» »

nodejs single thread non-blocking i/o

nodejs single thread non-blocking i/o

litenull ::

Pozdrav,

Zanima me, ali je že kdo delal hardcore z NodeJS-om, in kako se obnese z velikim številom konkurenčnih povezav. Ali je vse tako, kot pravi g. ryah ?

Zanima me tudi, katera je najboljša praksa za nemoteno logiranje behaviour-ja aplikacije. Ali obstaja kak low level async API (npm modul), ki logira brez, da obremeni preveč event loop ?

Spura ::

Mene zanima zakaj hudica bi clovek delal z abominacijo od jezika kot je JavaScript na server-sideu ce mu ni treba.

pegasus ::

Zato ker web developerji odraščajo in odkrivajo čare backend programiranja. Najlaže v jeziku, ki jim je znan. Hence, node.js.

Op: kar sem slišal, zadeva dela. Sprobaj na tvojem konkretnem primeru.

jype ::

Obnese se srednje dobro. Če potrebuješ res visoko zmogljivost, je Java še vedno daleč spredaj - oziroma daleč zadaj če si se pripravljen odreči prenosljivosti in reč naplest toliko blizu jedra, kolikor gre (in biti omejen na C oziroma včasih celo imeti možnost reči pisati v C++).

litenull ::

Spura: asinhrona logika je v Javascriptu in browserjih nasploh zelo dobro implementirana. Zakaj ne koristiti to tudi na server side :)

jype: Aha, razumem. Kot pravijo strokovnjaki, je event loop daleč naprej od multithreading logik. Zato sprašujem. Pozabil sem napisati, da bi to rabil večinoma na serviranju web vsebin. (HTTP)

Ali se je morda kdo ukvarjal z kako prakso spremljanja dogajanja, brez da bi vplivali dosti na event loop ? Rad bi čimbolj optimiziral logiranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: litenull ()

overlord_tm ::

Statsd?

Logging server, iz appa potem samo posiljas UDP paketke in ne obremenjujes prevec aplikacije. Dobis razne metrike kot so timerji in stevci, potem jih pa preko graphita lepo prikazes v grafkih.

litenull ::

Nice, bom pogledal. Razmišljal sem o RPC daemonu, samo to zgleda vredu.

noraguta ::

gar1t kar dobro izpostavi prednosti in slabosti node.js ga je pa treba brat med vrsticami, kot vse njegove samogovore je pa sijajna iztočnica za nadalnje brskanje.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Učenje PHP?

Oddelek: Programiranje
161823 (1314) brodul
»

[js] json kompresija

Oddelek: Programiranje
223483 (2832) infiniteLoop
»

Kaj prvo PHP ali Javascript (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
779362 (7970) HardFu
»

Asinhronost

Oddelek: Programiranje
122346 (2115) mihies
»

Framework za web in WebSocket

Oddelek: Programiranje
131407 (1212) usoban

Več podobnih tem