» »

Težave pri formatiranju! POMOČ!

Težave pri formatiranju! POMOČ!

nogometas1 ::

Zdravo!

Ko želim formatirati računalnik izvedem postopek pravilno, vstavim disk, izklopim računalnik in vklopim...disk mi normalno prebere in zažene program za inštaliranje wind7. Vendar ko želim da bi totalno formatiral računalnik mi ne pride dlje do koraka ko moraš izbrati na kateri disk boš naložil in mi kaže kot da diskov ni oz gonilnikov za diske ni mogoče zaznati! Kakšne ideje kaj bi lahko bil vzrok? Mogoče bi pomagalo izključiti in ponovno vključiti diske?

lp

Looooooka ::

ce ti ga zazna v biosu...oz na ekranu od sata controllerja potem zna biti problem to, da imas plato/sata controller, ki ni podprta(cudno).
Bo mogoce treba downloadat driverje za windows instalacijo in jih naloziti z usb ali floppy diska(je not opcija ko se zazene instalacija) oz integrirat driverje v iso in zapect nov cd/dvd.

solatko ::

Ko začneš z instalacijo, moraš izbrati novo instalacijo, potem ti ponudi opcijo z diski. V bios-u moraš nastavit ali SATA ali AHCI.
Delo krepa človeka

nogometas1 ::

kaj pa naj nastavim? SATA ali AHCI? sem namreč nov pri tem in se ne spoznam preveč na izraze hehe

solatko ::

ahci
Delo krepa človeka

54j0 ::

Preberi si tale vodič in ne boš imel težav: http://ajrina.blogspot.si/?p=60. Gospodična se je potrudila in je vse lepo in preprosto razloženo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bootmgr is missing - zagon računalnika

Oddelek: Operacijski sistemi
101342 (1186) drejc87
»

Ne morem prepisati Viste z XP-ji

Oddelek: Operacijski sistemi
191466 (1232) Mare2
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415945 (4808) fredyjetle
»

vista problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
153056 (2715) markk1
»

[Linux][Slackware] namestitev (sata disk)

Oddelek: Operacijski sistemi
181468 (1305) 'FireSTORM'

Več podobnih tem