» »

Občasno štekanje pri predvajanju preko HDMI

Občasno štekanje pri predvajanju preko HDMI

sejmon ::

Imam tv philips serije 6.klik
Pc je prenosnik i5 2,8 64bit z GT 420m grafo.
Zadnji driverji grafa
Zadnji k-lite paket.
Predvajam večinoma .mkv Mpeg4 23.967fps


Dogaja se, da občasno film "zašteka" (po 1-2s na 5-10minut), zvok ostane normalno.
Več nevem kaj naj še probam...sprobal sem že z vsemi direct show filtri,(halli,lav splitter) različnimi dekoderji (ffdshow video decoder,ffdshow raw video processor,law video decoder)

Sprobal sem tudi z različnimi HZ na tvju 24,60,...
Sem ziher, da se nekje nahaja samo ena nastavitev, ki jo je potrebno omogočiti ali onemogočiti v predvajalniku ali filtru, ampak teh je enostavno preveč.
  • spremenil: sejmon ()

sejmon ::

anyone?

errhec ::

Kateri predvajalnik?
Si poizkusil z VLC-jem?
dd

sejmon ::

predvajalnik je Media Player Classic Home Cinema.
Ja, tudi z bsplayerom.

Matevz96 ::

sejmon je izjavil:

predvajalnik je Media Player Classic Home Cinema.
Ja, tudi z bsplayerom.


poskusi z VLCjem

sejmon ::

sem tudi probal

Zvezdica27 ::

lp,

težava bo ali v gonilnikih ali v kodekih, druge ni. Čeprav VLC ma svoje kodeke.. tko da: najverjetneje gonilnik.

Ta procesor (tudi če bi uporabljal vgrajeni Intelov HD3000) bi moral to furat v nulo... žal ne vem kako Nvidia gonilnike ureja, naj ti kdo drug pomaga.

Še tole: kak je bitrate videa?

zz

s1m0n ::

Osebno nimam problemov in to še na slabšem sistemu (5m HDMI na TV, deluje z MPC HC brez problemov popolnoma vse)

A kakšno pa je kaj stanje obremenitve sistema ? Malo opazuj kaj se na računalniku dogaja s porabo CPU in kater program jo poviša, če že.

sejmon ::

gledam večinoma samo mkv 720p, spodaj si lahko ogledaš podrobno.
CPU je 20-30% obremenjen.
Sem tudi že probal gpu accelerated možnost in nič ne pomaga.

General
Complete name : \\Simon-2\H\DOWNLOAD\VIDEO\HD\The.Bourne.Legacy.2012.720p.BluRay.x264-SPARKS\the.bourne.legacy.2012.720p.bluray.x264-sparks.mkv
Format : Matroska
Format version : Version 2
File size : 5.46 GiB
Duration : 2h 15mn
Overall bit rate : 5 785 Kbps
Writing application : mkvmerge v4.1.1 ('Bouncin' Back') built on Jul 3 2010 22:54:08
Writing library : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 2h 15mn
Bit rate : 4 283 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 536 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.260
Stream size : 3.92 GiB (72%)
Writing library : x264 core 129 r2230 1cffe9f
Encoding settings : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / lookahead_threads=2 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=4283 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Language : English
Default : Yes
Forced : No

Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Mode : 16
Format settings, Endianness : Big
Codec ID : A_DTS
Duration : 2h 15mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 509 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 24 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 1.42 GiB (26%)
Language : English
Default : Yes
Forced : No


Aja, pa malo sem narobe opisa težavo....film ne zašteka, ampak 1-2s na 5-10minut film trokira, tak da bi mu frame rate padel.Sem pa tudi spremljal število framerate in krivulje in ni nič opaziti kaki padec ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sejmon ()

Zvezdica27 ::

sistem je?

grafa je?

Zi ziher, da je vklopilo hardware decoding, ziher pravo anstavitev? VLC in MPC isti šmorn? kaj pa - recimo - Winamp player (če si na win) ali smplayer / mplayer (če si linux)

daj probaj kake starejše driverje (recimo iz časa ko je tvoja grafa lih ven prišla)oz. najnovejše, če nimaš čisto ta novih. TO je vse kar lahko jaz svetujem, to je 99% stvar driverjev ali kodekov (probaj še kaj drugega poleg k-lite).

i'm out

zz

sejmon ::

windows 7 64bit aero je vklopljen...z izklopljenim aerom je predvajanje zelo slabše(zanimivo a ne?).

grafa je GT420M.

Sem tudi sprobaval z vlcjom ampak bolj se mi dopade k-lite paket, saj z media player classic lahko tudi "shaderje" vklopim, kar mi omogoča ostrejšo sliko, če je film preveč soft.Pa nasplošno ima več opcij kot vlc.
Ja, ziher je bilo vklopljeno hardware decoding, saj mi pol tam pod decoder napiše nvidia...
Mam posodobljene driverje.

to pa so TRENUTNE nastavitve fullhd.

zavajon ::

Si poskusil uporabiti Microsoft DTV-DVD Video decoder?
Ta je v windowsih in ga daš v MPC-HC v External filters, prioriti prefer. Za vsak slučaj pa lahko poskusiš še z CoreAVC.

sejmon ::

ok...bom probal...sporočim naslednjič

sejmon ::

torej,...poskusil sem z DTV-DVD Video decoder in kolko sem na hitro šel skozi, ni bilo vidnega dropa.Ko bom pogledal en celi film v celoti sporočim, če je bilo uspešno.

hvala zaenkrat.

Arnidus ::

Hmm... jst imam podoben problem, kadar furam sliko preko HDMI kabla iz PCja na TV @ full HD pa ni važn, al je filmček velik 4gb, ali 16gb+.

HD 6870, 4gb, Phenom2 955. Je pa zanimivo, da pa je kakšen mesec nazaj pa vse lepo predvajal. Je možno, da se to dogaja zarad abnormalnih temparatur na procesorju? (60-75C)

sejmon ::

sem nazaj.....v tem času sem pogledal dva filma in ni nič boljše...sem se prehitro veselil.

Testiram pa zdaj madVR.
madVR is a high quality video renderer (GPU assisted). features: high quality chroma upsampling, high quality scaling (bicubic, mitchell, lanczos, spline etc), high quality YCbCr -> RGB conversion, gamut & gamma correction for display calibration, full 16bit processing queue, final 16bit processing result is dithered down to RGB output bitdepth, bypasses graphics card's video (damage) algorithms, all work is done via GPU shaders, no shortcuts, highest quality has priority over anything else

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sejmon ()

fpbs ::

Zakaj se mučiš s HDMI povezavo? A ta TV ne podpira DLNA, ali pa WiFi?

sejmon ::

podpira dlna in vgrajen wifi...problem nastopi pri zvoku dts, ki ga tv ne podpira.
:/
Da pa bi vsaki film konvertira zvok pa je bv.
Pa podnapise lahko pozicioniram s pcjom.

matonson ::

Ali je laptop priključen na napajanje? Ali je izbran profil high performance?

sejmon ::

ja na napajalnik je priključen...in izbran "high performance" ko je na bat.

matonson ::

Glede na to, da praviš, da ti z aerom deluje boljše, je lahko problem v frekvenci procesorja ali pa grafične kartice(aero je bolj požrt>višja frekvenca), ki sta za tekoče delovanje prenizki. Probaj takrat, ko začne štekati, računalnik nekako obremeniti. Zaženi še en video v ozadju ali pa kaj podobnega.

A če priklopiš preko VGA še šteka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

sejmon ::

Tega še nisem probal...bom poskusil in sporočim.
Z vga deluje bp, samo je slika opazno slabša na 42"lcdju.

Sem pa testiral z MadRV renderer0.85.2 in mislim da tega problema ni prisotno tukaj, ampak nisem ziher, saj imam pri tem drug problem in sicer
"ghosting".na vsakih 20-30s se par detajlov zamakne na sliki....ta renderer pa ima enostavno preveč nastavitev in sploh ne vem kaj in kje naj nastavim.

ST-777 ::

@sejmon, morda je razlog težav v HDMI kablu in ne uporabljaš pravega, so namreč različni. Več o tem so napisali na wikipedia.org: HDMI @ Wikipedia

s1m0n ::

A ni vsak HDMI kabel narejen po enake principu, enako število žic... ? Mogoče so "ta boljši" le izvedeni bolj kvalitetno.

ST-777 ::

@s1m0n, HDMI kabli se med seboj razlikujejo.

"There are several versions of HDMI that have been developed over the years. In each case the physical connector is the same, but the content characteristics have evolved. Depending on when you purchased an HDMI-enabled component (HDTV, DVD player, Blu-ray Disc player, etc...) would determine what HDMI version you have. All newer versions are backwards compatible. You can still use newer versions of HDMI with components equipped with older versions, you just won't be able to access the all the content features of the newer version(s)."

http://hometheater.about.com/od/homethe...

Spajky ::

Če slučajno vam štekajo zadeve pri gledanju multimedie na kompu kot prvemu postu, je treba najprej preverit, kaj dela komp+OS vmes. lahko je treba izklopit eventuelno indexiranje po disku in tudi pisanje/osvobajanje dela rama na disk (cache=pagefile).

Taki simptomi, ki jih prvoposter navaja so ponavadi zaradi tega ali pa zaradi tega ker PC (ni signalov iz tipkovnice ali miške) preverja, ali iti v sleep in takrat zaštekne. Probajte izklopit vse powerSave funkcije tudi !
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

s1m0n ::

ST-777 je izjavil:

@s1m0n, HDMI kabli se med seboj razlikujejo.

"There are several versions of HDMI that have been developed over the years. In each case the physical connector is the same, but the content characteristics have evolved. Depending on when you purchased an HDMI-enabled component (HDTV, DVD player, Blu-ray Disc player, etc...) would determine what HDMI version you have. All newer versions are backwards compatible. You can still use newer versions of HDMI with components equipped with older versions, you just won't be able to access the all the content features of the newer version(s)."

http://hometheater.about.com/od/homethe...


Nikjer ne piše, da se kabli razlikujejo! Razlikuje se tehnologija/naprave katere uporabljajo HDMI kable

ST-777 ::

@s1m0n, kabli se med seboj razlikujejo.

"HDMI 1.0, HDMI 1.1 ( This version adds the ability to transfer not only video and two-channel audio over a single cable, but also added the ability to transfer Dolby Digital, DTS, and DVD-Audio surround signals, as well up to 7.1 channels of PCM audio.), HDMI 1.2, HDMI 1.3 (This version includes improvements in both audio and video capability.) ..."

"Different solutions require different types of HDMI cables depending on the specific feature (or speed rating) you require for your application. ... Some newer Blu-ray players, and nearly ALL 3D Blu-ray players need a HIGH SPEED HDMI cable" http://www.mycablemart.com/help/hdmi_wh...

Kabel HDMI 1.0 ni HIGH SPEED HDMI kabel. Zato je pomembno, kateri kabel se kupuje v trgovini.

sejmon ::

@matonson, sem probal in ne pomaga.

kabel imam 1.4a tako da nebi smel biti problem...sem tudi probal z drugim kablom in je enako.

Bom probal z izklopom indexiranje po disku....sporočim

Zvezdica27 ::

ljudje... govorimo o jebenem 1080p videu... to je bitrate tako mali, da mora delat tudi preko Wifi, kaj šele na tak procesor s katerimkoli HDMI kablom...

daj še nekaj probaj: daj naredi live USB od kakega linux, ubuntu ali še bolje Crunchbang 11. Live USB, lahko tudi CD, a USB bo bolj letel.Zaženi film tam, lao se poigraj da bo šlo preko HDMI.

Ali tam štekne BREZ da bi optimiziral default linux gonilnike (ne bodo Nvidia) - probaj tudi prek HD3000

Opcija 2: izkopi Nvidio v Bios ali kakorkoli in probaj samo preko Intelove HD3000. Isti kodeki.

zz

sejmon ::

indexiranje ne pomaga...isto sranje.

Sem ziher, da bi preko linuxa šlo bp, ampak prenosnik uporabljam za več raznolikih strani in je mučno to vedno preklapljati med windowsi. Imam pa Windows Virtual PC XP
instaliran in bom probal tam...ampak mislim, da ta virtual vseeno uporablja driverje od w7.

Ni možno prekljaplat med grafami...imam gt420m in to je to.

sejmon ::

ve kdo s tem programom:(reclock)
http://www.videohelp.com/tools/ReClock-...

mogoče je težava v tem film je 23.976...televizija zazna 24hz....zato na vsake toliko časa pade frame...

Zvezdica27 ::

stari moj... seveda da lahko preklapljaš med grafami... kolikor vem (nimam nvidia v laptopu) gre za optimus tehnologijo: komp sam preklaplja med intelovo in nvidia grafiko po potrebi... driverji.

ampak... večina laptopov omogoča ročno nastavitev v biosu, torej da ti preklopiš samo na nvidio ali samo na intel.

Ti imaš na i5 vgrajeno grafo HD3000, ki je sama po sebi zadosti za 1080p. Pač izklopi nvidio in probaj. Ali pa izklopi intel in probaj...

jaz nimam winsow in ti res ne znam konkretno pomagati, a vse bolj se mi zdi, da je to zadeva gonilnika, torej da ti ta optimus nekaj serje. Googlaj, izklopi eno ali drugo grafo, izklopi otimus, ne vem kaj...

ker zadeva MORA leteti. Razumeš, ne delati, LETETI!!! Dropanga frama ne bi zaznal in še to, v evropi je standard 25 hz, PAL (razen Francije).

Jaz ne morem več pomagati, vse napisano. Začni poslušati: gonilniki, preklop grafe v BIOS. Za foro: Probaj linux (tam optimus sploh ne dela, samo preko bumblebee) in pošlji pismo zahvale na nvidio. v Win bi moralo vse delati brez težave.

Over and out.

zz

sejmon ::

sem probal z različnimi biosi tudi z odklenjenimi in ni možno zagnati intergrirane karte hd3000...skratka, v biosu ni nič o hd3000 grafi.

Pravtako je na googlu kar nekaj o tem.
Acer 5742G
gt420m

Zvezdica27 ::

različnimi biosi? khm... malo pazi kaj delaš.

In pa vidim, da ne gre za hd3000, pač za ivy bridge, torej za novo HD4000.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/368...

http://uk.answers.yahoo.com/question/in...

tle piše, da Acer enostavno ni dovolil te opcije v BIOS, tko da se lahko uprabniki jebete ;) Pošlji en velik THANK YOU proizvajalcu. Morda najdeš na teh okoli 10-ih straneh kak namig - PAZI kaj delaš : http://forum.notebookreview.com/acer/54...


Torej zdi se, da imaš samo 2 opcji: custom BIOS (ne priporočam) ali forsiranje (ali izklop) optimusa, da vedno uporablja samo NVidio. jaz še vedno pravim, da bi tudi intel moral to normalno goniti (pri meni na hd3000 brez kakršnegakoli zatikanja).

Lej zdaj pa si res sam...

zz

sejmon ::

Spet jaz

sem porihtal.8-)
Pomagalo je avtomatsko nastavljanje osveževanja televizije usklajeno z filmom.
torej film z 23.976 > tv 24Hz.
Tv seveda mora podpirati ta osveževanja.
prilagam sliki:


ST-777 ::

Ko je že govora o osveževanju, obeta se nova tehnologija: namesto 24 slik na sekundo, bo slik dvakrat več.

"Hobit je prvi film, ki podpira novo tehnologijo snemanja filmov z 48 sličicami (»frajmi«) na sekundo in je prirejen za sodobno opremljene kino komplekse.

Do sedaj so bili vsi filmi snemani v tehnologiji s 24 sličicami na sekundo. Podvojitev tega števila pomeni, da je film bolj tekoč, gibanje igralcev in kamere pa bistveno bolj življenjsko." racunalniske-novice.com, članek: 48 sličic na sekundo je prihodnost kino tehnologije!

sejmon ::

Novejše televizije imajo že zdaj podobno opcijo.
Npr. Pri philipsu se imenuje Perfect natural motion.
gibanje igralcev in kamere pa bistveno bolj življenjsko

...kot si že omenil, naredi to taki učinek ja, ampak nekako film čist spremeni
in se moraš zelo dobra navaditi da sprejmeš to gibanje.Film naredi nekako "low budget".

Hvala za novico!

Ampak že vidim probleme.
Npr. moj tv ne podpira 48Hz ampak 23,24,25,30,50 in 60.Torej lahko spet pričakujem te probleme, razen če bo kaka posodobitev programske opreme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sejmon ()

Scorpia ::

Pa še za bolj tekoče delovanje HD filmov si uklopi cuda. Meni veliko boljše dela, pa kljub temu da sem imel procesor obremenjen 20-30%. Sploh ko je recimo dež in te drobnarije, ko se kaže, cuda pride do izraza! Vsaj pri meni je tako.
////

sejmon ::

to misliš to a ne?
to je že po defaultu vklopljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sejmon ()

ST-777 ::

sejmon je izjavil:

to je že po defaultu vklopljeno.
CUDA je tudi pri meni po defaultu vklopljena. Iz spleta sem si sedaj prenesel še file cuda_5.0.35, ki ima obseg 1 GB. Preden pa CUDA namestim, me zanima, kako se pohitritev izrazi v praksi.

sejmon ::

a ni ta file ene vrste toolkit za pisanje programov.

ST-777 ::

@sejmon, šele sedaj sem bolj natančno prebral opis, imaš prav.

zavajon ::

@sejmon
CUDO mora podpirati dekoder. Je pa to "hardware acceleration", grafična prevzame procesiranje slike od procesorja. Uporabno je takrat, ko imaš relativno šibek procesor, če pa je ta dovolj zmogljiv, ne bo razlike z ali brez uporabe CUDE. Sicer pa v MPC-HC lahko spremljaš sinhronizacijo s Ctrl+j. Če je OK, je graf enakomeren in brez skokov amplitude.

V večini navodil za nastavitev mpc sicer piše, da naj bi v Win-7 za video renderer uporabljali EVR custom pres., ampak če ti Sync Renderer dela dobro, potem je prav. Itak pravijo, da je to nekakšna izvedenka EVR.

Zvezdica27 ::

lp,

me veseli da ti zdaj dela, čeprav se mi zdi hecno... še vedno namreč ne ločuješ med fps filma ter osveževanjem slike (Hz). Vse kar se dogaja se dogaja na računalu in tv sploh ne ve koliko fps ima posnetek. Torej šlo je za "fovš" procesiranje slike

Kakorkoli, važno da sedaj dela, čeprav to kar si naredil ne bi smelo imeti prav nobenega vpliva (program ti zdaj pač vmesne frame riše očitno).

zz

sejmon ::

Ne, saj vem kaj je FPS(slik na sekundo) in Hz(osveževanje slike, ki se prav tako računa na sekundo).

Po mojih izkušnjah zdaj, se film z 23.976 (kar je 95% .mkv formatov) najbolje predvaja z 24Hz.
Tudi z 48Hz ali 72Hz bi se tudi, samo mi tv ne podpira.

Če pa predvajaš ta film z 60Hz pa algoritem 1 sliko ponovi 3x in drugo 2x,in tako se ponavlja....oz. 3:2 pulldown na kratko.
Ampak zgleda (nevem zakaj) meni to ni delovalo, zato so nastali zgoraj omenjeni problemi.
Zgleda da je to tudi od televizije odvisno, ker vsi nimajo tega problema.
Nekje sem tudi zasledil, da 24Hz ni točno 24.000Hz.

zavajon ::

Dobro, ti si rešil problem, a ena informacija, ki bi lahko prišla prav komu drugemu.

Pri tvojih slikcah nastavitev sem opazil, da je nova verzija mpc-hc.
Pobral sem verzijo 1.6.5 iz uradne strani, in takoj opazil, da ne dela dobro. Ne uporablja hardwarskega dekodiranja, pa s podnapisi so težave, vsiljuje Directvobsub, čeprav uporabljam EVR-cp renderer. Nato sem vrnil nazaj na verzijo 1.6.3, ki sem jo pobral od Rusov, od koder že nekaj let pobiram mpc-hc. Ne vem sicer, ali so v tej verziji pridelali kakšen bug, ali Rusi drugače skompajlajo. Ne bom tega raziskoval, ker ta verzija dela bp.

sejmon ::

jaz pa vlečem tukaj posodobitve(uporabljam codec pack), ki so po ~12mb velike. Povprečno na teden 1x.

zadnje spremembe:

Updated Media Player Classic Home Cinema to version 1.6.6.6428
Updated ffdshow to version 1.2.4497
Updated LAV Filters to version 0.54.1-94-g09911d3
Updated madVR to version 0.85.7
Updated Codec Tweak Tool to version 5.5.1
Updated Icaros to version 2.1.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sejmon ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

1080p film ne predvaja na PCju...

Oddelek: Pomoč in nasveti
414974 (4244) smacker
»

HDMI kabli kot po tekočem traku ne delujejo

Oddelek: Zvok in slika
141648 (1330) deejay2
»

Rahlo zatikanje slike

Oddelek: Zvok in slika
152299 (1984) Sssaga
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456026 (3199) zavajon

Več podobnih tem