» »

Google/LG Nexus 4

Google/LG Nexus 4

««
38 / 41
»»

gddr85 ::

potem vzameš n6, oz. če mora bit par dni star telefon potem počakaš na nov nexus

bobby ::

In si nepismen,..
5" je Max dimenzija, ne min!

Spremlej debato, ce se ze oglasas, lepo prosim.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

PrimozR ::

Egidij88 je izjavil:

Samo resno, jaz tudi ne vem s čim bom zamenjal N4. :) Dve leti ga imam, pa tudi tretje bo.

Pošten nakup, brez kakšnih težav in up to date. Kot tudi Nexus 10, zdaj sem dobil 5.1 OTA.

OTA si že dobil?? OTA OTA, nič custom ROMov?

hojnikb je izjavil:

Sj maš zamenjavo za N4 -- N5 :)

N5 je EOL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

gddr85 ::

bobby je izjavil:

In si nepismen,..
5" je Max dimenzija, ne min!

Spremlej debato, ce se ze oglasas, lepo prosim.


to so tvoje želje, ne od Egidij88 :P

poker93 ::

Egidij88 je izjavil:

Samo resno, jaz tudi ne vem s čim bom zamenjal N4. :) Dve leti ga imam, pa tudi tretje bo.

Pošten nakup, brez kakšnih težav in up to date. Kot tudi Nexus 10, zdaj sem dobil 5.1 OTA.


Potem smo pa na istem, sicer sem kupi ta telefon v času ko je bila zunaj že petka, trenutno pa imam en custom rom naložen ter zadosti vse moje potrebe, baterija mi pa tudi zdrži cel dan. Se gre kdo tole igro http://www.reddit.com/r/nexus4/comments... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poker93 ()

TheJack ::

Evo, sem ga kupil za 110 EUR (tisti, ki ne veste o čem govorim, preverite nekaj postov nazaj). Na videz je kot nov (je bil v ovitku), in je še par mesecev v garanciji. Naložen je Lollipop in po krajšem sprehodu čez menije je vse OK. Držim pesti, da je tudi sicer vse v redu!
Bonis nocet, qui malis parcit.

dejanslo ::

Pravo vprašanje je, kaj je nabavil tisti, od katerega si ga kupil? :P
There`s More Than One Way To Do It

TheJack ::

Nimam pojma :)

Drugače pa lahko po parih dneh rečem, da je telefon super, za to ceno pa sploh. Zadeva je hitra in (zaenkrat) neproblematična.

Na prvi pogled bi rekel, da baterija zdrži celo dlje, kot na mojem Nexusu 5, saj ima N4 zvečer še okoli 70-80% baterije, moj N5 pa le še okoli 30-40%. Ampak po mojem je to bolj zaradi tega, ker N4 uporablja žena (zanjo sem ga kupil, kot sem že napisal), N5 pa jaz. :D

Lollipop izgleda enako fino in deluje podobno hitro na obeh (N4 in N5). Kakšnih drastičnih razlik v hitrosti delovanja sistema vsaj jaz ne opazim.

Največja razlika je, po prvih vtisih sodeč, v ekranu. Ekran pri N4 ni tako svetel kot pri N5, po drugi strani pa N5 pri zelo nizki osvetlitvi (tema, vklopljen adaptive brightness) potegne nekoliko na rumeno, medtem ko je ekran pri N4 ne glede na osvetlitev enako snežno bel.

Tudi polni se N5 precej hitreje. Fotoaparata še nisem uspel orenk preizkusiti.

Skratka, zaenkrat sijajen telefon. Še posebej, če prešaltaš nanj iz prastarega HTC Desire-a, kot moja žena.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Egidij88 ::

Samo če ima zvečer 70-80%, pa res maaaalo uporablja. :) Ali ima vse odklopljeno (cellular, bt, wifi, sync)?

Meni je baterija največji problem. Skozi dan pridem, lahko dan in pol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

TheJack ::

Nič nima odklopljeno (razen BT). Zato sem ji rekel, da nima smisla kupovati nekega dragega telefona (želela je OnePlusOne). Par klicev, par SMS-ov, malo interneta in občasno kakšen bubble shooter.

Itak pa človek pred spanjem avtomatsko še priklopi telefon. Vsaj jaz.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Sqrt2 ::

Zdravo, ima kdo težave z zaznavanjem telefona z računalnikom? Meni ga zazna, nato pa ga ponovno izvrže in to se nenehno dogaja dokler ga ne izklopim iz računalnika. To se dogaja le, ko se ekran izklopi. Sem že probal posodbiti driverje ročno vendar ne pomaga.

Prav tako me zanima če ima kdo naložen CyanogenMod ter kako se le-ta obnese na nexusu?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sqrt2 ()

fast1slow ::

Imas boljse custom resitve, kot je cyanogenmod na nexusu...

klinker ::

Res je. Na N4 mi je najbolj ugajal Slim, CM je buggy za popi...dit.
Ce bos ze rootal si iz Qualcomm-ove strani poberi se ta zadnje Adreno driverje, kateri opazno pospesijo delovanje sistema.

trancer01 ::

A se driverji za grafo ne posodobijo skupaj s sistemom?

klinker ::

Se vsakic ko sem posodobil sistem, so bli driverji precej starejsi od tega kar je na strani od Qualcomm-a.
Se redno update-ani custom romi nimajo ta zadnjih.

trancer01 ::

To je pa eno veliko sra**e! To pomeni, da sploh ne moreš imeti najnovejših gonilnikov, če nimaš rootanega telefona??

klinker ::

V bistvu sem sedaj pogledal na njihovem pejgu in ""Updated 07 Aug 14"". Takrat nekje sem tudi ostal brez mojega N4, tako da kasneje nisem vec gledal.
Z zadnjimi verzijami so pol valjda zadnji, upam :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

PrimozR ::

Hja, telefon je bil izdan 2012, CPU še nekoliko prej. Pričakoval bi, da bodo do poletja 2014 dali ven driver, ki ne bo več buggy in bo iztisnil večino zmogljivosti. Gre pa za star čipset, ki prejema le še malo updejtov (Nexusi so praktično izjema), torej nek hud razvoij driverjev ni pretirano smiseln. Sploh ko imajo precej novejših in bolj razširjenih čipov z mlajšimi driverji.

Tudi za desktop grafe morda dobiš novejši driver, a ta večinoma dodaja podporo (in zmogljivost) za nove(jše) kartice, stare so zgolj podprte. Pa pač bugfixi.

dr.Akula ::

Danes sem (prvič odkar imam Lollipop) hotel uporabljati Google Maps za navigacijo med vožnjo, pa je po slabi minuti javilo da je "GPS signal lost". Poizkusil sem še dvakrat, isto. Zdajle gledam če je še kaj podobnih uporabnikov, pa vidim da imajo na google code odprt thread že od začetka decembra, priority je pa še vedno "small". Izgleda da je prizadetih več naprav, med drugim Nexus 5 in Moto G.
Se to pojavlja tudi komu od vas, ki pišete v to temo?
ni podatka

dejanslo ::

Meni deluje OK, sicer uporabljam večinoma Sygic, mapse za nav bolj malo..
Btw, 5.1 po dveh dnevih still looking good. Ob 5.0.1 sem že razmišljal, da moj naslednji telefon ne bi bil Android.
There`s More Than One Way To Do It

PrimozR ::

5.1 official?

EDIT: uuuuuuuu, je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

dr.Akula ::

dr.Akula je izjavil:

Danes sem (prvič odkar imam Lollipop) hotel uporabljati Google Maps za navigacijo med vožnjo, pa je po slabi minuti javilo da je "GPS signal lost". Poizkusil sem še dvakrat, isto. Zdajle gledam če je še kaj podobnih uporabnikov, pa vidim da imajo na google code odprt thread že od začetka decembra, priority je pa še vedno "small". Izgleda da je prizadetih več naprav, med drugim Nexus 5 in Moto G.
Se to pojavlja tudi komu od vas, ki pišete v to temo?

Danes popoldne sem dobil 5.1 update in se prejle šel peljat za 10 minut, pa je tokrat GPS deloval celo pot. V temi ki sem jo linkal v prejšnjem postu sicer nekateri pravijo da jim 5.1 ni pomagal, upam da pri meni je.
ni podatka

PrimozR ::

Jaz sem ga dobil včeraj popoldne oz. na večer, pa se mi na prvi pogled zdi, da je telefon BISTVENO bolj gladek (oz. sploh je gladek), kar se tiče animacij in delovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

dr.Akula ::

Ja nekaj animacij je dodanih (najbolj opazno je v Play store), pa stvari se malo hitreje odpirajo (default ura recimo; pa v dialerju če klinkeš kontakt se zdaj veliko hitreje odpre "call dialog", ker prej je trajalo približno 2 sekundi da se je odprl...)
ni podatka

MrStein ::

Se da kako izklopiti GUI animacije (kot v Windows)?
S postopkom, ki traja manj kot 3 minute. Reimplementacija kernela me ne zanima... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kpkp ::

Pod dev options lahko izklopiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

Egidij88 ::

Tudi jaz dobil 5.1 OTA. Zaenkrat buttery smooth. 8-)

Animacije pod developer sem pa na 0.5x nastavil.

Jerry000 ::

men 5.1. hitreje teče kot prejšni 5.0.1, tko da sem zadovoln :)

Sami ::

Včeraj je partneričin N4 dobil 5.1 update, vse skupaj se mi zdi malo bolj gladko.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jerry000 ::

A ma kdo probleme z videji na nexus 4 5.1 updejtu? Namreč na FB ali na messengerju mi vse videje predvaja cca 3sec potem je pa črno in ni ne zvoka ne slike...video je pa dolg po 40s. Pa to sem imel problem tudi pri 5.0.1.

dejanslo ::

Meni youtube app ne predvaja ničesar. Kao currently unavailable. FB dela, razen ko je linkan yt video, takrat ne dela ne v tem browserju (ali kaj to pač je, kar se odpre), ne z "open in youtube".
Razen tega telefon še zmeraj dela zelo dobro, kot bi naj. Edino, zanima me, kakšne izkušnje imate s smart unlockom? Sem ga nastavil na lokacijsko - doma. Nariše kar velik krog okrog, kjer bi naj delalo, ampak dela tako-tako. Rabi nekaj dni, da se "navadi", nauči? Od začetka prve dni sploh ni delalo, čeprav je lokacijo kazalo ok, sedaj pa dela vedno bolje.
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

PrimozR ::

Reboot za YT pomaga po mojih izkušnjah. Sem fasal težavo, ko sem bil na slabem omrežju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Sami ::

Moja na N4 uporablja Sygic navigacijo, vsakič ko vklopi lokacijo se ji avtomatično vklopi "High Accuracy mode", potem mora ročno v nastavitve in izbrati "Device Only", očitno je morala potrditi opozorilo, ko vklopiš lokacijo "Improve loacation accuracy".

Kdo ve, kje to spremeniti na "Device Only" že privzeto, ko vklopiš lokacijo oz. na default, da te vedno vpraša?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Egidij88 ::

24 ur, 2 uri screen-on-time, vklopljeno vse razen gps... baterija na 15%. Kupljen: april 2013. To me malo mori, ampak pridem vedno skozi dan.

Še letos ga bom maltretiral izgleda, če ne bo novi nexus ugoden. 5.1.1. OTA je že dobil kdo?

dr.Akula ::

Še letos ga bom maltretiral izgleda, če ne bo novi nexus ugoden.

Trenutne govorice za novega Nexusa (manjšo verzijo) se meni zdijo zelo obetajoče (LG, 5.2 inch, Snapdragon 808, 2700mAh).


5.1.1. OTA je že dobil kdo?

Ven je šla en teden nazaj, tako da bi se rollout moral kmalu povečati. Je pa še nisem dobil, itak so samo bugfixi.
ni podatka

Jerry000 ::

A se še komu wifi automatsko izklopi na 5.1.1 ko ima display ugasjen in pusti mobi pri miru dlje časa???

Egidij88 ::

Wifi - Advanced - Keep wifi on during sleep?

Jerry000 ::

Imam nastavljeno na always...tudi na N7 se mi to dogaja in imam enako nastavljeno na always

Sami ::

Jerry000 je izjavil:

A se še komu wifi automatsko izklopi na 5.1.1 ko ima display ugasjen in pusti mobi pri miru dlje časa???


Se mi je že ene 3X zgodilo na N5, na N4 tega še nisem opazil. Potem pa se takoj čez sekundo ali dve poveže....čudno.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jerry000 ::

Sami je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

A se še komu wifi automatsko izklopi na 5.1.1 ko ima display ugasjen in pusti mobi pri miru dlje časa???


Se mi je že ene 3X zgodilo na N5, na N4 tega še nisem opazil. Potem pa se takoj čez sekundo ali dve poveže....čudno.

Ja točn to, ko prižgen display se potem takoj poveže

Jerry000 ::

A ima še kdo probleme z FB messenger app? Ko mi kdo pošlje posnetek in ko kliknem da si ogledam mi 2-3s predvaja potem pa video rata črn in neha igrat. To se mi zdaj dogaja že kakšen mesec. Je kakšna rešitev? Sem že zbrisal app in nazaj inštaliral in ne pomaga

blackbfm ::

Probaj brisat cache

Jerry000 ::

tudi sem, ne pomaga

Jerry000 ::

Koliko pride servis zamenjava slušalke? Namreč mi je kar od enkrat crknila. V garanciji pa ni več. Ko kličem ne slišim sogovornika, niti ne slišim ko kličem. Slišim pa vse videje, zvonenja in vse. Je kdo že imel to? Je dal popraviti? Koliko je stalo?

lovro535v2 ::

Jerry000 je izjavil:

Koliko pride servis zamenjava slušalke? Namreč mi je kar od enkrat crknila. V garanciji pa ni več. Ko kličem ne slišim sogovornika, niti ne slišim ko kličem. Slišim pa vse videje, zvonenja in vse. Je kdo že imel to? Je dal popraviti? Koliko je stalo?

Na ebayu jo dobiš za par evrov sam sem moral na nexus 4 spucati slušalko ker je bila tako zabita z prahom da se ni slišalo rabiš samo odstraniti zadnjo stranico in plastiko in imaš dostop do slušalke https://www.ifixit.com/Teardown/Nexus+4...
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Jerry000 ::

Sem že popravil, hard reset telefona je rešitev

lovro535v2 ::

Jerry000 je izjavil:

Sem že popravil, hard reset telefona je rešitev

važno je da si odpravil napako.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Jerry000 ::

Zdaj imam pa drugi problem. Ker sem telefon hard resetal sem se odločil še za root da si naložim xposed gor. Rootanje je bilo uspešno, backup pa ne. Imam TWRC naložen in ne najdem mape kamor je backupal, zato sem se odločil da raje naložom CWM ampak mi sploh noče overidat TWRC...napiše mi error. Kako lahko zbrišem TWRC? Hard reseta pa ne morem narediti ker mi vsakič v Restore mode vrže ta TWRC...nikjer pa ne najdem kako lepo odstraniti to zadevo

lovro535v2 ::

mislim da lahko povoziš TWRP preko ADB-ja z CWM recoveryem.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Jerry000 ::

Ravno to je fora...ne morem. Ko z CWM zaženem inštalacijo mi error vrže in ne gre

««
38 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540259 (162290) zk_eu
»

Najmanj slab Android do 150€

Oddelek: Mobilne tehnologije
495511 (4236) Bellzmet
»

Je proizvodnja Nexus 5 res končana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5022804 (19261) fast1slow
»

Nexus 5 je prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6529685 (22653) Assass1n

Več podobnih tem