» »

Domača mreža - prekinjanje

Domača mreža - prekinjanje

conan ::

Zdravo,

Imam naslednjo težavo:
Vsake toliko mi prekine povezavo na vseh telefonih, računalnikih in televizijah. Kar me vsake toliko spravi.. no ob živce.

Situacija pa je naslednja:
Siol internet. Imam njihov modem/router (1) na katerem je tudi wifi, ki ima vklopljen DHCP server (2-21) (pokriva spodnje nadstropje in del zgornjega).
Iz routerja gre kabel za TV1 z Boxom (120), za TV2 (komunikator) in za switch.
Switch se razdeli po sobah, en kabel iz switcha pa gre precej stran od glavne hiše v delavnico.
V delavnici je drugi wifi router, ki deluje kot access point (254). Tu je z kablom priklopljen tudi racunalnik, neke vrste server in deluje kot DMZ host (100).
V eni izmed sob je še tretji router (253) (spet kot AP - ker je signal od spodaj preslab da bi pokril celotno zgornje nadstropje).
Po sobah so tablica (215), media box (110), ter ponavadi še prenosniki (212,210,22) ter kup telefonov (211,213,214,215).
Ti dobijo IP glede na MAC anaslov ali pa imajo statično nastavljenega. Vse preostalo pa je dinamično, glede na DHCP.
Se pravi vse je ena velika mreža, vse naprave se vidijo med sabo.

Problem bi naj bil ko se naprava (telefon ali pa prenosnik) preklopi iz ene mreže v drugo.
Recimo, ko greš iz enega nadstropja v drugega ali pa, če se gre na vrt.
V tem primeru bi naj prišlo do neke vrste loopa, in bi naj bila ena naprava (oz. mac adresa) povezana dvakrat??
V takem primeru bi naj modem zaradi varnosti blokiral vse porte??

Zanima me, kako bi rešil tale problem, oz. kako prekonfigurirati mrežo, da bi optimalno delovala.

amigo_no1 ::

Uporabi Siolovo kišto samo kot modem (bridge mode) + tvoj wifi router.

Imaš povsod nastavljen isti ssid, kanal, kodiranje & geslo ?

Ni nobena naprava s statičnim naslovom v dhcp poolu ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Malajlo ::

Se mi zdi, da imaš nekam več kot en DHCP na mreži...

Naprava je ali pa ni na mreži. Mrežo imaš samo eno (menda... razen če imaš APje vezane na WAN porte, kar ni OK). WiFije imej z različnimi SSID, enkripcija in/ali gesla niso pomembna.
SIoLove škatlice poznajo rezervacije? Je dolgo kar sem nazadnje delal z njihovo opremo, ampak tega se pa ne spomnim.

conan ::

Amigo:
Uporabi Siolovo kišto samo kot modem (bridge mode) + tvoj wifi router.


Potem rabim dokupit še en router. Načeloma to ni problem je pa malo neracionalno, če bo problem ostajal.
Kaj pa je problem z Siolov kiši kot routerjem?

Imaš povsod nastavljen isti ssid, kanal, kodiranje & geslo ?


Ne vsepovsod drugačen.

Ni nobena naprava s statičnim naslovom v dhcp poolu ?


Ne. Bi bil problem, če bi bila?

Malajlo:
Se mi zdi, da imaš nekam več kot en DHCP na mreži...


Ne ni. DHCP je na Siolovem routerju, ki je tudi glavni router 192.168.1.1. Ostala dva sta 253 in 254, DHCP izklopljen.

Naprava je ali pa ni na mreži. Mrežo imaš samo eno (menda... razen če imaš APje vezane na WAN porte, kar ni OK). WiFije imej z različnimi SSID, enkripcija in/ali gesla niso pomembna.


Ja to mi je jasno. Nekako takole bi naj bilo.. ko se telefon poveže iz enga wifija na drugega.. v ARP tabeli še ostane star zapis. Ker se doda novi je zdaj zapis dupli in zato povzroči loop, par minut kasneje prvi zapis izgine in potem dela spet se normalno.

AP niso vezani na WAN porte ampak na LAN. Različni SSID. Gesla/enkripcija pa je ista (ampak to mi je jasno da nima veze).

SIoLove škatlice poznajo rezervacije? Je dolgo kar sem nazadnje delal z njihovo opremo, ampak tega se pa ne spomnim.


Kaj misliš z rezervacijami? Misliš IP/MAC mapiranje? To mam nastavljeno, samo ne za vse naprave.
lp, K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: conan ()

Malajlo ::

ko se telefon poveže iz enga wifija na drugega.. v ARP tabeli še ostane star zapis. Ker se doda novi je zdaj zapis dupli in zato povzroči loop, par minut kasneje prvi zapis izgine in potem dela spet se normalno.

Tole meni ni nikoli delalo težav. Kaj imaš pa za ene routerje/switche?

conan ::

Siol Sinope568+, Canyon CN-WF514, Belkin N, switch je precej nedostopen (podstrešje).

Vem da niso bogve kaj.. ampak 100% je nekaj v konfiguraciji.
Če grem s telefonom, ko je povezan na npr. Canyona do glavnega routerja, tj. Sinope in se povežen na Sinopeja, se mi poveže, potem lučke na Sinopeju začnejo utripati, ko nore.. in potem čez 2 minuti spet vse dela ok.

Bi lahko pognal kako diagnostiko, da bi sploh ugotovil kaj točno je težava?
lp, K.

Malajlo ::

Arp tabelo ima vsaka naprava zase in tudi podvajanja se ne morejo dogajat, ker se (a se res?) nac ne spremeni un tudi ip ostane isti.
Razen če delaš kje kakšen nat. Naprave so prebutaste, da bi switchale po svoji logiki.

conan ::

Z nac misliš mac adresa? MAC adresa seveda ostane ista, IP pa se lahko spremeni.


Razen če delaš kje kakšen nat.

To je mišljen port forwarding? Če ja, je pravilo eno samo.. iz glavnega routerja gre vse na 100 (DMZ host).
lp, K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: conan ()

Malajlo ::

typo...
Ja, ne spremeni se ne MAC ne IP.

Če moreš, poskusi router namesto sinopeja, le-tega pa v bridge mode. Tako, za test.
Po tej logiki bi pretaknil patch kabel iz enega switcha v drugega pa bi za par minut naredilo totalen kaos na mreži. To tko ne dela.

(pa saj routerje zdaj že v pralnih praških dobiš, res ni nek strošek)

BlackPanx ::

Ves ta tvoj wifi moraš spraviti v roaming. Se pravi, da ne bo direktno preklapljalo med ssidji (predvidevam da imaš sedaj 3 ssidje...). Tko bi blo proper narejeno. Potem je vseeno kje se premikaš po bajti, celo session ti zna nadaljevati pravilno nastavljen roaming, spet odvisno od naprave, kako "neumna" je. Drugače pa wireshark je tvoj prijatelj... če se to večkrat dogaja. Tako da boš vsaj približno lahko omejil pakete ki se sprehajajo po tvoji mreži v tistem momentu. Osebno bi tudi minimiziral število priklopljenih naprav in network usage, bo manj paketov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366409 (4722) maremare
»

WiFi in android

Oddelek: Omrežja in internet
3212660 (9738) Anaa1
»

IZZIV za vse ki se spoznate na WIFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
232975 (2360) NeMeTko
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622639 (21555) MTB
»

Sinope 568 in wireless

Oddelek: Pomoč in nasveti
2147702 (25124) Spajky

Več podobnih tem