» »

Spanje na plaži in netopirji

Spanje na plaži in netopirji

tabla ::

Čao!

Odločil sm se spat na plaži na morju, si prpravil vse potrebno in nekaj za pokrit. Potem, ko je sonce že zašlo pa sem opazil, da mi nad glavo leta neka žival. Takoj sem se spomnil na netopirje. In ker ni bil le en, sem rekel, da bom kljub temu vstrajal, saj mi nič ne more. Žival je letela v krogih. Ko pa sem zaspal po nekaj urah, ko je bila trda tema, sem se zbudil. Najverjetneje zato, ker se mi je netopir zaletel v glavo in me zbudil. Ravno takrat sem opazil da je letel zelo nizko in me oplazil po glavi. Potem sem ugotovil, da tako ne gre in se ne da spat, da ti neka žival ne pusti, da se sprostiš. Plažo sem zapustil sredi noči. Kaj ti sploh netopir lahko naredi, ali sploh kaj? Kako bi bilo možno spat na plaži? Res pa je, da sem šel zelo daleč stran, kjer ni bilo nikogar. Hvala!
  • spremenil: tabla ()

bluefish ::

Naši netopirji nič. Obstaja pa neka krvosesa vrsta, ki pa napada predvsem živino.

Morda si nabavi neko mrežo proti komarjem in nekako razpri nad sabo.

Nagi Bator ::

Netopir ti ne bo nic naredil. Vsaj ta nas ne.
Ce pa imas se kaksno fobijo obrni malo tavecje kamne na plazi,
pa te morda za zmeraj mine, da bi se naprej tam spal >:D

Šimpanz ::

Plači kamp ali apartma pa ti netopirji ne bodo kazili spanca.

OmegaBlue ::

Izredno dvomim daje bil netopir, ki se je zaletaval vate. Netopirji (govorim za podkovnjake) so sposobni zaznavanja objektov, ki so tanki kot lasje (in so prokleto tečni za ujet) in se ljudi izogibajo v dovolj velikem krogu. Ostale vrste tudi niso preveč daleč v natančnosti. Edini scenarij kjer bi se lahko zaletel vate je, če bi stal direktno na izletni poti kjer načeloma ne uporabljajo ekolokacije in se zelo trudil se nastavit pred njega.

Naše vrste in vrste po balkanu so za ljudi popolnoma neškodljivi in se prehranjujejo izključno z mrčesom (manj komarjev zate če so blizu), edina krvosesa vrsta živi v južni in centralni ameriki.

Bi rekel da so te prej zbudili tvoji živčki... al pa žužki :)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Rippy ::

Mogoče je čakal, da te komarji napadejo. Len netopir pač in ima raje dostavo :).

Okapi ::

Jaz bi tudi rekel, da se je vate zaletela kakšna vešča, ali pa se ti je morda celo samo sanjalo. Ne bi bilo nič nenavadnega.

O.

JebatGa ::

Kaj niso lahko nekateri netopirji okuženi z steklino?

bluefish ::

Tudi če, steklina se ne prenaša z dotikom, zaradi tega pa žival tudi ne bo kar brez razloga grizla vse kar leze in gre.

Okapi ::

zaradi tega pa žival tudi ne bo kar brez razloga grizla vse kar leze in gre.
V bistvu ravno bo. To je eden od trikov stekline, da se prenaša. Če bi se žival samo nekam zavlekla in poginila, se virus ne bi širil. Tako pa se živali zmeša in postane napadalna. Čeprav za netopirje ne vem na pamet, ali nanje virus tudi tako učinkuje, kot na lisice in pse.

O.

marnit ::

Pa tudi druge infekcije so možne, sicer nevem točno kako je za netopirje na naših področjih, zagotovo pa je dotik/božanje (da ne omenjam dotika fecesa) odsvetovan.

msjr ::

Če se te je dotaknil, ti je najverjetneje pobral komarja izpred nosa. Netopir je luksuz, mi jih imamo okoli prikolice, če si pri miru ti letajo čisto ob glavi, dotaknil se me pa ni še noben. Žrejo pa vso nočno golazen...

Torej: Umrl ne boš od tega, ne glede na to, da nekateri že malo paničarijo. Lahko bi tudi tisti komar prenašal kakšen nov mutiran virus recimo, a ne.

OmegaBlue ::

JebatGa je izjavil:

Kaj niso lahko nekateri netopirji okuženi z steklino?


Pri nas še ni bilo primera da bi ga našli, pa je vzorčenje zelo pogosto. Večina netopirjev tudi nima možnosti pregriznit našo kožo da bi te okužili, poleg tega do zdaj me je ugriznil samo če ga držiš v roki in še to narobe ;)

V primeru da faše steklino ga ponavadi toliko oslabi da enostavno pogine tam kjer spi (jami/podstrešju).

In netopirji ne prenašajo popularnega rabies virusa pač pa neko rahlo bolj blago obliko Lyssa virusa. Na žalost ni zaradi tega nič manj nevaren.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

tabla ::

Mene ne motijo živali, motilo me je samo to, da je skoz preletaval in me tudi oplazil, ko sm že zaspal, zaradi tega sem se tudi zbudil. Zato me je zanimalo kako ravnat v takih primerih, bom pa naslednjič poiskal kakšno drugo lokacijo, kjer ni netopirjev.

opeter ::

Mogoče si mu s tvojimi negativnimi mislimi oz. valovi iz možganov zmotil njegov navigacijski sistem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PacificBlue ::

Mogoče si smrčal..:)

šernk ::

no ja pred kratkim je bil v peruju napad netopirjev na ljudi, kjer so štirje otroci tudi umrli zaradi stekline. je pa res, da stekline pri nas pri netopirjih še niso zasledili

http://www.zurnal24.si/svet/zaradi-ugri...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

opeter ::

šernk, mogoče pa bo avtor teme prvi v Sloveniji. Ne, saj ne. Sarkazem off.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zavajon ::

Vsekakor je bolje, da te zbudi netopir, kot pa policaj s položnico zaradi kampiranja načrno ;)

T-h-o-r ::

hudič je, če so okuženi s steklino mwahahah
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

tabla ::

Hahahaha! Sam klele se pa človek nasmeji!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabla ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eksterminacija komarjev

Oddelek: Znanost in tehnologija
101288 (902) vostok_1
»

groza

Oddelek: Šola
111524 (1193) T-h-o-r
»

Pomoč Netopir

Oddelek: Loža
101090 (844) OmegaBlue
»

Komarji pikajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6513372 (10499) Volk|

Več podobnih tem