še na telefon ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

najden ptič (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111003 (7092) PrihajaNodi
»

Cepljenje psov

Oddelek: Loža
384483 (3919) driver_x
»

groza

Oddelek: Šola
111518 (1187) T-h-o-r
»

Spanje na plaži in netopirji

Oddelek: Loža
202948 (2044) tabla

Več podobnih tem