» »

Brez motivacije, brez volje...

Brez motivacije, brez volje...

Temo vidijo: vsi
«
1
2

TechBoy ::

Hja, nevem kje bi začel. Sem 18 letnik in sem naveličan vsega skupaj. Nevem, če v življenju nimam sreče ali kaj je krivo. Sicer so še kake drobne stvari, ki me razveselijo, ampak včasih je bilo drugače. Vse skupaj se je začelo nekje na začetku maja. Postal sem ravnodušen, brez volje. Neako sem še 'pregural' lanski letnik. Konec junija sem je zgodila neka trajna poškodba, ki je sicer drugi ne opazijo, jaz jo (ne bi o tem). To me je za 3 mesce vrglo iz tira. Vsak dan sem najmanj 5 ur premišleval o tem kako sem si otežil, poslabšal kvaliteto življenja. No, naslednja stvar. Do nedavnega sem šolo delal brez problema, petke, štirke, z malo učenja. Sedaj je stavr čisto drugačna. Nevem zakaj, ampak nimam nič volje do učenja, vse mi je muka, v zadnjem tednu sem dobil dvojk in trojk za oba prejšna letnika. To jezi mene, kot tudi očeta in mater. No tudi pravih prijateljev nimam, kaj šele punce (od kar sem imel zadnjo sem bil že 3x neuspešen). Imam sicer kakih 5 kolegov ampak nikogar, ki bi mu lahko zaupal. Imam sicer starše, ki jim ni vseeno zame, ampak jih nočem obremenjevat še z mano. No, če se vrnem prijataljem, pravzaprav tistim petim kolegom. Nimam nikogar s katerim bi lahko šel ven oz. povabijo me že kdaj in kdaj, da se pridružim, ampak mi ni do tega, ker pa se ne počutim najbolje v njihovi družbi grem nerad z njimi. Včasih me kar nek obup objame in me sili na jok. Tudi spim zadnje čase bolj slabo. Imam čudne, grozne sanje, prepotim se kot konj, zjutraj pa se zbudim kot, da bi me nekdo z palico premikastil. No, če ima kdorkoli kako rešitev ali idejo, ki bi mi pomagala bi mu bil zelo hvaležen. Pa tudi počutim se malo bolje, ko sem to napisal.

Se opravičujem za slovnične napake.

LP

Bananovec ::

Preberi knjigo Zorana Milivojevića: Emocije . Ti bo dalo vedeti, v čem je

Si dost sorodna duša moji, le da jaz nisem (več) tako zakompleksan, le brez volje sem že dlje (za faktor 10? ).
Ta knjiga mi je v bistvu dala dober vpogled v moje težave. Je ne rabiš prebrati cele (ker je kar težka za brati, preberi pa obvezno prvih nekaj sto strani)
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

VoidRay ::

Sport? Pa nehaj gledati grozlivke ce ne mores potem spat.

TechBoy ::

Bananovec je izjavil:

Preberi knjigo Zorana Milivojevića: Emocije . Ti bo dalo vedeti, v čem je problem.

Če se bom lahko spravil zraven.

Samurai ::

Šolska psihiatrinja?

sthep ::

Začni delat to kar te res veseli in se ne obremenjevat z mnenjem drugih. Ob novih dejavnosti bo počasi prišla tudi nova družba in vse ostalo kar ti bo bolj ustrezalo.

Furbo ::

Glede na to, da si tole napisal, bi rekel, da ti gre že na bolje.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

pegasus ::

Greš gledat kaleido star. Dela čudeže.

Bananovec ::

Samurai je izjavil:

Šolska psihiatrinja?

Misliš psihologinja, svetovalna delavka? Ker psihiatrov, sploh pedopsihiatrov je dost premalo, da bi delali na šolah.
Also: če imaš občutek, da šolskemu psihologu ne moreš POPOLNOMA zaupati, si ga poišči izven šole.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

kr1ženska ::

Pojdi na bunge-ja. Če imaš res tako smolo, ne boš preživel. Sicer te bo pa pošteno streznilo ;)

Zgodovina sprememb…

sthep ::

Se morda najdeš v tem videu?

klik

svenica ::

Pomaga, če imaš v življenju neko stvar, ki te veseli
in ti omogoča rast. Glede na tvoj nadimek sklepam, da te
veseli tehnologija. Morda si najdeš kakšen konjiček, saj je
to področje res ogromno (iz glave: robotika, elektronika, hardware,
programiranje, oblikovanje), nekaj vglavnem, kjer bodo možgani zaposleni
in kreativni. Če boš vztrajal, se boš vedno raje učil in boš vedno boljši, kar ti bo
prineslo notranje zadovoljstvo in mir, obenem pa boš spoznaval nove ljudi s
podobnimi veselji. Hopefuly. Glede kolegov, morda se v današnji družbi facebooka zdi pet malo, a ni, verjemi... Pravi prijatelj je itak samo eden, morda dva ali trije. Praviš, da nimaš nikogar, ki bi mu zaupal - je to res, ali pa si morda preveč sramežljiv? Poskusi kdaj spregovoriti s kom o tem, kar te tare, tudi če se ti zdi, da mu ne moreš 'zaupati'. Presenečen boš, kako so ljudje pripravljeni pomagat in sočustvovat. Ob vsem tem pa poskusi filtrirat input debilne ameriške kulture in medijev. Šport ali redna rekreacija tudi dela čudeže... Morda kakšna borilna veščina s spiritualno komponento, kot je npr. karate, kung-fu...Zdrav duh in telo.. Aja, še to, glede hoje ven in družbe... Če ti družba ne odgovarja, pač greš ven sam... Poglej malo po netu kaj se dogaja ali se bo dogajalo v okolici
ter se odpravi ven - sam. Pa še najbolj klišejska of them all: trudi se razmišljati pozitivno! Deluje.. Good luck!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

bluefish ::

sthep je izjavil:

Se morda najdeš v tem videu?

klik
Zraven pa še tole: http://jerrybrito.tumblr.com/post/61143...

einstein :P ::

eh, jaz sem 17 star in do zdaj sem bil vedno prav dober v srednji šoli (odličen še v življenju nisem bil pa se prav nič ne sekiram za ocene, nekako že prideš skozi).
punce nisem še v življenju imel. tudi meni se nonstop slabe stvari dogajajo in mi včasih ni do lajfa več, pa še vseeno se nekako zrinem čez. lej, pač so taki trenutki v življenju, malo se potrudi in boš že prebrodil te težave. če si že omenjal kolege, imam jaz mogoče 2 ali tri, pa tudi tistim se ne da vsega zaupat in vidim jih samo v šoli, tam kjer pa sem doma pa nimam nikogar, kar me malo žalosti ampak se trudim še naprej in za enkrat mi kar gre, samo sprosti se, pozabi na vse kar te obremenjuje, delaj tisto, kar te veseli, malo se pelji s kolesom, da se sprostiš in nekako se potrudi z učenjem, saj bo šlo ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Glede ocen, važno je da si pozitiven, drugo je drugotnega pomena.

bluefish ::

Janac je izjavil:

Glede ocen, važno je da si pozitiven, drugo je drugotnega pomena.
Niti ne, ker ima lahko vpliv na izbiro kariere.

ramiz?! ::

TechBoy a to hodiš 4. letnik al si že na faksu in iz kje si?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Bananovec ::

bluefish je izjavil:

Janac je izjavil:

Glede ocen, važno je da si pozitiven, drugo je drugotnega pomena.
Niti ne, ker ima lahko vpliv na izbiro kariere.

To je bolj tako-tako. Če imaš denar in tudi kasneje voljo, prejšen uspeh kaj dosti ne vpliva na kariero.
Glede volje: Psihiater ti zna pomagati (beri ti da kul tabletke imenovane Ritalin > v bistvu zastonj kokain , le da je v bolj nadzorovani obliki.)
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Berserker ::

Tudi jaz sem takšen čez jesen in zimo, zdaj po par letnem zabošavanju sem se spravil na faks, zdaj se morem učit, a depresija pritiska.

Freaxx ::



Changed my life, truly. Jem super zdravo, treniram, meditiram, šola je bolj tak ampak gre, ampak lahko rečem da sem vesel in srečen!
Upam da tudi tebi uspe :)

Če se kdo zanima za take stvari, sam se sprašujem zakaj nisem šel na medicino...
Grow stronger

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Freaxx ()

mirage ::

@Bananovec: Ritalin se ne uporablja za zdravljenje depresijje.

Techboy: Po opisu tvojih težav bi rekel, da lahko gre za depresijo. Svetujem ti, da se pogovoriš s svojim osebnim zdravnikom. Če bo ugotovil, da gre za blago obliko ti lahko kar on predpiše terapijo, drugače pa te bo napotil k psihiatru.
Le pogumno k zdravniku in zaupaj svoje težave. Ne se ustrašit depresija je bolezen tako kot vsaka druga in za njo pri večini obstaja učinkovito zdravljenje.
Lahko rešiš tudi ta vprašalnik: http://www.ambulanta-kosir.com/datoteke...

ripmork ::

@Techboy: Doživljaš, kar je doživljal marsikdo in številni so to tudi uspešno prebrodili.
Brez panike, vse se da rešit.

Troubleshooting.
Kot kjerkoli drugje, tudi pri možganih in načinu razmišljanja gre podobno. Probleme se analizira, ugotovi vzrok in olajša/odpravi.
Ne gre čez noč, ampak že začetek razreševanja je dovolj velik korak. Ključno je pa, da se tega lotiš resno.
Emocije od Milivojeviča so super literatura, bi pa po mojem mnenju bilo najbolje začeti pri osnovah, prvem koraku:
potrkat na vrata osebne zdravnice, ji razložiti težavo in naj te napoti naprej.

če imaš občutek, da šolskemu psihologu ne moreš POPOLNOMA zaupati, si ga poišči izven šole.

+1

lp

PS: what @mirage said.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Bananovec ::

mirage je izjavil:

@Bananovec: Ritalin se ne uporablja za zdravljenje depresijje.

Uporablja se zdravljenje hiperaktivnosti in kroničnih napadov spanja, pri mladoletnih pa tudi pri pomanjkanju volje (kadar je v šoli kriza in šolski uspeh še posebej pritiska na psiho).
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

kr1ženska ::

Kaj je men pomagal ko se me je loteval en tak obdobje... Šla sem delat v proizvodnjo, kjer so delal na tri smene po dva šihta skupi. Ena je prosila šefa, če lahko nadure dela naslednji dan, ker se danes res slabo počuti.
Šef ji je rekel, da lahko gre domov, samo knjižico naj vzame s sabo.
Jaz se učim, delam tudi tisto kar mi ni najbolj všeč pa vem da morem, samo zato, ker vem, kjer nekoč nočem pristati.

Če pa govorimo o resni depresiji pri srednješolcu, ki kot berem živi v dokaj normalnem okolju z vredu staršema, nima nekih resnih konkretnih problemov, potem se pa samo lahko še vprašam, kam gre ta svet.
Začni se ozirat okoli sebe in cenit malenkosti ker poba, ti se ne zavedaš kaj imaš.

Gigahertz ::

kr1ženska je izjavil:

Kaj je men pomagal ko se me je loteval en tak obdobje... Šla sem delat v proizvodnjo, kjer so delal na tri smene po dva šihta skupi. Ena je prosila šefa, če lahko nadure dela naslednji dan, ker se danes res slabo počuti.
Šef ji je rekel, da lahko gre domov, samo knjižico naj vzame s sabo.
Jaz se učim, delam tudi tisto kar mi ni najbolj všeč pa vem da morem, samo zato, ker vem, kjer nekoč nočem pristati.

Če pa govorimo o resni depresiji pri srednješolcu, ki kot berem živi v dokaj normalnem okolju z vredu staršema, nima nekih resnih konkretnih problemov, potem se pa samo lahko še vprašam, kam gre ta svet.
Začni se ozirat okoli sebe in cenit malenkosti ker poba, ti se ne zavedaš kaj imaš.


e točno tko, nej gre u fabriko delat pa bo vidu kaj pomen bit brez volje
"670#2500#8"

oemdzi ::

@kr1ženska : ne bluzi, ker vse kar si napisala je skregano z realnostjo ...

Lahko imas perfektne pogoje pa si lahko depresiven, gre za kemično neravnovesje v možganih za kar nisi kriv in si ne moreš kaj dosti pomagat.

Kot drugo, ta tvoja motivacija, ki izhaja iz tega da nočeš pristati v proizvodnji pri marsikomu doseže obraten učinek. Te kar mine, ko vidiš v kakšne robote spreminjajo človeka za mizerno plačilo ...

Sem tudi sam delal par mesecev v proizvodnji preko študenta v pekarni, delo je kar garaško ampak se preživi. Bi ga tudi opravljal za stalno, ampak za pravo vsoto, kar pa 800 eur mesečno niti slučajno ni (ne za to delo).

ripmork ::

kr1ženska je izjavil:


Če pa govorimo o resni depresiji pri srednješolcu, ki kot berem živi v dokaj normalnem okolju z vredu staršema, nima nekih resnih konkretnih problemov, potem se pa samo lahko še vprašam, kam gre ta svet.
Začni se ozirat okoli sebe in cenit malenkosti ker poba, ti se ne zavedaš kaj imaš.


Normalno okolje ali starši gor/dol, vzrok za depresijo je pogosto napačna (popačena) lastna interpretacija dogodkov in dogajanja okoli sebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

genesiss ::

Morda si najprej malo preberi o depresiji: http://www.nebojse.si/portal/Dokumenti/...

S tem problema ne boš rešil, bodo pa stvari postale malo bolj jasne in lažje se boš umestil v ta prostor in čas. Nekje je potrebno začeti.

Potem imaš več opcij. Lahko obiščeš kakšno skupino za samopomoč, kjer se srečujejo ljudje s težavami z depresijo in anskioznostjo. Najdeš jih tukaj: http://www.nebojse.si/portal/index.php?... (klikni na izbrano za čas in lokacijo). Klima tam je izredno vzpodbujevalna in dobil boš priložnost govoriti o svojih težavah in občutek da te ljudje razumejo in podpirajo - to je izjemnega pomena.

Če si lahko privoščiš, ti predlagam obisk psihoterapevta. Cena je tam od 30EUR navzgor, je pa pomembno da najdeš nekoga, ki je kompatibilen s tabo. Nasvete o dobrih terapevtih lahko iz prve roke dobiš na skupinah ali na forumu društva DAM: http://www.nebojse.si/Forum/
Dober terapevt + tvoje lastno delo te lahko spravita do točke ko boš zadovoljen sam s sabo in s svojim življenjem.

Seveda sploh ni nujno da si depresiven, morda je problem kje drugje. Glede diagnoze se obrni na strokovnjaka - terapevta ali psihiatra.

Srečno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

ripmork ::

Če si lahko privoščiš, ti predlagam obisk psihoterapevta.

Zdravstveno zavarovanje pokriva tudi pomoč (dobrih) psihoterapevtov:>... so pa verjetno čakalne vrste krajše, če greš samoplačniško.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

ERGY ::

TechBoy si mogoče preveč v zaprtih prostorih? Poleti hodiš kaj na sonce? Športaš kaj? Praviš, da si povožen v jutru. Kolko ur kvalitetnega spanja pa imaš? Glede depresije ti ne priporočam nekih zdravil ampak raje obliko dejavnosti, ki te res veseli in boš v tem užival.

kuall ::

da si pri tej starosti depresiven je pa kriza. to so najboljša leta življenja in če zdaj ne boš ugotovil kaj te veseli v življenju boš zamudil to priložnost. jaz sem sovražil šolo, imel sem dvojke, nobenih kolegov ali punc pa so bila to vseeno zelo srečna leta mojega življenja.
depresija me mogoče malce grabi šele sedajle, pa še to po moji lastni krivdi, ker preveč lenarim. no, mogoče sem jaz le malo bolj trden karakter, ljudje smo si različni.

ključ za srečo je upanje oziroma optimizem. da imaš občutek, da prihaja nekaj velikega v življenju, da se lahko nečesa veseliš. jaz sem imel stalno v svoji mladosti ta občutek, do nekako 25. leta. zdaj ko se staram me malo zapušča ampak pri 30ih je itak čas za akcijo, ne za sanjarjenje. okoli 20ih moraš sanjati (proizvajati ideje, ugotavljati smisel življenja, filozofirati), okoli 30ega pa moraš te sanje uresničiti (živiš po spominih, spomini na ideje iz 20ih te motivirajo, novih idej pa ni veliko). od 40ga naprej pa je čas za uživanje rezultatzov, ki si jih proizvedel v 30ih, in mogoče še kaj postoriti. tako si jaz predstavljam življenje.

kuall ::

še ena dobra ideja:
veži depresijo na konkreten problem. zastavi si nek konkreten cilj, ki bi ga rad dosegel, in potem bodi depresiven takrat, ko ti ne bo šlo, in ko ti bo šlo bodi dobre volje. tako ukrotiš depresijo in dobi nek smisel in korist. če pa si depresiven kar brez razloga je pa bolj zajebano. torej ko boš naslednjič depresiven si lahko rečeš, da je to zato, ker še nisi rešil tistega svojega problema, in da ne bi bil depresiven, če bi bil bolj uspešen pri njem.

ripmork ::

kuall je izjavil:



ključ za srečo je upanje oziroma optimizem. da imaš občutek, da prihaja nekaj velikega v življenju, da se lahko nečesa veseliš. jaz sem imel stalno v svoji mladosti ta občutek, do nekako 25. leta. zdaj ko se staram me malo zapušča ampak pri 30ih je itak čas za akcijo, ne za sanjarjenje. okoli 20ih moraš sanjati (proizvajati ideje, ugotavljati smisel življenja, filozofirati), okoli 30ega pa moraš te sanje uresničiti (živiš po spominih, spomini na ideje iz 20ih te motivirajo, novih idej pa ni veliko). od 40ga naprej pa je čas za uživanje rezultatzov, ki si jih proizvedel v 30ih, in mogoče še kaj postoriti. tako si jaz predstavljam življenje.


I can relate. Tipičen način razmišljanja ljudi, zato tudi toliko tipičnih psiholoških težav.
Postavljanje takšnih časovnih "pogojev" je v bistvu recept za slabo počutje, ker prej ali slej se ene sanje podrejo in izkažejo za nerealne.
Prav zato imajo ljudje krizo; starejši ko so, hujšo ponavadi, ker se več balasta nabere. Ker pač niso dosegli pogosto nerealnih ubermensch ciljev v skladu s svojimi "sanjami" in iz tam izvirajočimi pogoji, ki so si jih postavili nekoč (ko so bili manj zreli). Ali pa so po garanju dosegli svojo sanjsko kariero npr. za katero so je potem izkazalo, da ni tako sanjska.

Načrtovanje življenja je že fajn, samo prej ali slej se kje zalomi. Kaj pa potlej?! Tepsti se celo življenje po glavi?
Danes je bistveno da si agilen, prilagodljiv in seveda - znati se imet dobro vsak dan, no matter what.
sicer je itak vse samo repetitivno delovanje biološkega aparata z omejenim rokom trajanja:>

jype ::

Za osebno srečo je bistveno, da si Diogen.

kuall ::

Ripmork, če si nekdo, ki je zlahka zadovoljen s povprečnim življenjem, potem moja filozofija ni zate. vsak mora stremeti k temu, da čimveč naredi iz sebe. v bistvu moraš delati tisto, kar misliš, da bi moral delati, ne glede kaj, in boš zadovoljen s seboj. za to pa je potreba neka globlja notranja samozavest, ne tista plehka zunanja.

xtrat ::

Delo krepi telo in duha. Delaj nekaj v kar te veseli in v čemer si dober. Drugače si poglej tale filem http://www.partis.si/torrent/podrobno/5...
Jaz sem upošteval 10% tega filma in moram reči da se je življenje obrnilo na boljše.
In še to, če se ukvarjaš z slabimi stvarmi to samo še dodatno spodbujaš.

ripmork ::

kuall je izjavil:

Ripmork, če si nekdo, ki je zlahka zadovoljen s povprečnim življenjem, potem moja filozofija ni zate. vsak mora stremeti k temu, da čimveč naredi iz sebe. v bistvu moraš delati tisto, kar misliš, da bi moral delati, ne glede kaj, in boš zadovoljen s seboj. za to pa je potreba neka globlja notranja samozavest, ne tista plehka zunanja.


Sem zadovoljen pa v ničemer ne izstopam, samo to ne pomeni, da se bom tu ustavil.
Se strinjam s tabo sicer glede ostalega.
Govorim o tem, da zanašanje zgolj in le na ideološko kreirane velike plane lahko človeka morda pripelje tja, kamor ni želel, ali pa se nekje zalomi, ter je včasih treba začeti znova. Četudi pri petdesetih. To pomeni imet globljo notranjo samozavest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

ripmork ::

Ripmork, če si nekdo, ki je zlahka zadovoljen s povprečnim življenjem, potem moja filozofija ni zate. vsak mora stremeti k temu, da čimveč naredi iz sebe. v bistvu moraš delati tisto, kar misliš, da bi moral delati, ne glede kaj, in boš zadovoljen s seboj. za to pa je potreba neka globlja notranja samozavest, ne tista plehka zunanja.


Biti zadovoljen z relativno povprečnim življenjem ne pomeni, da se tu ustaviš.
Se strinjam s tabo sicer glede precej povedanega.
Govorim o tem, da zanašanje zgolj in le na ideološko kreirane velike plane lahko človeka morda pripelje tja, kamor ni želel, ali pa se nekje zalomi, ter je včasih treba začeti znova. Četudi pri petdesetih. To pomeni samozavest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

jalovec09 ::

Mislim, da nisi edini s tem problemom. Najbolje bo, da si najdeš kakšen šport, jaz ga imam in imam za celo življenje dovolj dela :) Prijatelji ti znajo po nekaj mesecih, letih pošteno obrnit hrbet, ljudje znajo bit hitro prave sitnobe. Punco si pa le poišči:)

_Stupid_ ::

Preglej svoje življenje, napiši + in -, kaj te veseli, kaj te ne.

Večkrat se spomni dobrih stvari in delaj to kar te veseli. Počasi ali pa na hitro, odvisno kaka oseba si, začni odpravljat minuse in jih nadomesti z tistmi stvarmi, ki te zanimajo. Pa prenehaj razmišljat oslabih stvareh. To te bo vedno bolj ubijalo.

Primer:
Nimaš družbe -> veseli te šport/fitnes/modeliranje/programiranje... -> greš na igrišče/fitnes/modelarski krožek/obišček kak tečaj/se prijaviš na kak forum -> prej al slej spoznaš nove ljudi, sploh če ti želi to področje -> se ponudiš, da bi z njimi spet odigral kako igro športa/šel skup na fitnes/naredil kak projekt skupaj

Več stvari te zanima, več stvari se udeležiš, več ljudi spoznaš itd.

Yacked2 ::

Šport...nikjer nisi omenil športa. Izberi si takega, ki ti bo ušeč, in boš ob njem užival. Ko sem biu poškodovan ter nisem moral normalno trenirati sem biu tudi jaz čist uničen, brez volje. Nasrečo je bilo po 14 dneh dobro. Sedaj je vse u redu =D
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

jizzer ::

Bananovec je izjavil:

mirage je izjavil:

@Bananovec: Ritalin se ne uporablja za zdravljenje depresijje.

Uporablja se zdravljenje hiperaktivnosti in kroničnih napadov spanja, pri mladoletnih pa tudi pri pomanjkanju volje (kadar je v šoli kriza in šolski uspeh še posebej pritiska na psiho).


Kje se da to dobit? :) Kaki boost volje 2,3x na teden bi mi prav prišel :D Ko mam voljo se mi zdi da bi lahko dosegel vse pa še več, ko pa je ni pa sem čist gotov. ;((

amigo_no1 ::

Drugs are bad m'kay ?

TechBoy ::

Pardon, ker se prej nisem oglasil. Včeraj sem bil tako zmozgan, da sem šel kar spat. Ja nevem kaj bi rekel, psihiatru in zdravniku mi ravno ni za hodit, ker bi potem vse skupaj moral razlagati tudi staršem in to. Ja šport. rad imam koleasrjenje, vendar sedaj ni sezona. Ko bo zapadil sneg bom lahko malo začel spet migat. Drugače pa se sedaj utapljam v matematičnih nalogah, ker sem si zadal, da bom dobro pisal.

Golnar ::

jaz sem si ponavadi kakšnos stvar kupil, oz se motiviral tako, da sem si zastavil cilj, kar je bila ponavadi materialna stvar (moped, motor, računalnik, avto, telefon, ozvočenje, itn.) da sem potem počasi se prisilil da sem začel stvari peljati v smeri cilja, nekako sem se pač zvlekel ven. v najstništvu smo neki časa s kolegi mal popival, ampk sm potem vidu da to mi ni cilj, niti mi nič ne pomaga... potem pa sem se naenkrat ujel s svojo sošolko, s katero (takrat) sicer nisva imela nič skupnega... no glej ga zlomka, še vedno sva skupaj, in zaenkrat dobro furava skupaj, in sam s sabo imam manj težav. :) si pa še vedno privoščim kakšen materialen priboljšek :P

uglavnem problem je bil v ciljih, zdi se mi, da sem na življenje gledal s premajhne razdalje, torej premalo v naprej, kar pa sem pogledal naprej sem se sam sebi zdel nemočen da kaj spremenim. potem pa sem ugotovil da sem sam gospodar svojega življenja, in da lahko dejansko naredim kar hočem, seveda v mejah normale, komot pa si postavim cilj da v 15 letih postavim (ali postaviva, skupaj z mojo) svojo hišo, čeprav se mi zdajle niti sanja ne kako bi se stvari lotil, še manj pa sfinanciral, vem pa, da se DA!

skratka postavi cilj in mu sledi, na tej poti do cilja pa se itak življenje šele začne komplicirat (v pozitivnem smislu...)

jype ::

TechBoy> rad imam koleasrjenje, vendar sedaj ni sezona.

Naj te to nikar ne ustavi:



Junfr ::

TechBoy je izjavil:

Hja, nevem kje bi začel. Sem 18 letnik in sem naveličan vsega skupaj. Nevem, če v življenju nimam sreče ali kaj je krivo. Sicer so še kake drobne stvari, ki me razveselijo, ampak včasih je bilo drugače. Vse skupaj se je začelo nekje na začetku maja. Postal sem ravnodušen, brez volje. Neako sem še 'pregural' lanski letnik. Konec junija sem je zgodila neka trajna poškodba, ki je sicer drugi ne opazijo, jaz jo (ne bi o tem). To me je za 3 mesce vrglo iz tira. Vsak dan sem najmanj 5 ur premišleval o tem kako sem si otežil, poslabšal kvaliteto življenja. No, naslednja stvar. Do nedavnega sem šolo delal brez problema, petke, štirke, z malo učenja. Sedaj je stavr čisto drugačna. Nevem zakaj, ampak nimam nič volje do učenja, vse mi je muka, v zadnjem tednu sem dobil dvojk in trojk za oba prejšna letnika. To jezi mene, kot tudi očeta in mater. No tudi pravih prijateljev nimam, kaj šele punce (od kar sem imel zadnjo sem bil že 3x neuspešen). Imam sicer kakih 5 kolegov ampak nikogar, ki bi mu lahko zaupal. Imam sicer starše, ki jim ni vseeno zame, ampak jih nočem obremenjevat še z mano. No, če se vrnem prijataljem, pravzaprav tistim petim kolegom. Nimam nikogar s katerim bi lahko šel ven oz. povabijo me že kdaj in kdaj, da se pridružim, ampak mi ni do tega, ker pa se ne počutim najbolje v njihovi družbi grem nerad z njimi. Včasih me kar nek obup objame in me sili na jok. Tudi spim zadnje čase bolj slabo. Imam čudne, grozne sanje, prepotim se kot konj, zjutraj pa se zbudim kot, da bi me nekdo z palico premikastil. No, če ima kdorkoli kako rešitev ali idejo, ki bi mi pomagala bi mu bil zelo hvaležen. Pa tudi počutim se malo bolje, ko sem to napisal.

Se opravičujem za slovnične napake.

LP

Lepo si tole napisal, sicer se mi ne da brat vseh postov, ampak mogoče si pa za k psihiatru, da ti da antidepresiv.

Ja, vem kako je to se prvic tja spravit. Ampak sploh ni grozno, ful folka ma psihicne probleme, tudi mladi. Priporocim ti lahko Nike Novak Vaca, je ful fajn, dela z mladino, na polikliniki v Lj. Čakalna doba je pa okoli 45 dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Junfr ()

SSH ::

TechBoy je izjavil:

Pardon, ker se prej nisem oglasil. Včeraj sem bil tako zmozgan, da sem šel kar spat. Ja nevem kaj bi rekel, psihiatru in zdravniku mi ravno ni za hodit, ker bi potem vse skupaj moral razlagati tudi staršem in to. Ja šport. rad imam koleasrjenje, vendar sedaj ni sezona. Ko bo zapadil sneg bom lahko malo začel spet migat. Drugače pa se sedaj utapljam v matematičnih nalogah, ker sem si zadal, da bom dobro pisal.



Pozdravljen!

samo kar se tiče okoli matematike in da si si zadal da boš dobro pisal. Ne počni takšnih neumnosti =) v stanju, kot si ga opisal, si ne boš zapomnil ama ništa... in na koncu bo samo razočaranje, da nisi nič dosegel.
prvo se probaj malo razvedrit, spravit v pozitivno voljo - veselje. Ko boš pa tipi topi in poln energije, pa bo tudi matematika stekla, kot ti je dosedaj torej brez naprezanja z dobro oceno.

zaupaj nam, kaj te v življenju veseli? elektronika?, računalništvo?, glasba?, filmi?, spajkanje?, vožnja?, dirkanje?, plavanje?, sprehodi?, živali?, "šraufanje"?

za kateri poklic se šolaš?

recimo jaz sem pred kratkim zaznal nižjo produktivnost čez dan. Potrebno se je bilo malo razvedrit in pomagala je celodnevna vožnja/norenje s štirikolesnikom (bolha, - 150€ za rabljenega)

kar pa se tiče prijateljev,... vsakdo in res vsakdo si lahko najde prijatelja, ki mu lahko zaupa. Čez dan in v šoli opazuj okolico okoli sebe. Če ti kdo posebaj pade v oči ga ogovori / povabi na kavo / pivo. karkoli,... le da se ne izogibaš družabnemu življenju.


lp, Aleš.

iceman3 ::

bluefish je izjavil:

sthep je izjavil:

Se morda najdeš v tem videu?

klik
Zraven pa še tole: http://jerrybrito.tumblr.com/post/61143...


Lol sploh nisem vedel za ta izraz, pa jaz sem introvert, prepoznal sem se v vseh tockah, hmm...interesting

bedak ::

tut če je meu ne vem kakšne boleče izkušnje pa bilokaj, to ni vzrok za lenobo

je še mlad in povn energije, to da kvazi nima prjatlov ni res, ima in to celo 5 al kok je reku, sam se mu zdijo neustrezni, jebiga, najdi si nove in to čimhitreje
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nedeljska depresivnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517416 (4320) solatko
»

Uhajanje misli, zmedenost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710212 (8056) Avenger
»

Slabost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030065 (22698) [D]emon
»

Asocialnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16930880 (24594) BigWhale

Več podobnih tem