» »

Google/LG Nexus 4

Google/LG Nexus 4

««
3 / 41
»»

flameir ::

Giller0 je izjavil:

A ve kdo kako je z garancijo, če bi telefon kupil v nemčiji? Jo lahko uveljavljaš samo tam?


nekaj takega. LG ma garancijo sodeč po google iskanju slabo ztihtano.
počaki en bogi mesec pa kupi na bolhi novega :)

Giller0 ::

Ja, ampak za najmanj 100€ več..
Jow..

lambda ::

deleted.

Hvala dux, slabo spal dons zgleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

dux ::

nubes to je starejša, eno leto stara različica od katere je Nexus 4 precej boljši kar se strojne opreme tiče (quad core proc, precej boljša grafa, 8Mpix vs 5 Mix kamera).
Upanje je v nasih odlocitvah

Pesimist ::

kaj mobitel ma like 2x ceno? http://www.google.si/nexus/

kerco46 ::

...Nexus 4, bi naj prišel v prodajo s 13.11.2012. Kdaj (če sploh kdaj) bo nakup možen pri SLO operaterjih (najraje Tušmobil)? Cena?
Ali je kakšna varijanta, da ga kdo kupi v Nemčiji oz. v tujini in ga dostavi v Slovenijo?

jnovak ::

Poenostavljeno (!) povedano je zadeva sledeča:

1) "Google Nexus 4" bo Google preko svojih Play Store trgovin prodajal za 300/350 USD oz. EUR (8/16 GB različica).

Kjer Google nima svojih trgovin (to je povsod z izjemo par držav), bodo za dobava odgovorni lokalni mobilni operaterji, ki bodo kupovali od LG-ja. Torej:

2) "LG Nexus 4" - govori se, da naj bi LG zahteval precej visoke maloprodajnce cene za Nexus 4: 550/600 EUR. Nekateri operaterji v tuji so se prav zaradi tega odpovedali naročanju tega modela, kako naj bi bilo pa s tem v SLO, pa ne vem.


VIR

JayKay ::

jap, še 48 ur do naročila :D

alkoo ::

kje boš naročil?

gregor ::

google play store :)

ali se bo prodaja začela ob 0.01 zjutraj 13.11 oz šele ob kakšnih 8 ali 9 zjutraj?
morda kdo ve?

LP

alkoo ::

Play store ne podpira slovenije. Imaš koga v tujini preko katerega boš naročil? Sam zaenkrat vidim edino možnost v kakšni nemški trgovini, kjer pa imajo vse zaenkrat samo prednaročila in se nič ne ve kdaj bo dobava...

JayKay ::

zivim v UK. bom preveril ob polnoci in pol dopoldan.

gregor ::

alkoo je izjavil:

Play store ne podpira slovenije. Imaš koga v tujini preko katerega boš naročil? Sam zaenkrat vidim edino možnost v kakšni nemški trgovini, kjer pa imajo vse zaenkrat samo prednaročila in se nič ne ve kdaj bo dobava...


imam, dobavitlja za našo proizvodnjo, se še dogovarjam, ne vem pa ali mi bo uspelo....

LP

Mare_BrainD ::

kerco46 je izjavil:

...Nexus 4, bi naj prišel v prodajo s 13.11.2012. Kdaj (če sploh kdaj) bo nakup možen pri SLO operaterjih (najraje Tušmobil)? Cena?
Ali je kakšna varijanta, da ga kdo kupi v Nemčiji oz. v tujini in ga dostavi v Slovenijo?


Seveda je varjanta ;) Veze so vse :)
Mare
BrainD

alkoo ::

JayKay je izjavil:

zivim v UK. bom preveril ob polnoci in pol dopoldan.


Srečnež :)

Kakšne cene telefonov pa imajo ponudniki telefonije v UK? Tako na splošno me zanima. Imajo kakšne konkretne subvencije tako kot američani ali bolj "subvencije" kot jih poznamo v slo, se pravi enaka cena (ali še dražje) kot v trgovinah + vezava?

Brane22 ::

A se kaj ve o Nexus 5 ?

Kdaj naj bi sploh prišel ven, če nič drugega ?

Mare_BrainD ::

Brane22 je izjavil:

A se kaj ve o Nexus 5 ?

Kdaj naj bi sploh prišel ven, če nič drugega ?


Še Nexus 4, ni uradno zunaj, ti ze o 5ti sanjaš ? :) hehe
Mare
BrainD

Brane22 ::

Ja. Odsotnost SD porta pa LTE-ja mi nista najbolj všeč.

Mare_BrainD ::

Brane22 je izjavil:

Ja. Odsotnost SD porta pa LTE-ja mi nista najbolj všeč.


Verjetno bo treba na Nexus 5 še kar kako leto čakati. Se pa da izvedet že nekaj podatkov o njem. Google it...:)
Mare
BrainD

Brane22 ::

Sem, pa nič pametnega, razen omembe Sony Xperia.

Dr_M ::

A je sploh kaksen nexus do zdej imel microSD slot?

Mare_BrainD ::

Brane22 je izjavil:

Sem, pa nič pametnega, razen omembe Sony Xperia.


Kolikor sem sam slišal naj bi bil HTC.
Link
Razširjena novica - Link

Dr_M je izjavil:

A je sploh kaksen nexus do zdej imel microSD slot?


Mislim da ne! Lahko da se motim.
Mare
BrainD

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

samo prvi od HTC-ja je imel http://www.gsmarena.com/htc_google_nexu...

Dr_M ::

Aha, zato ker je notranji pomnilnik prakticno neobstojec pri starejsih htcjih.
Kar pomeni, da skoraj ni moznost microSD slota pri naslednjih nexusih.

Mavrik ::

Verjetno ne, ker je zaradi designa Androida stvar taka, da je za končnega uporabnika neprimerno boljše če OS sedi na eni veliki particiji. Komot pa so take stvari na voljo pri drugih proizvajalcih.
The truth is rarely pure and never simple.

carota ::

Brane22 je izjavil:

Sem, pa nič pametnega, razen omembe Sony Xperia.

Tisto so Sony-jevim nexusom je bila potegavščina: http://gizmodo.com/5953355/how-i-fooled....

FlyingBee ::

očitno je google začel s poimenovanjem nexus in nato številka, ki je kar št. celih inčev zaslona, tako da nexus 5 je popolnoma možen in tako bo v kategoriji phablet z Note II v laseh, zna biti izvedenka HTC Butterfly J z full HD zaslonom

drugače pa očitno bo cena vsaj 500 EUR za 8gb model, ker bo LG direkt prodajal ... bo pa zanimivo videti, če bo Optimus G tudi pri nas na voljo in za kakšno ceno, bo potem za razmislit katerega

Mare_BrainD ::

FlyingBee je izjavil:

očitno je google začel s poimenovanjem nexus in nato številka, ki je kar št. celih inčev zaslona, tako da nexus 5 je popolnoma možen in tako bo v kategoriji phablet z Note II v laseh, zna biti izvedenka HTC Butterfly J z full HD zaslonom

drugače pa očitno bo cena vsaj 500 EUR za 8gb model, ker bo LG direkt prodajal ... bo pa zanimivo videti, če bo Optimus G tudi pri nas na voljo in za kakšno ceno, bo potem za razmislit katerega


Pomojem bo cena večja pri Optimus G. Če gledamo da 16gb nexus 4 dobimo za 350€... Pri našim operaterjih mogoče niti nebo tako velika razlika, sem pa neuradno izvedel da naj bi se cena znantno povečala za Nexus 4.
Mare
BrainD

damjan1980 ::

pa saj to ne more bit. f00king LG pa do 600€? ne se zajebavat. fora nexusa vsaj do zdaj je bila da so poceni, cenejsi od konkurence.

damjanll ::

Fora nexusa je da je updatean od googla ne pa cena.

Je pa to kar se LG gre s ceno res nesramno. :)

damjan1980 ::

kak ne cena? trenutni nexus se ze od maja prodaja za 350€, brez vezave

damjanll ::

To se google gre zadnje leto bolj agresivnih cen.
Prej je na primer nexus s bil v enakem cenovnem razredu kot konkurenca npr galaxy s, desire s.

823483 ::

damjan1980 je izjavil:

kak ne cena? trenutni nexus se ze od maja prodaja za 350€, brez vezave

Ker je eno leto star in so na trgu boljsi telefoni. Ko je bil nov, je bil precej drazji.
Nexusi so naceloma Android flagship telefoni, naceloma misljeni za developerje, so pa z Nexus 4 to malo spremenili. Se zmeraj je praticno najboljsi na trgu, vendar so izpustili nekaj stvari, da so lahko dosegli relativno nizko ceno in dejansko nima nekih breakthrough novosti kot nexusi doslej, razen hitrega procesorja, ki pa je bil pred tem ze v LG Optimus G-ju.

Brane22 ::

A se da dobjiti kje kaka preglednica teh Android telefončkov in serij ?

Nisem toliko v tem in bi rad imel nekakšen zemljevid- preglednico...

Dr_M ::

dejanslo ::

Ima LTE, razen višje hitrosti prenosa podatkov, še kakšno izjemno prednost?
There`s More Than One Way To Do It

Brane22 ::

Poglej si na Wikipediji. LTE pomeni združitev vseh prenosov v IP protokol med drugim.

damjanll ::

LTE v praksi pomeni visjo hitrost prenosa podatkov in vecjo porabo baterije ;)

dejanslo ::

Brane22, sem gledal in sem prebral, da bodo šli klici preko IMS, ampak kot laik na tem področju, si na koncu nisem znal predstavljati drugih bistvenih aplikativnih izboljšav kot hitrejši prenos in višjo kvaliteto zvoka. Zato sem vprašal, če je še kaj - recimo kakšne prednosti bo imela združitev vseh prenosov preko IP?
There`s More Than One Way To Do It

bond007 ::

LTE v praksi pomeni visjo hitrost prenosa podatkov in vecjo porabo baterije ;)

Pa je to res? Recimo, če maš za potegnat dol par 100MB, ti z LTE dost prej potegne in gre v standby oz lahko zadeva prej izključiš?

damjanll ::

V resnici nimam pojma in samo ugibam, ampak mislim da sem bral da vecinoma LTE telefoni imajo tudi mocnejso baterijo. Glede standby pa ne vem, ampak itak se ti telefon vsake par minut sinhronizira z raznimi servisi (gmail, facebook, etc...) tako da nek dolocen delez casa v dnevu se bodo podatki vseeno prenasali.

JayKay ::

kaj ti pomaga LTE ce mas hudo omejen data plan?

gregor ::

še 4 ure do nakupa, anglija je 1 uro zadaj, ste že živčni :)
ali menite, da bo šele jutri zjutraj na voljo?

LP

alkoo ::

jaz sem bolj živčen ob odločanju pri kateri nemški trgovini oddat prednaročilo :) če bi lahko dobil preko google play nebi bil nič živčen :)

kje boste naročili ostali (tisti, ki nimate nobenih vez)? upam, da ne bo predolgo trajala dobava ker mi je pred parimi dnevi izdihnil telefon (malo po izteku garancijskega roka) in umiram ob stari nokii.

je kdo uspel izbrskati kaj glede garancije? ponuja lg mednarodno garancijo? jaz sem iskal in nekje piše da, drugje ne. če sedaj kupim v nemčiji in imam kasneje problem se lahko obrnem na lg slo? najbrž bojo kdaj ponujali nexusa v slo. ali to nima veze ker je bil kupljen v de?

aja pa iz mobitela so mi prijazno odgovorili, da zaenkrat nimajo informacij če in kdaj bojo sploh ponudili ta telefon. pa tudi cena bo (če bo) najbrž spet zasoljena (moje mnenje). upam pa da se ne ravno tedaj poboljšajo glede cen :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alkoo ()

gjack ::

Je že kdo mogoče preveril pri Avteri, Mimovrste in podobnih? Bi jih znali dobavljati za slovenski trg. Nemški Mediamarkt.de ga že ima v ponudbi(prednaročilo) po ceni 395 EUR(tako, da nevem od kje govorice o ekstremnih 500-600 EUR cenah). Po izkušnjah sodeč, bodo Avstrijski Mediamarkt-i imeli enako ceno, ampak se zna zgodit, da pred koncem novembra telefona sploh ne bodo imeli v ponudbi. Pri Mediamarkt-u ponavadi ponujajo garancijo na izdelke tudi v Avstriji, ne glede na to ali je stvar kupljena v Nemčiji(vsaj tako je z mojim Nexus 7 kupljenim v Mediamarkt-u v Nemčiji).

MAX34216 ::

A bo morda kdo šel na varianto z uporabo Angleškega proxyja in naročilo na Borderlinx ali IzAnglije?

PINki ::

Jaz bi, če bi vedel ali deluje. Poskusni zajček pa ravno ne bi bil.

dr.Akula ::

MAX34216 je izjavil:

A bo morda kdo šel na varianto z uporabo Angleškega proxyja in naročilo na Borderlinx ali IzAnglije?

Kaj ima pa veze angleški proxy, če ti bo počekiralo naslov na kreditni kartici?
ni podatka

MAX34216 ::

Najprej rabiš proxy da sploh prideš v trgovino... Od borderlinxa dobiš itak angleški naslov, naslov na kartici pa se verjetno ne čekira. Važno da je ime in priimek isti na kartici. Pri meni z Viso ni bilo nikoli problemov na primer v Apple store...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MAX34216 ()

alkoo ::

baje je bil razprodan v 22 minutah (avstralija)

link

je play store ločen po državah? ali to pomeni da je razprodano worldwide in se že čaka novo pošiljko?
««
3 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674537857 (159888) zk_eu
»

Najmanj slab Android do 150€

Oddelek: Mobilne tehnologije
495474 (4199) Bellzmet
»

Je proizvodnja Nexus 5 res končana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5022652 (19109) fast1slow
»

Nexus 5 je prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6529516 (22484) Assass1n

Več podobnih tem