» »

'talenti' na razgovorih za službo

'talenti' na razgovorih za službo

1
2
»

Mipe ::

krneki0001 je izjavil:

Sam sem na razgovoru dobil neke vrste IQ test za reševat.
Ena izmed nalog (ene 4 do 5 podvprašanj) je bila taka, da je bilo na papirju narisanih nekaj razstavljenih likov (kot bi iz papirja recimo izrezaš škatlo in potem papir prepognil, da bi prišla ven škatla) in potem vprašanje, katerega izmed njih bi sestavil v kocko ali piramido ali pa celo iz katerega modela se ne da nič sestavit.

Uglavnem je bilo kr zanimivo reševanje, rezultati pa porazni, kar se tiče ostalih. Bilo nas je 35 in smo vsi reševali enake teste. 2 sva naredila z več kot 90% uspešnostjo in sva bila takoj zaposlena, ostale so pa poslali domov, ker skoraj noben ni presegel 50% praga.


Smo na Zavodu enkrat reševali teste, tiste z liki in vsem tem. Nas je bilo 10, rezultati pa porazni. Zaključil sem prvi, predčasno, nato sem moral čakati celih deset minut, da so še drugi končali. In to ni bil dolg test.

Na koncu so mu sporočili, da sem samo jaz dosegel zadovoljive rezultate. Samo dve točki sta mi manjkali do 100%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Mufasa ::

Mavrik je izjavil:

Hm, a Google, Microsoft, Apple in Amazon so "wannabe startupi"? :D (Ja, tam pišeš na tablo ;) Izkaže se da si tudi plačan mal več kot za "projekte").


Ah daj no. Cist povprecne place so tam (60k-100k$ bruto), delajo pa 12ur in ne, niso 50% visje od konkurence. Pa mej par otrok in zeno... Catch je ponudba/povprasevanje, slednje je pri njih veliko ze zaradi branda in ogromnega EBITDAja za dev firmo. Nikoli nisem zastopil folka ki rine v take dev shope in ima od lajfa 0. Razen tistih, katerim je sluzba=lajf.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Roadkill ::

Blinder je izjavil:

b00mer je izjavil:

Ne razumem pa, kako niso prpravlen vzet folka s faxa, ga cca 2 mesca usposablat in mogoče kasneje zaposlit...


Zakaj bi nekoga 2 mesca uvajali na lastne stroške če pa lahko dobijo nekoga, kogar delo bo takoj prinašalo korist?
Zakaj bi si želeli pa koga zaposlit? Rajši imajo študente. Študenti so cenejši in jih lahko vržeš na cesto kadar želiš brez razloga... Računalničarjev je ko dreka. Podjetja imajo ogromno izbire. Tudi če bi ta podjetja ponujala minimalno plačo bi še vedno imeli preveč in kakovostnih kandidatov.


Tako je. Na VSAK razpis v ITju se prijavi MINIMALNO 50 ljudi. Sem videl par internih razpisov, kamor se je prijavilo čez 200 ljudi, prejšnji teden sem pa slišal za primer, kamor se je prijavilo skoraj 1000 ljudi.

Ob takih številkah delodajalcu že zmanjka idej, kako bi delal selekcijo. Če želi si lahko poleg želenih lastnosti še barvo las izbere.
Ü

KrEn1234 ::

Roadkill je izjavil:

Blinder je izjavil:

b00mer je izjavil:

Ne razumem pa, kako niso prpravlen vzet folka s faxa, ga cca 2 mesca usposablat in mogoče kasneje zaposlit...


Zakaj bi nekoga 2 mesca uvajali na lastne stroške če pa lahko dobijo nekoga, kogar delo bo takoj prinašalo korist?
Zakaj bi si želeli pa koga zaposlit? Rajši imajo študente. Študenti so cenejši in jih lahko vržeš na cesto kadar želiš brez razloga... Računalničarjev je ko dreka. Podjetja imajo ogromno izbire. Tudi če bi ta podjetja ponujala minimalno plačo bi še vedno imeli preveč in kakovostnih kandidatov.


Tako je. Na VSAK razpis v ITju se prijavi MINIMALNO 50 ljudi. Sem videl par internih razpisov, kamor se je prijavilo čez 200 ljudi, prejšnji teden sem pa slišal za primer, kamor se je prijavilo skoraj 1000 ljudi.

Ob takih številkah delodajalcu že zmanjka idej, kako bi delal selekcijo. Če želi si lahko poleg želenih lastnosti še barvo las izbere.


Za kateri profil pa? Meni se zdi, da na področju programiranja ni nekih večjih razlik.

Isotropic ::

se strinjam, malo troll imo.
nekaj casa nazaj smo imeli razpis iz elektro/ strojne stroke, jih je bilo cca. 6-7. jaz sem pred kratkim dal eno prijavo v eno firmo in jih je bilo skupaj 8.
po drugi strani sta pa kaksna hella in danfoss nabito polna vsakic, ko so razpisi za delovna mesta. sam to so super delovna mesta, dobro stojece firme in napreden sistem managementa (te ne zdelajo do groba)

x3ca ::

Blinder je izjavil:

b00mer je izjavil:

Ne razumem pa, kako niso prpravlen vzet folka s faxa, ga cca 2 mesca usposablat in mogoče kasneje zaposlit...

Zakaj bi nekoga 2 mesca uvajali na lastne stroške če pa lahko dobijo nekoga, kogar delo bo takoj prinašalo korist?
Zakaj bi si želeli pa koga zaposlit? Rajši imajo študente. Študenti so cenejši in jih lahko vržeš na cesto kadar želiš brez razloga... Računalničarjev je ko dreka. Podjetja imajo ogromno izbire. Tudi če bi ta podjetja ponujala minimalno plačo bi še vedno imeli preveč in kakovostnih kandidatov.

Iz kje pa teb te informacije? Jst slišm ravno obratno. Podjetja imajo ogromno *slabe* izbire, zelo težko je najt koga, ker vsi dobri imajo itak že zaposlitev. To je za programiranje, za IT na splošno ne vem.

darkkk ::

Pričakovanja:




... za študentska dela, skor no.

Blinder ::

ja če hočejo egna izmed top10 programerjev v sloveniji pol itak ga zelo težko dobijo :D sej vsi od te *slabe* izbire bi bli dobri, sam bi podjetje moralo vložit čas in denar vanje. Ampak tega ne počnejo, torej uspejo dobit enga *dobrega*
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

x3ca ::

Ne, s slabo izbiro ciljam na te, ki ne znajo rešit FizzBuzz-ov/palindromov, saj je takih očitno precej.
Pri meni je test na razgovoru izgledal na list: login userja v phpju + smrekica z zvezdicami (ali nekaj podobnega). Potem so bli malo drugačni testi, in recimo veliko kandidatov ni vedelo napisat primera, kako narest SQL stavek z 2 tabelami. Češ da to pogooglajo, če rabijo. No comment.

Sicer pa je v tujih firmah pogosto tako, da ti pošlješ prijavo in potem ti oni pošljejo programerske naloge. Če jih dobro rešiš, te pokličejo po telefonu. Če tudi to opraviš uspešno, preberejo tvoj CV in potem greš na razgovor.

Isotropic ::

Isotropic je izjavil:

se strinjam, malo troll imo.
nekaj casa nazaj smo imeli razpis iz elektro/ strojne stroke, jih je bilo cca. 6-7.

no, od teh 6 sta bila samo dva primerna, en je sprejel in zdaj veselo dela za 840e neto. ma pa vec kot pet let izkusenj ze pa v prejsnji firmi je bil vodja projektov (in projektant), sedaj pa samo se slednje. pa obcutno manj kompleksni projekti so (hence plača taka kot je)
facepalm

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

bolje to kot sociala se vedno pa lahko gre drugam če dobi/najde boljšo delovno mesto

Isotropic ::

to je res, sam res je pa tut, da ti znanje scasoma gre. v enem letu ze kar dost pozabis lahko. tist, kar dela tam, je pa krneki v primerjavi s tistim prej.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lažne navedbe v CV-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9121114 (16074) PrihajaNodi
»

Kako do zaposlitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7826594 (22643) roko88
»

Prošnje za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6816432 (13951) bluefish
»

Razgovor za službo - info/izkušnje/mnenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13427001 (23095) IceIceBaby

Več podobnih tem