» »

Nosilec ventilatorja pod manjšim kotom

Nosilec ventilatorja pod manjšim kotom

RejZoR ::

Torej, imam Lian Li PC-V354 ohišje in je tko narejen, da nanj ne morem montirat closed-loop hladilnikov ala Corsair Hydro serija, ker so ventilatorji popstavljeni na robe ohišja in coolerja ne morem dat gor, ker rabi prostor izven območja kjer gre sicer brez težav 120mm ventilator.
Pol pa sem dobil idejo, če bi kje dobil kot nek fan duct ampak ne dolgo zadevo ampak čist kratkega in pod kotom recimo 30° za velikost 120mm ventilatorja. Ker bi potem zadevo odmaknil od ohišja in rahlo v stran in bi s tem pridobil na širini, tko da bi moral it Hydro cooler gor brez večjih težav.

Torej predstvaljajte si recimo 5cm dolg pravokotni duct za 120mm ventilator iz trde plastike, ki je prerezan pod kotom. S tem bi pridobil manjkajoč prostor brez da bi bistveno vplival na airflow. Največja težava je kje zaboga naj dobim kaj takega. Zarad mene je lahko tud tujina, če le sprejemajo PayPal ali Mastercard.

EDIT:
Recimo nekaj na to foro:
http://kemenmarketing.com/shop4u/index....

Samo da je za 120mm ventilator mesto. Tud iz tega bi lahko nekaj sčaral...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
  • spremenil: RejZoR ()

Venum ::

Sicer je ta zadeva za nek drug namen, ampak bo vseeno opravla delo:

http://marlek.si/oprema-a203/alu_cev_12...

(je pa 127cm, sam pomoje boš spravu gor 120mm ventilator).

nightbird ::

http://hardforum.com/showthread.php?t=1... na tak način ne moreš tega speljati? :D

RejZoR ::

Hvala za tale link čeprav še vedno mal cvikam ker imam Corsair Dominator RAMe in so ful visoki, grafa je zelo dolga, da mi ne bo zmanjkalo pri cevkah od Hydro H80. Bi pa bilo svetovno zbasat vodno v tako majhno kištico. Že zdej je pravi mali čudež. 4,2GHz CPU, HD7950 3GB grafa, 2TB disk, 750W napajalnik. Z mal iznajdljivosti lahko v luštne male škatlice zbašeš vse živo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Spajky ::

A ne bi šlo montirat z zunanje strani (sraufi od venta držijo zunanji kuler)?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mailer ::

Vodno hlajenje se da vgradit tudi v Bitfenix prodigy ;)

RejZoR ::

Spajky je izjavil:

A ne bi šlo montirat z zunanje strani (sraufi od venta držijo zunanji kuler)?


Cevk ne moreš snet pri closed loop coolerjih (ala Corsair Hydro), drugače bi ga postavil na zunanji del ohišja in lično zvrtal dve veliki luknji v ohišje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Spajky ::

Pa nariši si "duct" na 1mm karton in sicer tako, da bo izhod obrezana pod kotom odprtina imela pod kotom krilca, da bi lahko montiral na 120mm luknjo. Potem ko vidiš kako gor stoji, pa napraviš iz plastike in zlepiš ali alu pleha, pa zakovičiš ... Moji kartonski duct-i Tle imaš pa podobno idejoTetraRex-Turbo wifi inovacij horna=duct iz kartona ali tetrapakov npr. Za fixno pa kasneje pač narediš iz bolj čvrstega materiala ... znajdi se >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24853768 (3064) freesty
»

hladilnik za navit I7 920 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6013975 (9881) N4m31355
»

Corsair Hydro H100i

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
183168 (2547) axee
»

Po dolgem času nov test ventilatorjev na Silent PC Review (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
6012873 (9017) BladE_
»

[Vodno Hlajenje] - Baker in Aluminij

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
233017 (2469) galu

Več podobnih tem