» »

Izrael : Palestina že n-tič

Izrael : Palestina že n-tič

Temo vidijo: vsi
««
101 / 238
»»

lojz123 ::

Kakšne kratkoročne rešitve ne vidim zanimivo pa je kako so nekateri navdušeni nad klavskimi organizacijami
sicer pa hitler ima še danes veliko oboževalcev ki opravičujejo njegova dejanja

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

Slopek ::

lojz123 je izjavil:

Kakšne kratkoročne rešitve ne vidim zanimivo pa je kako so nekateri navdušeni nad klavskimi organizacijami
sicer pa hitler ima še danes veliko oboževalcev ki opravičujejo njegova dejanja

Nikjer ne vidim tega kar pišeš, je pa kar nekaj takih kot si ti, ki podpirate ta genocid.

fur80 ::

Palestincem ravno pošiljajo letake. Verjetno, da naj se poberejo od tam, čimprej.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

mtosev ::

Zanimivo, da se ground offensive še ni začel.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

WizzardOfOZ ::

Še vedno letijo rakete iz gaze proti izraelu. Torej še niso dost zbombardiral.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kriptobog ::

mtosev je izjavil:

Zanimivo, da se ground offensive še ni začel.


Imajo se nekaj casa.

Samael ::

lojz123 je izjavil:

Kakšne kratkoročne rešitve ne vidim zanimivo pa je kako so nekateri navdušeni nad klavskimi organizacijami

To je tudi na nek način zaskrbljujoče. Kako si človek preko zapletenih miselnih procesov pisanje s katerim se ne strinja prevede na način, kot si ga ti.
V temi sicer aktivno ne sodelujem, zgolj prebiram, pa nisem naletel na enega, ki bi navdušeno podpiral to, kar je sproduciral tvoj um.
Verjetno je tudi to neke vrste bolezen, nekaj, kar producira terorizem. Mislim, prepričan sem, da si tudi teroristi stvari prevajajo takole nekoliko po svoje, nato pa to predstavljajo kot absolutno resnico, pa četudi je zgolj produkt njih samih.
Mogoče je lahko to moment, ko se zazreš malce vase? (ne, saj vem da ne boš in si boš tudi moje pisanje prevedel malce po svoje, mu dodal pomen, ki ustreza tvojemu lastnemu mentalnemu stanju)
Samael != Samuel

WizzardOfOZ ::

Samael je izjavil:

Mislim, prepričan sem, da si tudi teroristi stvari prevajajo takole nekoliko po svoje, nato pa to predstavljajo kot absolutno resnico, pa četudi je zgolj produkt njih samih.


S tem se pa ne strinjam.
Teroristi so bili naučeni. Ne razmišljajo. Jih učijo že od otroštva naprej samo sovraštva in jih pripravljajo na boj. In taki potem ne razmišljajo, ampak vidijo samo en cilj.

Lahko pa z lahkoto trdim, da od njih nikoli ni noben prebral korana. Če pa ga je, ga pa definitivno ni razumel.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

papasmrk ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Lahko pa z lahkoto trdim, da od njih nikoli ni noben prebral korana. Če pa ga je, ga pa definitivno ni razumel.


A ti dejansko misliš, da je koran knjiga v kateri se poziva, da se nevernikom lepe, sveže in dišeče rožice ?
Za komentiranje se moraš prijaviti

Gambino ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Samael je izjavil:

Mislim, prepričan sem, da si tudi teroristi stvari prevajajo takole nekoliko po svoje, nato pa to predstavljajo kot absolutno resnico, pa četudi je zgolj produkt njih samih.


S tem se pa ne strinjam.
Teroristi so bili naučeni. Ne razmišljajo. Jih učijo že od otroštva naprej samo sovraštva in jih pripravljajo na boj. In taki potem ne razmišljajo, ampak vidijo samo en cilj.

Lahko pa z lahkoto trdim, da od njih nikoli ni noben prebral korana. Če pa ga je, ga pa definitivno ni razumel.



To posploševanje je neumno in brez nekih resnih dokazov. Teroristi so lahko vsi tisti, ki so izgubili vse, kar so jim nasprotniki uničili, ubili, lahko nekaj čisto tretjega!

Sicer pa zanimivo, kako Izrael uporablja orožje ki je prepovedano, po drugi strani očitajo rusom za uporabo le tega.

Uporaba belega fosforja je sprožala ogorčenje v času ruske invazije v Ukrajini. V Kijevu so Rusijo zaradi tega obtoževali vojnih zločinov nad civilnim prebivalstvom, saj je Rusija zažigalne bombe uporabljala v Mariupolu, Bahmutu, Avdejevki in še nekaterih drugih mestih. Rusija napade na civilne cilje zanika in trdi, da naj bi zažigalne bombe uporabljala tudi Ukrajina.

WizzardOfOZ ::

Gambino je izjavil:

To posploševanje je neumno in brez nekih resnih dokazov. Teroristi so lahko vsi tisti, ki so izgubili vse, kar so jim nasprotniki uničili, ubili, lahko nekaj čisto tretjega!


v Gazi? Govorimo namreč o Hamasu. Tam so vse generacije zadnjih 50 let šolane v sovraštvu proti židom.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: tikitoki ()

Gregor P ::

Standardi v Evropi so dejansko drugačni kot na Bližnjem vzhodu. Rusija je do nedavnega bila tudi članica Sveta Evrope (Evropska konvencija o spoštovanju temeljenjih človekovih pravic in svoboščin), a ni več, ko je začela vojno v Ukrajini (slednja je še vedno članica). Potem pa je tu še vprašanje, kdo je podpisnik katere mednarodne pogodbe o nečem. Skratka tam veljajo malo drugačna pravila.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Samael ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Samael je izjavil:

Mislim, prepričan sem, da si tudi teroristi stvari prevajajo takole nekoliko po svoje, nato pa to predstavljajo kot absolutno resnico, pa četudi je zgolj produkt njih samih.


S tem se pa ne strinjam.
Teroristi so bili naučeni. Ne razmišljajo. Jih učijo že od otroštva naprej samo sovraštva in jih pripravljajo na boj. In taki potem ne razmišljajo, ampak vidijo samo en cilj.

Samo ti nisi ravno objektiven. Ne mislim to v kakršnem koli žaljivem smislu. V debatah močno, goreče zastopaš eno stran, ni ti problem izustiti nekaj nepremišljenega, celo primitivnega, pogosto prihajaš do ekstremov, ne da bi razumel, kaj vse je s tem narobe in kako zelo podobni ste si s teroristi ideološko. Druga stran istega kovanca.
Je pa seveda tu bistvena razlika - pri tebi ostaja zgolj pri teoriji, idejah, izrečenih mislih, hujskaštvu. Si zaenkrat še ne mažeš rok.
Si pa skrajno polariziran in na sogovornike s katerimi se ne strinjaš vplivaš, da se ravno tako polarizirajo. Ali pa jih vsaj tako vidiš - glej, točno ta komentar, na katerega sem se predhodno odzval. Nima nobene veze z realnostjo, nihče ni tistega izrekel, pa se je nekomu vseeno zdelo pomembno izmisliti, trditi, da je - z namenom demoniziranja sogovornikov s katerimi se ne strinja. Od tu dalje pa stvari vodijo zgolj h konfliktom, ki v kakšnih drugačnih okoliščinah jemljejo tudi življenja.
Samael != Samuel

Gambino ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Gambino je izjavil:

To posploševanje je neumno in brez nekih resnih dokazov. Teroristi so lahko vsi tisti, ki so izgubili vse, kar so jim nasprotniki uničili, ubili, lahko nekaj čisto tretjega!


v Gazi? Govorimo namreč o Hamasu. Tam so vse generacije zadnjih 50 let šolane v sovraštvu proti židom.


a ti veš koliko časa obstaja Hamas in od kje je nastal in kdo ga je podpiral?

tikitoki ::

kow je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Izraelci so zgolj podprti s strani svetovnega policaja. Vse ostalo pa so tvoje rasisticne blodnje.

Razen, ce mislis, da so bili zidi v koncentracijskih taboriscih glupi? Zakaj niso pobegnili?
Mnogo komentarjev Tu je na tem nivoju.


Predvsem tvoji. Palestinska koncentracijska taborisca ne obstajajo. Tudi, ko recemo, da je Gaza "zapor", to ne mislimo dobesedno. Tam ziveci ljudje imajo slabe moznosti, niso pa dejansko v zaporu.


Itak, sam obkolili so jih. Mogoce lahko vzpostavijo vesoljski program in se izselijo na Mars. Mogoce se lahko se z Muskom pvoezejo.

Gregor P ::

Niso povsem obkoljeni od Izraelcev, razen če ciljaš tudi na Arabce - ker potem sledi takoj dodatno vprašanje, zakaj so jih pa oni obkolili?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Samael ::

BorutO je izjavil:


V poznih 1980-ih je val protestov proti izraelski okupaciji v Gazi in na Zahodnem bregu ustvaril zagon za nov mirovni proces, znan kot sporazumi iz Osla - dva sporazuma, podpisana leta 1993 in 1995. Izrael se je pogajal s Palestinsko osvobodilno organizacijo za omejeno samoupravo nad Gazo in deli Zahodnega brega. S sporazumi je bila ustanovljena palestinska uprava za upravljanje regij, vendar ni uspela ustvariti palestinske države. Številni Palestinci so zavrnili proces, kar je spodbudilo vzpon militantnih skupin, kot je Hamas. Leta 2005 je Izrael zaključil umik iz Gaze.


Pa s podpisnikom tega sporazuma na strani Izraela se je zgodilo tudi nekaj "zoprnega":

The assassination of Yitzhak Rabin, the fifth prime minister of Israel, took place on 4 November 1995 (12 Marcheshvan 5756 on the Hebrew calendar) at 21:30, at the end of a rally in support of the Oslo Accords at the Kings of Israel Square in Tel Aviv. The assassin, an Israeli ultranationalist named Yigal Amir, radically opposed Prime Minister Yitzhak Rabin's peace initiative, particularly the signing of the Oslo Accords.


hearing that Rabin was dead, Amir told the police that he was "satisfied" and was acting on the "orders of God". At his trial, Amir said he did not care if the outcome was death or paralysis as long as Rabin was "out of the way". He expressed no regret for his actions.


Kdo rabi sovražnike, ko ima pa takšne prjatle, ki ga spodbujajo pa podpirajo v prizadevanju za mir, aneda?
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Gambino ::

Veliko sem po svetu hodil, Od mošej, do Sinagog, do njihovih pokopališč. In vedno so me židje opazovali, vedno sem imel slab občutek. Da ne govorim, da za vstope v njihove sinagoge ponekod računajo, da dol padeš!

tikitoki ::

mtosev je izjavil:

Zanimivo, da se ground offensive še ni začel.


Z groznjami zelijo izsiliti civiliste, da zapustijo domove. Nato pa verjetno sledi kraja ozemlha. Standardna zionisticna praksa.

fikus_ ::

To sem že kakšno stran nazaj pisal, da so na obeh straneh ljudje, ki nasprotujejo mirni rešitvi, jih minirajo po svojih močeh. Tako da bo težko vzpostaviti korektno sožitje in sobivanje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Chalky ::

Očitno bodo šli res kmalu notri v Gazo. To bo pokol, veliko bo mrtvih na obeh straneh.

fikus_ ::

.

Gambino je izjavil:

Veliko sem po svetu hodil, Od mošej, do Sinagog, do njihovih pokopališč. In vedno so me židje opazovali, vedno sem imel slab občutek. Da ne govorim, da za vstope v njihove sinagoge ponekod računajo, da dol padeš!


Bi prej rekel, da ti je ta občutek dajala tvoja podzavest.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

papasmrk ::

Je pa ta vojna en pokazatelj koliko so semitski narodi bolj temperamenti v primerjavi z severnjaki oz. zahodnjaki.
Za en teden vojne bi v vojni Ukr-Rus rabili 2 meseca, da bi dosegli enako število žrtev kot jih je trenutno v Izraeli (To sem tako od oka ocenil)
Za komentiranje se moraš prijaviti

Gambino ::

fikus_ je izjavil:

.

Gambino je izjavil:

Veliko sem po svetu hodil, Od mošej, do Sinagog, do njihovih pokopališč. In vedno so me židje opazovali, vedno sem imel slab občutek. Da ne govorim, da za vstope v njihove sinagoge ponekod računajo, da dol padeš!


Bi prej rekel, da ti je ta občutek dajala tvoja podzavest.



Ne niti ne, ker so me resno opazovali, opažal sem in opazujem dobro. Logično mi je, da grem čez celoten rentgen in da me pregledajo ( to sem doživel samo v sinagogah), to se mi zdi še ok, varnsot pa to, ampak notri imajo ljudi, ki te opazujejo, resno.

Samael ::

fikus_ je izjavil:

To sem že kakšno stran nazaj pisal, da so na obeh straneh ljudje, ki nasprotujejo mirni rešitvi, jih minirajo po svojih močeh. Tako da bo težko vzpostaviti korektno sožitje in sobivanje.

ja, res je.
(citiram zato, da ne bo spregledano)
Samael != Samuel

tikitoki ::

Gregor P je izjavil:

Niso povsem obkoljeni od Izraelcev, razen če ciljaš tudi na Arabce - ker potem sledi takoj dodatno vprašanje, zakaj so jih pa oni obkolili?


Itak, Egipit je dolzan prejeti miljone beguncev, ko se za lastne prebivalstvoi niso sposobni poskrbeti, da bodo l,ahko Zionisti pokradli zemlji pod okriljem ameriske zascite. Kaksne kretenizme nekateri prijavljate.

Nej zionisti prekinejo z vojnimi zlocini. To je prvi korak, ki je predpogoj za karkoli konstruktivnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Chalky ::

Mislite da Izraelska vojska uporablja takšne stvari v Gazi?



Pri takšnih situacijah s teroristi in civilisti bi takšne stvari prišle prav in tudi v tistih tunelih pošlješ notri takšen dron da prej vidiš kaj se dogaja tam spodaj.

dronyx ::

fur80 je izjavil:

Palestincem ravno pošiljajo letake. Verjetno, da naj se poberejo od tam, čimprej.

IDF ima tudi posebni izraz za to, ko najprej odvržejo manjšo bombo na zgradbo, da prebivalce opozorijo, naj bežijo, ker je zgradba namenjena za rušenje. Temu se reče Roof knocking. Tule primer, kako to izgleda. To zgradbo so potem trije projektili povsem uničili.

kow ::

Arabci izvajajo etnicno ciscenje stoletja. Lahk gres v Darfur pogledati. Pa "malo" vecji je kot Palestina. Predlagam, da Kaji Sajovic placamo za letalsko karto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

darksamurai ::

Gambino je izjavil:

fikus_ je izjavil:

.

Gambino je izjavil:

Veliko sem po svetu hodil, Od mošej, do Sinagog, do njihovih pokopališč. In vedno so me židje opazovali, vedno sem imel slab občutek. Da ne govorim, da za vstope v njihove sinagoge ponekod računajo, da dol padeš!


Bi prej rekel, da ti je ta občutek dajala tvoja podzavest.



Ne niti ne, ker so me resno opazovali, opažal sem in opazujem dobro. Logično mi je, da grem čez celoten rentgen in da me pregledajo ( to sem doživel samo v sinagogah), to se mi zdi še ok, varnsot pa to, ampak notri imajo ljudi, ki te opazujejo, resno.

To še kako zelo drži. V Tel Aviv sinagogah so verjetno kakšni zaposleni, da opazujejo turiste. Veš kaj je dobro narediti. Nasmehneš se jim in pomahaš. Agenti te bodo grdo pogledali, random radovednim domačinom pa bo nerodno. :))

tikitoki ::

kow je izjavil:

Arabci izvajajo etnicno ciscenje stoletja. Lahk gres v Darfur pogledati. Pa "malo" vecji je kot Palestina. Predlagam, da Kaji Sajovic placamo za letalsko karto.


Pokazi kej jih v pri tem pocetju podpiramo.

BorutO ::

tikitoki je izjavil:

mtosev je izjavil:

Zanimivo, da se ground offensive še ni začel.


Z groznjami zelijo izsiliti civiliste, da zapustijo domove. Nato pa verjetno sledi kraja ozemlha. Standardna zionisticna praksa.

Mogoče si pa izraelci jemljejo vzgled po rusih, kateri počnejo že skoraj dve leti čisto isto in še več.

WizzardOfOZ ::

Samael je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Samael je izjavil:

Mislim, prepričan sem, da si tudi teroristi stvari prevajajo takole nekoliko po svoje, nato pa to predstavljajo kot absolutno resnico, pa četudi je zgolj produkt njih samih.


S tem se pa ne strinjam.
Teroristi so bili naučeni. Ne razmišljajo. Jih učijo že od otroštva naprej samo sovraštva in jih pripravljajo na boj. In taki potem ne razmišljajo, ampak vidijo samo en cilj.

Samo ti nisi ravno objektiven. Ne mislim to v kakršnem koli žaljivem smislu. V debatah močno, goreče zastopaš eno stran, ni ti problem izustiti nekaj nepremišljenega, celo primitivnega, pogosto prihajaš do ekstremov, ne da bi razumel, kaj vse je s tem narobe in kako zelo podobni ste si s teroristi ideološko. Druga stran istega kovanca.
Je pa seveda tu bistvena razlika - pri tebi ostaja zgolj pri teoriji, idejah, izrečenih mislih, hujskaštvu. Si zaenkrat še ne mažeš rok.
Si pa skrajno polariziran in na sogovornike s katerimi se ne strinjaš vplivaš, da se ravno tako polarizirajo. Ali pa jih vsaj tako vidiš - glej, točno ta komentar, na katerega sem se predhodno odzval. Nima nobene veze z realnostjo, nihče ni tistega izrekel, pa se je nekomu vseeno zdelo pomembno izmisliti, trditi, da je - z namenom demoniziranja sogovornikov s katerimi se ne strinja. Od tu dalje pa stvari vodijo zgolj h konfliktom, ki v kakšnih drugačnih okoliščinah jemljejo tudi življenja.


Vidim, da so moje provokacija padle na plodna tla. :)):)):))

Ni mi treba biti objektiven. Rabim samo spodbuditi ljudi, da bodo začeli razmišljat s svojo glavo in ne da mediji razmišljajo namesto njih. Pa da se že enkrat zavejo kaj pomeni dejanje terorizma in kaj so potem "sicer prekomerna" povratna dejanja ampak razumljiva s stališča napadenega.
Pa ni me strah povedat stvari, ki jih drugi ne upajo, si jih pa mislijo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Gambino ::

Združeni narodi so leta 1947 sprejeli načrt za delitev Palestine, ki je predvideval vzpostavitev neodvisne judovske in arabske države. Načrt je bil označen za sionističnega, saj je kljub temu, da je bilo arabskega prebivalstva tedaj dvakrat več kot judovskega, Judom prisodil skoraj dve tretjini ozemlja. Sionistična Judovska agencija za Palestino ga je sprejela, Arabci pa so mu nasprotovali, kar je sprožilo vojno. Načrt ni bil nikoli implementiran, Izrael pa si je priboril mnogo večje ozemlje. V resoluciji o mirni rešitvi vprašanja o Palestini so Združeni narodi leta 1974 predlagali soobstoj Izraela in Palestine z mejami Palestine izpred izraelske okupacije leta 1967. Resolucijo je nazadnje leta 2013 podprlo 165 držav, le šest jih je bilo proti, med njimi Izrael in ZDA. Palestinska oblast si za takšno rešitev prizadeva od leta 1982, Hamas pa od 2017.
Izraelska vojska je leta 1948 zasedla obširna okoliška palestinska območja in pregnala 700.000 ljudi v Gazo! Od leta 1967 je Gaza pod izraelsko vojaško okupacijo. Leta 1994 je Izrael Gazo obdal z ogrado. Od leta 2006 Izrael blokira zemeljske, morske in zračne meje Gaze, in to kljub številnim pozivom, da je blokada oblika kolektivnega kaznovanja in kršitev ženevske konvencije. Zaradi blokade prebivalci Gaze že leta trpijo pomanjkanje vode, elektrike in zdravil, gospodarstvo pa propada. Industrije tako rekoč ni, približno polovica prebivalstva je brezposelna.
Izraelske sile neposredno onemogočajo razvoj industrije in gradnjo, omejujejo ali prepovedujejo kmetijsko pridelavo in številnim palestinskim podjetjem prepovedujejo prodajo izdelkov v Izraelu, zaradi česar morajo Palestinci večino potrebščin uvažati iz Izraela.
S Palestinci poseljeno gorato območje severno od Mrtvega morja, ki na vzhodu meji na Jordanijo, je Izrael vojaško okupiral leta 1967.

tikitoki ::

BorutO je izjavil:

tikitoki je izjavil:

mtosev je izjavil:

Zanimivo, da se ground offensive še ni začel.


Z groznjami zelijo izsiliti civiliste, da zapustijo domove. Nato pa verjetno sledi kraja ozemlha. Standardna zionisticna praksa.

Mogoče si pa izraelci jemljejo vzgled po rusih, kateri počnejo že skoraj dve leti čisto isto in še več.


Kvecjemu se lahko rusi zgledujejo po Izraelcih, ki so pocnejo ze priblizno tricetrt stoletja.

WizzardOfOZ ::

Gambino je izjavil:

Združeni narodi so leta 1947 sprejeli načrt za delitev Palestine, ki je predvideval vzpostavitev neodvisne judovske in arabske države. Načrt je bil označen za sionističnega, saj je kljub temu, da je bilo arabskega prebivalstva tedaj dvakrat več kot judovskega, Judom prisodil skoraj dve tretjini ozemlja. Sionistična Judovska agencija za Palestino ga je sprejela, Arabci pa so mu nasprotovali, kar je sprožilo vojno. Načrt ni bil nikoli implementiran, Izrael pa si je priboril mnogo večje ozemlje. V resoluciji o mirni rešitvi vprašanja o Palestini so Združeni narodi leta 1974 predlagali soobstoj Izraela in Palestine z mejami Palestine izpred izraelske okupacije leta 1967. Resolucijo je nazadnje leta 2013 podprlo 165 držav, le šest jih je bilo proti, med njimi Izrael in ZDA. Palestinska oblast si za takšno rešitev prizadeva od leta 1982, Hamas pa od 2017.
Izraelska vojska je leta 1948 zasedla obširna okoliška palestinska območja in pregnala 700.000 ljudi v Gazo! Od leta 1967 je Gaza pod izraelsko vojaško okupacijo. Leta 1994 je Izrael Gazo obdal z ogrado. Od leta 2006 Izrael blokira zemeljske, morske in zračne meje Gaze, in to kljub številnim pozivom, da je blokada oblika kolektivnega kaznovanja in kršitev ženevske konvencije. Zaradi blokade prebivalci Gaze že leta trpijo pomanjkanje vode, elektrike in zdravil, gospodarstvo pa propada. Industrije tako rekoč ni, približno polovica prebivalstva je brezposelna.
Izraelske sile neposredno onemogočajo razvoj industrije in gradnjo, omejujejo ali prepovedujejo kmetijsko pridelavo in številnim palestinskim podjetjem prepovedujejo prodajo izdelkov v Izraelu, zaradi česar morajo Palestinci večino potrebščin uvažati iz Izraela.
S Palestinci poseljeno gorato območje severno od Mrtvega morja, ki na vzhodu meji na Jordanijo, je Izrael vojaško okupiral leta 1967.


Izraelci gradijo državo, palestinci pa gradijo sovraštvo do izraelcev. Kdo ima več možnosti, da bo bolj normalno živel?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kow ::

tikitoki je izjavil:


Kvecjemu se lahko rusi zgledujejo po Izraelcih, ki so pocnejo ze priblizno tricetrt stoletja.


Rusi to pocnejo veliko dlje. Ampak pustimo to - je druga tema.

Kayzon ::

kow je izjavil:

Arabci izvajajo etnicno ciscenje stoletja. Lahk gres v Darfur pogledati. Pa "malo" vecji je kot Palestina. Predlagam, da Kaji Sajovic placamo za letalsko karto.


Zidje izgnani iz 110 drzav tekom celotne zgodovine,kako je to mozno,saj so miroljuben narod? Poguglaj malo blood libel pa si odpri oci.

Gambino ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Gambino je izjavil:

Združeni narodi so leta 1947 sprejeli načrt za delitev Palestine, ki je predvideval vzpostavitev neodvisne judovske in arabske države. Načrt je bil označen za sionističnega, saj je kljub temu, da je bilo arabskega prebivalstva tedaj dvakrat več kot judovskega, Judom prisodil skoraj dve tretjini ozemlja. Sionistična Judovska agencija za Palestino ga je sprejela, Arabci pa so mu nasprotovali, kar je sprožilo vojno. Načrt ni bil nikoli implementiran, Izrael pa si je priboril mnogo večje ozemlje. V resoluciji o mirni rešitvi vprašanja o Palestini so Združeni narodi leta 1974 predlagali soobstoj Izraela in Palestine z mejami Palestine izpred izraelske okupacije leta 1967. Resolucijo je nazadnje leta 2013 podprlo 165 držav, le šest jih je bilo proti, med njimi Izrael in ZDA. Palestinska oblast si za takšno rešitev prizadeva od leta 1982, Hamas pa od 2017.
Izraelska vojska je leta 1948 zasedla obširna okoliška palestinska območja in pregnala 700.000 ljudi v Gazo! Od leta 1967 je Gaza pod izraelsko vojaško okupacijo. Leta 1994 je Izrael Gazo obdal z ogrado. Od leta 2006 Izrael blokira zemeljske, morske in zračne meje Gaze, in to kljub številnim pozivom, da je blokada oblika kolektivnega kaznovanja in kršitev ženevske konvencije. Zaradi blokade prebivalci Gaze že leta trpijo pomanjkanje vode, elektrike in zdravil, gospodarstvo pa propada. Industrije tako rekoč ni, približno polovica prebivalstva je brezposelna.
Izraelske sile neposredno onemogočajo razvoj industrije in gradnjo, omejujejo ali prepovedujejo kmetijsko pridelavo in številnim palestinskim podjetjem prepovedujejo prodajo izdelkov v Izraelu, zaradi česar morajo Palestinci večino potrebščin uvažati iz Izraela.
S Palestinci poseljeno gorato območje severno od Mrtvega morja, ki na vzhodu meji na Jordanijo, je Izrael vojaško okupiral leta 1967.


Izraelci gradijo državo, palestinci pa gradijo sovraštvo do izraelcev. Kdo ima več možnosti, da bo bolj normalno živel?


Če misliš, da bodo židje kdaj normalno živeli se motiš!
Gradnja države na kršenju mednarodnih norm in pravil, tudi prav, če se ti zdi to vredu.
Ko ne bodo imeli več podpore zahoda, se jim lahko zgodi marsikaj, obdani so z zelo miroljubnimi državami, ki postajajo vse glasnejše in močnejše!

kow ::

Kayzon je izjavil:

kow je izjavil:

Arabci izvajajo etnicno ciscenje stoletja. Lahk gres v Darfur pogledati. Pa "malo" vecji je kot Palestina. Predlagam, da Kaji Sajovic placamo za letalsko karto.


Zidje izgnani iz 110 drzav tekom celotne zgodovine,kako je to mozno,saj so miroljuben narod? Poguglaj malo blood libel pa si odpri oci.


No, sej... lepo, da se ne skrivas za Palestinci in njihovo krivico ter direkt poves, da te motijo Zidje.

Samael ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ni mi treba biti objektiven. Rabim samo spodbuditi ljudi, da bodo začeli razmišljat s svojo glavo in ne da mediji razmišljajo namesto njih. Pa da se že enkrat zavejo kaj pomeni dejanje terorizma in kaj so potem "sicer prekomerna" povratna dejanja ampak razumljiva s stališča napadenega.
Pa ni me strah povedat stvari, ki jih drugi ne upajo, si jih pa mislijo.


Ali pa si si tako zgolj zamislil. Konec koncev nisi neka intelektualna avtoriteta ali kaj v tem smislu, zgolj en forumašev z močnim mnenjem več.
Drugi del je pa tako ali tako povsem neumesten. Ljudje na forumu zapišejo, kar jim pade na pamet, ne glede na to kakšna svinjarija je. S svojega skrajnega pola ne poveš nič več ali manj kot kdo drugi.
Redko kdo, res redko kdo na tem forumu spravi skupaj nekaj stavkov vrednih razmišljanja. Večino gre zgolj za ti, vi, oni ... ping-pong, kjer se tekmuje kdo gre lahko nižje. (aja, pa ne domišljam si, da sem sam na to imun).
Samael != Samuel

tikitoki ::

kow je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Kvecjemu se lahko rusi zgledujejo po Izraelcih, ki so pocnejo ze priblizno tricetrt stoletja.


Rusi to pocnejo veliko dlje. Ampak pustimo to - je druga tema.


Ti si notri privlekel Ukrajino, ne jaz.

kow ::

tikitoki je izjavil:

kow je izjavil:

Arabci izvajajo etnicno ciscenje stoletja. Lahk gres v Darfur pogledati. Pa "malo" vecji je kot Palestina. Predlagam, da Kaji Sajovic placamo za letalsko karto.

Pokazi kej jih v pri tem pocetju podpiramo.


Ja, itak. Free Darfur se derejo na RTVju vsak dan pri porocilih. Nehaj se delati norca.

tikitoki je izjavil:

kow je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Kvecjemu se lahko rusi zgledujejo po Izraelcih, ki so pocnejo ze priblizno tricetrt stoletja.


Rusi to pocnejo veliko dlje. Ampak pustimo to - je druga tema.


Ti si notri privlekel Ukrajino, ne jaz.


Morda. Samo ti se delas neumnega, da je ruski imperializem in etnicno ciscenje nekaj novega. Ceprav je ze vecstoletni proces.

Poglej ena novica:

https://www.rtvslo.si/svet/afrika/iz-su...

Pricakujem, da bo tviter pregorel in bomo zaceli izvajati pritisk na Riad. Morda jim celo privoscimo kaksno teroristicno bombo - so vendarle agresorji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Bauc ::

Kayzon je izjavil:

kow je izjavil:

Arabci izvajajo etnicno ciscenje stoletja. Lahk gres v Darfur pogledati. Pa "malo" vecji je kot Palestina. Predlagam, da Kaji Sajovic placamo za letalsko karto.


Zidje izgnani iz 110 drzav tekom celotne zgodovine,kako je to mozno,saj so miroljuben narod? Poguglaj malo blood libel pa si odpri oci.

The number 109 is white supremacist numeric shorthand for an antisemitic claim that Jews have been expelled from 109 different countries. Various antisemites have compiled lists of alleged Jewish “expulsions” ranging from 100 to more than 1,000 in number, but the figure of 109 is the most commonly cited and probably originates with a list of “109 locations” appearing on a longstanding Australian antisemitic website.

Antisemites use this purported figure to claim that Jews must be a malicious and harmful people to have been expelled from so many places; they also use the figure to call for the expulsion of Jews from countries where they currently live.

The concept of 109 expulsions has also led to frequent use of the number 110 by white supremacists, generally to urge that the United States or some other specific location be the next and 110th place to expel Jews. This is sometimes combined with the numeric code 1488, appearing as “1488-110.” Such usage is often associated with members of the white supremacist group League of the South.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: tikitoki ()

Kapitan Jack ::

Jaz misilm, da ce bi pobili 1mil Palestincev, da se svet ne bi zganil niti za 1%.

Unilseptij ::

Tudi ce bi pobili 1 milijon Slovencev ne bi bilo nic drugace... in to je ravno problem.

papasmrk ::

Kapitan Jack je izjavil:

Jaz misilm, da ce bi pobili 1mil Palestincev, da se svet ne bi zganil niti za 1%.

Muslimanski svet se zgane če samo en civil pade pod ruševinami v Gazi. Za 1 milion mrtvih palestincev bi pa zagotovo šli Mesec, Vatovec in Fajonova žagat vratove židom.
Za komentiranje se moraš prijaviti

Kapitan Jack ::

papasmrk je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Jaz misilm, da ce bi pobili 1mil Palestincev, da se svet ne bi zganil niti za 1%.

Muslimanski svet se zgane če samo en civil pade pod ruševinami v Gazi. Za 1 milion mrtvih palestincev bi pa zagotovo šli Mesec, Vatovec in Fajonova žagat vratove židom.

Ni videti, da se kaj zganjajo...

Prijazni zidje, pa medtem pripravljajo masovno grobnico.

DarwiN ::

Palestincem so dali 24 ur, da zbežijo iz Gaze.. Se pravi je načrt priključitev Gaze?

Textbook izraelsko postopno osvajanje Palestine:
1. Poskrbiš za nevzdržne življenje pogoje (Gaza je takorekoč zapor na prostem, Zahodni breg pod okupacijo);
2. Ko se Palestinci tako ali drugače iz obupa odzovejo, vržejo kamen, izvedejo teroristični napad, karkoli, jih pobiješ (100 žrtev za vsako našo 1 žrtev) in za kazen zgradiš še eno naselbino na njihovem teritoriju oziroma si priključiš košček ozemlja.
3. Ko preteče nekaj časa in če se Palestinci niso odzvali, začneš ponovno provocirat, daš zeleno luč za gradnjo novih naselbin ali okrepiš zatiranje ljudi v Gazi. Tako dolgo, dokler se obupani Palestinci ne odzovejo. In se vrneš na točko 2, osvojiš nov košček zemlje..

Pa imamo začarani krog. Skačemo od točke 2 do točke 3 in nazaj na točko 2 v nedogled. Končni rezultat je pa seveda lahko samo eden, saj vendar govorimo o might makes right politiki. Zakon močnejšega. Mačka proti miši. Na koncu VEDNO zmaga mačka. Se pravi priključitev celotnega Palestinskega ozemlja Izraelu. Druge opcije ni. Samo vprašanje časa. Mogoče bo projekt končan čez 100 let, mogoče prej, mogoče kasneje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Kapitan Jack ::

Kaksnih 100 let. Kaj ti ni jasno. Jaz verjamem, da bo slo do najmanj 100k mrtvih v naslednjih tednih. Najmanj.

To lahko naredijo samo zidje.
««
101 / 238
»»