» »

Archos Arnova

Archos Arnova

einstein :P ::

Tole tablico sem danes naročil:

http://www.conrad.si/Archos-Arnova-10d-...

Meni se zdi super za ceno, kakšna pa so vaša mnenja? Ko ga dobim bom poročal.

Lp :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

medenko ::

ti kar.

einstein :P ::

1.2GHz cortex A9
10.1"(25,65cm) 1024×600 16:9
1GB RAM
4GB spomina kartica micro sd do 32Gb
USB 2.0
Android 4.0
micro HDMI
5točkovni zaslon
in še veliko več za samo 129€!
STAY OUT OF MY TERRITORY!

medenko ::

brez IPS
samo 4GB
nadgradnje bodo?
poceni pa je, ampak ne pomeni, da je dober nakup.

mtosev ::

dodaš 100e pa maš normalno tablico ala Samsung:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

einstein :P ::

mtosev je izjavil:

dodaš 100e pa maš normalno tablico ala Samsung:D


če si dovolj bogat :D

medenko je izjavil:

brez IPS
samo 4GB
nadgradnje bodo?
poceni pa je, ampak ne pomeni, da je dober nakup.


kakšen ips to misliš?
4gb je za to ceno čisto normalno, poleg tega daš pa itak še 32gb kartico noter, če ti je premalo. pa če češ še prek usbja priklopiš 3tb ext. hdd, če se da, drugače so pa že ključki dovolj.
ja najbrž bodo, glede na to, da je danes prišel na conrad.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

v glavnem, kje še drugje dobiš 10.1" za 129€??? na mimovrstah? - ni govora. pa še 1GB rama hkrati, kater tablet na mimovrstah recimo ima tako kombinacijo po taki ceni? pa 1.2GHz? noben.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

cortez ::

medenko ::

LOL
Nemec s plačo 2000€, zanj predstavlja to dobrih 5%, Slovencelj z plačo 700€ predstavlja to že skoraj 20%...super, a ne? ;((

Mipe ::

Ja, ker je to edini izdatek v celem mesecu.

einstein :P ::

cortez je izjavil:

http://www.conrad.de/ce/de/product/8788...


jah to je tudi conrad, le da je nemški :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Blindeye ::

Preberi si kakšen review. Mene je tudi tole zainteresiralo, pa sem šel brat review-e...
Čakam na kaj drugega.

LP

medenko ::

slepo-oko: dej kak link od review, prosim :)

einstein :P ::

Blindeye je izjavil:

Preberi si kakšen review. Mene je tudi tole zainteresiralo, pa sem šel brat review-e...
Čakam na kaj drugega.

LP


Ja, kar dobra ponudba je (za to ceno še nisem videl boljše). Sem ga takoj zjutraj naročil, ko sem dobil po mailu od conrada, tudi jaz že na veliko berem reviewe in gledam posnetke. :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

RAM-a ma tak al tak premalo... se hitro zablokera, če imaš več stvari odprtih. IPS je matrika zaslona, to pri tabletu kar prav pride.

einstein :P ::

medenko je izjavil:

slepo-oko: dej kak link od review, prosim :)


http://www.arctablet.com/blog/featured/...

kamerca sicer ni nevemkaj pa še samo spredaj ampak je sploh ne rabim na tablici, imam fotoaparat za te namene. :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

USB ma? To nima moja tablica za 400EUR.

einstein :P ::

Janac je izjavil:

RAM-a ma tak al tak premalo... se hitro zablokera, če imaš več stvari odprtih. IPS je matrika zaslona, to pri tabletu kar prav pride.


premalo ram-a? ker drug tabletek pa še ima za 130€ 1gb rama?!

Janac je izjavil:

USB ma? To nima moja tablica za 400EUR.


saj pravim, da je odličen, sploh za ceno :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Blindeye ::

Bom dal samo enega, sicer pa google najde ogromno...
http://www.arctablet.com/blog/featured/...

Einstein - saj, kot praviš: za to ceno zna biti dobra ponudba.
Sam pa bom vseeno raje počakal...

LP

einstein :P ::

sam ma pa moj telefon še vedno dosti boljše specifikacije ampak temu primerna je tudi cena.

arnova:

1.2 single core
1gb ram
mali 400
cena: 129€

htc evo 3d:

1.2 dualcore
1gb ram
adreno 220
cena: 399€ preko tušmobila
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Čas jih bo hitro povozil. Tile tablični računalniki se trenutno prehitro razvijajo, da bi se lahko odločali za nakup "nečesa srednjega".

Janac ::

Mipe je izjavil:

Čas jih bo hitro povozil. Tile tablični računalniki se trenutno prehitro razvijajo, da bi se lahko odločali za nakup "nečesa srednjega".

Se strinjam, pred slabim letom nabavil tablet, dandanes je že povsem zastarela.

einstein :P ::

Mipe je izjavil:

Čas jih bo hitro povozil. Tile tablični računalniki se trenutno prehitro razvijajo, da bi se lahko odločali za nakup "nečesa srednjega".


Jah tudi če nexusa kupiš bo v pol leta ali enem letu zastarel. Evota 3D imam kakšne pol leta in je one X že stokrat boljši, ko sem pa evota kupoval je bil pa topšit.

Glede tablice pa: je bolje to kupiti, kot pa pol slabšo za isto ceno.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::



posnetkov ni ravno na pretek, ker je pač ravno prišel v prodajo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

bond007 ::

Za manjši denar (all inclusive poštnina + ddv + vsi stroški, če maš srečo in ti ne odprejo pošiljke, pa še prišparaš 25€) dobiš v roke iz kitajske že 9.7 ips z boljšo resolucijo,1,2Ghz procom, 1GB rama, dve kamere in 8GB placa... Poleg tega imaš dokaj dobro podporo v obliki cm10 romov, saj je kitajskih klonov 9.7" tablic ko dreka...

einstein :P ::

bond007 je izjavil:

Za manjši denar (all inclusive poštnina + ddv + vsi stroški, če maš srečo in ti ne odprejo pošiljke, pa še prišparaš 25€) dobiš v roke iz kitajske že 9.7 ips z boljšo resolucijo,1,2Ghz procom, 1GB rama, dve kamere in 8GB placa... Poleg tega imaš dokaj dobro podporo v obliki cm10 romov, saj je kitajskih klonov 9.7" tablic ko dreka...


pa ima usb?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

bond007 ::

Vežda ima, in to kar dva (usb host ima za razne dodatke miška, tipkovnica,... + še en usb za na rač prklopit oz. polnjenje...)

einstein :P ::

bond007 je izjavil:

Vežda ima, in to kar dva (usb host ima za razne dodatke miška, tipkovnica,... + še en usb za na rač prklopit oz. polnjenje...)


pa je ta kitajska roba kaj zanesljiva? kakšni so pa gpu-ji?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

medenko ::

v 90% nimaš sreče in lepo plačaš ddv.

einstein :P ::

torej sem se le dobro odločil za tole zadevico :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

Sem vedel: http://www.conrad.si/websale7/?Ctx=%257... :))

Ni zaloge! Naslednja dobava po 11.1.2013 sem vedel, da bodo prec vse pobrali, haha :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

matobato ::

Jaz sem bil lastnik Archos G9 101 tablice. http://www.archos.com/products/gen9/arc...
PROs:
Ice Cream Sandwitch upgrade je bil izredno zgoden.
Ekran velik,
odlicna podpora za gledanje videa (nekatere kodeke je potrebno dokupiti,
full size USB,
Polna podpora na google play.
CONs:
Plastik fantastik,
cenen izgled.
Aplikacije so tekle pocasi,
pogosti errorji.
Ekran je bil povprecen, po treh mesecih se je pokvaril zato sem ga poslal nazaj z labelo RMA.

Arnova je en razred nizje, kar pomeni da bo arnova generacija 10 enakovredna generaciji 9.

Za vec informacij o Archos napravah s strani lastnikov. http://archosfans.com/

lp

einstein :P ::

So me klicali, da je žal zmanjkalo zaloge in da bo naslednja zaloga 4.12.2012 in da ga bom seveda šele takrat enkrat lahko dobil. Čudno, očitno je zelo dobra ponudba, da so v treh urah vse pobrali. Namreč oddal sem naročilo ene 3h po tem, ko sem dobil reklamo zanj na gmail.

lp :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

medenko ::

jajca se vedno dobro prodajajo.

einstein :P ::

medenko je izjavil:

jajca se vedno dobro prodajajo.



niso jajca, za ta denar pa sploh ne.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

sem že dobil listek, da je prispel paket, bom šel čez nekaj časa iskat, komaj čakam :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Zakaj ne greš kar sedaj?

einstein :P ::

@janac

nisem imel takrat časa, ne skrbi, sem šel nekaj minut kasneje.

v glavnem, za enkrat odlično deluje, ekran sicer res ni top-shit ampak za 130€ je popolnoma v redu. šteka ne, zvočnik je glasen, zvok je čist, skratka za enkrat sem kar zadovoljen, več bom poročal, ko se baterija napolni (v navodilih piše, naj najprej napolnim akumulator pred uporabo). :D

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

poročilo:

delno sem že preizkusil tole tablico in moram reči, da je super, do sedaj ni še nič šteknilo, tudi za resolucijo ekrana se je izkazalo, da je v resnici boljša, ko sem dal za ozadje sliko večje ločljivosti. sicer nekaj težav z google play-om ampak po namestitvi ene podobne (google play-u) aplikacije lahko vse stvari brez problema nalagam. zvočnik, kot sem že zgoraj omenil, je glasen in zvok je čist, tudi basi so izrazitejši, kot sem pričakoval. baterijo sem napolnil na 100%, po eni uri brskanja po netu in še kak video vmes imam še vedno 95% baterije, tablica je lepe elegantne oblike in se dobro prilega v roke. tako usb, kot tudi reža za micro sd kartico delujeta odlično, do podatkov na usb ključu zlahka dostopam s to tablico. ima pa še mini ali mikro hdmi al kakorkoli že (nekaj od tega) in pa mini usb za povezavo z računalnikom ter mikrofon. 25cm ekran je odličen deal za 130€. skratka, res se je splačalo kupit to zadevo, čeprav sem zaradi pomanjkanja zaloge čakal skoraj en mesec. kamere sicer nima (razen front kamero 0.3mp, ki je res bolj za silo, čeprav moram reči, da zgleda več, kot 0.3mp :P) ampak jaz mam za slikat in snemat druge naprave, tako da sem čisto zadovoljen, priporočam nakup, to je res izjemna ponudba :D

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

bond007 ::

Lepo, da si zadovoljen, vendar po testih gre baterija že po treh urah predvajanja filma in še to na 50% osvetlitve: http://www.arctablet.com/blog/featured/...

Za isto ceno (vključno s poštnino in ddv) bi dobil tole 9.7 IPS tablico: http://www.ahappydeal.com/product-10933... (ekran kot na ipad 2), rk3066 čipom, ki je tam ranga 4x hitrejši od te tvoje tablice: http://www.arctablet.com/blog/featured/... , 2 kamere (ne samo eno), 8GB placa (ne samo 4GB), boljšo baterijo (tam ene 50%) in jb (ne samo ics). Je pa res, da ne bi imel slo garancije. To, da imajo izrazitejše base zvočniki na tablici, pa jst ne bi ravno tle gor razlagal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

einstein :P ::

no vidiš zakaj ni vedno za verjeti vsem testom. jaz sem gledal na youtubu posnetke več kot pol ure in brskal po netu ter nalagal aplikacije cca. 1h in baterija je ostala na 95%. tako, da baterija ni problem. kamer ne rabim, kot že povedano. glede na to, da mi do sedaj še ni štekalo, mislim da ne rabim 2 jedrnega proca pri 1.5ghz. kje ima pa ta tvoja tablica full size usb? ker meni je to ena najpomembnejših stvari pri moji tablici, ker preprosto iz ključka lahko vse delaš. glede ekrana me ne zanima a ima od ipada 10 ekran noter, ker imam 10.1 ekran (ne samo 9.7)

glede bassov: ja saj veš, kaj mislim, da ni ravno samo visok in hreščeč zvok ampak da predvaja tudi nižje tone.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

kmetek ::

bond007: pa ddv in garancijski pogoji?

bond007 ::

DDV ze vstet v ceno, brez DDVja je cena 106EUR, če ti slučajno carina ne pregleda paketa, kar pa je malo verjetno... Garancijski pogoji pa si lahko misliš kaki so. Če karkoli manjšega ne dela (polnilec recimo) ti verjetno kar novega pošljejo, ce pa je kaj s tablico narobe, je pa lahko problem. Čeprav če ne dela, ko dobis v roke, gres v skrajni sili lepo na paypal jokat...in verjetno dobis keš (ali del) nazaj, ali pa dajo nek dobropis...Jst mam same dobre izkušnje zaenkrat.

@einstein :P : full size usb dobis s pomocjo prilozenega kabla, mogoče malo muka vedno tisti kratek kabl imet, a dela. Tisti tvoj ekran je težko primerljiv z IPS - recimo za kmetka se spomnem, ko je prvic videl ips tablico, je rekel, da druga ne kupi vec :D. Barve-kontrast, ločljivost, vidni koti, tudi vecja povrsina (zaradi 4:3 razmerja) pri 9.7 ... vse to je boljše, jst verjamem, da ti misliš, da tega ne rabiš, samo če dobiš za isto ceno, zakaj pa ne bi imel boljše? To, da ne rabis dvojedrnega proca (ki je 4x hitrejši!) je tudi malo tko tko. Ce mal srfas po netu po razlicnih straneh, takoj opazis razliko v hitrosti, ki je komot ranga 2x in več. Mogoče te spet počasnejše nalaganje ne moti, ampak spet zakaj bi imel slabse? Edino kar je lahko boljse pri tvoji tablici je 16:9 razmerje, ker če gledaš veliko filme, ti pride slika lepo cez cel ekran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Janac ::

Sta navedena CPU-ja boljša od Tegre 2?

einstein :P ::

@janac

jaz imam cortex a9, ki naj bi bil isti kot tegra 2.

@bond007

sem pa že videl vse mogoče ekrane (tudi veliko ips-jev) in je res da je slika boljša na ips tablici, na ekranu 23" imam pa tn in še nisem videl ips-ja ki bi imel kaj opazno boljšo sliko, kot moj tn. ampak ekran me ne moti. kot gledanja sicer ni ravno velik ampak to me tudi ne moti, ker imam vse ekrane navadno obrnjeno proti sebi (ne grem sedet v kot mize in od tam gledat na ekran). slika se pa na tablici itak lahko raztegne, ne glede na to, če gledam 3/4 ali 16/9 se lahko razteguje na vse mogoče načine. kako pa glede cpu-ja misliš, da je 4× hitrejši? 1.2ghz proti dual 1.5 ni glih 4× hitreje, kvečjemu 2.5×. pa sem že probal minecraft pocket edition igrat in lepo deluje brez zatikanja, ločljivost je pa lepa. glede neta pa hitrejši cpu nič ne pomaga ker je itak od neta odvisno kok hitro se nalaga. če pa misliš to, kako se hitro odpre in slide-a gor dol, ti pa povem, da se vse zgodi takoj, ko se dotaknem ekrana. ko kliknem na namizju ikonco za net se prec odpre, brez čakanja.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

bond007 ::

jaz imam cortex a9, ki naj bi bil isti kot tegra 2.

Tegra 2 je bila samo dual core (dvojedrni cortex a9) in je nekje 2x hitejša od tvojih jajc :). Cortex a9 je pa bolj splošno ime... in ga najdeš v svašta tablicah... Recimo jst sm kupil eno najcenejših tablic (60EUR) več kot 1 leto nazaj in je imela notri cortex a9 v obliki amlogic chipseta. Že navadni alwinner A10 (tudi eno jedro) je boljši od enojedrnega cortex a9.

1.2ghz proti dual 1.5 ni glih 4× hitreje, kvečjemu 2.5×.

rk3066 laufa na 1.6ghz, sicer pa frekvenca že dolgo ni več edino merilo za zmogljivost. Poglej si teste, ki sem jih zgoraj prilepil in boš videl, da razlike je cca 4x. Pač drugačna bolj napredna tehnologija, manj nm nardi svoje. Sej celeroni so tudi imeli isto frekvenco kot pentiumi, pa niso bili enako hitri...

glede neta pa hitrejši cpu nič ne pomaga ker je itak od neta odvisno kok hitro se nalaga.

Tole ti kr povem, da si fejst mimo pihnu. Danes so spletne strani kompleksne, polne elementov in na drugi strani so internetne povezave že zelo hitre... in razlika med eno in dvojedrno tablico je ogromna (kaj šele, k oimaš 4x hitrejšo tablico) - bom prlimal kak filmček kasneje..., vsaj ko gledaš polne strani, ne prilagojene za mobilne telefone. Da ne omenjam flasha, kakih filmčkov - recimo na 24ur.com, igre ti delajo tiste preproste aka angry birds, ko pa probaš kej resnega, se pa ali ne zažene sploh, ali pa šteka(recimo na youtube se vidi, da že google earth, asphalt 7,.. šteka na tej tablici). Uglavnem sej lepo, da si zadovoljen, ampak jst ti pač realno povem, kako je stanje, ker sem imel že svašta tablic in govorim iz izkušenj, nikakor nisem subjektiven... Sej si jo dobil dokaj ugodno za slo razmere in tudi slo garancija nekaj pomeni, tko da niti ni tako zgrešen nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Janac ::

Ja sam moja Tegra 2 tiktaka pri 1.0Ghz.

dej požen to: PassMark PerformanceTest V7.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Lonsarg ::

O, jaz bom tole kupil:) A ma kdo kako dobro ponudba za par mescev rabljeno zadevo mogoče, ker se mi ne da čakat na pošiljko:) Prov mel bi jo jutr, rabm neki za v pojstli se igrat, 4.3" na mobitelu je premal.

Za softwarske napake(ugašanje WIFIja, ter Google Play problemi) sem že pogooglal v izi fixe, tak da za to ceno, res ni debate. Vse kar dobiš, če podvojiš ceno je bolši ekran, pa kak build quality no in support, ampak, podvojit, nene bom kr tole vzel:)

Pa magar, če kasneje kaj bolšega kupim(SUrface 2. generacije najverjetneje), mi še vedno ostane tale zadevca za kak 47" TV gor priklopit in bo še v dnevni en v izi "PC".

einstein :P ::

bond007 je izjavil:

jaz imam cortex a9, ki naj bi bil isti kot tegra 2.

Tegra 2 je bila samo dual core (dvojedrni cortex a9) in je nekje 2x hitejša od tvojih jajc :). Cortex a9 je pa bolj splošno ime... in ga najdeš v svašta tablicah... Recimo jst sm kupil eno najcenejših tablic (60EUR) več kot 1 leto nazaj in je imela notri cortex a9 v obliki amlogic chipseta. Že navadni alwinner A10 (tudi eno jedro) je boljši od enojedrnega cortex a9.

1.2ghz proti dual 1.5 ni glih 4× hitreje, kvečjemu 2.5×.

rk3066 laufa na 1.6ghz, sicer pa frekvenca že dolgo ni več edino merilo za zmogljivost. Poglej si teste, ki sem jih zgoraj prilepil in boš videl, da razlike je cca 4x. Pač drugačna bolj napredna tehnologija, manj nm nardi svoje. Sej celeroni so tudi imeli isto frekvenco kot pentiumi, pa niso bili enako hitri...

glede neta pa hitrejši cpu nič ne pomaga ker je itak od neta odvisno kok hitro se nalaga.

Tole ti kr povem, da si fejst mimo pihnu. Danes so spletne strani kompleksne, polne elementov in na drugi strani so internetne povezave že zelo hitre... in razlika med eno in dvojedrno tablico je ogromna (kaj šele, k oimaš 4x hitrejšo tablico) - bom prlimal kak filmček kasneje..., vsaj ko gledaš polne strani, ne prilagojene za mobilne telefone. Da ne omenjam flasha, kakih filmčkov - recimo na 24ur.com, igre ti delajo tiste preproste aka angry birds, ko pa probaš kej resnega, se pa ali ne zažene sploh, ali pa šteka(recimo na youtube se vidi, da že google earth, asphalt 7,.. šteka na tej tablici). Uglavnem sej lepo, da si zadovoljen, ampak jst ti pač realno povem, kako je stanje, ker sem imel že svašta tablic in govorim iz izkušenj, nikakor nisem subjektiven... Sej si jo dobil dokaj ugodno za slo razmere in tudi slo garancija nekaj pomeni, tko da niti ni tako zgrešen nakup.


ma ne serji, nobena jajca niso, sploh za ta denar, če se misliš kurčit, se daj drugje... vse mi dobro dela, vključno z netom in 1080p videi...
STAY OUT OF MY TERRITORY!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tablični računalniki - so za kaj ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13962536 (29512) Opkow
»

Tablični poceni do 130max!

Oddelek: Kaj kupiti
327420 (6100) slosaper
»

Pregorevanje žarnic

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152222 (1851) francek1

Android tablica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9016502 (11459) Mavrik

Več podobnih tem