» »

Tezava z firefoxom

Tezava z firefoxom

MarCar ::

Imam tezave z firefoxom.

Namrec, veliko krat ce ga pustim da laufa in ce imam zavihkov 10+ se zna zgodit da mi pomnilnik "zabije" do 2,8 Giga Rama. Lahko tudi vec zahtevkov ampak prej pride do tega.
Sedaj sem sistem na novo nalozil pa vidim da se enako dogaja.

Sitem:
Phenom II 920
MSI 790gx
4 giga rama
disk 2 x samsung:
1 x 250, 1 x 500
grafika Ati 5770
Operacijski sistem original Win7 pro.

Ce delam z chromom trenutno je to boljse. Mi ne zaseda toliko pomnilnika.

Na prenosniku imam lahko enako, ampak tam pa bo pomnilnik zaseden recimo do 800 mega.

popster ::

ja chrome porabi manj rama, lahko poizkusiš tudi lightweight midori:Midori %28web browser%29 @ Wikipedia

damirb03 ::

poskusi s tem , ker naj bi zmanjšalo porabo spomina v FF http://www.browsermemory.com/current-me... , na dnu imaš link.

PARTyZAN ::

2.8GB rama za 10 tabov je uhuhu preveč. Odstrani vse nameščene dodatke in jih postopoma dodajaj nazaj, da boš odkril tistega, ki ti povzroča težave.

Evo, moj Firefox 7 trenutno kuri 400MB rama pri 30 odprtih tabih v treh "tab panorama" grupah.

amigo_no1 ::

Lahko da ima 10 tabov, kjer so rich flash strani...ali kaj podobno požrešnega.

donvito ::

Ključna prednost spletnega brskalnika Mozilla Firefox 7 je varčnost s porabo sistemskega pomnilnika. Ta naj bi po ocenah programerjev porabil tudi do 50 odstotkov manj pomnilnika od predhodnika. Tu gre za tehnologijo MemShrink, ki poskrbi, da se sistemski pomnilnik sprosti takoj ob zaprtju zavihkov brskalnika. Programerji so brskalnik Mozilla Firefox 7 opremili še z naslovno vrstico, ki boljšo preglednost in lažjo berljivost zagotavlja s prekrivanje podatka o protokolu ("http://") in končne poševnice ("/") za domeno.

http://www.mozilla.org/sl/firefox/

PARTyZAN ::

Ne, tudi z "flash rich" stranmi je to preveč. Browser mi teče 24/7 in mi poraba NIKOLI ni šla čez 1GB pomnilnika v prejšnjih verzijah (imam vedno odprtih preveč tabov :P). Sedmica je pa tako ali tako še bolj optimizirana in je šla poraba dol.

MarCar ::

Danes sem kar pretestiral in ja, 7 deluje boljse, ampak nekako ne deluje kot bi moralo.
Mislim, da je nekako stara 3.6 delal se najlepse, vsaj meni.
Sem sprobal Midori-ja, pa mi nekako ne odgovarja.
Mislim, da mi odgovarja tudi kar IE9. Trenutno imam odprtih res, kar nekaj tabov - nekaj manj od trideset, odprtih raznorazne vsebine (face, youtube kar nekaj, .... skratka cimbolj dinamicno) in zadeva nekako po trenutnem delu nekako najbolj odgovarja.
No bom videl naprej, cez kak teden koncni rezultat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox 6 na voljo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
14831791 (23845) Icematxyz
»

Firefox 10 je zunaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6217810 (14261) Icematxyz
»

Izšel Firefox 5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
17835663 (28329) subby
»

Firefoxov problem s pomnilnikom je lastnost brskalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8410271 (7531) MrStein
»

Firefox 1.1 preklican (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
606742 (5138) MrStein

Več podobnih tem