» »

Si.mobil USB 3G modem Huawei - povezava na 2 pcjih

Si.mobil USB 3G modem Huawei - povezava na 2 pcjih

Gwanaroth ::

Torej, situacija:

človek ima Simobilov unlimited data paket s 3G USB Huawei modemom, ki ima nek svoj software za uporabo. To zdaj uporablja na stacionarnem računalniku. Pred kratkim si je nabavil še prenosnik in bi rad imel net še na prenosniku.

1. Je kdo, ki je dejansko že preveril, ali se da tisto povezavo, ki jo ustvari simobilov software na pcju tudi sharat naprej (npr. na wireless lan)? Fora je samo v tem, da se pod Network devices povezava vidi le tisti čas, ko je aktivna. Pa še "zazna" jo kot obično wifi povezavo - to verjetno zaradi izredno slabega simobil swja. Aja, os je XP SP3.

2. Je kdo, ki je preveril, ali/če ta modem deluje s kakšnim routerjem z usb vhodom? Da bi v bistvu router videl ta modem kot dostop do WAN.

Hvala za nasvete.
Lights often keep secret hypnosis..

Ice-Heki ::

1. Če ima povezavo vzpostavljeno na stacionarnem računalniku jo lahko shara in stvar deluje. Sicer ni bilo preizkušeno z dotičnim modemom, pač pa z Optionovim iCon-om in je delalo.

2. Stvar naj bi funkcionirala. Za dotični modem ne vem, za nekatere druge modele pa vem, da deluje. Poskusi se v kakšni trgovini domeniti, da ti posodijo model kakšnega routerja na test.

5er--> ::

Mora bit točno določen model, na katerega moraš namestit prilagojen firmware. Pozanimaj se predenj kaj kupujete na slepo.

Gwanaroth ::

Hvala za odgovore, vendar..

Sem probal tako, da je bila na stacionarnem vzpostavljena povezava in sharana naprej na lan, prek dodatne wifi kartice - ustvarjeno ad-hoc omrežje, na katero sem povezal laptop. Računalnika sta se lepo pingala, na prenosniku je bila tudi vidna internetna povezava (v network conenctions), vendar internet nikakor ni deloval. Preveril dnsje, vsega boga, pa ni šlo.
Klical na simobil, kjer so mi zatrdili, da to ni mogoče in da ne deluje. Da je lahko samo 1 računalnik na 1 povezavi.
Me živcira, ker nisem dobil bolj detajlnega odgovora. Zakaj zaboga naj ne bi bilo možno, če se pač "gateway" predstavi z enim MAC naslovom (v primeru, da filtrirajo), potem pa shara naprej na LAN?
No, če malo bolj pomislim, je vseeno možno, da blokira paketke, ki imajo drugi mac - tisti, ki gre naprej na mrežno v natu.

Ima kdo konkretnejše odgovore?
Lights often keep secret hypnosis..

NoName ::

umm.. v vsakem primeru bi moralo delovati.
ti na simobilu dobis nek random ip, ki ti ga doloci ggsn ali kak dhcpd zadaj, recimo 10.11.12.13. glede na to, da gre za PPP povezavo, si gateway samemu sebi... nekako tako, kot to se vedno pocne marsikateri internetni ponudnik s pppoe (siol, amis). mac naslovi tle sploh niso relevantni
na windows masini moras pa naceloma dodeliti sledece:
na LAN/WLAN mrezki masine z 3g modemom dolocis ip naslov 192.168.0.1 maska 255.255.255.0, gateway in dns pustis prazen
na LAN/WLAN mrezki klient masine dolocis ip naslov 192.168.0.2 maska 255.255.255.0, gateway 192.168.0.1, dns repliciras iz prve masine (start>run>cmd>ipconfig/all)
na masini s 3g modemom das povezavo v skupno rabo
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Ice-Heki ::

Ena butasta fora, katere poante nikoli nisem doumel;
Ko sem imel še XP mašine, je bilo potrebno narediti takole: najprej vzpostaviti povezavo z internetom na enem računalniku, potem pa le tega priključiti v mrežo in nastaviti sharanje povezave. Potem je delalo. Po prekinitvi povezave je bilo treba postopek ponoviti, sicer internet na drugem računalniku ni deloval.

Gwanaroth ::

NoName: imam znanje in vem kaj delam. Naredil sem točno tako, kot si ti napisal, pa nikakor ne gre.

Ice-Heki: če je tako, potem verjetno zadeva odpade. Ta primerek se dogaja pri analfabetu.

Jutri sledi ponovni klic na simobil in zahteva po nadrejenem (tehniku), da razčistim enkrat za vselej.
Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169442 (9111) Hanzek
»

Wireles internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
191798 (1464) Mitch
»

povezava računalnika na internet preko drugega računalnika - saj vem, star problem...

Oddelek: Omrežja in internet
53664 (3591) mdezel5
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333334 (2610) MrStein
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
654923 (4159) Klemenn

Več podobnih tem