» »

LTE (4G) @ Mobitel

LTE (4G) @ Mobitel

1
2
»

M-XXXX ::

MacGyver141 je izjavil:

@Jerry000, Petka je samo še do 30.6.2013

To sploh ni res...

Jerry000 ::

M-XXXX je izjavil:

MacGyver141 je izjavil:

@Jerry000, Petka je samo še do 30.6.2013

To sploh ni res...



Ne? Kaj pol petka bo vedno če boš doplačal? Nima časovne omejitve?

Hvala za odgovore, potem vidim da LTE res ne pride v poštev, super, navaden S3 bo še cenejši potem:D. Bi pa vprašal, kaj je pa za HD govor?
In še zanima me če se mi splača S3 vzet al je ker drugi boljši kot S3(v istem rangu in ceni)?

kronik ::

LTE pri Mobitelu naj bi imel limit prenosa 40 GB/mes. To pa je dovolj za neko normalno uporabo interneta.

kronik ::

LTE pri Mobitelu naj bi imel limit prenosa 40 GB/mes. To pa je dovolj za neko normalno uporabo interneta.

dejanslo ::

Za redno ceno 40eur/mesec. Nad porabljenimi 40GB pa 384/64kbps.

Res ne vem, kam tu Mobitel taco moli. Tam, kjer postavljajo baze, obstajajo vsaj 1x cenejše storitve preko žičnih povezav za tiste, ki jim je 40G dovolj (in seveda ne potrebujejo 100mbit/s). Tisti, ki v mestu rabijo 100mbit/s, jim 40G/mesec ni dovolj. S takšno ceno bi lahko ciljali na uporabnike v rovtah, ki se sedaj poslužujejo pregrešno dragega net-a preko Aira ali pa dial-upa. No, če pa ostanemo tam, kjer bazne postaje so in odštejemo uporabo kot nadomestek za stalno internetno povezavo doma, so racionalne opcije uporabe, ki upravičijo ceno nad HDSPA/HSUPA, naslednje:
-
-
- ... mi kdo pomaga?


Ne vem, trenutno IMO samo in zgolj marketinška fora, ker je to edina stvar, ki jih loči od konkurence v pozitivnem smislu.
There`s More Than One Way To Do It

MacGyver141 ::

M-XXXX je izjavil:

MacGyver141 je izjavil:

@Jerry000, Petka je samo še do 30.6.2013

To sploh ni res...


http://shrani.najdi.si/?16/Zh/4crGP85m/...

Zgodovina sprememb…

Cooper ::

MacGyver141 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

MacGyver141 je izjavil:

@Jerry000, Petka je samo še do 30.6.2013

To sploh ni res...


http://shrani.najdi.si/?16/Zh/4crGP85m/...

Do 30.6 so dvojne količine, po tem datumu pa se petka vrne v staro obliko (500 minut v druga omrežja, 1000 sms, 1gb prenosa).

chucki ::



Testiral v Petrovčah (občina Žalec) , bi pokazalo še več, ampak sem ga pognal samo 3x
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

M-XXXX ::

Cooper je izjavil:

MacGyver141 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

MacGyver141 je izjavil:

@Jerry000, Petka je samo še do 30.6.2013

To sploh ni res...


http://shrani.najdi.si/?16/Zh/4crGP85m/...

Do 30.6 so dvojne količine, po tem datumu pa se petka vrne v staro obliko (500 minut v druga omrežja, 1000 sms, 1gb prenosa).

Sploh kdo kaj bere?

http://www.mobitel.si/storitve/Petka.as...

Dabest je pač dabest.

Petka vsebuje sledeče stvari:
Petka vključuje 300 minut pogovorov v omrežja drugih slovenskih operaterjev
neomejeno uporabo SMS/ MMS sporočil
924 MB paketnega prenosa podatkov.


Zdaj pa je promocijsko obdobje, v katerem je na voljo še 1GB več prenosa, ter dodatne minute. Pa saj vam na linku zgoraj vse piše!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

...:TOMI:... ::

dejanslo je izjavil:

Za redno ceno 40eur/mesec. Nad porabljenimi 40GB pa 384/64kbps.

Res ne vem, kam tu Mobitel taco moli. Tam, kjer postavljajo baze, obstajajo vsaj 1x cenejše storitve preko žičnih povezav za tiste, ki jim je 40G dovolj (in seveda ne potrebujejo 100mbit/s). Tisti, ki v mestu rabijo 100mbit/s, jim 40G/mesec ni dovolj. S takšno ceno bi lahko ciljali na uporabnike v rovtah, ki se sedaj poslužujejo pregrešno dragega net-a preko Aira ali pa dial-upa. No, če pa ostanemo tam, kjer bazne postaje so in odštejemo uporabo kot nadomestek za stalno internetno povezavo doma, so racionalne opcije uporabe, ki upravičijo ceno nad HDSPA/HSUPA, naslednje:
-
-
- ... mi kdo pomaga?


Ne vem, trenutno IMO samo in zgolj marketinška fora, ker je to edina stvar, ki jih loči od konkurence v pozitivnem smislu.


To je samo šminka za operaterje. Da se lahko na raznih konferencah hvalijo. Uporabne vrednosti nima, kot si že sam ugotovil.
Tomi

hojnikb ::

stvar bo mela uporabno vrednost, ko bo mela neomejen prenos in pokritnost izven mest. Do takrat si pa lahko ta lte nekam vtaknejo.
#brezpodpisa

mgermo ::

Ker sam visim na 3Mb, optični jašek je že 2 leti prazen in še bo nekaj časa, bi to zadevo ob neomejenenm prenosu takoj nabavil.

hojnikb ::

mgermo je izjavil:

Ker sam visim na 3Mb, optični jašek je že 2 leti prazen in še bo nekaj časa, bi to zadevo ob neomejenenm prenosu takoj nabavil.

boš prej dobil optiko do doma, predn se bo zgodil to..
#brezpodpisa

Buggy ::

sej to je ta absurd...ce si v LJ imas optiko, kabel, LTE,... na perifieriji, se pa se za prosto parico malodane tepemo ;((

Samson ::

Tukaj ti prikimam...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

mgermo ::

Sej glih zato je smešno...v mestu je optika in je cenejša. Na podeželju bi bila ta zadeva godsend, samo brez omejitve.

Samson ::

Hja. Ampak je treba razumet da je nova tehnologija zelo draga in da jo je treba ponuditi tam kjer je vecja verjetnost uporabe...In vecje stevilo uporabnikov. Torej velika mesta prvo. Smetana in poljitika (parlament ker casti davkoplacevalec racune)...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

chucki ::

Ni glih nova tehnologija, mogoče pri nas ...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Samson ::

Ja pri nas kaj pa. Drugje so ze sli mimo teh problemov in pogovorov. Zacetek je povsod enak.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

kronik ::

Telekom Slovenije predstavlja prenovljeno ponudbo Instant Internet Dan na dan, namenjeno vsem, ki internetni dostop potrebujejo le občasno. Ponuja dva paketa. Prvi vsebuje SIM-kartico z možnostjo celodnevne uporabe interneta in stane 9,90 evra, drugi pa poleg omenjenega vsebuje tudi mobilno dostopno točko ZTE MF60 uFi. Zanj bodo uporabniki odšteli 79 evrov.

Predplačniški mobilni internet so naslednji:
Časovni zakup Vključena količina Cena
1 dan 1 GB 2 €
30 dni 1 GB 10 €
100 dni 5 GB 20 €

Po porabi vključene količine prenosa podatkov se uveljavi princip pravične uporabe, kar pomeni, da se hitrost omeji na 64 kbit/s v smeri do uporabnika in 64 kbit/s v smeri od uporabnika.

Sklepam, da je LTE vključen v to ponudbo?

...:TOMI:... ::

Samson, optika sploh ni zasedena. T-2 ima 40 % zasedenost, telekom se mi zdi da še manj. Tako, da tudi v mestih ni zasedenosti. Na podelželju bi bila 100 % zasedenost, saj so ljudje bolj lojalni in tudi nimajo druge izbire. Samo operaterji so pičke in mislijo nekaj na hitro zaslužiti. Žal jim to ne uspeva, optika se ne povrne v 1 letu. V 10 letih pa se in to povsod, tudi v najbolj oddaljenih krajih.
Tomi

antireal ::

Mogoče kdo ve kje se da kupit ugoden/dober LTE modem ?

kronik ::

Alessio983 ::

Danes dobim lepo sporočilo da so mi vklopiti lte omrežje sami od sebe. Je potrebno kaj plačevati ker ne mislim pa še 3g jim ne dela v redu pa posiljujejo neki s svojim s....m

fireX88 ::

31.12.2013 se izteče promocijsko obdobje brezplačnega dostopa do mobilnega omrežja LTE/4G, zato vam v nadaljevanju pošiljamo naslednje informacije:
- Od 1.1.2014 dalje se storitev Hitri internet LTE/4G 100 zaračunava po rednem ceniku: 6€/mesec
- Na voljo je nova storitev Hitri internet LTE/4G 20, ki omogoča brezplačen dostop do omrežja LTE/4G s hitrostjo do 21,6 Mb/s v smeri do uporabnika in hitrostjo do 5,76 Mb/s v smeri od uporabnika. Za vklop storitve uporabniki pošljejo SMS s ključno besedo LTE20 na 1918
- Storitev Hitri internet LTE/4G 20 je že vključena v novih naročniških paketih: Paket 2014 in Paket neomejeno
- Za izklop plačljive storitve Hitri internet LTE/4G 100 uporabniki pošljejo SMS s ključno besedo LTE20 na 1918, s čimer se vklopi storitev Hitri internet LTE/4G 20
- Uporabnike, ki so si v promocijskem obdobju vključili storitev Hitri internet LTE/4G, bomo v decembru preko SMS-kampanje obvestili o zaključku promocijskega obdobja
- Prenos podatkov v omrežju LTE/4G se obračuna po veljavnem ceniku naročniškega paketa in dodatno vključenih količinah za prenos podatkov

In kar velja zate in za vse ostale:

- Uporabnikom, ki imajo LTE napravo in USIM kartico ter nimajo vklopljene storitve LTE/4G, bomo v kratkem pričeli s samodejnim vklopom storitve Hitri internet LTE/4G 20.S tem bomo uporabnikom LTE naprav omogočili brezplačen dostop do omrežja LTE/4G in najboljšo uporabniško izkušnjo mobilnega interneta.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Alessio983 ::

Hvala torej izklopim, ker so mi vklopli LTE100

fireX88 ::

če so ti vklopili LTE100, če so ti pa LTE20 pa ni potrebe ker je zastojn. Kaj ti v sms-ju piše?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

chucki ::

Kako prekinem LTE100?
ok našel ...

- Za izklop plačljive storitve Hitri internet LTE/4G 100 uporabniki pošljejo SMS s ključno besedo LTE20 na 1918, s čimer se vklopi storitev Hitri internet LTE/4G 20
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

M-XXXX ::

chucki je izjavil:

Kako prekinem LTE100?

Pošlješ LTE20 ali pa LTE 20 na 1918 ali pa 1819. Ena od teh kombinacij je :D

Alessio983 ::

ne piše katerega so vklopli, pri odjavi mi je napisalo da je bil LTE100. Tako lepo bi spet dobili par € od vseh ki ne vedo oz. bodo odbili

fireX88 ::

Za izklop plačljive storitve Hitri internet LTE/4G 100 uporabniki pošljejo SMS s ključno besedo LTE20 na 1918, s čimer se vklopi storitev Hitri internet LTE/4G 20


neverjetno, neznate brat?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

chucki ::

Ne, nauči me :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Aar2rk ::

Imam Nexus 5 in ker nisem nikjer v Ljubljani zasledil, da bi se mi vklopil 4G (ki je nastavljen kot preferenčno omrežje), sem zdaj po pregledu zemljevida pokritosti extra vklopil LTE20, čeprav predvidevam, da sem ga že imel vkljopljenega. Ampak telefon še vedno trdi, da je na 3G. kaj veste ali je to normalno za LTE20 ali je še kakšna druga fora zraven (paket Povezani 400+ poslovni)?

Mavrik ::

V Ljubljani ti mora LTE delati. Poslati moraš LTE20 (kar si), potem pa še rebootati telefon :)
The truth is rarely pure and never simple.

Aar2rk ::

Hvala, dela. Očitno ni bil vklopljen.
Je pa to maščevanje za vsakič, ko druge sprašujem, če so se že rebootali na PCjih, ko me sprašujejo zakaj... :-)

Sami ::

Aar2rk je izjavil:

Imam Nexus 5 in ker nisem nikjer v Ljubljani zasledil, da bi se mi vklopil 4G (ki je nastavljen kot preferenčno omrežje), sem zdaj po pregledu zemljevida pokritosti extra vklopil LTE20, čeprav predvidevam, da sem ga že imel vkljopljenega. Ampak telefon še vedno trdi, da je na 3G. kaj veste ali je to normalno za LTE20 ali je še kakšna druga fora zraven (paket Povezani 400+ poslovni)?


Meni na Nexusu 5 v Ljubljani normalno deluje LTE100 na paketu Neomejeni C, tudi prej mi je normalno delal LTE20 na paketu Džabest, seveda ne na vseh lokacijah.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

kronik ::

Evropski poslanci so na plenarnem zasedanju v Bruslju podprli predlog o končanju dodatnih stroškov mobilnega gostovanja. Datum za odpravo je konec prihodnjega leta.

Zdaj še samo doseč flatrate internet za 30 eur/mes pa smo zmagali.

Pesimist ::

kronik je izjavil:


Zdaj še samo doseč flatrate internet za 30 eur/mes pa smo zmagali.


maš že za 5€ kaj jamraš. http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

kronik ::

40 GB je še daleč od neomejenega.

Pesimist ::

to je flatrate. Neomejeno. KB po presegu se ne zaračunava.

kronik ::

Hočem enak internet kot doma na optiki, jasno zdaj?

LeQuack ::

Pesimist je izjavil:

to je flatrate. Neomejeno. KB po presegu se ne zaračunava.


Hitrost po presegu limita je taka, da ne moreš normalno uporabljati interneta, pri 64 kbit/s ne moreš normalno odpirati strani, ker dobiš timeout-e, tako da je vseeno če nimaš interneta. Pri 384 kbit/s lahko sicer strani odpiraš, vendar se nalagajo po minuto in več, kakšne videote pa skorajda nima smisla odpirati.
Quack !

jan12345 ::

Sedaj imam USB modem ZTE preko mobitela.
Nimam možnosti širokopasovnega dostopa, modem pa bi imel prenosni, da bi ga kjerkoli lahko uporabljal na lap topu.
Želim kupiti LTE 4g modem , po možnost advanced, kot ga sedaj uvaja mobitel
in bi na voljo drugo leto.
Poleg prenosnega USB Lte modema bi imel še Wi Fi ruter, da bi se s telefonom ali televizijo brezžično povezal.
Kakšen tip in proizvajalca mi svetujete ?

hvala in lp

jan

hojnikb ::

en router, ki ima usb vhod in dd-wrt podporo, lte modem pa po želji.
osebno mam še starega tplink 1043nd, kjer laufam huawei (ki je pršu zram tušmobila) kot redudanco in deluje super.
#brezpodpisa

jan12345 ::

Ker nisem strokovnjak s tega področja vas bi prosil za
tip naprav, ki jih vi priporočate.

lp

Stipex ::

Da ne odpiram nove teme...

Zanima me, kakšne so vaše izkušnje z porabo baterije 4g v primerjavi z 3g na Mobitelovem omrežju? V teoriji naj bi bila poraba na 4g manjša, kako pa je v praksi?
Btw, sama pokritost 4g pri nas je zelo dobra, pri meni doma (okolica Krškega): 4g signal 4/5 črtic, 3g pa samo 2-3/5.

GTX970 ::

3g pri Telekomu deluje na 2100 Mhz, lte na 1800, tako da bi poraba baterije morala biti manjša.

Vklopi filter za TK, lte bazne.
http://www.mobilna-telefonija.com/mobil...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom - Mobitel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
21346370 (18912) cekr
»

Ceneje na Iziju

Oddelek: Mobilne tehnologije
273152 (1727) broken/link
»

Sparmobil ali Izimobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
174254 (3153) bela120
»

TS vs. T-2 vs. Simobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
256445 (5706) mirancar
»

LTE - da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5414132 (11963) celada

Več podobnih tem