» »

Brskalniki in uporaba pomnilnika

Brskalniki in uporaba pomnilnika

SmeskoSnezak ::

http://www.raymond.cc/blog/battle-of-th...

Naletel sem na tale članek in ker se mi je zgodilo, da zadnje dni IE9 kot Google Chrome uporabljata skoraj okoli 1GB pomnilnika ob dejstvu, da jih puščam vedno odprta, me zanima kako izbolšati uporabo pomnilnika samih brskalnikov. V IE9 imam večinoma odprt youtube, v Chromu pa Facebook. Sicer pa normalno brskam in imam odprtih vselej enih 5 zavihkov.

Opazil sem, da nov facebook message sistem zviša uporabo pomnilnika skoraj za dramatičnega pol giga rama. Zato se mi zdi, da je facebook vedno manj optimizirama spletna stran. Da ne omenjam youtuba.

A mi lahko kdo pove, kako se odreže youtube v html različici? Ima takrat brskalink tudi ogromno porabo pomnilnika?
@ Pusti soncu v srce... @

Cold1 ::

Minitube, programček za Okna in MacOS, ki predvaja YouTube video brez potrebe po brskalniku ali flashu, porabi okrog 50MB.

Blinder ::

pa je treba delat tok panike zaradi porabe pomnilnika? kaj pa če so sam cachirani podatki, ki pač zasedajo pomnilnik?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

opeter ::

Kupi več RAMa. 16 GB dobiš že za 65 €.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SmeskoSnezak ::

Iscem brskalnik ki ga bom lahko namescal na stare kompe, nocejo si vsi privoscit novega racunalnika.
@ Pusti soncu v srce... @

amigo_no1 ::

Opera 12 je še najbolj varčna glede tega.

Mipe ::

Za vse potrebe Chrome in Firefox povsem zadostujeta. Ni ga brskalnika, ki bi zadostil samovšečne idiote, ki odprejo najmanj 100 tabov na starem računalniku.

frudi ::

amigo_no1 je izjavil:

Opera 12 je še najbolj varčna glede tega.

Če pa Opera kaj ni, je pa to varčna s pomnilnikom. Ne spomnim se, kdaj mi ga je nazadnje porabila manj kot 1 GB, tipično pa nekje 1.5 do 2 GB. Je pa res, da imam skoraj vedno odprtih 50 do 100 tabov in da je praviloma ne zapiram po več tednov hkrati.
In če iz napisanega slučajno ni očitno, mi je, v nekih normalnih mejah, gladko vseeno za to, koliko pomnilnika požre browser, dokler ga ostane dovolj za vse ostalo.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

amigo_no1 ::

Poženi teh 100 tabov v konkurenci po več tednov, potem boš šele videl, kaj je poraba.

marvin42 ::

Dokler poraba RAM-a ne preseže 100%, je čisto vseen kurc koliko ga kakšen program porabi.
Mostly Harmless

Mipe ::

Je sploh mogoče preseči 100%? 8-O

Invictus ::

Seveda je ...

Kako, pa si sam razloži ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Spajky ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Iscem brskalnik ki ga bom lahko namescal na stare kompe
npr. Opera Portable 10.63 (odzipaš v en folder nekam in dela direkt s klikom na exe) dol na isti strani imaš še browserjev za probat :)), v npr.XP-jih dela tudi YT ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

SmeskoSnezak ::

Stestiral sn kar nekaj brskalnikov... od QTWeb, WaterFox, Opera Mobile for PC, Opero, Firefox, SRW Iron, Chrome, Chromium, IE8 pa mi ni jasno, kak in zakaj po daljšem času vsem nabije pomnilnik vsaj do pol giga. Kaj ne znajo upravljat s pomnilnikom bolj primerno? Da če klikneš na fb, odpreš nov tab in starega zapreš recimo, da bi se poraba zmanjšala nazaj na začetno stanje pomnilnika, ko si prveč odprl fb stran v brskalniku. Zakaj pri hudicu bi moral clovek zapret celotn brskalnik, da se sprosti pomnilnik, mi enostavno ne bo jasno.
@ Pusti soncu v srce... @

bond007 ::

Kaj ti bo prost pomnilnik? Free memory is wasted memory...

cen1 ::

Napačno razmišljaš o vsem skupaj.. Brskalniki porabijo toliko pomnilnika zato KER GA IMAŠ. Zakaj bi brskalnik keširal podatke na disk če maš pa na voljo pomnilnik? Današnji brskalniki si vsi vzamejo toliko pomnilnika kolikor ga potrebujejo, če ti ga slučajno zmanjkuje pa grejo zadeve na disk.

SmeskoSnezak ::

Očitno vi ne znate razmišljati, pomnilnik je ves čas poln ali pa pod maximumom. In začne kišta štekat, da morš brskalnik zapret in ga na novo zagnat, da se pomnilnik sprosti. Kaj vi sploh berete, kaj jaz pišem ali kuj s prve začnete pisat bedarije? Zdaj pa še enkrat preštudirajte, predn odpišete.
@ Pusti soncu v srce... @

pegasus ::

Če ti "kišta šteka" ko imaš pomnilnik poln, si omisli boljši operacijski sistem.

cen1 ::

Saj nisi nikjer napisal da maš pomnilnik poln... to šele v zadnjem postu omenjaš.

Looooooka ::

"da ne omenjam youtuba".
Kr omenjaj ga. Ce nisi preklopil na HTML5 vmesnik potem posnetke gledas z flash playerjem.
Program, ki niti v eni verziji ni bil brez memory leakov.

SmeskoSnezak ::

Kot da bi pisal sam sebi v tej temi... a bi sploh kdo poskušal odgovoriti na moja vprašanja?
@ Pusti soncu v srce... @

Spajky ::

Ma, moraš preprečit, da se ti v WebCache browserjev ali OS nalagajo trenutno gledane strani (za kasnejše ogledovanje/update) ... Ona Opera zgori : Preferences/History ... daš vse na minimum in ne na Auto (ram/disk) [4MB/10MB], če glih po pomoti zapreš kaki tab, da ti ga hitreje takoj naloži spet ... pa ne žre preveč ne rama ne diska ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

k4vz0024 ::

Da ne omenjam težav z drugimi programi, ki sočasno tečejo s FF. Zgleda, da imajo win 7 še vedno pomanjkljivosti s memory managment.

carota ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Iscem brskalnik ki ga bom lahko namescal na stare kompe, nocejo si vsi privoscit novega racunalnika.

Google Chrome it is. Glavni razlog: sam bo poskrbel, da bo vedno updejtan brez da bi uporabnik karkoli kliknil. Samo to, da boš imel manj dela z vzdrževanjem odtehta morebitne pomanjkljivosti. Podpira pa standarde, je relativno varen in hiter. Če ima kakšne pomanjkljivosti, shit happens, ne boš ti med tistimi uporabniki. Naj dajo 10 EUR za 1 GB RAMa, če jih moti. :)

P.S.: moj primaren browser ni Chrome.

SmeskoSnezak ::

Jaz bi rad, da brskalnik zna opravljat s dodeljenim pomnilnikom, ne pa da ga napolni in še pol začne vse skup štekati. Očitno noben brskalnik na dolgi rok to ne zna.

Sprobano na Windows XP in Windows 7.
@ Pusti soncu v srce... @

AlienRR ::

Kolko in kater tip RAMa pa ima(ta) ta sistem(a)?
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

SmeskoSnezak ::

Windows 7 ima 4GB, dve Patriot palčki. Windows XP ima 1GB, 1GB se bo še dokupo. Samo nima veze sistem pa kaki pomnilnik je... zakaj bi te blo odvisno od hardware-a, kak se program obnaša? Čist čudna logika.
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

http://gent.ilcore.com/2011/08/finding-...

Ravnokar našel, kje tiči zajc. Očitno imajo spletne strani memory leaking težave. Torej facebook, youtube sta dve izmed njih.
This is one of the advantages of Chrome (and IE9+) running every site as a separate process. If a site starts using a large amount of RAM, you can just close the tab and open it again. With other browsers, often you need to restart the whole browser

Dobra rešitev, sam ni ravno fajna da morš tabe zapirat zavestno. Se ne bi dalo nekako to bolje rešiti?
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

A je že kdo kdaj pisal googlu ali pa fejsbuku? Zanima me namreč, kam bi lahk naslovil problem in rešitev.
@ Pusti soncu v srce... @


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najvarčnejši brskalnik je Opera ali Edge, odvisno koga vprašate

Oddelek: Novice / Brskalniki
4716864 (13672) MrNighthawk
»

[Firefox] uporablja več kot 500MB rama

Oddelek: Programska oprema
414079 (3035) sodnicaN
»

Tezava z firefoxom

Oddelek: Pomoč in nasveti
7774 (687) MarCar
»

Izšel Firefox 5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
17837724 (30390) subby
»

Test porabe pomnilnika različnih brskalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7612114 (8677) MrStein

Več podobnih tem