» »

Problem z internetno povezavo

Problem z internetno povezavo

skavt1111 ::

Problem je sledeč

Danes mi je internetno povezavo ter digitalno TV priključil nov ponudnik. (Elektro Turnšek)
Internet sprva na stacionarnem računalniku ni delal, ampak sem ze prej imel namen tega formatirat, tako da po formatiranju (win7 ultimate 32bit) internet deluje, ampak ne brez zapletov. Sprva sem poizkusil z wi-fi kartico, ki ni delala in ker sem mislil da je vzrok v tej, sem jo zamenjal za navadno mrežno kartico, ki je sprva pokazala da je ta napaka popravljena, po priblizno 5 minutah pa se je izkazalo drugače.

Internetna povezava DELUJE, saj mi utorrent dela cel čas z polno hitrostjo, problem pa je pri odpiranju spletnih strani oz pri uporabi brskalnikov (Poizkusil mozillo, opero, IE). Preprosto rečeno mi včasih spletne strani odpira normalno, včasih ne(kot da sploh nebi bil povezan na internet)-->random intervali ki trajajo priblizno 5 min. UTORENT še zmeraj downloada z polno hitrostjo. Probal sem tudi z izklučitvijo utorenta ker sem mislil da odpiranje ovira downloadanje torentov, ampak še vedno mi je v brskalnikah javilo napako da strani ni mogoče odpreti.

Kaj bi bilo lahko narobe ? mislim da kabel ni kriv glede na to da utorent dela z povno hitrostjo, le brskalniki ne.

Hvala za pomoč,
LP

NeMeTko ::

Preveri, če imaš nastavljene DNS strežnike tako, kot naj bi jih imel pri novem ponudniku.

Od ponudnika si gotovo dobil nek papir, na katerem pišejo nastavitve za DNS, pošto in ostale stvari. Preveri, če se ti ujemajo ti podatki z nastavitvami v računalniku in routerju.

skavt1111 ::

A ne da mi v primeru napačnih storitev internet sploh nebi delal ?

EDIT: Nisem dobil nobenega papirja na katerem bi bile napisane DNS nastavitve, le podatki o pošti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: skavt1111 ()

Yacked2 ::

Poiskusi z statičnim IPjem:
192.168.0.2 tvoj IP
255.255.255.0 maska
192.168.0.1 prehod

DNS
8.8.8.8 primarni
8.8.4.4 sekundarni

pa ipconfig /all nalimej
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Valentin ::

Sem imel podobne težave.

Ko sem odinštaliral uTorrent, so izginile.

Z Vuzejem ni nobenih problemov.

amigo_no1 ::

Router ?

skavt1111 ::

Ni kriv router. Na prenosniku dela vse normalno tako da je kriv stacionaren računalnik.
Če slučajno kdo ni razbral iz posta, internet včasih dela včasih ne, utorent zmeraj dela.
Bom probu deletat utorent, v nasprotnem primeru prlimam ipconfig.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: skavt1111 ()

amigo_no1 ::

Ker ne vemo HW konfiguracije, Nvidia firewall ?
Bootaj v safe mode with network support, če tam Ut dela dlje kot 5 minut je SW.
Imaš mogoče nameščen ip_v6 ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program ali modem ali požarni zid?

Oddelek: Pomoč in nasveti
272265 (1384) user-pass
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
473116 (2667) RuskiSnajper
»

Si.mobil USB 3G modem Huawei - povezava na 2 pcjih

Oddelek: Pomoč in nasveti
62178 (2041) Gwanaroth
»

povezava računalnika na internet preko drugega računalnika - saj vem, star problem...

Oddelek: Omrežja in internet
53731 (3658) mdezel5
»

WinXp share internet-obup

Oddelek: Omrežja in internet
352057 (1543) boštjan

Več podobnih tem