» »

Grafična kartica - AGP !

Grafična kartica - AGP !

1 2
3
»

dottor ::

Za 100€ (všteta poštnina) dobiš na Mlacomu GIGABYTE GA-H61M-S1 + INTEL Celeron G540 + MUSHKIN Essential 2GB in prihraniš sebi in nam en kup časa, ker to ne pelje več nikamor. Predvsem bo najbolj vesel sin, ker bo lahko igral Minecraft in še mnogo več... 100€ pa ni nevem kak znesek, pa če že ne gre dej vsak mesec par 10€ na stran pa se zbere. Pol pa nesi nekemu pravemu računalničarju da ti sestavi skupaj, saj ohišje, napajalnik, disk in optično enoto lahko pustiš enako.

ThomasSGS ::

Vseeno samo rad bi grafično kartico, tisto bom potem kupil ko nebom več zadovoljen z računalnikom, Briasa sem vprašal če mi pošlje eno slabšo ali boljšo da vidim če kakšna deluje, če pa ne bo hotel, mi pa priporčaj kakšno ki bi bila za moj sistem

dottor ::

Na bolhi se najde marsi kaj samo čas si je treba uzet...

Brias ::

MED postopkov vgradnje in majanjem kartice se je lahko zgodilo marsikaj ...


lahko posljem drugo ... AMPAK POD POSEBNIMI POGOJI ...



ce bo ta ki jo dobim nazaj pokurjena, posljem testno za AGP slot brezplacno ... in nobenega denarja ...



ce bo ta ki jo dobim nazaj delujoca,.... potem ...


lahko A:
- posljem preko nakaznice 14 eur ( minus strosek nakaznice ) in minus strosek posiljanja testne kartice priporoceno

- agp kartico testno posljem v koverti, priporoceno ...( ta testna lahko ostane pri vas placate samo postnino zanjo... ... )

razlog zakaj delim posiljke:


- denar v koverti se lahko izgubi ( ali kdo rece da ga ni dobil ... ) zato nakaznica
- kartico moram zato poslati loceno ...




lahko B:
ustrezno zavarovano posljem ATI 9250 in testno kartico brez stroskov postnine, AMPAK po tem ni vec nobene menjave ...


slikano ponoci ... malo zatresla roka ...

9250



testna x4





POD nobenim pogojem ne posiljam NIC dokler ne pretestiram kartice ...


ce se ne odlocite ali za A ali za B je od te sekunde naprej zame ta zadeva zakljucena ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

ThomasSGS ::

Ali pri možnosti B dobim novo grafično kartico in testno kartico ?

Brias ::

9250 + x4 testno, z moje strani brez stroskov postnine


AMPAK po tem ko jaz dobim nazaj 9600 in od nje dobim sliko ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

ThomasSGS ::

9250 je grafična kartica za moj sistem ?

Brias ::

jap ...

ThomasSGS ::

Ima še kdo idejo za probati če bo delovala grafična kartica ali jo pošljem nazaj in dobim še eno

Brias ::

dobis dve ... ce moja se deluje ...

d4vid ::

@Vozilo, ko si vzemal ven baterijo, si odklopil računalnik iz napajanja (si spulu ven kabel za elektriko)?

Btw, ne vem a si troll al dumb as rock... Pol leta nazaj janac, sedaj ti...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Janac ::

Kaj jaz?

Sem mu rekel da naj pusti vsaj 5-8min da se cmos zbriše... drugače se pa takega kompa tak al tak ne splača več upgradat.

Brias ::

@janac

ne leti sedaj to na tebe, kar je rekel d4vid ... ( oziroma na tebe in tvoje znanje 6 mesecev nazaj :) )

d4vid ::

Janac je izjavil:

Kaj jaz?

Sem mu rekel da naj pusti vsaj 5-8min da se cmos zbriše... drugače se pa takega kompa tak al tak ne splača več upgradat.


Pol leta nazaj si odprl 3/4 tem na slo-techu... Enkrat si kao cel PC skuril... Vglavnem, sedaj si se ti umiril in je tale začel... :)

Brias je izjavil:

@janac 




ne leti sedaj to na tebe, kar je rekel d4vid ... ( oziroma na tebe in tvoje znanje 6 mesecev nazaj :) )


Pravim samo, da se vedno najde en ki trolla :)

Nazaj na temo, mogoče je pozabil izklopit napajanje :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

ThomasSGS ::

ja iz elektrike nisem izklopil

kontra ::

jaz bi to temo zaklenil
tečnoba

_Denny_ ::

Taki uporabniki so mi zelo všeč...sicer ti pojejo živce z dodatnimi vprašanji in razlagami, lahko pa z njimi lepo zaslužiš heh...

Vsakič, ko se kaj dela v računalniku (vgradnja, čiščenje, clear cmos itd.), se ga MORA izklopiti iz napajanja. V prvi vrsti zaradi tega, ker lahko z malo nepazljivosti narediš kratki stik, v drugi pa, ker se kondenzatorji na plošči ne izpraznijo in lahko pride do problemov.

Glede premikanja 1-2mm v levo in desno - čisto vsaka 1-slot (zasede samo eno mesto na ohišju) se premika...zato pa imamo vijak, ne?

Kot povzetek predvidevam, da je kartico s statično elektriko uničil (pred odpiranjem rokovanjem s komponentami se moraš "razelektriti" - npr. primeš se za radiator od centralne; neprimerno mesto za razne stvari je tudi prostor z laminatom ali tapisonom, ker se med hojo spet naeletrtiš) ali pa ima v agp slotu toliko svinjarije, da vsi pini ne dobijo kontakta.

@Brias: Vsaka ti čast. da imaš toliko potrpljenja za 14€...jaz bi ga že po 1 uri gnjavljenja poslal nekam in ignoriral.

@vozilo: toliko neznanja, idiotizmov in nesamoiniciativnosti že par let nisem doživel. Ko sem bil jaz star 10 let (glede na slovnico in slog pisanja predvidevam, da si tudi ti) sem si sam reševal probleme z mojo uporabniku neprijazno 486-ko (da, nobenih oznak na plošči, več istih konektorjev z različnimi vlogami, procesor in vtikače si lahko obračal okoli po mili volji, stari at napajalnik je bil celi čas pod napetostjo 230V) s pomočjo poskušanja in člankov v raznih revijah; današnja mladina pa je tako lena, da se ji niti ne da pogledati na google, wikipedijo ali pa kar drugih podobnih tem na forumih...v glavnem - staršem reči, da prodajo računalnik (celega za največ 40€, da ne bo kdo pisal 500), ker nisi sposoben za uporabo le-tega, po tem pa ti naj kupijo Xbox 360 in Minecraft; tudi Youtube in FB delata. Računalnika za šolo itak do prvega letnika ne boš rabil, tako, da ne izgubiš nič. Če katere od mojih besed nisi razumel, imaš SSKJ.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

ThomasSGS ::

Vse sem razumel in Briasu bom jutri poslal nazaj grafično kartico in če bo njemu delala mi bo poslal še dve drugi da poizkusim !
Ko sem grafično kartico dal noter je bi računalnik ugasnjen in izštekan iz elektrike in tudi razelektrit sem bil in računalnik je bil ugasnjen

Zgodovina sprememb…

d4vid ::

Pa si zresetiral BIOS ko je bil PC izklopljen iz elektrike? Sam sem imel enake težave, na PCI Expressu, ker nisem resetiral BIOSa.

EDIT: pa ko vzemaš baterijo ven, morš izklopt iz napajanja (iz vtičnice) in počakat da se spraznijo kondenzatorji na matični, ker drugače je vse še pod napetostjo. Počakaš recimo pol minute, pa parkrat pritisneš gumb za vklop računalnika.

Pa začni mal brat ostale teme na slo-techu in malo googlat in se naučit osnovnih delov PCja in njihovo delovanje.

@Denny to tudi sam opažam, da so čedalje bolj leni. Pa sem sam star 16. Začel sem na nekem Pentiumu najbrž, nebi vedel. Kar vem je, da je imel turbo gumb :) Pa sem ga sam priklopil na monitor in ostalo periferijo. Ko sem bil star 7 let. Ko sem bil star okoli 10 let, sem prvič razstavil PC, kmalu sem dobil nato internet in kmalu me je začelo veselit programiranje, linux itd... Pri 11 letih sem znal HTML in CSS, učil sem se že PHPja, pa tudi par PCjev že popravil.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

Brias ::

saj mu je bilo ze vse receno, tudi za vgradnjo, ampak ...... jutri pravi da bo dal na PTT, to pomeni da bo torek-sreda pri meni, pa bomo videli kaj je z kartico ....




Brias :: 10. nov 2012, 15:16:55

grafika deluje 100% in tudi minecraft mora delovati 100% ...


ce ne bi delovala pomeni samo da je niste pravilno vtaknil v AGP slot ...

grafiko se mora vgraditi pri ne samo izklopljenemu racunalniku, ampak tudi kabel povlecen iz stekarja, in kartica mora lepo sesti v AGP slot ....

ce boste to naredili pravilno, bo delovala ...

ce boste kaj narobe naredili pri vgradnji, jo lahko poskodujete ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

kontra ::

To je kot, da bi na avtu menjal olje pa avto ne ugasnil. no skoraj
tečnoba

ThomasSGS ::

Kar sem delal sem zmeraj imel iz vtičnice vn izštekano

kixs ::

Ce ze nekdo ne zna, imas na YouTube polno posnetkov kako se to naredi:

ThomasSGS ::

Po tem posnetku sem jaz dajal notri

Macx95 ::

No da še jaz pomagam.

Bottom line:
AGR ni AGP! AGR je MSI-jeva "mojstrovina" ko na PCI bus-u naredijo slot za AGP kartice, s tem da performansa dosega nekje 60-70% AGP 8X slota.
Poleg tega pa delajo na takem kvazi slotu samo določene kartice. In na njihovem seznamu kompatibilnosti ni R9600 kartice. Torej je ta kombinacija žal no-go.

Kompatibilna lista kartic je bolj boga, delujejo Nvidia GeForci 4,5,6 ter ATi Radeoni 9x razen 9600 :))

Torej zaključek je da je Radeon 9600 nekompatibilen z tem Msi-jevem AGR slotom, ki je v bistvu če po domače povem PCI slot z nastavkom za AGP kartice :D

Vse to že predebatirano na Tom's hardware, tako da ne odkrivamo tople vode...

Avtorju nasvet. Menjaj matično z spodobnim 865PE čipsetom, recimo od ASUSA P5 P800 ali vzemi grafiko od Briasa 9500pro.
S tem da boš pri grafični na -30% kot če bi jo imel v praven AGP8x slotu.

Brias ::

@macx95

evo sem takoj pogledal kompatibilno listo ...
http://www.msi.com/html/popup/MB/agr/71...

lahko mu posljem pure 9200 od gigabyt-a .... ( ne se ali le ali karkoli ... pure ati 9200 )

iz liste kartica st. 5
5 Gigabyte GV-R9200 Radeon 9200 128MB/DDR SDRAM BK-AMI 8.9 8X Pass 6.14.10.6458


9500 kao da je podprta, 9500 pro ne pise ....

Macx95 ::

Tale kompatibilnostna lista je pa res zelo "tenka".

Brias, najbolje bo da obdrži tvojo 9600, ti pa mu ponudi še en 865 board z gratis vgradnjo.

Kao pri nas kupljene komponente vgradimo brezplačno :D

Brias ::

evo ... gigabyte ATI 9200 128MB agp

TESTNI malo cracked monitor ....




ce dobim nazaj delujoco 9600 ... posljem to in uno testno ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

Klemzz ::

Pa kva se je*es, nej ti pošle nazaj, ti njemu kupnino in je stvar rešena...

Brias ::

dobil nazaj kartico .....

ni slike ....



posljem mu eno x4 da tesira da ni pokuril tudi AGP slot ...

d4vid ::

Btw. tale ekran (glede na to da je počen), ga prodaš? rabil bi ga za nadzor serverja, trenutno mam CRT, ampak bom spravil vse v eno omaro, pa je CRT prevelik :D
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Brias ::

@d4vid tega imam za testne zadeve in ga dejansko uporabljam .... ce mi pride pod roke kak z taksno napako kot ta moj testni, te PM-nem ....

draciel ::

Brias je izjavil:

dobil nazaj kartico .....

ni slike ....



posljem mu eno x4 da tesira da ni pokuril tudi AGP slot ...


Če prav razumem na kartici ki si mu jo poslal , in sedaj dobil nazaj ni več slike? Če je prej delovala je potem tip zjebal kartico?

Brias ::

@draciel

ce si vzames cas in preberes cel copy-paste od najinega PM-ja na prvi strani tega topica ti bo jasno da bi bil cudez ce je ne bi ...


ce bi po njegovem tretmaju se delovala bi jo dal v okvir in na steno kot house lucky charm ....

ThomasSGS ::

testna kartica mi deluje
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zakaj je ta grafična kartica tako poceni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10319124 (16997) dxx
»

Okvara pci-e reže?

Oddelek: Strojna oprema
272098 (1703) amacar
»

ko polna skladisca starih processorjev srecajo izdelovalca plat ...

Oddelek: Strojna oprema
385683 (4070) Riff
»

Zamenjava matične plošče

Oddelek: Strojna oprema
71059 (955) kekc
»

Težave z grafično kartico Radeon 9800 Pro

Oddelek: Pomoč in nasveti
51622 (1504) DominusSLO

Več podobnih tem