» »

Zamenjava particij

Zamenjava particij

Map ::

Prijatelj me je vprašal, če se da zamenjat particiji. Ima disk C in disk D in je C večji. Ker so na C disku windows datoteke in podobno zraven ne meša iger, filmov ,.. in ga zanima, če lahko kako preprosto zamenja particiji.

Duhec ::

Če ima Win7 potem to naredi v COmputer Managementu.
Če ima XP-je potem naj uporabi nek program "Partition manager", recimo free za domačo uporabo:
http://www.partition-tool.com/personal....
Izbere Resize partition in določi C: particiji novo vrednost.
Še prej naj naredi backup pomembnih podatkov brez katerih mu živeti ni, če se kaj zalomi.

Zvezdica27 ::

pazi:

je razlika med tem ali ima obe particiji na 1 disku ali je vsaka particija na svojem (fizičnem) disku.

Backup je nujen, če ne veš točno (TOČNO) kaj delaš.

zz

Map ::

Ima Win7 ja. Kje pa pride v Computer Managementu. Glede particij in diska pa ne vem kako ima, čeprav ne vem, zakaj bi bila razlika. Lahko malo bolj razložiš?

Duhec ::

Povej ali ima fizično dva diska ali en disk in dve particiji C: in D: ???
Če je slednje potem mora najprej zmanjšat (shrink) C: particijo, da bo lahko povečal (Extend) D: particijo.


Če pa ima fizično dva diska in je drugi fizični disk D: particija, je najboljše, da kupi večji disk, prekopira podatke iz D: na nov disk, C: disk kjer je Win7 pa pusti na miru.

Zvezdica27 ::

lp,

če ima fizično dva diska, pač naj zamenja master slave, mislim da bo to to (potem najbrž ne bo bootal, naj namesti grub pa bo).

Če ima oboje na istem disku pa je sicer menjava particij možna (marsikaj se lahko zaplete, jaz znam samo v linux, pardon, bi znal, ker še nisem probal), Ker nisem še probal, ti raje ne bi svetoval. Se da, če hoče naj googla.

Najlažje pa bo kopiranj, backup vsega in preparticioniranje in kopiranje nazaj, to je najbolj fail-safe.


zz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk in particije (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
597672 (6044) solatko
»

Poln C disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
273796 (3070) Invictus
»

koliko particij priporočate imeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5812231 (7712) carota
»

skrivanje diska in kako videt celotni disk

Oddelek: Operacijski sistemi
81555 (1371) jvolk
»

kako spojiti diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
192015 (1676) OldSkul

Več podobnih tem