» »

Prepis?

Prepis?

Havq ::

Zdravo rabil bi vaša mnenja.

Obiskujem 3.letnik strojnega tehnika,vendar me nekako vleče na delo z računalniki.

zanima me ali naj dokončam to šolo in grem poj na primeren fax (računalniški).

kako je pa kaj s predmeti?fizika,matematika?če bi doma delal in se kakšno stvar naučil bi šlo?

potem so tukaj še starši,ki namigujejo da bo ostal v tem poslu (strojni tehnik),
ker da sem vrgel 4 leta proč.

hvala za vaša mnenja.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

jype ::

Ma nč nis proč vrgu. Angleščino, matematiko in fiziko se lahko sam naučiš, sploh danes, ko imaš že res prijazno literaturo, programiranje in ostale reči so tudi zgolj stvar vaje in prakse, je pa jasno da moraš te reči delat tudi ko nisi v šoli, če ne ne bo šlo. Če te ne veseli toliko, da bi sam od sebe preždel v tem po več ur na dan, potem te ne veseli dovolj, da bi se ti splačalo - je pa vsekakor vredno truda, če misliš vztrajat do konca in na koncu te reči obvladat.

Unknown_001 ::

Če te je prej strojništvo vleklo pa si zdj pomislek dobil za računalništvo kar ostani pri strojništvu. Ne bo ti žal.

jype ::

Tudi s tem se strinjam - če misliš bit sposoben strojnik, ti dela nikakor ne bo manjkalo, pa tudi zaslužit se da ogromno, še posebej če se ne bojiš tujine.

Unknown_001 ::

Jst sem na tehniško gimnazijo šu sam zato, da bom za strojni faks mu podlago, drgač sm mislu jt na strojno. Je tudi mene računalništvo mikalo, pa sm vidu da je s službo v primerjavi s strojništvom en drek, pa pri strojništvu ne boš mel težav službe iskat, ker bo služba tebe poiskala.

Da ne bo pomote- za to smer sem se odločil čisto iz tega, ker mi je domača in me zanima.

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

Res je, da če si dober v tem, potem te služba išče povsod in v skoraj vsakem poklicu.


Oprosti ker kradem temo ampak jaz sem diplomiral iz grafičnega oblikovanja. Sedaj pa bi rad šel študirati tudi na FE v Ljubljani. Kako pa je kaj tam s službo? Se jo hitro najde? Elektrotehnika me zanima, vendar me skrbi, da bom tudi tam zelo težko našel zaposlitev.

Sicer sedaj delam že ogromno časa kot grafični oblikovalec(ŠS :D) ampak imam to nesrečo, da je nemogoče dobiti redno zaposlitev v javnem zavodu oz. v tem momentu kot grafični oblikovalec dobiš redno službo zelo težko kjerkoli delaš. Seveda je alternativa honorarna zaposlitev (vendar pa je glede na urno postavko 5 EUR/uro bruto močno premajhna in se enostavno ne izplača več glede na to da moram plačevati tudi pot do sem in pa parking).

Zgodovina sprememb…

Gladi ::

Elektrotehniki so med bolj iskanimi poklici. Imajo pa na FE na 2. stopnij sprejemne izpite, tako da boš težko brez predznanja prišel gor.

eric_cartman ::

Oprosti @Gladi!

Sem se narobe izrazil :D

To vem, da brez predznanja ne gre. Zato bi se rad vpisal na 1. stopnjo v 1. letnik FE. Konec koncev več znanja ne škodi. :D

Veliko sem si že prebral o tem, pa me zanima kako je kaj z iskanjem prakse, pa katera smer je najbolj perspektivna (če sem prav razumel je na avtomatiki in elektroniki nekaj več programiranja - odneseš dejansko kaj od tega? ).

Kako pa je z drugimi smermi, katere so perspektivne v Slo in mogoče v končni fazi tudi v tujini. Konec koncev si nekako po končanem študiju želim pokukati tudi v tujino.

Sta ti dve zgoraj navedeni smeri v redu?
Ali je mogoče boljše kakšna energetska tehnika ali pa telekomunikacije?

Gladi ::

Sej si že sam ugotovu, da če si dober v tem kar počneš, lahko dobiš službo v vsaki panogi. Tako je tud pri elektrotehniki, informatiki, strojništvu in podobnih iskanih zadevah.

Če želiš it naprej v tujino, bi ti jst svetoval, da se izpopolneš na svojem že doštudiranem področju.

Glede smeri na FE, se pa itak odločš v drugem letniku, tako da maš čs mal spoznat kaj pa kako. Jst bi ti svetoval da izberš tisto kar te najbolj zanima.

eric_cartman ::

Problem je v tem, da v grafičnem oblikovanju ni neke konkretne nadgradnje znanja. Ko enkrat obvladaš Photoshop, Premiere, After Effectse znanje izpopolnjuješ z stalnim delom na teh področjih in pa online učenjem.

V prihodnosti se bom defnitinivno izobraževal na tem področju, vendar pa me zanima tudi elektrotehnika - in imam občutek, da se tu lahko naučim bistveno več, ker študij grafičnega oblikovanja je bolj kot ne krožek in ne študij. Tako je lahek, da v primerjavi z gimnazijo se mi zdi, da sem nazadoval in ne napredoval. :D

Zgodovina sprememb…

Gladi ::

Sej pri študiju na FE boš tud dobil več ali manj osnove na določeni področjih. Kaj boš ti te zadeve uporabil in nadgradil je pa tvoja stvar. Tako da stvar učenja ni samo fakulteta ampak tud samoiniciativna zadeva. To velja tud pri grafičnem oblikovanju, zagotov obstaja višji nivo. Vpraši se kaj tebe loč od top dizajnerjev pa boš gotov najdu kar precej stvari v katerih morš napredovat.

amigo_no1 ::

Unknown_001 je izjavil:

Jst sem na tehniško gimnazijo šu sam zato, da bom za strojni faks mu podlago, drgač sm mislu jt na strojno. Je tudi mene računalništvo mikalo, pa sm vidu da je s službo v primerjavi s strojništvom en drek, pa pri strojništvu ne boš mel težav službe iskat, ker bo služba tebe poiskala.


Haha, ti bil dober za PR oddelek.

Da spraviš skupaj FS je potrebno kar konkretno jebanje, potem ti pa ponujajo 800-900 eur neto :)).

Kdo je potem tu nor ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jype ::

Ni ti treba ostat v Sloveniji.

Havq ::

Mal morm še premislt.tut če bi vztraju v strojništvu bi šel za delo z PRO ENGINEER oz po tanovem CREO-tm

ali pa z CNC mašinam (napišeš program in ti sam dela izdelek)

hvala za mnenja.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

jype ::

Ja sej kaj pa mislš da strojniki delajo?

To kar si napisal.

Išče se precej takega kadra, samo maš pogosto situacijo ko bi radi izkušnje (če lahko dobiš prakso nekje kjer se zares dela izkoristi priložnost, se ti močno splača), plačali bi pa minimalca. Takim se pač reče "hvala lepa". Pa nauči se nemško in angleško - to ti bo ogromno pomagalo pri višanju urne postavke.

bozicek ::

Jaz pravim tako...
bolje siht za jurja in iti vesel na delo, kot pa za pet jurjev pa biti nesrecen

hocem rect...ne glej kje bos koliko zasluzil, ce te ne veseli stvar...jaz osebno sem ostal pri svojem sihtu za 1.2k pa sem imel tudi 1x vecjo ponudbo....samo ko pomislis kaksen kolektiv imas, svobodo in podobno...dva sta odsla pa, ceprav sedaj, tezko priznata (po ovinkih raje) bi bila raje tu za pol manj

mah, mal sem off...malce mojega svojegovora ki nima veze z temo.:)
Darila letos samo za poredne

Havq ::

jype je izjavil:

Ja sej kaj pa mislš da strojniki delajo?

To kar si napisal.

Išče se precej takega kadra, samo maš pogosto situacijo ko bi radi izkušnje (če lahko dobiš prakso nekje kjer se zares dela izkoristi priložnost, se ti močno splača), plačali bi pa minimalca. Takim se pač reče "hvala lepa". Pa nauči se nemško in angleško - to ti bo ogromno pomagalo pri višanju urne postavke.



so tudi drugje,recimo na stružnicah,kjer mora sam vrteti kolesa,pa menjati nože itd.
angleščina mi gre kar dobro,edin mal bi se mogu več pogovarjat kr mi to dela težave.recimo če se
s kšnim angležem pogovarjam zastopim,kaj hoče,sam ko moram kaj tako razložiti mi ne gre glih najbolje.
nemščino mamo pa drug let.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Invictus ::

Vsak strojnik mora boljše znati nemško kot angleško. Je pač Nemčija še edino evropska država z močno proizvodnjo, da ne govorimo o tem da proizvede praktično vse proizvodnje stroje za cel svet.

Škodilo ti pa malo razgibavanja možganov z nemščino tako ali tako ne bo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Ne vem, jaz delam z Nemci na dnevnem nivoju (sicer bolj programersko in elektrotehnisko podrocje) pa ni nikoli problem komunikacije v anglescini. V bistvu imam podobne izkusnje z vsemi germanskimi narodi. Priznam pa, da to ni dovolj velik vzorec in da gre za specificen profil ljudi (razvojniki, ki redno komunicirajo s tujci).

Invictus ::

Če bi znal nemško, bi najbrž lahko izpogajal boljšo tarifo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je boljše strojna ali elektrotehnična fakulteta?

Oddelek: Šola
235478 (4653) S4ul3
»

Fakulteta za strojništvo ali elektrotehniko??? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
16449899 (28410) Unknown_001
»

Matematika FRI vs FS?

Oddelek: Šola
247510 (5340) o3n3o
»

Srednja strojna šola ali Gimnazija?

Oddelek: Šola
225758 (5109) Mateja987
»

kam se vpisati

Oddelek: Šola
131533 (1357) Gr0unD Zer0

Več podobnih tem