» »

Poškodovane datoteke do nekega datuma

Poškodovane datoteke do nekega datuma

-žiga- ::

Imam več datotek v mapah in podmapah. Opazil sem, da so vse datoteke do določenega datuma poškodovane in jih je nemogoče odpreti. Novejše so ok. Gre predvsem za MS Office datoteke, .pdf in .jpg. Enako je stanje z varnostno kopijo teh datotek. Varnostna kopija je narejena s programom AllwaySync in se nahaja na drugem računalniku.

Rešitev datotek ni nujna, čeprav bi bila dobrodošla, bolj me zanima zakaj se je to zgodilo, da lahko preprečim ponovitev. Noben računalink okoli obdobja, do katerega so datoteke pokvarjene ni imel vidnih težav.

Duhec ::

Za začetek naredi osnovi pregled (chkdsk) diska/particije kjer so slike, navadno je to C: .
Odpri Command Prompt okno in vpiši:
chkdsk C:/R
Strinjaj se z obvestilom, da se to izvede pri naslednjem zagonu. Torej odtipkaj D ali Y, če imaš angleške Win.
Restartaj Win sistem in pri ponovnem zagonu se začne izvajat chkdsk pregled diska.
Pojdi na vsaj enourni sprehod, ker res pregleduje dolgo.
Nato preveri, če so slike, ki prej niso bile dosegljive ali berljive zdaj ok.
Če ni razlike daj sliko s.m.a.r.t. podatkov diska. Mogoče se mu kaj dogaja.
Poročaj.

-žiga- ::

Sem se še nekaj spomnil, kar spremeni situacijo. Pred dobrim mesecem sem zamenjal disk, kjer se celotna vsebina (delujoča in nedelujoča) nahaja. Premaknil sem na tak način, da sem iz back-up diska skopiral vse na novi disk, na starem pa vse pobrisal. Ampak to mislim, da ni mogel biti vzrok, saj so pokvarjene datoteke do februarja, to pa sem naredil oktobra.

Zdaj se izvaja check disk na back-up disku in na starem disku, kjer so bile datoteke do oktobra - sicer teh datotek ni več gor, tako da ne bom videl, ali jih bo popravilo, bom pa videl ali so na disku najdene napake. Verjetno je na starem disku še kaj z datumom starejšim od februarja, tako da bom preveril še te datoteke, če so poškodovane ali ne.

fosil ::

Pri kopiranju iz enega na drug disk lahko pride do napak in so datoteke potek pokvarjene.
Lahko da je prišlo do napake že pri kopiranju na backup disk.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

-žiga- ::

Lahko, da je bilo res kaj takega.

Check disk ni na nobenemu disku našel napak.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
475465 (4471) gruntfürmich
»

Problem z zunanjim diskom - POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6111838 (10808) Jerry000
»

Zunanji disk težava

Oddelek: Strojna oprema
234033 (4033) diative
»

malo pomoči glede prenosnega diska prosim ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
111108 (927) baska
»

Word 2003 ne odpira Word 6.0?

Oddelek: Programska oprema
71164 (1049) lopov

Več podobnih tem