» »

Problem z Maxtorjem

Problem z Maxtorjem

s5cougar ::

Problem je sledeč:

Včeraj zvečer mi je zaradi polsekundnega izpada elektrike resetiralo comp (še dobro, da sem ravno kopiral nekaj filmov z enega na drug disk>:D ).

Po ponovnem zagonu scandisk opravi svoje in lahko sem nadaljeval z delom. Najprej sem poskušal zbrisati film, ki ga ni skopiralo do konca, pa je začeli "ružit" po disku, zato sem ponovno zagnal računalnik.

Film sem potem nekako zbrisal, a je potem v tisti mapi še vedno mlelo po disku, nakar spet restartam comp. V winse XP mi je hodlo nekje 3 min. kar ni običajno in v winsih nato diska pod moj rač. ni bilo prikazanega. Pogledal pa sem v device managerju in tam disk JE.

Primerek, na katerega sem kopiral je MAXTOR 6E040L0 (sec master), torej 40GB 7200 rpm slim, podatke pa sem jemal iz BarracudeIV 40GB (prim master). IDE kanala sta delujoča.

Verjetno je šel Maxtor po gobe;( (upam da ne)?? Zanima me pa kako, če bi se sploh dalo, bi rešil podatke z njega?

Hvala
Errare humanum est.

Blisk ::

Ja če maš WIn XP, pa maš drugi disk nastavljen kot aktivni disk, oz. aktivno particijo, ti je po moje pofuralo zadevo.
Najlažje boš ugotovil, da vse sformatiraš in na novo inštaliraš win XP.

s5cougar ::

Kak pa naj formatiram, ko pa ga nikjer razen v biosu ne prikaže?! Sicer pa bi rad dobil podatke z njega, če je le mogoče, pol pa na servis...
Errare humanum est.

Blisk ::

Če računalnik vidi disk v biosu, pol ga moraš v windowsih tudi.
Po moje je res, da probaš najperj vse skupi na novo naložit.
Sej boš vidu, ko začneš inštalacijo od windows XP, ali ti zazna disk, če ga, potem ga sformatiraš (najboljš NTFS) in na novo inštaliraš win XP.

s5cougar ::

Kaj res ni več nobene možnosti, da bi dobil nazaj 30GB pomembnih podatkov?!...;(

Vseeno hvala za odgovore.
Errare humanum est.

Djuro ::

Se da, ja. S kaksnim Easy recovery ali kaj podobnega. Po moje ti je samo sel MBR u franze.
Sicer pa lahko pogledas tako, da z desno tipko kliknes na My computer/Manage/ potem pa izberez Disk management. In tam se ti zagotovo pojavi drugi disk. Samo po moje nima veljavne particije.

LP, Djuro

sash ::

probaj z ERD Commander-jem verzija 2002 po možnosti ker ima grafični vmesnik, 2000 samo tekstovnega in v njem naredi "kao zagonski disk" (ne spomnim se kako se zadevi reče) in potem bootaj komp z tega CD-ja in tam reši podatke.

Pol pa pobriš particije na tem disku ki ga zdaj kao ni in jih na novo naredi - no to je pr meni pomagalo :D

Pa še to, zadeva BP podpira NTFS.
--------------------
Think different...
TOROiD Group


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Združitev particij

Oddelek: Pomoč in nasveti
183095 (2731) MIHAc27
»

Windows 7 ne mapira particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
71661 (1589) kroky
»

Kako postaviti diska na novo?

Oddelek: Programska oprema
181768 (1514) Jakka
»

Na disk WD120JB kloniral Maxtor 60Gb in stvar je pocasnejsa (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
534506 (3860) Boky
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452356 (1727) BlackHole

Več podobnih tem