» »

LG Optimus L9

LG Optimus L9

«
1
2

Yossarian ::

Kaj pravite na tega? Je vreden svojih soldov?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

FlyingBee ::

ni slabo, vse ti bo delalo na lepem IPS zaslonu diagonale 4,7"

Yossarian ::

Malce gledam, pa še na forumih nisem nič kaj zasledil njegovih slabosti oz. prednosti; je pa velik telefon.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

FlyingBee ::

FlyingBee ::

helsing ::

Sedaj, ko je minilo že nekaj časa.
Si je kdo kupil ta telefon? Kako se kaj obnese?

para! ::

Simobil ga nima na zalogi.
Death before dishonor!

Yossarian ::

helsing je izjavil:

Sedaj, ko je minilo že nekaj časa.
Si je kdo kupil ta telefon? Kako se kaj obnese?

Hčerka ga ima kakšna dva tedna. Kolikor vidim, deluje odlično. Simse špila na veliko in malo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

nightbird ::

jaz sem ga nedavno kupil in sem z njim zelo zadovoljen :) prebavil je vse kar sem zahteval od njega in to bistveno boljše v primerjavi s predhodnikom. napram htc one x dela zelo podobno (ga je kolega malo pretipkal ki ma one x), le pri zaslonu se opazi malenkostna razlika (je one xov boljši). drugače pa soliden telefon. mogoče so tipke malo smešno postavljene in malo premajhne.

edino nisem še ziher zakaj na vseh reviewih piše da ma 1GB rama, moj pa le 768MB, je za slo kakšna druga verzija na voljo? pa nisem siguren če ma gorilla glass al ne. ne vem točno kje naj to preverim. na gsm areni ne piše. za praktično isti model P769 pa piše da ma. taq da če kdo ve te info naj kar pove :)

lp

eric_cartman ::

edino nisem še ziher zakaj na vseh reviewih piše da ma 1GB rama, moj pa le 768MB, je za slo kakšna druga verzija na voljo? pa nisem siguren če ma gorilla glass al ne. ne vem točno kje naj to preverim. na gsm areni ne piše. za praktično isti model P769 pa piše da ma. taq da če kdo ve te info naj kar pove :)


Ja jst imam informacijo.. Za slovenski trg se dobi le model LG L9 P760, ki nima gorilla glassa in ima samo 768 Mb RAM-a. Za mojo sva kupovala telefon na simobilu in je izberala med HTC desire x in LG L9.. Izbrala je HTCja in je ful zadovolna..

Zmedlo pa je tudi mene, ker sm enako kot ti gledal model P769.. Klical sem na Simobil, vse mogoče njihove svetovalce in operatetje in mi noben ni znal razložiti tega.. Na koncu so mi dali na telefon nekega strokovnjaka za dobavo pri Simobilu, ki je po treh minutah ugotovil, da pri njih prodajajo le model z nazivom P760, tisti drugi, ki je boljši, se pa ne prodaja na slovenskem trgu.

Tako sva prišla s punco do tega, da je vseeno boljši HTC desire X in ji je bil hkrati tudi lepši, zato je vzega tega.

helsing ::

Le 768MB RAM? Jaz nikjer nisem zasledil tega podatka 8-O
So mi pa kolegi povedali, da na njihovih android napravah piše, da imajo manj rama kot je navedeno v specifikacijah. Torej bi po tem takem morala oba imeti le 768MB dejanskega RAMa?

keitai ::

Zato ker sistem (Android) + grafična vzame ostalo. Če bi imel 768 rama bi ti pisalo pod about phone cca 500mb memory.

helsing ::

Potemtakem je razlika pri med modeloma le v zaščitnem steklu in mm razliko v velikosti?

jocko ::

je probal kdo ta telefon rootat? Sam še vedno iščem navodila

Mad max10 ::

Imam LG optimus L9 P760. Ko sem hotel narest download za LG PC suite za model LG760, ga ne najdem na LGjive strani. Kaj sedaj?
Sem probal naložit na PC LG PC suite P769 vendar se PC in GSM ne povežeta.

LP

katimm ::

Sam si lastim tale telefon L9 P760. Vzel v paketu pri simobilu. Solidna napravca, katero bo pa treba nujno rootat pa isto ne najdem navodil da bi to izvedel. Ima pa ja samo 768MB rama je tako in je 1gb kot je v speficikacijah simobila le neka marketinška fora.. Všeč mi je ker je velik kot S3 in zaslon je tudi zelo vredu. Nekje po simobilovih centrih sem zasledil da so dobili ponovno zaloge htcjev in tehle lg-jev.

Mad max10:

Meni zadeva dela preko LG PC suite za p760 brez problema in se poveže telefon.

Skadi ::

Kako ste kaj zadovoljni z telefonom? avtonomija baterija? Zanima me sledeče, ali podpira Adobe Flash player? Ker trenutno imam ace-a kateri ga ne in zaradi tega razmišljam o zamenjavi.

Hvala za odg.
Lp

strajnarR ::

Tudi mene zanima, kako se telefon obnese v praksi, ter zadeva, ki je bila že zgoraj napisana; baterija, flash player...
Se pojavlja kakšnna težava pri fotoaparatu, gps-u itd?

@katimm, omenil si rootanje. Z originalnem softwerjem nisi bil zadovoljen?

nightbird ::

v praksi se telefon super obnese, z njim res ni nobenih težav. vse dela tako kot mora in ne blokira pri nobenih opravilih. baterija je za moje pojme dovolj dobra, pri neki zmerni do zahtevnejši uporabi zdrži baterija dan pa pol do 2. gps deluje ok, ga uporabljam v kombinaciji z navigacijo in je cool :D fotoaparat je tudi ok, nimam nobenih pripomb. taq da overall je super. edina moteča stvar na tem telefonu je steklo, ki ni ni gorilla in je bolj občutljiva na praske. sicer mam po recimo pol letn uporabi ene dve praski na ekranu, vendar je pač treba bolj paziti. to pa je tudi to kar se tiče slabosti :D

rootal pa ga (še) nisem :) saj niti ni bilo potrebe, ker deluje ok z original softwarjem. v bližnji prihodnosti pa dobi tudi update na jelly beat, taq da še en plus :)

lp

strajnarR ::

@nightbird, hvala za tak odgovor kot se šika! :)
Ja, opazil sem ta minus pri steklu. Če po vrhu vržeš čez eno folijo, že to veliko pomeni.
Še enkrat hvala za odgovor.

nightbird ::

ni problema, če te še kaj zanima just ask :D jap folija hasni, ampak je malo dlažne zaradi odlepljanja ipd. ko recimo telefon po žepih nosiš. taq da raje malo bolj pazim nanj in se sprijaznim s kakšno prasko več ;)

Yossarian ::

Hčerka ga ima ves čas v ovitku in še nima niti ene praske; pa preigrava in preigrava simse.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

strajnarR ::

A to obstajata dva različna modela?
TUKAJ piše, da tale verzija P769 ima Corning Gorilla Glass 2 Display...

Pa tudi TUKAJ sem zasledil da ima model P760 Gorilla steklo.

Zgodovina sprememb…

nightbird ::

pri nas se prodaja 760ka, ki nima gorilla glass. 769 se ne prodaja pri nas in ima gorilla glass. je pa možno, da je kje drugače napisano, ampak taq je :)

lp

strajnarR ::

Tudi sam postal lastnik L9 (760). S telefonom sem zadovoljen.
Nimam skoraj nobene negativne pripombe. No, če bi mu že v štartu dali vsaj 8GB pomnilnik, bi bilo to to.
Tako, da kakšno spominska kartica je priporočljiva.

Glede Gorilla Glass displaya pa piše ta lastnost tudi na mobitelovi uradni spletni strani. Nevem kdo sedaj zavaja...

Zgodovina sprememb…

nightbird ::

kaj pa vem, moj mobitel ziher nima gorilla glass, pa tudi na gsm areni piše, da ga ni pri tem modelu. po moje je napaka na mobitelovi strani al pa kaj podobnega. sicer pa takoj vidiš da ni gorila, ker je čisto drugače na dotik ipd. probaj primerjati svoj telefon z enim ki ma gorila glass pa boš takoj upazil razliko.

lp

strajnarR ::

Bom probal. Sicer pa važno, da služi svojemu namenu :)

Evo, danes dobil 4.1.2 :)

Zgodovina sprememb…

katimm ::

No končno sem dobil tudi jaz update na tem telefonu, kupljen pa je bil pri Simobilu :)

nightbird ::

katimm je izjavil:

No končno sem dobil tudi jaz update na tem telefonu, kupljen pa je bil pri Simobilu :)


kdaj pa si ga dobil? meni se kar noče posodobiti :/ kar išče pa išče posodobitve in nič ne najde.

lp

katimm ::

Danes zjutraj, vstanem in me preseneti posodobitev :)

nightbird ::

heh, saj pri meni tudi gre. je pomagal ponovni zagon :)

lp

jgrizon ::

Posodobitev je legendarna, telefoncek je dosti hitrejsi in odzivnejsi. Pa se par novosti je dodanih ki so zelo prirocne. Predlagam da vas tel posobite, vam ne bo zal 8-)

strajnarR ::

Zanima me vaša povprečna poraba RAMa, ko telefon miruje in so zaprte aplikacije, razen seveda sinhronizacij?

Bolf3nk ::

Punca ga ima, je kar polno zaseden... kar je tudi prav. Čemu ti free ram? ni to windows..

strajnarR ::

Aha, pri meni je nekje vedno tam 550-650mb.

seba001 ::

Tudi sam sem uspešno posodobil aparat.
GSM je vreden vsakega €.

s1m0n ::

Bolf3nk je izjavil:

Punca ga ima, je kar polno zaseden... kar je tudi prav. Čemu ti free ram? ni to windows..


Nima smisla, da ga je viška tako bo android, če bo ga potreboval več začel zapirat aplikacije. Kaj pa ima windows tu zraven ima podoben princip tudi sam ga čim več vzame pa pusti programe v njem.

FlyingBee ::

hoče rečt, da v win se ti bo vse začelo zatikat, če ni dovolj RAM, android pa začne sam zapirat, če rabi več ... vseeno pa je poraba energije v prenosnih naprav ključnega pomena, tako da vse prilagaja temu

SLO_Matej ::

FlyingBee je izjavil:

hoče rečt, da v win se ti bo vse začelo zatikat, če ni dovolj RAM, android pa začne sam zapirat, če rabi več ...

Tale trditev je malo tako tako. :) Ponavadi je kar nekaj težav pri porabi RAM-a na Androidu in zato jih velika večina tako lepo ne deluje tekoče in hitro ter so v uporabi razni task killerji. Očitno zadeva v praksi ne deluje vedno tako, kot pravite.

Bolf3nk ::

Na novejših androidih deluje super, puncin l9 ki ima skoraj zaseden ram, deluje gladko kot je prvi dan... Na andruidu 4xxx+ deluje bp. Raznih task killerjev že dolgo več ni potrebno imet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

tiga325 ::

L9 je perfekten telefon, vreden vsakega centa ( dal sem sicer 1 eur ) :)

Brez heca...
Imam ga od decembra in nimam ene same negativne pripombe...dela vse,
od prve do zadnje stvari. Ne zatika nič, wifi, gps, vse povezave bp,
zaslon enkraten, dotik natančen, pišeš po njem kot kralj, filme se
gleda na njem ko šus, ma ni da ni. Če kdo najde na njem kaj kar mu
ne paše, je dlakocepec...eto.

Priporočam ga brez slabe vesti.

katimm ::

No pa da še jaz delim svojo izkušnjo s telefonom. Kupil sem ga 9 januarja letos in zadeva je do updata delala normalno. potem pa zatikanje pri poslušanju muske, večkrat je tud software zajebaval in je bil samo reset telefona rešitev. Predvčerajšnem sem zaradi tega telefon restoral in vse na novo postavil z aplikacijami vred. Telefon se je nato 3x sam ugasnil po 5ih minutah in od njega ni bilo več nič. Polnil se ni, če sem držal katero koli tipko ni reagiral. Telefon je sedaj na garanciji in ko ga dobim nazaj poročam kaj je bilo, sumim software, da se je kje čisto sesul.

MKC00 ::

Ali ima kdo v uporabi pri telefonu microSDHC (Class 10, pač)?
Me zanima če dela, ker ni najti jasnega odgovora ali dela ali ne.

hotig ::

No jst mam tut cel kup vprašanj v zvezi z L9. Mam ga ene 20 dni in se še privajam, ker je to moj prvi telefon na dotik in z Androidom (mislim da 4.0.4). Ampak gremo lepo od začetka. Men ne dela alarm če mam izklopljen telefon. A je to sam nekje v nastavitvah treba naštimat al pač pri tem telefonu alarm ne dela, če je izklopljen. Pr prejšnjih (navadnih) telefonih je alarm delu v vseh fazah.
Hvala in L.P.

FlyingBee ::

ja, tukaj pač smart ni toliko na mestu beseda za phone, z drugimi besedami na "pametnih" telefonih ne moreš pričakovat alarma, če telefon ugasneš ... rešitev je zaprtje vseh programov, ki bi lahko rabili baterijo brez veze čez noč in preklop v način "Na letalu", tako te bo točno ob nastavljeni uri po vsej verjetnosti zbudil

hotig ::

Ja zbujanje je bil namen tega alarma. No bom pač potem to probal z načinom "na letalu" in bom jutri sporočil, kako sem se zbudil :)
Hvala Stojanstvo!

hotig ::

No ja, probal sem opcijo "na letalu" in me je telefon danes lepo zbudil. Bil je prižgan celo noč, porabil je pa le 2% baterije. Tko da bom vedu za v prihodnje ko bom rabu alarm za zbujanje, drugače ga bom pa kr vgasnu.

Yossarian ::

Rabim pomoč. Kliknil sem sledeče:

Nastavitve > Spomin > Izpni SD kartico

zdaj pa več ne morem ponovno pripet zunanje SD kartice, da bi lahko dostopal do nje. Hilfe:8)

Ugotovil problem: SD kartica je bila hin.

Ugotovil problem: SD kartica je bila hin.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

berlingo ::

A ima kdo na tem aparatu težave z GPS-om. Uporabljam Sygic navigacijo in močno sumim, da je z GPS-om nekaj hudo narobe, saj se navigaciji občasno, žal prepogosto, kar nekaj meša (se izgublja, se ne vrti kurzor okrog svoje osi,..)?

nightbird ::

jaz sem uporabljal drugo navigacijo - navigon in teh težav nisem mel. probaj še z kerim drugim appsom. če pa še bo tam hecalo pa je res nekaj narobe.

lp
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljen ali nov gsm do 140€?

Oddelek: Mobilne tehnologije
293987 (3088) Sami
»

LG Optimus L9 II

Oddelek: Mobilne tehnologije
72548 (1405) neres
»

HTC Desire X (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7515239 (8051) Anney
»

Kater mobitel vzet med Samsungi (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
629332 (7574) addy93
»

Nakup mobilnika za zahtevnega uporabnika

Oddelek: Mobilne tehnologije
444165 (2408) virta

Več podobnih tem