» »

Word 2003 ne odpira Word 6.0?

Word 2003 ne odpira Word 6.0?

TriSiX ::

Prijateljica ima ogromno dokumentov, ki jih je napisala v Wordu 6.0 oz. 7.0, saj ne vem točno. Skratka imela je office izpred cca. 8 let (končnica *.doc). Sedaj je problem v tem, da Ofiice 2003 ne odpira teh dokumentov ali pa so namesto besedila sami okvirči in druge spake.

Ko dokument odprem, mi ponudi možnosti za pretvorbo, vendar nobeno izmed kodiranj ne prikaže pravega besedila. Še najboljše je Srednjeevropsko (ISO), a je tudi tukaj do 30 % kvadratkov.


Ali obstaja kakšen program, ki bi te dokumente pravilno prekodiral?

Hvala.

jest10 ::

openoffice.

TriSiX ::

Openoffice mi javi: "...Napaka pri pranju. To ni datoteka programa Word 6.0..."

Mogoče se mu kaj zmeša pri kopiranju. Podatke sem namreč dobil z ful starega 5,25" diska, sam potem bi bili fileti uničeni, pa niso. Vem tudi to, da teh datotek ni pravilno bral niti Office 97 (z disket).

LP!

Azrael ::

Datoteke so fuč..., virus ali težave pri kopiranju, napačne nastavitve jumperjev na diskih.... Ali stari disk in podatki na njem še obstajajo ? Sicer bi bil lahko problem v kodnih tabelah, samo 30% besedila niso šumniki.

Sicer mislim nisem pa 100%, da Office 2003 pravilno prikazuje datoteke Word6, lahko pa kaj napišeš v Wordpadu in potem pogledaš, kaj Word2003 prikaže(Wordpad vsaj v verzijah za Win9x shranjuje v formatu Word6).

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

lopov ::

Abiword -- najboljse orodje za resevanje pokvarjenih *.doc fajlov!
In kar je najboljse -- brezplacen :)

http://www.abisource.com/

TriSiX ::

Stari disk in računlanik še delujeta in finta je ravno v tem, da so na starem računalniku dokumenti menda lepo vidni. Mi je pa povedala, da že od vsega začetka ni mogla odpirati datotek na drugih računalnikih. ?

AbiWord mi sicer odpre dokument, vendar le 1. stran, na kateri je prikazan le del teksta, ampak pravilno.

Nimam pojma!

harvey ::

Kolikor me spomin ne vara je pri namestitvi (Office) worda 2003 opcija, da se namesti filter za word documente 6.0. Po defaultu tega filtra ne namesti.

Morda pomaga kaj Office File Converter Pack

Ali pa naslednja povezava http://beqiraj.com/office/viewer/index.... kjer so oradja lepo zbrana.

lopov ::

Tudi ce namestis vse filtre nic ne pomaga -- ocitno ni vec podprto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ali obstaja kaksen free office kateri bi mel enak Ui kot Ms office oz zelo podoben mi

Oddelek: Programska oprema
313162 (2504) para!
»

Katere office

Oddelek: Programska oprema
81325 (1154) VolkD
»

Resničnost: Pisarniški programi

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
243761 (2407) Kilgore T
»

Skromna zastonjska alternativa MS Word-u

Oddelek: Programska oprema
81662 (1454) hokuto
»

Microsoft Office - kaj podobnega

Oddelek: Programska oprema
91424 (1325) CaqKa

Več podobnih tem