» »

preusmeritev domene

preusmeritev domene

Gajzi ::

pozdravljeni,
potrebujem pomoč oziroma pojasnilo, ker sem v slepi ulici.
Imamo v SLO plačano domeno, ki je na slo domenskem strežniku. WEB stran pa je v drugi državi, ki ponuja brezplačno gostovanje za WEB strani.
Želim povezati kupljeno domeno s svojo web stranjo v drugi državi, ki ima tudi neko fiktivno domeno. Torej:
situacija v SLO:
domena: moja-domena.eu
domači DNS serverji: ns1.super.si 92.250.15.16, ns1 super.si 92.250.15.20

situacija v tujini:
webhost domena: tvojadomena.webhost.net
DNS serverji za generirano domeno:
ns1.webhost.net - 85.210.210.226, ns2.webhost.net - 85.210.210.233
CODA za A zapis: 85.210.210.233

Pri domači domeni sta 2 možnosti ali vpis domenskih strežnikov ali brezplačno DNS gostovanje
Vprašanje je, katero varianto izbrati, da bo "moja-domena.eu" preusmerjena na
"tvojadomena.webhost.net", ki se je generirala na web serverju.
Pri varianti DNS gostovanje se lahko vpiše A-record, ki pa zahteva IP. Ne vidim povezave, ker
iz tujega IP izhaja ogromno generiarih domen od ljudi, ki koristijo web prostor.
Torej kako zadevo izpeljati, da bo domača domena odpirala web stran na tujem strežniku ?

hellomania ::

Živjo,

neko DNS gostovanje boš tako ali tako potreboval za domeno. Ko si urediš DNS ali pri registrarju ali pa kje drugje vpišeš v CNAME record domeno strežnika kjer gostuje spletna stran.
To boš ubistvu naredil preusmeritev na poddomeno strežnika.

Gajzi ::

To ne deluje. V CNAME lahko napišeš tisto kar usmerja v A-record. V A-record pa je navedena
kupljena domena. Še enkrat: zakupljena je "moja-domena.eu", ki je logično prioritetna.
tista sekundarna, oz. generirana pa je "tvojadomena.webhost.net". Iz CNAME preusmerjaš vse sekundarno v primarno.
Če dam sekundarno v A-record, se mi zdi nesmiselno, ker sekundarno domeno tako oddajajo tuji
DNS serverji. V A-record gre samo IP naslov, domene ne moreš vpisat.
DNS gostovanje je že na voljo ampak istočasno izključuje zapis poljubnih DNS serverjev. Eno ali drugo je na voljo. Če vklopim DNS gostovanje lahko vpiseujem A-record, CNAME, MX, ...itd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gajzi ()

hellomania ::

CNAME je samo preusmeritev iz ene domene na drugo....
torej vklopi si dns gostovanje in notri izvedi spodnje

torej narediš poddomeno moja-domena.eu ali www.moja-domena.eu ali kaj drugega in jo nastaviš da se preusmeri na tvojadomena.webhost.net vse to preko CNAME recorda.

je pa potrebno počakati nekaj časa da se DNS strežniki osvežijo, odvisno od registrarja

lpU

jype ::

Dobr si zakompliciru. Narediš takole:

moja-domena.eu. IN A 85.210.210.233
www.moja-domena.eu. IN CNAME tvojadomena.webhost.net.

To je vse, kar rabiš za "spletno stran", ki gostuje na strežniku "tvojadomena.webhost.net".

Gajzi ::

Hvala za pomoč. Sem vpisal, kot sta svetovala. Vaju pa prosim, da prideta na to pisanje čez 2 dni, ko bom javil rezultat kako deluje, v primeru, da se mi bo kaj zataknilo.

Gajzi ::

Vpisal točno tako kot je predlagal "jype".
Po 23 urah mi zadeva še ne deluje. Če napravim test mi pravi:
WWW record: Your domain does not have a WWW record. This means that people will not be able to find your web site at http://www.moja-domena.eu. Skipping further WWW tests.
Ponudnik Web prostora pravi, da brez obvestila spreminjajo IP za A-record in naj se poslužujemo
njihovih nameserverjev. Kaj to pomeni ? Ali je treba tuje nameserverje vpisati v A-record ?
GeNerirana tuja domena "tvojadomena.webhost.net" mi daje drugačen IP kot tisti, ki bi ga naj vpisal v A-record.
Očitno se moram zapisa lotiti drugače. Predlogi ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gajzi ()

b3D_950 ::

moja-domena.eu. IN A 85.210.210.233
www.moja-domena.eu. IN CNAME tvojadomena.webhost.net.


manjka ti še A zapis za www


www.moja-domena.eu. IN A 85.210.210.233
moja-domena.eu. IN A 85.210.210.233
www.moja-domena.eu. IN CNAME tvojadomena.webhost.net.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Gajzi ::

"rb750" - ne gre. Dobim odgovor:
Vrednost v polju ime je neveljavna. Vsebuje lahko znake od a do z in od 0 do 9.
V polje vrednost morate vpisati pravilen IP naslov.
Zapis lahko vpišete le 1 x in ne sme obstajati istoimenski CNAME zapis.
--------------
Ne dovoli "www.moja-domena.eu" istočasno v A in CNAME zapisu.

b3D_950 ::

Maš prav...Sem gledal tist error glede www. Sorry.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

b3D_950 ::

Ponudnik Web prostora pravi, da brez obvestila spreminjajo IP za A-record in naj se poslužujemo njihovih nameserverjev. Kaj to pomeni ?


Če ne uporabljaš njihov DNS se tvoj A record ne bo posodabljal in stran ti ne bo delala.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Gajzi ::

kako naj uporabljam njihov (tuj) DNS za domačo domeno ?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: b3D_950 ()

NeMeTko ::

Kako ste zadevo zaštrikali!

Bistveni problem (ko enkrat dns pravilno nastaviš) je v tem, da web browser pride z zahtevo "www.moja-domena.eu" do gostiteljevega spletnega strežnika. Če ta v multihomingu te domene ne pozna, ti ne bo vrnil željenega rezultata -stvar ne bo delala.

Torej je treba zadevo reševati na dveh nivojih: 1.) dns zapis in 2.) urediti na gostiteljevem strežniku da pozna tvojo domeno in ne samo ime gostujoče domene (ki ga pravzaprav niti ne potrebujejš).

Najprej poglej, kako imaš urejeno na gostujočem strežniku. Ponavadi imaš na izbiro "I want to host my own domain" in "I will choose your free subdomain" - tu moraš izbrati gostovanje lastne domene.
Ne vem, če imaš možnost zadevo še spremeniti, ko si jo enkrat postavil. V skrajnem primeru lahko zadevo še enkrat na novo kreiraš oz. dodaš novo in potem izbrišeš staro domeno.

Nato še urediš DNS zapis na svojem primarnem DNS strežniku. Pri tem moraš vedeti IP naslov strežnika, na katerem gostuješ svojo domeno. To ponavadi vidiš v cpanelu, kjer si kreiral gostujočo domeno. Vsekakor to ni tista IP adresa, ki ste jo ves čas navajali.

Če hočeš, da DNS deluje na http://www.moja-domena.eu in http://moja-domena.eu moraš imeti točno dva zapisa v DNS:

IN A ip_adresa_gostiteljevega_strežnika
www IN A ip_adresa_gostiteljevega_strežnika

Pri spremembi DNS zapisov moraš (odvisno od tipa strežnika - nekateri serial samodejno spremenijo) povečati 'serial' za DNS zapise - sicer drugi strežniki ne vedo, da je vmes prišlo do spremembe.
----------
In to je to - druge umetnosti ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

b3D_950 ::

Gajzi je izjavil:

kako naj uporabljam njihov (tuj) DNS za domačo domeno ?


Čist odvisno od ponudnika oziroma verjetno ti free paket tega sploh ne omogoča.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Gajzi ::

NeMeTko- odlična razlaga.
Ves čas sem sumil, da samo zapis v DNS gostovanju ne bo zadostoval, ker tuj IP za vnos v A-record nima nobene povezave z mojo domeno tukaj (ne ve zanjo).
Jaz sem izbral gostovanje lastne domene. Morda sem naredil kako napako in mi ni šlo skozi kot bi moralo, in se kreirala lokalna poddomena. Popoldan se bom posvetil raziskavi opcij na strani ponudnika WEB strani in po potrebi kreiral vse od začetka. Zaenkrat hvala.

Gajzi ::

Fantje, nič od tega kar ste mi svetovali, ni pomagalo. Še najbližje je bil NeMeTko.
Vam bom opisal kaj je pomagalo.
Na DNS nastavitvah v SLO pri moja-domena.eu sem moral izklopiti DNS gostovanje, torej brez A,Cname, MX okna za vpisovanje. Na stran, kjer se vpisujejo DNS serverji, sem moral vpisati oba tuja DNS serverja ns1.webhost.net in ns2.webhost.net. Domača DNS serverja pa izbrisati. In nato čakati 24 ur.
Nato pa vpis v cpanel pri WEB ponudniku vpis: "I want to host my own domain", torej moja-domena.eu . In je končno začelo delovati.

Moram še omeniti, da sem pred enim letom moral uporabiti drugačen scenarij.
V DNS izbiri sem moral pustiti lokalna DNS serverja in vpisovati v A-record IP tujega WEB ponudnika, ki ga je on določil za lastne reg.domene, torej za moja-domena.eu in www.moja-domena.eu , v mojem primeru, oba IP sta bila enaka. Nato sem moral z mailom sporočiti tujemu WEB ponudniku, da je on sam nekam vpisal povezavo na mojo domeno. Ta vpis ni bil dostopen uporabnikom.

Vozel je presekan, očitno sta pristopa do željenega prenosa domače domene na tujo WEB stran najmanj 2.
Lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gajzi ()

NeMeTko ::

DNS strežnik sam po sebi nima popolnoma nobene veze z gostovanjem na nekem web serverju.

Zakaj so te 'nasrali', da si prenesel DNS strežnike k gostitelju spletnih strani, ti ne vem povedati, je pa to skregano z vsako logiko.

Predstavljaj si, da bi imel še nekje (pri drugem ponudniku) dodatno gostovanje za poddomeno 'podpora.moja-domena.eu'. Kaj bi se zgodilo, če bi ta dodatni gostitelj zahteval, da DNS strežnike sedaj pa k njemu prestavi? Raztrgati se ne moreš - ali pač?

Tisti scenarij, ki si ga opisal 'izpred enega leta' je pravilni in tako bi tudi tu moralo biti. Če bi zdaj prenesel DNS strežnike nazaj, kjer si jih imel in noter vpisal iste podatke, kot jih imaš sedaj, bi stvar še vedno delovala brezhibno.

Trenutno ti zadeva sicer ustreza, ker 'deluje'. Vendar pa ti na dolgi rok priporočam, da razmisli, kje želiš imeti DNS strežnike - nekje, kjer si odvisen od naročniškega razmerja za gostovanje web strani ali tam, kjer imaš ISP-ja in registrarja.
Jaz imam primarni DNS pri sebi, sekundarnega pa pri ISPju in mi tudi na pamet ne pade, da bi to spremenil. Tisti, ki nima lastne strežniške infrastrukture pa imajo ponavadi oba DNS strežnika pri ISP-ju ali pri registrarju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domena kupljena, kako naprej?

Oddelek: Omrežja in internet
214813 (3913) Rokic
»

pomoč pri nastavitvi domene

Oddelek: Izdelava spletišč
182667 (2133) Kunte
»

DNS server

Oddelek: Omrežja in internet
51455 (1315) t3hn0
»

pddomena

Oddelek: Omrežja in internet
322835 (2487) Gwanaroth
»

DNS strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
227079 (6668) jype

Več podobnih tem