» »

Modra slika pri nalaganju Windows 7 in nato restart

Modra slika pri nalaganju Windows 7 in nato restart

eric_cartman ::

Zdravo!

Danes sem si kupil nove komponente (i5 3570, 16 Gb RAM, matično ploščo Gigabyte z77 d3h - 1155).

Iz starega računalnika, sem vzel le trdi disk in grafično, ki sta zjutraj normalno delala. Ko sem vse vgradil in testiral nov računalnik, se je normalno prižgal, nato pa se je zagnal windows 7 (nalaganje ob prižigu).

Vendar takoj za tem, se mi je za pol sekunde prikazala modra slika, in računalnik se je ponovno zagnal. Sem mislil, da se to naslednjič ne bo več ponovilo, ampak se je... Zato sem šel na startup repair, počakal, da mi naredi ta system repair do konca..

Računalnik se mi je nato ponovno zagnal.. Začel nalagati Windows 7 in nato modra za pol sekunde in ponovni reset. Disk je zjutraj še deloval, star pa je malo manj kot 1 leto..

Imate mogoče kakšen nasvet, kaj bi še lahko naredil??

_commandos_ ::

clean install

Janac ::

Formatiraj in nanovo naloži, 64bit.

Silvo ::

IDE-AHACI?
Silvo

eric_cartman ::

@Silvo

Probal sem oboje... Nekje sem prebral, da včasih bolje deluje, če v biosu naštimaš IDE.. Na začetku pa sem imel AHCI...

Upam, da ni formatiranje edini način, ker imam gor par pomembnih stvari...

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Ne, definitivno ne deluje bolje na IDE načinu, s kod so to pobral -_-. Cela fora AHCIja je da je učinkovitejši in podpira nekaj novih funkcionalnosti, ki pospešijo disk.

Ne smeš pa tega preklapljat ko imaš Windowse inštalirane kar na pamet - če inštaliraš Windows ko je nastavitev na "IDE" se bodo usuli z modrim ekranom če jo preklopiš na "AHCI". Tako da pazljiveje v prihodnje.
The truth is rarely pure and never simple.

eric_cartman ::

Am.. Mogoče forumi po netu lih niso vsi najbolj zanesljivi.

I had this problem with a new Asus motherboard and I7 processor. I then found a posting on this forum suggesting that you could try setting the SATA mode (in the BIOS) to IDE?

My windows is now running perfectly!


Po tem sem se ravnal...

Sicer pa sem klical zdaj kolega in mi je predlagal, naj potegnem ven BIOS baterijo..Zaradi tega, ker sem menjal tudi podnožje iz socket 775 na socket 1155.. Če pa še to ne bo šlo potem pa format računalnika...

Je mogoče to prava rešitev, ali ima še kdo kakšno drugo idejo??

V safe mode mi ne pride pod nobenim pogojem, isto blue screen in reset...

Silvo ::

Velikokrat ni problem pri prehodu,vsaj glede Intla...v 90% zadeva deluje,
če imaš nastavljeno v biosu tako,kot si imel doslej..
in je bilo prej IDE,nastavi tudi sedaj tako ter disk priklopi na počasnejši Sata priklop na plošči.
Seveda bo sveža instalacija na AHACI boljša opcija.
Silvo

solatko ::

Tako kot so že zgoraj napisali, se nova instalacija po navadi dela na AHCI, vendar ga pri nekaterih starejših ploščah 775, še ni bilo in se je tam snemalo v načinu SATA, česar pa na novih ploščah ni.
Če ne bo pomagalo s spremembo v Bios-u na avtomate, boš moral istalirat na novo, saj ti tudi repair sistem išče Sata native, česar pa ni in zato modra barva.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10721085 (8352) nsa_ag3nt
»

PCI kartica IDE RAID ne pa klasična PCI IDE

Oddelek: Strojna oprema
161528 (1126) solatko
»

napaka HDD diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
233259 (2751) Grega255
»

Kako dodati XP k že naloženi visti z AHCI v biosu

Oddelek: Operacijski sistemi
193129 (2106) Gutjerez
»

OCZ z eSATA 'ključkom'

Oddelek: Novice / Diski
424535 (3045) Jst

Več podobnih tem