» »

Daljši tovor na prikolici

Daljši tovor na prikolici

izbrisiracun ::

Je kakšna omejitev glede tega, koliko čez rob avtoprikolice lahko gleda tovor? Peljal bi recimo 3m dolgo železno palico v prikolici z 1.5m kasonom.

Tole sem našel na neki komercialni strani in kot kaže bi konkretno presegel normo

Daljši tovor, ki ga prevažamo na prikopniku, lahko na zadnji strani sega 1,5 m čez priklopnik, vendar mora biti vsaj na petih šestinah dolžine oprt na prikopnik. Skrajna točka tovora mora biti označena, najbolje s kvadratno tablo 50 x 50 cm, ki je pobarvana s pasovi oranžne in bele barve.

r3dkv1c4 ::

pravilno je opisano...drugače je pa boljše da jo privezes na streho(prtljažnik) in ne boš presegel nič.

St235 ::

3m na 1,5m prikolici ne bo šlo, ker je samo polovica palice na prikolici.

francek1 ::

St235 je izjavil:

3m na 1,5m prikolici ne bo šlo, ker je samo polovica palice na prikolici.

Gre, če se keson odpira na sprednji strani. Drugače pa tovor položiš na rob in povežeš s trakovi.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

amigo_no1 ::

Kombi, 2 osna prikolica, kamion.

Prva dva se da najeti za 1 dan, za tretjega poišči lokalnega kamionarja/gradbinca, ko ima v eno stran vožnje še kaj prostora gor.

St235 ::

francek1 je izjavil:

St235 je izjavil:

3m na 1,5m prikolici ne bo šlo, ker je samo polovica palice na prikolici.

Gre, če se keson odpira na sprednji strani. Drugače pa tovor položiš na rob in povežeš s trakovi.


fizikalno gre tudi še kako drugače, sam zakonsko pa no go.

francek1 ::

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

izbrisiracun ::

Fizično bi šlo, kot je rekel Lakotnik29, ker gre za toge palice, ki se ne upogibajo veliko. Zanimalo me je bolj kaj pravi zakonodaja in koliko je kazen za tako početje(saj ne da bi to vseeno počel).

@francek1
Uf to je pa veliko branja za transport 10kg železja. Bom kar preskočil, če lahko...

Imam pa možnost dobiti avto s strešnim prtljažnikom, ali malo daljšo prikolico. Tako bom videl kaj je bolje.

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Podrti zadnji ter sovoznikov sedež pa priprta prtlažnja vrata in nekaj štange še gleda ven je to dovoljeno?

francek1 ::

No, da ne boste preveč iskali:


VIII. POGOJI ZA PREVOZ TOVORA V CESTNEM PROMETU

74. člen
(tovor na vozilu)

(1) Tovor in naprave, ki so namenjene za prevoz, nalaganje, razlaganje ali pritrditev tovora, morajo biti na in v vozilu naložene in pritrjene oziroma pokrite tako, da:
1. ne predstavljajo nevarnosti ali ovire za druge udeležence cestnega prometa;
2. ne povzročajo škode na cesti in objektih;
3. ne onesnažujejo okolja;
4. ne zmanjšujejo stabilnosti vozila;
5. ne povzročajo več hrupa, kot je dovoljeno;
6. ne zmanjšujejo preglednosti vozniku;
7. se ne razsipajo ali padajo z vozila.

(2) Če tovor, naložen na motornem ali priklopnem vozilu, ali naprave, ki so namenjene za prevoz ali pritrditev tovora, zakrivajo mesto, na katerem je nameščena registrska tablica ali svetilke na zadnji strani vozila, mora biti kot najbolj izpostavljen del na zadnji strani vozila nameščen nosilec z registrsko tablico in predpisanimi svetilkami in odsevniki.

(3) Tovor ne sme segati čez sprednji del vozila. Lažje predmete je dovoljeno prevažati na zunanjem prtljažniku na osebnem avtomobilu ali tovornem vozilu tako, da sega tovor največ 1 m preko sprednjega dela vozila. Del tovora, ki sega preko sprednjega dela vozila, ne sme biti nižje od nivoja strehe vozila.

(4) Tovor lahko sega največ 1,5 m preko zadnjega dela vozila oziroma skupine vozil, razen pri izrednih prevozih, ki se opravljajo na podlagi dovoljenja pristojnega organa. Na tovornem ali priklopnem vozilu mora biti tovor oprt na najmanj 5/6 svoje dolžine.

(5) Na enoslednih vozilih tovor lahko sega največ pol metra preko sprednjega in zadnjega dela vozila, njegova širina pa ne sme presegati enega metra. Na enoslednih vozilih ni dovoljeno prevažati nezavarovanega nevarnega orodja (kose, vile ipd.).

(6) Tovor mora biti naložen in pritrjen v skladu s predpisom, s katerim se podrobneje predpiše način namestitve, pritrditve in zavarovanja tovora na vozilu.

(7) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(8) Z globo 160 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila ali skupine vozil, ki opravlja prevoz, ali oseba, ki naloži tovor v nasprotju z določbami tega člena.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

izbrisiracun ::

Muchas gracias persona non grata oziroma hvala lepa za tale izvleček

Če ne druga lahko pa takole transportiraš

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Zaradi tega vprasanje sem imel zagovor na CPP. 1.5m ne bom pozabil do smrti. :>

;-) ::

Iz Prage sem peljal tovor preširok, predolg, na prikolici, kjer potrebuješ E k B izpitu pa me ni nihče nič vprašal čez Avstrijo, Nemčijo, Slovenijo na Hrvaško. Mate probleme eni.

brez e izpita :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

izbrisiracun ::

Ja vprašal sem pač, da vem. Sicer sem pa navezal po svoje na 1.8m prikolico. Je držalo kot pribito, ni da ni.

mihec87 ::

;-) je izjavil:

Iz Prage sem peljal tovor preširok, predolg, na prikolici, kjer potrebuješ E k B izpitu pa me ni nihče nič vprašal čez Avstrijo, Nemčijo, Slovenijo na Hrvaško. Mate probleme eni.

brez e izpita :)


Kar teško šteješ kot pravilo..lahko pa naletiš..



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pripeljati mašino, ki je težka cca 2 toni

Oddelek: Loža
405253 (3546) šernk
»

EkB kategorija vprašanja.

Oddelek: Na cesti
145853 (4128) AnriK
»

Tabla z zadnjimi lučmi

Oddelek: Na cesti
112120 (1897) Furbo
»

Prekomerna teža avtomobila

Oddelek: Na cesti
257509 (6531) matobeli
»

Izdelava prikolice

Oddelek: Loža
68290 (8157) Karaya 52

Več podobnih tem