» »

Intel HD Graphics

Intel HD Graphics

kopriva88 ::

l.p.
zanima me če ima kdo izkušnje z omenjeno grafično kartico. Ali je primerljiva z Ati Radeon oziroma GForce (1Gb).
http://www.pctrgovina.info/index.php?ar... še link za računalnik za katerega me zanima. se mi zdi da ima Integrated Intel® GMA HD grafično razvidno iz asus straani http://www.asus.com/Notebooks/Versatile...

hvala za pomoč

hojnikb ::

Če misliš igrat igre na tem, potem kr pozab na to grafo..
#brezpodpisa

mailer ::

Edina dostojna grafika vgrajena v Intel desktop procesorje je HD4000. Kako je s tem v mobile procesorjih ne vem, zagotovo pa je cena takega prenosnika vsaj enkrat višja od tiste, ki jo gledaš. Tudi AMD ima procesorje z grafičnim delom, ki se lahko kosa in v nekaterih testih celo prehiti Intel HD4000. Teste so naredili v prejšnji reviji Monitor, kjer so testirali procesorje obeh proizvajalcev.

Tarzan ::

mailer je izjavil:

Edina dostojna grafika vgrajena v Intel desktop procesorje je HD4000. Kako je s tem v mobile procesorjih ne vem, zagotovo pa je cena takega prenosnika vsaj enkrat višja od tiste, ki jo gledaš. Tudi AMD ima procesorje z grafičnim delom, ki se lahko kosa in v nekaterih testih celo prehiti Intel HD4000. Teste so naredili v prejšnji reviji Monitor, kjer so testirali procesorje obeh proizvajalcev.


Intel HD4000 je v primerjavi z AMD APU grafičnimi rešitvami še vedno bistveno zadaj. Ven jih sicer nekoliko vleče zmogljivost CPU enote procesorja, ampak vseeno - HD4000 je prej zanič, kot ne.

Če se bi mi šlo za grafično zmogljivost pri prenosniku, potem bi si kupil enega, ki temljei na Trinity jedru. Če bi me za porabo prenosnika bolj malo skrbelo, potem bi pač vzel kakega z i7 in diskretno grafično kartico AMD (ali nVidia). Verjetno dražja rešitev, ampak v končni fazi precej hitrejša, kar se grafične pospešitve tiče. Trinity APU zmore gnati večino, če ne vse trenutne 3D pospešene igre. Sicer nikjer ni pričakovati kakih ultra visokih FPSjev, ampak igrati je mogoče praktično vse, magari z malo znižanimi nastavitvami. Intel HD4000 za razliko od omenjene rešitve ni zmožen poganjati vsega. Kaj šele tekoče.

trnvpeti ::

ce bi se ti slo za graficne zmogljivosti, potem ne bi kupil niti hd4000 niti trinity, ampak posebno graficno?

ce se ti pa ne bi slo, bi pa kupil kaj?

v obeh primerih ti trinity pade ven?

Tarzan ::

Trinity ti pade ven edino zaradi slabše izbire prenosnikov, ki nimajo toliko dobrot, kot tisti z Intelovimi procesorji. Iz tega razlogov bo meni "padel ven".

Če povprečni Janezek vsak mesec parkrat skoči malo na Wow, Guild Wars2, Starcraft, League of Legends in ne vem kaj je še trenutno 'in', potem je Trinity pač najboljša izbira. Dodatna grafična kartica je čisti overkill, ki privleče več problemov, kot jih s svojo brzino reši. Sicer so tudi ločene grafične kartice precej napredovale, kar se tiče energetske potratnosti, vseeno pa ni primerjave z APU rešitvami. Če bi rad priklopil prenosnik na gigantski TV in preko igral igro v najmočnejši možni resoluciji, potem pa ja, Trinity ni prava izbira - heck, noben laptop ni prava izbira.

trnvpeti, predvidevam, da od daleč nisi videl ne Trinity in ne Llano based prenosnikov, kaj šele, da bi kakšnega uporabljal. Sam imam tako Llano, kot tudi i7 (HD3000), pa sem precej bolj zadovoljen s tistim cenejšim, AMDjevim. Sem pa imel možnost videti tudi HD4000 in Trinity, tako da vem, da se glede tega ni prav nič spremenilo.

Isotropic ::

a se lahko da v te trinity prenosnike kaksen hitrejsi ram?

trnvpeti ::

se pravi trinity je za povprecnega janezka za parkrat na mesec za kaksno igrico?
evo, si nasel nišo

ko ne rabis graficne zmogljivosti, nisi povedal kaj bi izbral?

sem uporabljal
tako, da lahko vse povem iz prve roke

i7 hd3000 proti cemu si bolj zadovoljen , in zakaj?
i7 hd3000 imas za kaj?

Isotropic ::

saj ima prav

addy93 ::

Če priklopiš prenosnik z INTEL HD4000 na LCD tv... Full hd. Je dovolj zmogljiv GPU??? :-/

boogie_xlr ::

Za filme -> da.
Za igre -> bolj bogo.

Isotropic ::

za filme cez glavo

btw, intel hd graphics in hd2000 nista isti zadevi. prva je starejsa generacija in bi z njo lahko lavfal kaksnega duke nukem 3d kvecjemu...

addy93 ::

Zanima me predvsem če lahko predvajaš 1080p vids brez težav...

bluefish ::

Da.

addy93 ::

bluefish je izjavil:

Da.


Hvala :-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Profesionalnost opisov izdelkov

Oddelek: Kaj kupiti
142448 (1880) klinker
»

AMD Trinity (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
8011755 (9177) D3m
»

Trinity za namizje testiran (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5215642 (13610) Reycis
»

AMD izdal prvega trinityja

Oddelek: Novice / Procesorji
388127 (5948) jlpktnst
»

Izšli prvi Intelovi procesorji Ivy Bridge (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5622034 (16649) Bistri007

Več podobnih tem