» »

Izrael : Palestina že n-tič

Izrael : Palestina že n-tič

Temo vidijo: vsi
««
138 / 238
»»

dronyx ::

DamijanD je izjavil:

dronyx: saj to, ker vem, da so imeli različne tipe dokumentov (po barvah, če se ne motim) in z najbolj "osnovno verzijo" nisi smel it ven iz območja.

To ne poznam podrobno, je pa dejstvo, da je tam veliko Izraelskih vojaških kontrolnih točk in če hočejo Palestinci čez morajo pokazati dokumente. Verjetno imajo tudi kakšen sistem, kdo sme na drugo stran. Ampak problem Zahodnega brega je širši kot samo Izrael. Tam neke industrije praktično ni. So manjše obrtniške delavnice, kot so servisi za avte, manjše trgovine, kdo goji oljke ali kaj podobnega (zemlja tam ni preveč rodovitna). S čim se vsi ostali preživljajo nimam pojma. Po moje živijo od pomoči. Dejstvo je, da je Izrael razvita ekonomija in tam so delovna mesta. Kakor sem zasledil je tudi več tisoč prebivalcev iz Gaze delalo v Izraelu, do zadnjih terorističnih napadov. Tega je očitno sedaj konec in so se morali vrniti v Gazo. Na koncu se vse konča pri ekonomiji. Ne moreš živet od zraka in se ves čas posvečat džihadu. Izrael bi po moje zlahka zaposloval Palestince, tako kot pri nas delajo delavci iz Balkana. Samo če ne moreš v miru živeti z njimi pač to ne gre. Marsikdo pri nas si niti ne predstavlja kako so izgledali Palestinski teroristični napadi za časa druge intifade. V Jeruzalemu prideš v picerijo in na steni seznam žrtev, ker se je nek terorist razstrelil. Pa na avtobusih mestnega prometa itd. Resnica ni nikdar samo črno bela in ideja, da je Izrael "morilec otrok", Palestinci pa nedolžne žrtve je zame idiotizem. To lahko bluzi nekdo iz udobnega fotelja, ki nikdar ni bil niti blizu Izraela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Poldi112 ::

Bauc je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Ne pozabite da so za Žide vsi ostali nežidi 'goyimi', in temu primerno jih je potrebno obravnavati.

Ne smemo pozabiti tudi, da so za večino muslimanov nemuslimani "infideli" in da jih je potrebno temu primerno obravnavati.


To ti je CNN povedal? Ter kako si razlagaš, da se ne koljemo neprestano, glede na to da, da jih je 25 miljonov že samo v EU?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Bauc ::

Poldi112 je izjavil:

Bauc je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Ne pozabite da so za Žide vsi ostali nežidi 'goyimi', in temu primerno jih je potrebno obravnavati.

Ne smemo pozabiti tudi, da so za večino muslimanov nemuslimani "infideli" in da jih je potrebno temu primerno obravnavati.


To ti je CNN povedal? Ter kako si razlagaš, da se ne koljemo neprestano, glede na to da, da jih je 25 miljonov že samo v EU?

Če drži zgornja trditev, da so za vse žide nežidi goyimi drži tudi, da so za vse muslimane nemuslimani infideli. Seveda se ti nisi obregnil ob prvo trditev ampak samo ob drugo. Nisem napisal, da hočejo muslimani poklati vse nevernike zato mi ne podtikaj.

Poldi112 ::

Zakaj bi bili trditvi povezani, ter zakaj bi moral najprej replicirati na zgornjo, predno bi smel nasloviti tvojo?

Vsa taka posploševanja so neumna in neproduktivna. S tem da goyim pomeni zgolj, da nisi žid, z infidel pa se navadno naslavlja one, ki bi želeli klati nevernike.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Bauc ::

Poldi112 je izjavil:

Zakaj bi bili trditvi povezani, ter zakaj bi moral najprej replicirati na zgornjo, predno bi smel nasloviti tvojo?

Vsa taka posploševanja so neumna in neproduktivna. S tem da goyim pomeni zgolj, da nisi žid, z infidel pa se navadno naslavlja one, ki bi želeli klati nevernike.

Obojno posploševanje je neumno ampak tebe v resnici moti samo eno.

Poldi112 ::

Primarno me motijo antimuslimananske debilnosti, ker zaradi njih trpijo tudi naši sodržavljani. Domačih židov pač ne pretepamo zgolj zato, ker izraelci koljejo muslimane kot po tekočem traku.

Drugi razlog je pa ta, da se s tem sovraštvom do muslimamov skuša opravičevati židovske zločine proti človeštvu. In ker je Hamas ciljal civile (kar je seveda zločin), se sedaj opravičuje masovno klanje civilov, kar se mi zdi abotno.

Da me moti zgolj eno je pa, kot vam je v navadi, zgolj grdo podtikanje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Chalky ::

This is how "innocent Palestinian civilians" treated the naked unconscious body of an Israeli civilian taken hostage by Hamas.

https://twitter.com/DrEliDavid/status/1...

Bauc ::

Poldi112 je izjavil:

Primarno me motijo antimuslimananske debilnosti, ker zaradi njih trpijo tudi naši sodržavljani. Domačih židov pač ne pretepamo zgolj zato, ker izraelci koljejo muslimane kot po tekočem traku.

Drugi razlog je pa ta, da se s tem sovraštvom do muslimamov skuša opravičevati židovske zločine proti človeštvu. In ker je Hamas ciljal civile (kar je seveda zločin), se sedaj opravičuje masovno klanje civilov, kar se mi zdi abotno.

Da me moti zgolj eno je pa, kot vam je v navadi, zgolj grdo podtikanje.

Nobenega normalnega ne motijo ljudje samo zato, ker se štejejo za žide ali muslimane. Če trosiš kup anti zahodnih in drugih debilnosti ne moreš drugim nastavljati ogledala. Imej enako mero za vse ali pač priznaj, da si pristranski. Ni problema saj si samo človek.

Scaramouche3 ::

Poldi112 je izjavil:

Vse države sejejo vojne zaradi geopolitičnih ciljev. In ker smo kristjani, nas pač neprestano perejo z antimuslimansko propagando. Na ta način se kljub temu, da pobijamo na miljone otrok, lahko slepimo, da smo moralno večvredni. Pač pobijamo manjvredne/barbarske rase/vere. Enako, kot so naciji demonizirali žide, židje (pa mi tudi) demoniziramo muslimane. S precej podobnimi posledicami - razlika je le v izvedbi klanja (kjer so naše bombe človekoljubne ...)


Kdo je to MI? Kot vidim Slovenija nima nekega vpliva, še več kritizira Ameriko in močnejše države v EU!
Imamo kar nekaj politikov ki so se lepo obrnili Ameriki in Židom! Skupaj z Žižkom!
Glede zgodovine bi na tvojem mestu bil tiho in se raje naučil kdo je koga na naših tleh stoletja pobijal in zasužnjeval!

gazibo ::


Dear Sir,

When a real and final catastrophe should befall us in Palestine the first responsible for it would be the British and the second responsible for it the Terrorist organizations build [sic] up from our own ranks. I am not willing to see anybody associated with those misled and criminal people.

Sincerely yours, Albert Einstein.



https://www.sothebys.com/en/auctions/ec...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gazibo ()

Poldi112 ::

Bauc je izjavil:

Nobenega normalnega ne motijo ljudje samo zato, ker se štejejo za žide ali muslimane. Če trosiš kup anti zahodnih in drugih debilnosti ne moreš drugim nastavljati ogledala. Imej enako mero za vse ali pač priznaj, da si pristranski. Ni problema saj si samo človek.


Zakaj te tako moti izpostavljanje laži, ki nam jih servirajo oblastniki.

Ter ali potem po lastni definiciji nisi normalen, glede na to, kako pogosto veselo ponavljaš in mečeš vse ruse/muslimane/... v on koš.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Bauc ::

Poldi112 je izjavil:

Bauc je izjavil:

Nobenega normalnega ne motijo ljudje samo zato, ker se štejejo za žide ali muslimane. Če trosiš kup anti zahodnih in drugih debilnosti ne moreš drugim nastavljati ogledala. Imej enako mero za vse ali pač priznaj, da si pristranski. Ni problema saj si samo človek.


Zakaj te tako moti izpostavljanje laži, ki nam jih servirajo oblastniki.

Ter ali potem po lastni definiciji nisi normalen, glede na to, kako pogosto veselo ponavljaš in mečeš vse ruse/muslimane/... v on koš.

Ti imaš težave izključno z lažmi, ki so servirane na zahodu. Laži, ki jih servirajo tvoje opcije ti pa ne povzročajo težav in jih brez sramu širiš naprej. Prav tako mečeš cel zahod oziroma tiste, ki ne pašejo v tvojo sestavljanko v en koš. Normalni pa znamo ločiti med navadnimi Rusi in Arabci ter tistim, ki lasten narod izkoriščajo za dosego svojih osebnih ciljev. Če bo pri tem umrlo par 100k prebivalcev je to cena, ki so jo diktatorji pripravljeni plačati. Najprej razčisti pri sebi pol pa moraliziraj ostalim.

Poldi112 ::

Ja, vidim v temi v Ukrajini (one, kjer si bil en glavnih agitatorjev, da se me cenzurira), kako zelo znate ločevati. Ali pa tu, ko neprestano širiš islamofobijo.

Jaz sem svoje stališče argumentiral z mnogo viri, medtem ko ste vi podajali cnn ideološke puhlice. Argumenti so vas boleli, pa ste me cenzurirali in demonizirali. Kako zelo nepričakovano.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Bauc ::

Poldi112 je izjavil:

Ja, vidim v temi v Ukrajini (one, kjer si bil en glavnih agitatorjev, da se me cenzurira), kako zelo znate ločevati. Ali pa tu, ko neprestano širiš islamofobijo.

Jaz sem svoje stališče argumentiral z mnogo viri, medtem ko ste vi podajali cnn ideološke puhlice. Argumenti so vas boleli, pa ste me cenzurirali in demonizirali. Kako zelo nepričakovano.

Zame so Rusi in Izraelci buliji. Antisemtizem in islamofobijo prepuščam drugim. Ti pa iščeš izgovore na podlagi, da močnejši počne kar hoče šibkejši je pa dolžan trpeti, da manjši narodi služijo za buffer zone ter, da itak nimajo istih pravic kot suvereni narodi. Kao realpolitika. Kdo se ne strinja pa verjame v božička. Zdaj ti te mantre ne odgovarjajo več? Imej iste vatle za vse, ki trpijo.

sbawe64 ::

Bauc je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Bauc je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Ne pozabite da so za Žide vsi ostali nežidi 'goyimi', in temu primerno jih je potrebno obravnavati.

Ne smemo pozabiti tudi, da so za večino muslimanov nemuslimani "infideli" in da jih je potrebno temu primerno obravnavati.


To ti je CNN povedal? Ter kako si razlagaš, da se ne koljemo neprestano, glede na to da, da jih je 25 miljonov že samo v EU?

Če drži zgornja trditev, da so za vse žide nežidi goyimi drži tudi, da so za vse muslimane nemuslimani infideli. Seveda se ti nisi obregnil ob prvo trditev ampak samo ob drugo. Nisem napisal, da hočejo muslimani poklati vse nevernike zato mi ne podtikaj.

Židi imajo za sabo ZDA ter nato vazale, koga imajo muslimani ?
2020 is new 1984
Corona World order

Kalibri ::

sbawe64 je izjavil:

Židi imajo za sabo ZDA ter nato vazale, koga imajo muslimani ?

Se hecaš? Pol EU muslijev imajo za sabo, ki rabijo samo bebav razlog, da se jim utrže. Primer Francija poleti.

Poldi112 ::

Bauc je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Ja, vidim v temi v Ukrajini (one, kjer si bil en glavnih agitatorjev, da se me cenzurira), kako zelo znate ločevati. Ali pa tu, ko neprestano širiš islamofobijo.

Jaz sem svoje stališče argumentiral z mnogo viri, medtem ko ste vi podajali cnn ideološke puhlice. Argumenti so vas boleli, pa ste me cenzurirali in demonizirali. Kako zelo nepričakovano.

Zame so Rusi in Izraelci buliji. Antisemtizem in islamofobijo prepuščam drugim. Ti pa iščeš izgovore na podlagi, da močnejši počne kar hoče šibkejši je pa dolžan trpeti, da manjši narodi služijo za buffer zone ter, da itak nimajo istih pravic kot suvereni narodi. Kao realpolitika. Kdo se ne strinja pa verjame v božička. Zdaj ti te mantre ne odgovarjajo več? Imej iste vatle za vse, ki trpijo.


Ena velika razlika je v tem, da smo rusom dali povod z širitvijo NATO, medtem ko arabci pač niso rinili proti Izraelskim mejam - ravno obratno - židje so tisti, ki rinejo proti arabcem. Kapiš?

Kalibri je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Židi imajo za sabo ZDA ter nato vazale, koga imajo muslimani ?

Se hecaš? Pol EU muslijev imajo za sabo, ki rabijo samo bebav razlog, da se jim utrže. Primer Francija poleti.


In koliko letalonosilk so EU muslimani parkirali pred Izraelom?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Bauc ::

Poldi112 je izjavil:

Bauc je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Ja, vidim v temi v Ukrajini (one, kjer si bil en glavnih agitatorjev, da se me cenzurira), kako zelo znate ločevati. Ali pa tu, ko neprestano širiš islamofobijo.

Jaz sem svoje stališče argumentiral z mnogo viri, medtem ko ste vi podajali cnn ideološke puhlice. Argumenti so vas boleli, pa ste me cenzurirali in demonizirali. Kako zelo nepričakovano.

Zame so Rusi in Izraelci buliji. Antisemtizem in islamofobijo prepuščam drugim. Ti pa iščeš izgovore na podlagi, da močnejši počne kar hoče šibkejši je pa dolžan trpeti, da manjši narodi služijo za buffer zone ter, da itak nimajo istih pravic kot suvereni narodi. Kao realpolitika. Kdo se ne strinja pa verjame v božička. Zdaj ti te mantre ne odgovarjajo več? Imej iste vatle za vse, ki trpijo.


Ena velika razlika je v tem, da smo rusom dali povod z širitvijo NATO, medtem ko arabci pač niso rinili proti Izraelskim mejam - ravno obratno - židje so tisti, ki rinejo proti arabcem. Kapiš?

Kalibri je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Židi imajo za sabo ZDA ter nato vazale, koga imajo muslimani ?

Se hecaš? Pol EU muslijev imajo za sabo, ki rabijo samo bebav razlog, da se jim utrže. Primer Francija poleti.


In koliko letalonosilk so EU muslimani parkirali pred Izraelom?

Arabci niso rinili proti Izraelskim mejam? O boy. Nima smisla debatirati.

Kalibri ::

Poldi112 je izjavil:

Ena velika razlika je v tem, da smo rusom dali povod z širitvijo NATO, medtem ko arabci pač niso rinili proti Izraelskim mejam - ravno obratno - židje so tisti, ki rinejo proti arabcem. Kapiš?

Nič od tega ne drži. Saj poslušaš, kaj nori arabski folk trobi direkt v medije, niti zmišljevati si ni treba.

sbawe64 ::

Kalibri je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Židi imajo za sabo ZDA ter nato vazale, koga imajo muslimani ?

Se hecaš? Pol EU muslijev imajo za sabo, ki rabijo samo bebav razlog, da se jim utrže. Primer Francija poleti.

Bom bolj natančen: v primeru Izrael : Palestina, koga imajo sunny Palestinci za sabo ?
90% muslimanov je sunny, in vsi so bolj ali manj v dobrih odnosih (beri pudlji, ki so dobri, dokler pišejo $ čeke) z Zda (Egipt, KSA, Katar, ZAE, Jordanija).
Se prav vidi da je Assad Alavit, Libanon (shia Hezbolah), Irak shia 2/3, sunny 1/3, isto Jemen 60% suuny, 39% shia -> vsi bad boys za Zda.

Kaj mene Francija briga.
Oni so imeli kolonije po severni Afriki in so si posledično navlekli inženirje domov.
Isto ostali iz Z Evrope: Nizozemska, Uk, Belgija, Španija, Portugalska, Italija, sami kolonizatorji in roparji svojih kolonij.
Uk je bila recimo konec 15 stoletja kot sedaj Somalija, potem so se spravili "raziskovati" v svet, čez 300 let je bil na sceni Britanski imperij (The empire on which the sun never sets).
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Poldi112 ::

Bauc je izjavil:

Arabci niso rinili proti Izraelskim mejam? O boy. Nima smisla debatirati.


Govorimo seveda o Hamas napadu, posledica katerega je masovno klanje civilov, kateremu smo priča te dni. Ne o vojni pol stoletja nazaj.

Da so jih arabci napadli je pa povsem normalno - enako kot bi jih mi, če bi nam okupirali pol države. Ampak arabsko ozemlje jim seveda pripada, našega, nemškega, ameriškega, ... pa seveda ne morejo imeti. Zanimivo, mar ne, s kakšno lahkoto podarjamo tujo zemljo našim "zaveznikom".

Kalibri je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Ena velika razlika je v tem, da smo rusom dali povod z širitvijo NATO, medtem ko arabci pač niso rinili proti Izraelskim mejam - ravno obratno - židje so tisti, ki rinejo proti arabcem. Kapiš?

Nič od tega ne drži. Saj poslušaš, kaj nori arabski folk trobi direkt v medije, niti zmišljevati si ni treba.


A bejž no - a ti ne bi trobil, če bi te neprestano bombardirali?

Medtem ko trditev drži - palestinci niso ogrožali suverenosti Izraela - izvedli so teroristični napad, kot okupiran narod ki se brani.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Kalibri ::

Poldi112 je izjavil:

Govorimo seveda o Hamas napadu, posledica katerega je masovno klanje civilov, kateremu smo priča te dni. Ne o vojni pol stoletja nazaj.

Najbolje, da odmisliš še hamas napad. Boš imel še bolj ugoden rezultat in še boljša izhodišča za postavljanje trditev izven konteksta. E lako ćemo!

Poldi112 ::

Zakaj bi ga odmislil, ter kje točno je tvoj argument?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Kalibri ::

Poldi112 je izjavil:

A bejž no - a ti ne bi trobil, če bi te neprestano bombardirali?
V tvojem slogu: saj ni neprestano in ni vedno bombardiranje. Letalonosilke še niso udeležene, tuneli pa še stojijo, ljudje pa so 2x reveži. Zaradi svojih, ki so jih izvolili, in zaradi tujih, ker jih dobivajo po glavi zaradi sranja, ki so jim ga naredili njihovi. Potem pa so še arabska kavč trobila po svetu, ki pa trobijo svoje zgodbe in po trgih mahajo z zastavami.
Potem pa se ste še taki, ki si zgodbe prirejate, kot vam trenutno ustreza. Lako ćemo!

Poldi112 je izjavil:

Zakaj bi ga odmislil, ter kje točno je tvoj argument?

Argument je, da si prirejaš zgodbe. Pa daj do konca, kaj češ na pol. Je brez veze argumentirati, če si nekdo kar nekaj zmišljuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kalibri ()

Poldi112 ::

Raje se vprašaj zakaj so izvolili Hamas? Mogoče ker so bili tako navdušeni nad izraelsko ljubeznijo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Bauc ::

Poldi112 je izjavil:

Bauc je izjavil:

Arabci niso rinili proti Izraelskim mejam? O boy. Nima smisla debatirati.


Govorimo seveda o Hamas napadu, posledica katerega je masovno klanje civilov, kateremu smo priča te dni. Ne o vojni pol stoletja nazaj.

Da so jih arabci napadli je pa povsem normalno - enako kot bi jih mi, če bi nam okupirali pol države. Ampak arabsko ozemlje jim seveda pripada, našega, nemškega, ameriškega, ... pa seveda ne morejo imeti. Zanimivo, mar ne, s kakšno lahkoto podarjamo tujo zemljo našim "zaveznikom".

Kalibri je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Ena velika razlika je v tem, da smo rusom dali povod z širitvijo NATO, medtem ko arabci pač niso rinili proti Izraelskim mejam - ravno obratno - židje so tisti, ki rinejo proti arabcem. Kapiš?

Nič od tega ne drži. Saj poslušaš, kaj nori arabski folk trobi direkt v medije, niti zmišljevati si ni treba.


A bejž no - a ti ne bi trobil, če bi te neprestano bombardirali?

Medtem ko trditev drži - palestinci niso ogrožali suverenosti Izraela - izvedli so teroristični napad, kot okupiran narod ki se brani.

A zdaj pa ni vredu, če en okupira teritorij druge države? Prav tako je primerno, da se šibkejši brani kljub temu, da nima te pravice, ker baje ni suveren? Ozemlje so Izraelcem podarili veliki igralci kot so Rusi in Američani, ki so baje imeli to pravico na podlagi svoje suverenosti.
The strong do what they can and the weak suffer what they must. Tisti, ki se ne strinjajo verjamejo v božička. Realpolitka. Pa podobno.

sparklyslo ::

Zakaj lahko posplošujemo oz. kaj si "propalestinski" protestniki na zahodu mislijo o Hamasu:
https://x.com/visegrad24/status/1720887...

sbawe64 ::

Vzrok in posledica, dragi moji.
S takim obnašanjem bi v 70 letih židi zradikalizirali tudi Budiste ali Vulkance.
Ali leve najbolj woke Ljubljančane.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

fur80 ::

Poldi112 je izjavil:

Raje se vprašaj zakaj so izvolili Hamas? Mogoče ker so bili tako navdušeni nad izraelsko ljubeznijo?


Kje v muslimankskem svetu so pa poštene in normalne volitve? Naštej eno državo! Mogoče še največji približek je Turčija, ostalo je po tistem kopitu, ni važno važno kdo voli, važno je kdo šteje. V 80% pa niti štejejo ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

sparklyslo ::

sbawe64 je izjavil:

Vzrok in posledica, dragi moji.
S takim obnašanjem bi v 70 letih židi zradikalizirali tudi Budiste ali Vulkance.
Ali leve najbolj woke Ljubljančane.

Koliko judov so med drugo svetovno vojno pobili nacisti in njihovi proxiji.
So se zato judi razstreljevali po Evropi, pobijali nemce, ugrabljali letala, streljali sportnike na olimpijadah, izvajali sveto vojno?

Poldi112 ::

sbawe64 je izjavil:

Vzrok in posledica, dragi moji.
S takim obnašanjem bi v 70 letih židi zradikalizirali tudi Budiste ali Vulkance.
Ali leve najbolj woke Ljubljančane.


Pozabljaš, kdo je tu okupator. Mi smo pobijali nacije, arabci pobijajo žide. Doker ne dajo palestincem istih pravic (države) ampak jih streljajo in jim kradejo zemljo pač ne bodo imeli miru. Vzrok in posledica.

fur80 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Raje se vprašaj zakaj so izvolili Hamas? Mogoče ker so bili tako navdušeni nad izraelsko ljubeznijo?


Kje v muslimankskem svetu so pa poštene in normalne volitve? Naštej eno državo! Mogoče še največji približek je Turčija, ostalo je po tistem kopitu, ni važno važno kdo voli, važno je kdo šteje. V 80% pa niti štejejo ne.


Relevanca?

Sicer pa, kje na zahodu so poštene in normalne volitve? Se spomniš, kaj je izjavila Hillary? Da je bila napaka, da so palestincem dovolili volitve, predno se prepričajo, da lahko zmagajo. Huda demokracija.

I do not think we should have pushed for an election in the Palestinian territories. I think that was a big mistake. And if we were going to push for an election, then we should have made sure that we did something to determine who was going to win


Ali pa amerika, kjer imaš 2 stranki kapitala, ostale se pa zatre v kali. Kako zelo - demokratično.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

49106 ::

Zakaj te kar naekrat moti okupator, medtem ko dve leti praviš ravno nasprotno v temi o ukrajini?

Se mi zdi, da Palestinci niso naklonjeni "two state solution". Naj me nekdo popravi, če se motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

lynxslo5 ::

Gledam CNN.... V Washingtonu na tisoče pro palestinskih demonstrantov. Kaj takega 20 let nazaj ni bilo mogoče. Všeč mi je, da so se ameriški židi ustrelili v koleno. Židovski lobij je iz čistega sovraštva do belcev odprl meje za migrante iz tretjega sveta in glej ga zlomka, sedaj se čudijo in zganjajo histerijo, ko imajo v Ameriki par milijonov več obarvanih Američanov iz tretjega sveta, ki pa jih ne morejo kontrolirati in ustrahovati z etiketo antisemitizma, tako kot so to destletja židi počeli belcem. Nekega migranta iz Pakistana pač ne moreš utišati, ko na njega kričiš, da je antisemit. On bo še ponosen na to etiketo.

Še drugič so se pa židi v Ameriki ustrelili v koleno, ko so s pomočjo svojih medijev in šolskega sistema vzgojili popolnoma zblojeno woke Generacijo Z, katera sedaj protestira za Palestino s transparenti "Queers for Palestine". Generacija Z sigurno ne bo oblekla ameriške vojaške uniforme in šla umirat na Bližnji vzhod za interese Židov, kot so to počele prejšnje generacije Američanov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lynxslo5 ()

Scaramouche3 ::

lynxslo5 je izjavil:

Gledam CNN.... V Washingtonu na tisoče pro palestinskih demonstrantov. Kaj takega 20 let nazaj ni bilo mogoče. Všeč mi je, da so se ameriški židi ustrelili v koleno. Židovski lobij je iz čistega sovraštva do belcev odprl meje za migrante iz tretjega sveta in glej ga zlomka, sedaj se čudijo in zganjajo histerijo, ko imajo v Ameriki par milijonov več obarvanih Američanov iz tretjega sveta, ki pa jih ne morejo kontrolirati in ustrahovati z etiketo antisemitizma, tako kot so to destletja židi počeli belcem. Nekega migranta iz Pakistana pač ne moreš utišati, ko na njega kričiš, da je antisemit. On bo še ponosen na to etiketo.

Še drugič so se pa židi v Ameriki ustrelili v koleno, ko so s pomočjo svojih medijev in šolskega sistema vzgojili popolnoma zblojeno woke Generacijo Z, katera sedaj protestira za Palestino s transparenti "Queers for Palestine". Generacija Z sigurno ne bo oblekla ameriške vojaške uniforme in šla umirat na Bližnji vzhod za interese Židov, kot so to počele prejšnje generacije Američanov.


The elephant in the room of the America...

Poldi112 ::

49106 je izjavil:

Zakaj te kar naekrat moti okupator, medtem ko dve leti praviš ravno nasprotno v temi o ukrajini?


Moti je močna beseda - jaz pristopam z analitičnega vidika. Drugače je pa izredno enostavno, in že večkrat razloženo - Ukrajina je imela svobodo pa jo je zakockala z ogrožanjem ruskih vitalnih interesov. Če bi ostali nevtralni, rusi ne bi imeli nobenega povoda za posredovanje. Rusi ne rabijo več zemlje, rabijo pa buffer pred koalicijo sovražnih držav.

Palestinci po drugi strani tega luksuza nikoli niso imeli - Izrael jih pobija, da ustvari etnično čist veliki Izrael. S tem se Izraelska varnost ne bo izboljšala, ampak poslabšala.

Če pa pogledamo tebe oz. tebi podobne - gore nabijanja, kakšni zločinci so rusi, ko umirajo civili, tu, ko židi izvajajo masaker, jih pa zagovarjate? Kje je tvoja morala sedaj? Kje je zdaj dnevni kolaž mrtvih otrok in zgražanja nad barbari?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

49106 ::

Ukrajina je imela svobodo pa jo je zakockala z ogrožanjem ruskih vitalnih interesov.


Tako kot so Palestinci imeli možnost do svobode, pa so jo zakockali s terorizmom, da ne rečem z ogrožanjem vitalnih izraelskih interesov.

Če pa pogledamo tebe oz. tebi podobne - gore nabijanja, kakšni zločinci so rusi, ko umirajo civili, tu, ko židi izvajajo masaker, jih pa zagovarjate? Kje je tvoja morala sedaj? Kje je zdaj dnevni kolaž mrtvih otrok in zgražanja nad barbari?


Preglej temo, imaš kar precej materiala tukaj. Če ne najdeš sam, ti pomagam. Ni enostavno zaupati po tisti tiskovni konfenci, kamor so privlekli trupla, krivili pa Izrael, da ne gre za še eno spodletelo raketo Hamasa.

Po tistem brutalnem klanju je bilo jasno, da bo tudi odgovor zelo surov, trpeli pa predvsem nedolžni. Civilistov lastna vojska ne more zadržati v upanju, da jih ne bodo tolkli. (No, lahko, ampak rezultat je precej več mrtvih)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Pac-Man ::

TIL da je bil en od sinov soustanovitelja Hamasa izraelski informant

Mosab Hassan Yousef @ Wikipedia

Mosab Hassan Yousef (Arabic: مصعب حسن يوسف; nicknamed "The Green Prince"; born 5 May 1978)[3] is a Palestinian who worked undercover for Israel's internal security service Shin Bet from 1997 to 2007.

Shin Bet, Israel's security service, considered him its most valuable source within the Hamas leadership. The information Yousef supplied prevented dozens of suicide attacks and assassinations of Israelis, exposed numerous Hamas cells, and assisted Israel in hunting down many militants, and incarcerating his own father, Hamas co-founder Sheikh Hassan Yousef.[1][4] In March 2010, he published his autobiography titled Son of Hamas.[5]


Njegov mlajši brat je ravno tako kritiziral organizacijo

Hassan Yousef (Hamas leader) @ Wikipedia

On 2 July 2019, Hassan's youngest son Suheib Hassan Yousef appeared in an interview with Israeli television criticizing Hamas and describing it as a corrupt terrorist organization which sparked huge anger from members of Hamas describing him as a traitor and a collaborator and other Hamas-affiliated networks said that he was working with the Mossad which he completely denied.[5]


Njegov handler pa je en od vodij protestov proti Netanjahuju

Gonen Ben Itzhak @ Wikipedia

Gonen Ben Itzhak (Hebrew: גונן בן יצחק; born: 3 March 1971) is an Israeli lawyer, former Shin Bet coordinator, and social activist. He is one of the former handlers of mole Mosab Hassan Yousef ("The Green Prince").[1] He is one of the leading figures in the protests against Benjamin Netanyahu,[2] and is among the founders of the anti-Netanyahu protest movement "Crime Minister".
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Scaramouche3 ::

Dobro vprašanje. Bi Izraelci uporabljali isto taktiko, če bi se Hamas skrival v Izraelu?

https://www.youtube.com/shorts/TK1kyMaT...

49106 ::

Kako si predstavljaš skrivanje v Izraelu in da izraelci ne bi izdali njihovih položajev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Scaramouche3 ::

49106 je izjavil:

Kako si predstavljaš skrivanje v Izraelu in da izraelci ne bi izdali njihovih položajev?


Je možno da bi obkolili del Izraela, potem pa od tam streljali na druge dele...

"NaN" ::

49106 je izjavil:

Kako si predstavljaš skrivanje v Izraelu in da izraelci ne bi izdali njihovih položajev?

Mislim, da je bilo vprašanje bolj v smislu, ali bi Izraelci žrtvovali izraelske civiliste tako, kot žrtvujejo palestinske -
"Palestinci so kolateralna škoda, ker pač nso naši."

49106 ::

Policija bo teroristom morda pustila zbežati dokler ne ranijo talcev. V trenutku, ko nekoga poškodujejo ali ubijejo, se situacija spremeni in jih morajo nevtrallizirati. Več bodo srali, bolj silovito jih bodo policisti napadli in s tem manj gledali na civiliste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Pac-Man ::

Na natrpanem dvorišču bolnice Al Shifa so predvajali posnetke bojev z Izraelom, video

https://twitter.com/assafgibor/status/1...

Welcome to the event at Shifa Hospital in Gaza.

Tonight, to the cheers of the spectators, we broadcast footage from the Aljazeera network of Hamas terrorists destroying IDF vehicles in the northern Gaza Strip.

Plenty of electricity, everyone with phones, everyone is happy about the death of our soldier


Ampak JBG, civili.

P.S.

Poslal še na MMC

https://www.rtvslo.si/svet/bliznji-vzho...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()

Kapitan Jack ::

Far-right minister: Nuking Gaza is an option, population should 'go to Ireland or deserts'

Hujsi kot naciji.

Velki ::

Ti si eden tistih ki iz naslonjača sodijo druge. Ti bi verjetno okupatorju leakal informacije kje so Hamasovci samo da bi bilo za tvojo rit poskrbljeno. Izraelci se imajo seveda pravico braniti in tudi napasti Gazo. Samo da pa naš NATO zaveznik zmeče toliko denarja v njihovo vojsko z katero kršijo mednarodno vojaško pravo je pa druga reč. Pač če se imaš moralno za višjo silo (kar vsi izraelci trdijo da so - poudarjeno praktično v vsakem intervijuju) bi morali toliko več svojih vojakov žrtvovati za minimiziranje civilnih žrtev.

Kapitan Jack ::

Toliko o famozni IDF.
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/izra...

Kot sem rekel cisto na zacetku, so to v resnici picke, ki znajo iz udobnih naslonjacev pritisniti na gumb in avtomatika naredi svoje. Bolnisnice, begunska taborisca, sole, univerze...to so tarce famoznih IDF-ovcev.

BorutO ::

Ne vem no... To, kar izrael počne zadnje čase, več ni normalno. Sem na njihovi strani, ampak to random klanje vse povprekme pa že malo jezi. Mislim, da so dovolj pokazali tako palestincem kot hamasovcem (kolikor jih je še ostalo), da z njimi ni heca. Naj se spakirajo nazaj. Postali so veliko bolj grozni v pobijanju vse povprek, kot pa so rusi. To ni prav!

Tidule ::

Kapitan Jack je izjavil:

Far-right minister: Nuking Gaza is an option, population should 'go to Ireland or deserts'

Hujsi kot naciji.

Edini s tako bizarno retoriko so se Rusi.

W00x ::

BorutO je izjavil:

Ne vem no... To, kar izrael počne zadnje čase, več ni normalno. Sem na njihovi strani, ampak to random klanje vse povprekme pa že malo jezi. Mislim, da so dovolj pokazali tako palestincem kot hamasovcem (kolikor jih je še ostalo), da z njimi ni heca. Naj se spakirajo nazaj. Postali so veliko bolj grozni v pobijanju vse povprek, kot pa so rusi. To ni prav!


Ampak ti si še vedno na njihovi strani? Zakaj že?

sparklyslo ::

Kapitan Jack je izjavil:

Far-right minister: Nuking Gaza is an option, population should 'go to Ireland or deserts'

Hujsi kot naciji.


In kaj lepega ima pa danes za povedati Hamas minister (katerkoliže)? Rezanje glav, zažiganje, streljanje Judov? Se se spomnili še kaj novega?
««
138 / 238
»»