» »

Izrael : Palestina že n-tič

Izrael : Palestina že n-tič

Temo vidijo: vsi
««
95 / 239
»»

Pac-Man ::

sbawe64 je izjavil:

V Buči je deloval kar ukr Safari oddelek vojske za 'čiščenje'.
So sami povedali.


Problemček je, da je rusko pobijanje po Buči dokumentirano s telefoni, droni in nadzornimi kamerami

Exposing the Russian Military Unit Behind a Massacre in Bucha | Visual Investigations
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

PacificBlue ::

I’m out.
:3

Poldi112 ::

Hypathia je izjavil:

Malidelničar je izjavil:



Palestinci so izgubili naklonjenost mednarodne javnosti kar jaz spremljam.


Ne vem od kdaj spremljaš, ampak mi smo leta 2018, pod vlado Cerarja, ki bi ga težko označil za skrajneža, resno razmišljali o priznanju Palestine, EU pa o nekem posebnem sporazumu z njimi. https://www.rtvslo.si/svet/abas-clanice...

Vse to je je zdaj umaknjeno iz mize.


Je to morda oni Cerar, ki je rekel, da čas še ni primeren za razmišljanje o priznanju, da pa ko se ostali odločijo za priznanje, bo Slovenija prva med njimi?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

bciciban je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Matheus je izjavil:

mtosev je izjavil:

Palestinci si zaslužijo svojo državo. Če obstaja Izrael, lahko tudi Palestina.


Saj bi jo lahko imeli imeli. Pa so regijo raje spremenili v eno ogromno teroristično celico.


Oni se le upirajo vojaški okupaciji in represiji, ki jo zganjajo židi na ukradeni zemlji.


Jim ne boš svetoval da naj se sklonijo in slečejo hlače?
Saj veš tako kot ves čas svetuješ Ukrajincem.

Boj nima smisla, nasprotnik je močnejši, pa kaj če bodo drugi šefi...


Situacija ni ravno primerljiva.

Rusi so Ukrajini podarili nevtralnost - vse, kar jim je bilo onemogočeno, je bilo sklepanje vojaških paktov z zahodom. Še celo jebeni Krim so obdržali, ki ga je tekom SZ ukrajinski premier podaril Ukranjini...

Židi, po drugi strani, so že samo za nastanek Izraela izvedli genocid in pregon več kot pol miljona palestincev, katere od takrat sistematično zatirajo (vojaška brutalizacija) in jim preprečujejo lastno državo z namenom, da si prilastijo še preostali del Palestine. In jih počasi streljajo, jim rušijo domove, naseljujejo neonacije, ki jih nekaznovano streljajo, ...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Telbanc ::

Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Utk ::

Jaz sem predzadnji, ki bi pred kom zagovarjal Izraelce oz. Žide, ampak levičarji pri nas zelo radi opletajo z nazivom "fašist". Bojo uporabili to tudi za te, ki hočejo spet potolčt Izraelce, ali bi bila to premočna beseda in jo šparajo raje za tiste, ki hočejo znosne davke in javno zdravstvo?

tikitoki ::

Velki ::

No kar se tiče tega festivala, če pač drezaš v osje gnezdo dobiš po pički nimaš kaj dosti se lementat!
Saj so vedeli da ne gredo v pravljično deželo, isto velja za Dubaj in ostale muslimanske luknje...
Kdor se podaja v take kraje mora sprejeti tudi določen riziko!
Bo pa Izraelski turizem za nekaj let crknil.

xseki ::

ISRAEL-HAMAS WAR CASUALTIES

Israel: 1,200 killed, 3,418 injured

Gaza: 1,100 killed, 5,339 injured with further 1500 Hamas fighters killed in Israel

West Bank: 28 killed, 150 injured

Lebanon: 5 killed

BorutO ::

16.18 Putin: To, kar se dogaja, je grozno
Ruski predsednik Vladimir Putin je izkoristil konflikt med Izraelom in Hamasom ter udaril po ZDA. Obtožil jih je, da so s pošiljanjem letalonosilk "zažgale" Bližnji vzhod.

Dogajanje v Izraelu je označil za "grozljivo" in pozval k čim manjšim številom civilnih žrtev.

In to reče človek, katerega država podpira Hamas ... in on hoče zdaj biti kaj? To vojno so itak zakuhali rusi.

cirecire ::

https://n1info.si/novice/slovenija/vec-...

Hamas z Metelkove, ki ga finaciramo davkoplačevalci, je podprl Hamas iz Gaze.

WizzardOfOZ ::

trololololo je izjavil:

Hamas je pozval, da se v petek 13.10. izvede napade (Jihad) na vse nevernike po vsem svetu.

https://americanmilitarynews.com/2023/1...


Bo zanimivo, če bo pri nas kaj počilo. Recimo na metelkovi, ko bodo vsi tam.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Matheus ::

cirecire je izjavil:

https://n1info.si/novice/slovenija/vec-...

Hamas z Metelkove, ki ga finaciramo davkoplačevalci, je podprl Hamas iz Gaze.


Ti državni paraziti nebi smeli dobiti niti kanček medijske pozornosti. Kdaj bom dočakal dan, ko dobimo vlado, ki bodo te traparije zbrcale iz naše blagajne?

Chalky ::

kakšno je pa vaše mnenje o tem bolniku Grahamu iz Karoline?

https://twitter.com/IlhanMN/status/1712...

Pa da ne bo pomote Hamas je potrebno odstraniti ampak tale pa res ni normalen. Jaz res ne vem kako lahko takšni kreteni sploh postanejo senatorji. Ali se res ne zaveda posledic takšnih izjav, ali omenjeni senator res verjame da se lahko ZDA borijo proti celotni religiji? Težko razumem takšne izjave. Zadnjič je ta isti senator izjavil da bi morale ZDA uničiti vso iransko naftno infrastrukturo. In kaj bo potem? Kaj bo čez 5, 10, 20, 30, 50 let? Takšni kot je ta senator so prav tako nevarni kajti takšna dejanja lahko dobesedno ogrozijo naslednje generacije. On tega ne bo dožive zato tudi izjavlja takšne bedarije. Ta bi rad da se ZDA direktno udarijo z Rusijo, Kitajsko, Severno Korejo, Iranom, ter vsemi terorističnimi organizacijami istočasno. Saj ne pravim ZDA so močne ampak niso pa vsemogočne in tega ta norec ne razume.

Chalky ::

fikus_ je izjavil:

Je samo vprašanje, koliko žrtev med izraelskimi vojaki bo izraelska družba tolerirala.

To da bodo pred seboj ravnali Gazo pa verjamem.


Glavni problem je ker je na tako malem območji preko 2 milijona ljudi. Ne vem če je pametno riniti v takšno območje pa tudi če notri pošlješ 300 tisoč vojakov lahko pride do velikih izgub. Če 3 dni beremo kako naj bi Izrael v naslednjih 24 urah začel kopensko ofenzivo. Nekako se mi zdi da gre bolj za grožnjo da se začnejo ljudje iz Gaze umikati v masovnih številkah. Tudi retorika tistega generala je bila čudna. Za Izrael bi bilo najbolje da Egipt odpre svoje meje in da se vsi odselijo v Egipt začasno. Humanitarna pomoč bi potem verjetno prišla iz celega sveta čez čas pa bi lahko potem zalivske države ki so izjemno bogate sprejele svoje ljudi. Celotna situacija je preveč zakomplicirana. To je po mojem edini način da se izognejo velikim žrtvam na obeh straneh.

Chalky ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Rusi in Ukrajinci so navadni amaterji proti temu kar pocne Izrael. Ne po brutalnosti, ampak sami moci orozja.


To drži, Rusi niti v prvem dnevu ko so še uporabljali zračne sile niso tolkli s takšno silo kot to počne Izrael in to na vseh koncih. Včeraj sem videl posnetek ko naj bi izraelski Apači izstrelil raketo na enega borca na odprtem terenu...raketa je dovolj močna da zravna celotno stavbo oni jih pa uporabljajo ob meji nad teroristi. Ko vse skupaj primerjaš z dogajanjem v Ukrajini hitro ugotoviš da je razlika ogromna.

BorutO ::

A poznate tisto, kako so nekoč, par stoletij nazaj, v Vatikanu prali možgane revni in zavrti populaciji. Imeli so javne nastope na ulicah in govorili bedarije katerim so nekateri (tipa rusofilov) verjeli vsemu, kar je model povedal o veri ... Zapisi govorijo, da so po ulicah večinoma govorili: "Če hočete, da je vašim bližnjim v onstranstvu lepo, darujte toliko in toliko", "Če hočete, da je vašim bližnjim lepo v onstranstvu, darujte to in ono.", "Če hočete, da se vam odpusti greh, darujte toliko in toliko" in tako dalje. Ker so ljudje počasi zmetali v vatikanske lopove celo premoženje in tudi jim dajali nepremičnine in premičnine, je vatikan tako postal bogat. Martin Luther je pa naš odrešenik, ki je končno povedal, da se z vero ne služi, ko je na vrata cerkve nabil 95 tez. Saj veste dalje ... kako so ga lovili za čarovnika, kasneje za ne vem koga še vse ... Lepo je, da vsak veruje v nekaj, kar mu pač pomaga. Jaz sem ateist in mi je čisto vseeno za vsako vero, ker vem, da so vere tiste, ki so stoletja nazaj (in tudi danes) zakrivile masovne pokole in iztrebljanje nekatere etnične in verske skupnosti. Sem gledal tudi kako so španci (mislim da) prišli osvajat južno ameriko, kjer so tistemu vladarju pred nos vrgli biblijo in hoteli, da poklekne pred knjigo, ker model niti ni razumel španščine in ni znal brati, mu je knjigo nazaj vrgel ... seveda so od povsod že bili pripravljeni španski klavci, ki so vladarja in vse njegove prisotne poklali. itd
To, kar so nekoč počeli kristjani po svetu, 500 let nazaj, danes počenjajo islamisti s koranom. Samo poglejte kako se jim zmeša, ko nekdo, ki ni musliman, zažge ali žali koran ... takoj so množični protesti, grožnje in tudi terorizem ... In potem naj bomo na tem delu planeta veseli, da imamo nerazgledane osebke v 21. stoletju, ki si mislijo, da še vedno živimo v 16. stoletju, ko so kristjani kradli in pobijali nevernike.
Zame je vera v boga laž. Če tudi moja hčerka kdaj kaj zamoli, ker jo tako tašča oz. njena babica uči, ki je verna, me ne moti ... jaz svojega verskega prepričanja ne govorim okoli in isto ljudi ne prepričujem v svoje versko prepričanje zato je prav, da tudi drugi ne vsiljujejo svojega verskega prepričanja. Danes smo dovolj digitalno moderni, da vsak prebere kaj ga o čem zanima. Ne rabijo pa musliči sovražiti vse, ki so proti koranu oz. niso njihovi.

Konec koncev pa ... koliko ljudi more umreti zaradi samo parih ljudeh, mogoče preštetih na prstih ene roke, da si dvignejo svoj ego, popularnost, dajo strah njegovim nasprotnikom itd, da dosežejo tisto, kar si zaželijo ... Ti vladarji so tako kot majhni otroci, ko grejo v trgovino in se vržejo na tla in vzganjajo histerijo, da jih cela trgovina gleda, ker jim starši ne kupijo kar si pač zaželijo .. in ko dosežejo svoje in dobijo kar hočejo, prenehajo ...

BorutO ::

Chalky je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Rusi in Ukrajinci so navadni amaterji proti temu kar pocne Izrael. Ne po brutalnosti, ampak sami moci orozja.


To drži, Rusi niti v prvem dnevu ko so še uporabljali zračne sile niso tolkli s takšno silo kot to počne Izrael in to na vseh koncih. Včeraj sem videl posnetek ko naj bi izraelski Apači izstrelil raketo na enega borca na odprtem terenu...raketa je dovolj močna da zravna celotno stavbo oni jih pa uporabljajo ob meji nad teroristi. Ko vse skupaj primerjaš z dogajanjem v Ukrajini hitro ugotoviš da je razlika ogromna.

Vsi vemo kako je bilo z rusi prve dneve v Ukrajini. Mislili so, da se bodo sprehodili do Kijeva. Napadli so vse pomembne cilje, ampak površno ocenili Ukrajince. Res so napadali vojaške cilje, ki jih ni bilo malo v tako veliki državi, ampak ko so čez mesece videli, da so jih Ukrajincni potisnili nazaj in da izgubljajo vojno kakršno so si zamislili (hitro in enostavno) so začeli rušiti in klati vse pred seboj ... Rusi so imeli drugačnejšo mnenje o Ukrajincih, med tem, ko imajo Palestinci in Izraelci o enem in drugem že desetletja enako mnenje in vejo kdo so eni in drugi, zato je tako enim kot drugim vseeno koliko sovražnikov bodo poklali. Če bi rusi vedeli že prvi dan vojne, da se bi vojna lahko zavlekla na skoraj dve leti in da bodo potisnjeni nazaj na zahod, potem mislim, da tudi ne bi bili tako milostni do kijeva in ukrajine na sploh, ko so še imeli ogromno prevlado na nebu in na kopnem ...

PacificBlue ::

BREAKING: Biden says the US is sending more fighter jets to the Middle East
I’m out.
:3

Matheus ::

Biden je v nagovoru omenil tudi Iran in naj sploh ne poizkušajo česa neumnega.

Pred tem so imeli konferenco tudi Netanyahu, obrambni minister in trenutno po anketah vodilni opozicijski vodja. Ponovili so, da gredo do konca, da je to šele začetek, da bodo HAMAS popolnoma zradirali iz tega planeta in da je vojska pripravljena tudi na morebiten konflikt v Libanonu.

BorutO ::

Treba si je priznati, da so arabci tako nerazviti in umsko zaostali samo zaradi vere bolj kot ne. Vse, kar je proti njim, je proti veri.

Recimo, gledam rusijo pa ameriko in evropo ... Zakaj so lahko skoraj čisto vse države, ki na veliko sodelujejo z američani, razvite države in imajo razvito gospodarstvo, trgovanja z drugimi državami, sodelovanja in menjavo delovne sile ... če bi rusi bili pametni, bi lepo sodelovali z američani in evropo. oni bi nam dali to, mi in američani njim ono itd ... Rusija bi zaradi velikosti države in naravnih bogastev s velikim sodelovanjem z zda in evropsko unijo lahko bila najbogatejša država na svetu, kjer bi povprečne plače z veliko lahkoto presegale kakšno švico, lihtenštajn, luksemburg, norveško, dansko, monako itd itd ...

In samo zaradi svoje zategnjenosti, ker pač rusi hočejo biti naj naj v vsem in se norčujejo iz zahodnih držav ter si mislijo, da so najboljši na svetu, so pač tam kjer so, bdp na ravni ene italije ... Res ne vem zakaj je tako težko požreti svoj ego, recimo putin, da bi se spoprijateljil z razvitimi državami, imeli bi visoko podporo tako v vojnah, ki jih recimo kasneje niti več ne bi rabilo biti, v gospodarstvu itd? Enako je s palestinci (ok, zaradi hamasa so sovražniki zahoda), iran, libij in ostale arabske države ... Slovenci smo tudi v sporu že od nekdaj s hrvati zaradi piranskega zaliva in marsikdaj kaj izstrelijo hrvati ... pa kaj, se naj koljemo? Ne, tako mi kot oni smo odvisni en od drugih v gospodarstvu, zato vse ostane pri besedah in se čez nekaj dni pozabi na napetosti, poleti pa spet slovenci množično rinejo na hrvaško na morje, pozimi pa hrvati k nam v gore.

kunigunda ::

Chalky je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Je samo vprašanje, koliko žrtev med izraelskimi vojaki bo izraelska družba tolerirala.

To da bodo pred seboj ravnali Gazo pa verjamem.


Glavni problem je ker je na tako malem območji preko 2 milijona ljudi. Ne vem če je pametno riniti v takšno območje pa tudi če notri pošlješ 300 tisoč vojakov lahko pride do velikih izgub. Če 3 dni beremo kako naj bi Izrael v naslednjih 24 urah začel kopensko ofenzivo. Nekako se mi zdi da gre bolj za grožnjo da se začnejo ljudje iz Gaze umikati v masovnih številkah. Tudi retorika tistega generala je bila čudna. Za Izrael bi bilo najbolje da Egipt odpre svoje meje in da se vsi odselijo v Egipt začasno. Humanitarna pomoč bi potem verjetno prišla iz celega sveta čez čas pa bi lahko potem zalivske države ki so izjemno bogate sprejele svoje ljudi. Celotna situacija je preveč zakomplicirana. To je po mojem edini način da se izognejo velikim žrtvam na obeh straneh.

Sej tko nekak jim je cilj. S tem da ne bo zacasno, ampak nikoli vec ne bodo videli gaze. Brez vode hrane in elektrike se bodo pa itak med sabo tud zaceli. Verjetno so tudi vsi na aparatih v bolnicah ze pomrli. Vkorakal bodo pa zlo pocas, najprej obrobja pa to, verjetno cez kak teden.

BorutO ::

Piše, da se Američani še niso odločili glede ameriške vojaške akcije za rešitev talcev v gazi, ker nimajo dovolj informacij o talcih in lokaciji ... to je pa tisto, kar sem včeraj pisal, ko sem gledal eno oddajo o reševanju talcev nekje v južni ameriki, ko je en v oddaji povedal, da američani grejo v akcijo reševanja talcev še le takrat, ko 100% naštudirajo načrt in lokacijo, da vse poteka hitro in skoraj neopazno.

cvalsr ::

čez čas pa bi lahko potem zalivske države ki so izjemno bogate sprejele svoje ljudi.

Hehe, optimist. Ali je že kdaj kaka bogata alaharska država sprejela kakega 'bratskega' begunca ali migranta?
Poišči na internetu, kakšne ograje ima na svojih mejah Saudska arabija - berlinski zid je bil v primerjavi otroška igrača.
Pozabljaš, da so alaharji sami med seboj največji sovražniki.
Palestincev pa sploh nihče ne mara, ker povsod , kamor pridejo (Sirija, Libanon, Jordanija itd), zasejejo sranje in prelivanje krvi in terorizem.
Izraelci so do Palestincev res najhujši nacisti tretjega tisočletja, toda nori teroristični napad Hamasovih alaharskih steklih psov je genocid nad lastnim narodom - Židje bodo to krepko izkoristili/zlorabili in deratizirali Gazo. V par tednih bodo konvoji "humanitarnih" ladij pred obalo natovarjali (tokrat res prave) begunce in jih vozili...kam?
Zahodni breg pa šalom-naciji itak že desetletja korakoma 'čistijo'.

darksamurai ::

BorutO je izjavil:

Treba si je priznati, da so arabci tako nerazviti in umsko zaostali samo zaradi vere bolj kot ne. Vse, kar je proti njim, je proti veri.

Recimo, gledam rusijo pa ameriko in evropo ... Zakaj so lahko skoraj čisto vse države, ki na veliko sodelujejo z američani, razvite države in imajo razvito gospodarstvo, trgovanja z drugimi državami, sodelovanja in menjavo delovne sile ... če bi rusi bili pametni, bi lepo sodelovali z američani in evropo. oni bi nam dali to, mi in američani njim ono itd ... Rusija bi zaradi velikosti države in naravnih bogastev s velikim sodelovanjem z zda in evropsko unijo lahko bila najbogatejša država na svetu, kjer bi povprečne plače z veliko lahkoto presegale kakšno švico, lihtenštajn, luksemburg, norveško, dansko, monako itd itd ...

In samo zaradi svoje zategnjenosti, ker pač rusi hočejo biti naj naj v vsem in se norčujejo iz zahodnih držav ter si mislijo, da so najboljši na svetu, so pač tam kjer so, bdp na ravni ene italije ... Res ne vem zakaj je tako težko požreti svoj ego, recimo putin, da bi se spoprijateljil z razvitimi državami, imeli bi visoko podporo tako v vojnah, ki jih recimo kasneje niti več ne bi rabilo biti, v gospodarstvu itd? Enako je s palestinci (ok, zaradi hamasa so sovražniki zahoda), iran, libij in ostale arabske države ... Slovenci smo tudi v sporu že od nekdaj s hrvati zaradi piranskega zaliva in marsikdaj kaj izstrelijo hrvati ... pa kaj, se naj koljemo? Ne, tako mi kot oni smo odvisni en od drugih v gospodarstvu, zato vse ostane pri besedah in se čez nekaj dni pozabi na napetosti, poleti pa spet slovenci množično rinejo na hrvaško na morje, pozimi pa hrvati k nam v gore.

Rusi so si želeli pridružiti NATO zvezi, ampak jim niso pustili. V določeni zahodni državi je najmočnejša vojaška industrija, ki si želi konstantno vojno ali vsaj konflikte. Med glavnimi delničarji te industrije je tudi poseben sklad, črni kamen, ki čisto slučajno iz dobrodelnosti želi obnoviti vzhodnoevropsko državo, ki je trenutno v vojni. ;)

Nikec3 ::

A mi lahko nekdo predstavi eno dobro stvar o državi Izrael? Jaz najdem eno - vedno so se bili za državo pripravljeni borit in si jo iz tega vidika zagotovo zaslužijo. Ampak po drugi strani so se za državo borili tudi Nemci med 2. svetovno vojno, tako da ne vem kako dober argument je to.

Drugače pa je Izrael zlo od zla, hujša od njega je po mojem še samo Kitajska. Zaradi Izraela je bilo pregnanih iz svojih domov 700k Palestincev, nakar so en del Palestincev stisnili v zapor na 300 kvadratnih kilometrih, v drug del pa so načrtno naseljevali svojo "nebeško ljudstvo". Zdaj ko je Hamas izvedel napade ni v Izraelskem delovanju nobene racionalnosti, gre se samo za čustveno maščevanje. Ko so Američani doživeli 9/11 so vsaj neke plane naredili, kaj bi radi dosegli. Izraelci pa imajo samo en cilj - genocid Palestincev. In preden me kdorkoli obdolži "rusofilstva" in "levičarstva", želim jasno razložit nekaj svojih stališč:
1. Največja nevarnost na svetu? Kitajska
2. Rusija ali Ukrajina? Ukrajina, ker je Rusija jasen agresor z namenom land graba
3. Kitajska ali Tajvan? Tajvan. Kot državljan mlade države, sem vedno podpiral osamosvojitev narodov.
4. Srbija ali Kosovo? Kosovo. Srbi so že večkrat dokazali, da imajo večvrednostni simbol, pa za to res nimajo nobenega razloga.
5. ZDA ali Rusija? ZDA, brez vsakega dvoma.
6. Izrael ali Palestina? Palestina. Izrael je zgodovinski agresor nad Palestinci, kar ne pomeni, da podpiram dejanja Hamasa, jih pa glede na situacijo razumem. Kot sem že pisal, nobeno prebivalstvo ne more bit normalno, če je 2 milijona ljudi prisiljenih živet v 300 km^2 zaporu.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Chalky ::

BREAKING: Iran's President Ebrahim Raisi and Saudi Arabia's Crown Prince Mohammed bin Salman had their first-ever phone call, discussing Palestine. The call was around 45 minutes. They discussed Muslim countries' unity in the face of developments in Palestine.

https://twitter.com/MarioNawfal/status/...

zaradi takšnih kretenov kot je senator is Karoline Graham bo prihajalo do scenarijev kot je zgornji precej bolj pogosto v prihodnosti. Odkrito spodbujati in napovedovati versko vojno je nevarno, me zanima če bo jutri že grozil Bin Salmanu in Savdski Arabiji. Kitajska spet nadigrava celotne ZDA. Na koncu se bo res celoten bližnji vzhod vsmeril v majhni Izrael. Sirija, Irak, Iran, Katar, Libanon, Palestina, Hamas, Hezbolah in Houtiji so že zdaj skupaj. Čaka se še Egipt, Savdska Arabija in morda še kakšna Turčija potem pa Izraela res kmalu ne bo več. Jaz res ne razumem teh Američanov, kot da namerno želijo pahniti državo v propad. In to zdaj ko so v hudem boju s Kitajsko na praktično vseh področjih. Bolj butastega pristopa že dolgo nisem videl. Trenutno dogajanje postavi tista dejanja s strani Busha leta 2001 "to shame".

BorutO ::

Glede tega klanja Izraelcev ... Izraelci so jim jasno povedali do kdaj naj zapustijo Gazo vsi prebivalci ... Še danes se vsi sprehajajo po Gazi ... Ker Gaza pa spet ni tako majhna, da se ne morejo vsi umakniti na meje egipta ali pa tudi na meje Izraela ... Ne mi reči, da niso imeli kam iti? Imajo še morje ... lahko bi bili vsi na obali, kjer jih izraelci 100% ne bi napadali, saj bi bomba na grupo ljudi bil očiten terorizem, česar še verjetno američani ne bi spregledali ... Ko sem gledal kamero v živo na youtubu, sta se dva na balkonu ene bližnje stavbe dva sprehajala ... in potem so zdaj Izraelci krivi, da so jih napadli, če tudi so jih veliko ur prej opozorili, da naj zapustijo gazo - isto velja za humanitarne delavce. Mislim, da niti rusofili niso dvomili v to, da se bo Izrael silovito maščeval in bodo stolpnice padale kot domine ... Pametni odidejo, neumni ostanejo ...

Na Wall Street Jurnal so objavili video ene CNN reporterke iz gaze, ko vrže v luft eno stavbo v neposredni njeni bližini, ki jo vržejo izraelci ... In kaj zdaj to babšče hodi tam, ko pa je itak že sama vedela še pred raketnim napadom na gazo, da bo konkretno pokalo po gazi? Ne moreš biti tako neumen, pohlepen denarja in neumen za slavo, da reskiraš življenje. Saj je dovolj kamer v živo in raznih posnetkov, ki kaže situacijo po gazi, ne rabimo niti poslušati komentarjev medijskih hiš in biti zraven šokirani ob ruševinah ... Vsi vemo, da v porušenih stavbah po vsej verjetnosti umirajo idioti, ki se niso izselili ven iz Gaze.

Če je meni rečeno, da bodo rusi raketirali mojo vas, ne bom čakal in snemal kako bo vse okoli mene šlo v luft, na koncu pa še jaz ... letel bom stran kolikor me bi noge nesle ... bi že na koncu prišel pogledat kaj je ostalo od hiše in okolice ...

IgorCardanof ::

Bližnji vzhod ima super razporeditev moči za en brutalen, krvav in dolgotrajen obračun. Hkrati so pa mentalno vsi tudi dovolj zaostali, da bi umrli za to.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Chalky ::

Matheus je izjavil:

Biden je v nagovoru omenil tudi Iran in naj sploh ne poizkušajo česa neumnega.

Pred tem so imeli konferenco tudi Netanyahu, obrambni minister in trenutno po anketah vodilni opozicijski vodja. Ponovili so, da gredo do konca, da je to šele začetek, da bodo HAMAS popolnoma zradirali iz tega planeta in da je vojska pripravljena tudi na morebiten konflikt v Libanonu.


Vojna z Iranom bo še ena velika napaka in neumnost s strani Američanov. Voda na Kitajski mlin. Očitno so Američani že povsem izgubili stik z realnostjo. Ali pa imajo vojaške sposobnosti za katere navadni ljudje ne vemo. Očitno želijo vojno z vsaj 6 državami istočasno. Očitno so pripravljeni porabiti dodatnih 5 trilijonov na bližnjem vzhodu.

Očitno se Netanyahu ne zaveda situacija in da bo v vojno stopila še kakšna druga država. Res so izgubili stik z realnostjo.

BorutO je izjavil:

Piše, da se Američani še niso odločili glede ameriške vojaške akcije za rešitev talcev v gazi, ker nimajo dovolj informacij o talcih in lokaciji ... to je pa tisto, kar sem včeraj pisal, ko sem gledal eno oddajo o reševanju talcev nekje v južni ameriki, ko je en v oddaji povedal, da američani grejo v akcijo reševanja talcev še le takrat, ko 100% naštudirajo načrt in lokacijo, da vse poteka hitro in skoraj neopazno.


Poznaš morda naslov oddaje/dokumentarca? Hvala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

Pac-Man ::

https://twitter.com/NOELreports/status/...

Israel is preparing for full-scale war. In underground parking lots they have set up hospitals with hundreds of beds.

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

BorutO ::

Daj, chalky, nehaj ... Če ne bi bilo američanov, bi danes bili islamski skrajneži zagotovo v evropi zelo aktivni. Islamski skrajneži so se med seboj po arabskih državah klali že od pamtiveka, še preden so američani napadli irak in afganistan ... praktično so islamisti klali kar svoje prebivalce oz. državljane ... Vse za voljo vere in nadzora nad ljudstvom.
Voda na mlin kitajske? Verjemi mi, da si kitajci zelo želijo vojno s tajvanom ... se pa tudi zelo bojijo američanov, ker vejo, da če bodo napadli tajvan, da bodo zahodne države zelo pritisnile na kitajsko z gospodarskimi sankcijami. Ker kitajska pa ni rusija, ki je bolj kot ne samooskrbna ... Kitajska je ZELO odvisna od izvoza in uvoza, kjer je večinoma trgovska pot v obeh smereh v/iz zahodnih držav. In če jim zahod, ki je hkrati največji ponudnik vsega tega omenjenega blaga (Električni stroji in oprema, hrana, integrirana vezja) ustavi, potem kitajska klecne. Če jim samo američani prenehajo dostavljati oljna semena in žitarice, farmacevtske izdelke, polprevodnike in kmetijske izdelke, bo to že zelo velik udarec za kitajsko, ker američani tega uvozijo na kitajsko v ogromnih procentih ... Kje so še potem evropske države, recimo tudi kanada pa avstralija bi tudi znali zelo zagreniti življenje kitajski. Avstralci v tej vojni zagotovo ne bi bili nevtralni ali pa odmaknjeni. Kitajska bi lahko potem postala naslednja rusija ... Iz kitajske bi se umaknile zahodna gigantska podjetja, kot so avtomobilska, računalniška, telekomunikacijska itd ... Ne pozabiti, da so tako velik gospodarski razvoj omogočila prav podjetja iz Zahodnih držav. Poceni kitajska delovna sila, kjer delajo za drobiž za korporacije ... ampak če tudi delajo za drobiž, imajo vsaj denar za preživetje ... Na kitajskem bi bila huda lakota. Tako Američani kot Evropejci in nekatere druge Zahodne države, se zavedajo, da je kitajce treba ustaviti. Še posebej, ker so prešli na diktatorstvo ... ker ta njihov Ši si je zadal večen mandat.

tikitoki ::

Ce ne bi bilo amrricanov, bi sedaj imeli vec miljonov beguncev z bliznjega vzhoda manj v EU.

BorutO ::

Chalky je izjavil:


Poznaš morda naslov oddaje/dokumentarca? Hvala...

Ne. Vem, da je bilo na National Geographicu, ker od nekdaj zelo rad gledam dokumentarne oddaje, pa takrat sem slučajno naletel na to oddajo na NG, ko sem prešaltaval med kanali. Nisem gledal kaj je za naslov oddaje ... šlo pa se je za neko reševanje ameriških talcev v kolumbiji. Neki razbojniki so ugrabili tri američane, ki so potovali z avtom po kolumbiji, naleteli na cestno zaporo, in ko so modeli opazili, da so američani, so jih ugrabili, grozili s pobojem itd ... in ko so američani izvedeli lokacijo, so s posebno vojaško enoto napadli nekje sredi džungle tiste modele in osvobodili vse talce ... potem pa je nekdo, ki je očitno bil v ameriški vojski zaposlen, saj je imel vojaško uniformo na sebi, rekel kako se organizira reševanje talcev. Pa tudi skozi leta sem že dostikrat naletel na kakšen posnetek, ko so posebne vojaške enote napadle ugrabitelje ameriških državljanov. Največkrat so to posnetki, ko so ugrabitelji teroristi.

National Geographic ima včasih hude dokumentarce, redkokdaj imajo kaj novega, drugače samo ponavljajo eno za drugim ... celo leto, če treba.

Saj tudi, ko so napadli Osamo bin Ladna, je tudi kar nekaj dokumentarcev, ki govori kako so izvedeli za njegovo lokacijo, kako so dobili načrt zgradbe, ki jim je podal njihov vohun itd ... ko so imeli vse, kar so rabili, so napadli. Ker pač te posebne enote ne smejo imeti nobenih svojih ranjencev, kaj še le žrtev, to je za njih veliko ponižanje, hkrati tudi manjša verjetnost, da jih ameriška vlada pošlje na reševalno misijo.

Nikec3 ::

Glede tega klanja Izraelcev ... Izraelci so jim jasno povedali do kdaj naj zapustijo Gazo vsi prebivalci ... Še danes se vsi sprehajajo po Gazi ... Ker Gaza pa spet ni tako majhna, da se ne morejo vsi umakniti na meje egipta ali pa tudi na meje Izraela ... Ne mi reči, da niso imeli kam iti? Imajo še morje ...

To je šala ali ti to resno? Gaza je zaprto območje veliko 300 km^2 z 2,3 milijona prebivalcev. Kam bi naj šli? Kako točno bi naj zapustili Gazo? A naj gredo med bombardiranjem plavat?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BorutO ::

tikitoki je izjavil:

Ce ne bi bilo amrricanov, bi sedaj imeli vec miljonov beguncev z bliznjega vzhoda manj v EU.

Aja? kaj pa sirci? Rusi so baje naredili red v Siriji ... Baje so v parih mesecih pobili ves ISIS, so takrat rusofili pisali ... pa še danes obstaja ISIS in migranti še kar hodijo iz sirije v EU ... Ne vem no ... slabo delajo to rusi ... Sicer pa so Američani pred meseci dokazali, da rusi delajo za ISIS in ne proti njemu.

BorutO ::

Nisem, jih pa ne maram pod putinovo oblastjo, ker je jasno, da je putin tisti, ki je zakuhal vojne in državne udare po svetu letos. Zdaj že visoki predstavniki Hamasa in hezoblaha trdijo, da so rusi s pomočjo wagnerja dostavljali orožje hamasu in jih urili, kadirov, ki je tesen zaveznik putina, oz njegov ritoliznik, je javno podprl hamas, rusi podpirajo iran, kateri je proti Američanom in dela vse, da destabilizira bližnji vzhod in preusmeri američane in evropsko unijo iz ukrajinske vojne v izraelsko, da bo rus imel mir pred ukrajinci. Kuhar te izraelsko-palestinske vojne je ravno putin.

Chalky ::

BorutO

To ni bila moja poanta. Moja poanta je da Američani ne morejo biti na 10 koncih in neprestano vsiljevati vsem svoje razmišljanje in mnenja predvsem zdaj ko so v hudem boju s Kitajsko. Američani imajo povsem napačen pristop kar se tiče Bližnjega vzhoda in tu ne mislim samo zdaj z Iraezlom in Palestino. Na BV-ju so dobesedno zapravili 6 trilijonov dolarjev, zakaj? Kaj so dosegli, nič niso dosegli. Bolje bi bilo da bi vsaj polovico tega denarja investirali v infrastrukturo in bi imeli danes daleč najboljšo infrastrukturo na svetu. Še 5 let nazaj bi težko kdo verjel da se bosta SA in Iran pogovarjali po telefonu. Tole danes je nov dokaz da so Američani izgubili stik z realnostjo.

Meni je tudi smešno kako hitro lahko neka država sprovocira ZDA in jih povleče v konflikt. Že ena teroristična celica jih razjezi do te mere da morajo takoj poslati 2 udarni skupini in še en kup bojnih letal.

Ali se tebi res zdi da Američani delajo pametno potezo v tem primeru? Pa pustimo za trenutek Hamas in to kar so storili kar je seveda grozno in jih je potrebno odstraniti, govorim iz nekega logičnega vidika, se tebi zdi da so dejanja že od leta 2001 naprej na BV-ju pametna stvar? 6 trilijonov so zapravili za Afganistan in Irak. Kaj so dosegli? Čisto nič in še manj.

Američani bi se morali glede Kitajske fokusirati predvsem na gospodarski in tehnološki boj. če pride do vojne s Kitajsko bo pokalo po obeh in kdo bo na koncu zmagovalec? Neka tretja država (Indija) kar pa pomeni avtomatski poraz ZDA saj je njihov celoten sistem baziral na popolni dominaciji, če popolne dominacije potem tudi dolar nima takšnega vpliva.

Kitajci so vsaj kar se tiče vojske vsaj za zdaj bistveno bolj pametni od Američanov. Kitajska lepo gradi svoje ladje, letala, investira nenormalno v svoje vojaške sposobnosti medtem ko ZDA po svetu delajo nepotrebno galamo. Zdaj bi se morale ZDA fokusirati na to da vsak cent porabijo pametno in premišljeno tako kot to počnejo Kitajci. Trenutno imajo povsem zgrešen pristop. Takšne stvari so si lahko proviščili 30 let nazaj ko niso imeli konkurence...zdaj so pa v popolnem tekmovanju s Kitajsko oni pa še naprej nadaljujejo v smislu da morajo kontrolirati celoten svet.

BorutO ::

Že že ... ampak, kitajcem manjka ključen pomen vojne ... Izkušnje. Američani so najbolj izkušena država na svetu v bojevanju. Vse imajo izredno naštudirano ... Kitajci se učijo iz videov, pričevanj, dogajanj po svetu oz. na kratko - preko informacij ... Nimajo nobenih izkušenj. Kitajci so discipliniran narod, in sem rahlo prepričan, da bi v primeru velikega poraza začeli iti po poti japonske, ko so se šli kamikaze.

Kitajska je še daleč od tega, da bi bila sposobna uničiti američane. Malo preveč si misliš, da bi jih lahko. So preveč bogata država, samooskrbni in tudi tehnološko napredna. Kitajci se razvijajo hitro, ampak jim še manjka najmanj 10 let, da bi jih dohiteli ali prehiteli. Američani imajo tudi trenutno v izgradnji 11 ali 12 letalonosilk + ostalih ladij in kar nekaj jedrskih podmornic ... Plus njihova letala so zelo napredna. Ameriška so se že dokazala, da so odlična, kitajska še ne. Za enkrat so samo šminka ... treba bo še kaj pokazati v boju.
Ne moreš reči, da so kitajci boljši, ker nimaš dokazov kako dobro se borijo v vojni, kako dobra je njihova vojaška tehnologija itd.

BorutO ::

Največji problem američanov je tudi to, da so imeli skozi desetletja ogromno kitajcev zaposlenih v Nasi ... Imeli so proste roke pri vseh projektih, saj so se smatrali kot ameriški državljani ... Ogromno kitajcev iz Nase je odšlo nazaj domov na kitajsko, kjer so začeli razvijati vesoljsko tehnologijo. Vse na podlagi prostih izkušenj, ki so jih razvili američani, v katere so zmetali na milijarde dolarjev. Zdaj se to američanom maščuje.

Američani bi morali biti tako kot so bili nekoč v 70ih ... ko so večinoma bili samo američani zaposleni pri Nasi, v vojski, v visoko tehnoloških podjetjih ... Zdaj američani mečejo milijarde dolarjev v razvoj, pri katerih sodelujejo vse rase sveta in pridejo brez težav do tajnih informacij ... katere lahko potem naprej posredujejo ...

Mislim pa, da za američane ni to nič takega, če bombardirajo sosednje države izraela z letali ... najcenejši stroški ... In američani delajo prav tako, da distancirajo islamiste. Ker ko jim bo postalo dolgčas, se bodo naselili v drugo državo proti severu oz. evropi. Samo poglej kako je isis bil dejaven v Evropi ... koliko terorističnih napadov so naredili po EU ... ko so jih američani malo zradirali, je od takrat mir po EUju ... Lahko sovražiš američane ali ne ... marsikaj so preprečili arabcem na poti proti Evropi.

c3p0 ::

Malidelničar je izjavil:

Evo še tujina nas pozna:

https://twitter.com/Libertarec/status/1...


Pri nas je pač meka (pun intended) za skrajno levico, leve NVOje, bizarno vlado s Holobom in Tinco na čelu, pa Kloakarca, ki ne rabi komentarja.

kow ::

Nikec3 je izjavil:


Res je veliko podobnosti. V Rusko-Ukrajinskem sporu je agresor Rusija, v Izraelsko-Palestinskem pa od 2. svetovne vojne naprej Izrael.


V resnici ne gre za Izraelsko-Palestinski spor, ampak Izraelsko-Arabski. In agresor so Arabci. Tako delujeje fasisticni rezimi - ves cas kot papige ponavljajo neresnicne aksiome. Palestinci so le zrtveno jagnje ostalih Arabcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Invictus ::

Izrael je agresor tam od leta 1946.

Ampak to ni pomembno.

Spet ta fucking Churchil, ki je zajebal praktično celo 20. stoletje, kar se tiče vojn in nekih odločitev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pac-Man ::

dobra o podpornikih Gaze, video

https://twitter.com/neontaster/status/1...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

kow ::

Izrael leta 1946 sploh ni obstajal. Se vidi, da na arabsko propagando padajo intelektualno najbolj omejeni.

fur80 ::

Invictus je izjavil:

Izrael je agresor tam od leta 1946.

Ampak to ni pomembno.

Spet ta fucking Churchil, ki je zajebal praktično celo 20. stoletje, kar se tiče vojn in nekih odločitev...



Izrael @ Wikipedia

tikitoki ::

BorutO je izjavil:

Največji problem američanov je tudi to, da so imeli skozi desetletja ogromno kitajcev zaposlenih v Nasi ... Imeli so proste roke pri vseh projektih, saj so se smatrali kot ameriški državljani ... Ogromno kitajcev iz Nase je odšlo nazaj domov na kitajsko, kjer so začeli razvijati vesoljsko tehnologijo. Vse na podlagi prostih izkušenj, ki so jih razvili američani, v katere so zmetali na milijarde dolarjev. Zdaj se to američanom maščuje.

Američani bi morali biti tako kot so bili nekoč v 70ih ... ko so večinoma bili samo američani zaposleni pri Nasi, v vojski, v visoko tehnoloških podjetjih ... Zdaj američani mečejo milijarde dolarjev v razvoj, pri katerih sodelujejo vse rase sveta in pridejo brez težav do tajnih informacij ... katere lahko potem naprej posredujejo ...

Mislim pa, da za američane ni to nič takega, če bombardirajo sosednje države izraela z letali ... najcenejši stroški ... In američani delajo prav tako, da distancirajo islamiste. Ker ko jim bo postalo dolgčas, se bodo naselili v drugo državo proti severu oz. evropi. Samo poglej kako je isis bil dejaven v Evropi ... koliko terorističnih napadov so naredili po EU ... ko so jih američani malo zradirali, je od takrat mir po EUju ... Lahko sovražiš američane ali ne ... marsikaj so preprečili arabcem na poti proti Evropi.


Tisti Isis, ki se je razpasel po ameriskem sejanju demokracije po BV? Po tem, ko so americani zaceli samovoljno odsranjevati nezeljenje diktatorje. Kaj pa so dosegli? Kaos, v katerem isis in podobne skupine uspevajo. Tko, k so z odstranitvijo Gadafija destabilizirali celotno regijo, evropejci pa smo prejeli miljone beguncev.

Ti zivis v vzporedni realnosti.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Izrael leta 1946 sploh ni obstajal. Se vidi, da na arabsko propagando padajo intelektualno najbolj omejeni.

Kaj ko bi najrpej vzel v roke knjige, ker imam oböutek da si en izmed unih pred rimljani in oktober 2023. Vmes pa je bolj bula.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

trololololo ::

Izrael je v nekem trenutku želel predati upravljanje celotne Gaze Egiptu, pa so rekli Egipčani: "NO CHANCE IN HELL". Le zakaj nočejo bratje v veri in krvi imeti posla z njimi.

kow ::

Mr.B je izjavil:

kow je izjavil:

Izrael leta 1946 sploh ni obstajal. Se vidi, da na arabsko propagando padajo intelektualno najbolj omejeni.

Kaj ko bi najrpej vzel v roke knjige, ker imam oböutek da si en izmed unih pred rimljani in oktober 2023. Vmes pa je bolj bula.


Skratka, Izrael leta 1946 ni obstajal. Vidim, da ti je tezko sprejeti dejstva. Sploh pa me cudi, da nic ne omenjas nacisticne palestince. Judje niso izvajali nobene agresije, le "denacifikacijo". Trolololo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()
««
95 / 239
»»