» »

Popravilo matične plošče (Via Epia)

Popravilo matične plošče (Via Epia)

shadow7 ::

Ali kdo ve, kateri so skurjeni elementi na PCB, ki je na sliki spodaj? Rad bi jih zamenjal, ker ostali elementi vizuelno izgledajo OK.

Sigurno je skurjen element C291 (levo spodaj). Nisem pa siguren, ali je enaka usoda doletela tudi C350 in FB36 zgoraj levo. Sigurno sta oksidirala.
So to elementi, ki se najdejo tudi na drugih matičnih ploščah? Potem bi lahko elemente prestavil s kakšne druge plošče.

Gre se za matično ploščo Via Epia EN12000EG. Plošča je bila s spodnje strani izpostavljena vodi. Tudi več drugih elementov je oksidiralo. Kakšne izkušnje imate drugi z reševanjem elektronike, ki je prišla v stik z vodo?

MIHAc27 ::

Probaš lahko z kakim kontakt sprejem, lepo fino posušiš in upaš na najbolje.

shadow7 ::

Ne bo dovolj, ker element na poziciji C291 (spodaj levo) je definitivno skurjen.

Eventualno lahko primerjam z drugimi starimi matičnimi ploščami, če je kje kaj takšnega.

MIHAc27 ::

Ja za skurjeno sprej seveda ne bo pomagal... to je treba ugotoviti kaj točno je (meni zgleda kot upor) in zamenjati, preden je kaj upanja za popravilo.

SplitCookie ::

Zobna ščetka in alkohol, da sploh ugotoviš pri čem si

Ti je pa tam kar lepo pojedlo povezave na vga konektorju
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

einstein :P ::

MIHAc27 je izjavil:

Ja za skurjeno sprej seveda ne bo pomagal... to je treba ugotoviti kaj točno je (meni zgleda kot upor) in zamenjati, preden je kaj upanja za popravilo.


Kondenzator je. "C", kot "capacitor" je kondenzator. "129" v tem primeru pa je št. tega kondenzatorja. tam kjer delajo plošče imajo pod to št. tudi zapisane podatke o kondenzatorju (napetost in kapaciteta)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

shadow7 ::

Hvala. Bom kontaktiral proizvajalca in jih gnavil dokler se me ne bodo usmilili.

Sicer je plošča stara, ampak za svojo nalogo ima dovolj procesorske moči ter majhno porabo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po zamenjavi termalne paste se baterija ne polni - Lenovo B50-70

Oddelek: Strojna oprema
121043 (718) Mitja358
»

Popravilo odpadlih elementov

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121687 (1145) DejaVu
»

Creative inspire6700 6.1 - skurilo ojačevalec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
191985 (1740) Azrael
»

Je še kaj upanja za mojo ploščo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8931 (790) Vlady
»

Popravilo napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
506743 (6034) MesniBurek

Več podobnih tem