» »

DNS server

DNS server

Malek_01 ::

Imam eno vprašanje.
Nameščen imam windows server 2003 web edition statični ip rad bi imel svoj mail server. Zakupljeno imam domeno. Me pa zdaj zanima
kako uredim dns zapise v domeno. Pomeni da moram imeti svoj DNS server? in kako se potem to routa, če mi lahko kdo pomaga...
LP
Hvala!

Malek_01 ::

zanima me kaj se na ethernet kartici nastavi kaj na routerju ipd....
I hate viruses!!!!!!!!!! M@ Team

680x0 ::

Najprej potrebuješ DNS strežnik. Nimaš? Ni problema -> http://www.everydns.net/ Določi te svoje DNS strežnike kot odgovorne za tvojo domeno (web obrazec pri ponudniku, kjer si kupil domeno). Potem pointaš A record, npr. mail.tvojadomena.com na tvoj statični IP. MX record za tvojadomena.com pointaš na mail.tvojadomena.com. Na routerju pa naprej na interni IP serverja forwardaj port 25.

Malek_01 ::

Hvala za pomoč!
Zanima me še nekaj kaj pomenijo ti recordi?
a, mx,cname,aaaa in ns record.
Če imam domeno potrebujem za mail svoj in za web stran svoj dns zapis
npr. mail.domena.si
in domena.si
I hate viruses!!!!!!!!!! M@ Team

Malek_01 ::

Potrebujem pomoč pri DNS zapisih...
torej za mail
naredim zapis
mail.nekaj.si na ip številko kjer bo mail server
potem pa naredim zapis za MX mail.nekaj.si value 10 na mail.nekaj .si?
kaže na zapis A ali kako?
LP
I hate viruses!!!!!!!!!! M@ Team

t3hn0 ::

sicer je od win2k3 server dns-ov streznik ze cist fajn, ne vem zakaj loadat drugo...ampak ok ;)

drugac jst ti bom povedu kaj prblizn rabs,
- rabs <b>mx record</b> (kot si reku mail.nekaj.si) ki kaze kjer imas mail server
- <b>ns</b>; nameserver zapisa/e (recimo popularno je ns1.nekaj.si, ns2.nekaj.si) - s tem si preusmeril domeno na svoj komp oz. kamor si si pac povezav zadevo (seveda morta bit pol ta ns1.nekaj.si in ns2.nekaj.si vpisana v nastavitvah domene)
- host a je zapis za "poddomene" al ne vem kako naj ti razlozim... ce dodas host a "dev" in ga vezes na svoj server, potem si lahko v iisu dodas novo podstran, katera je vezana na url naslov "dev.nekaj.si". konc koncev je tud www poddomena domene nekaj.si ;)


za dns moras odpret port 53 za udp, ce se ne motm pa dela tud prek tcp!
^.^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z DNS strežnikom

Oddelek: Omrežja in internet
314185 (3377) Bakunin
»

Vpis DNS strežnika v vrhnji DNS

Oddelek: Omrežja in internet
378755 (7246) kronik
»

pddomena

Oddelek: Omrežja in internet
322790 (2442) Gwanaroth
»

DNS strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
227067 (6656) jype
»

domena

Oddelek: Omrežja in internet
122292 (2178) Sergio

Več podobnih tem