» »

USB KLJUČ kot mali "disk"??

USB KLJUČ kot mali "disk"??

JohnCole ::

Živjo, zanima me če je možno priklopiti usb 32/64GB na PC, ter ga konstantno uporabljati za download torrentov. Malo sem pogooglal in povprečni usb ima čas branja/pisanja tam okoli 5MB/s. Meni preko utorenta vleče dol z 1.4MB/s. Zanima me ali bi stvar delovala? (ter če bi potegnil dol kak torent, ki vsebuje virus, bi potem bil virus omejen na usb, in se ne bi prenesel na HDD in SSD disk? Če razmišljam narobe me popravite).

Hvala za pomoč, lp

darkolord ::

Lahko. Vtakneš ga noter in uporabljaš.

Lonsarg ::

Virus je enako nevaren praktično kjerkoli je. Virus samo zlovdan ne bo naredil NIČ. Virus zagnan je pa druga zadeva, in no popolnoma nobene razlike, če ga zaženeš iz USB, ali iz svojega diska..

#000000 ::

Zagnat je treba samo tki. Albanski virus, vse ostalo se zaganja in širi samo, zato tudi ime virus.

VoidRay ::

Lonsarg je izjavil:

Virus je enako nevaren praktično kjerkoli je. Virus samo zlovdan ne bo naredil NIČ. Virus zagnan je pa druga zadeva, in no popolnoma nobene razlike, če ga zaženeš iz USB, ali iz svojega diska..

Seveda bo. Sam se zažene.

hojnikb ::

In kak bi se po tvoji logiki sam zagnal ? preko magije ?

Druga stvar so kaki exploiti v programih/OSih, kjer lahko ta nesnaga to izkoristi in se "sama" zažene...
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Virus se bo sam zagnal izključno tako, da ga bo prej en program premaknil v varovano Windows mapo, ta program, ki bo to naredil, pa je prav tako virus... Torej v vsakem primeru se mora virus zagnat, da naredi škodo.

Je pa res, da se lahko zadeva zažene tudi nevidno, da se bo zagnal rabi bodisi administratorkse pravice(to je zelo vidmo, ko te povpraša), bodisi izkoristit eno luknjo v sistemu, to pa je res nevidno.

Recimo, lahko da je virsu skrit v mp3 filu in zna izkoristit ranljivost v Windows Media Playerju in ti bo okužil računalnik, ko boš to musko z Media Playerjom predvajal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Meglič ::

Virus ki pride na računalnik se slejkoprej zažene sam. tako imenovani autorun?.
https://infire.si - Owner

hojnikb ::

Meglič je izjavil:

Virus ki pride na računalnik se slejkoprej zažene sam. tako imenovani autorun?.

nwm kdo ma pri zdravi pameti sploh vklopljen autorun...
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Na vseh sodobnih sistemih te za autorun vpraša če želiš(razen če greš ročno spreminjat, da ti avtomatsko zaganja...). Poleg tega pa autorun deluje samo na izmenljivih medijih, kot so DVDji in USB ključki in ne iz diskov notranjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

boogie_xlr ::

Meni je autorun pokazalo, ko sem sveže formatiral notranji disk.

Meglič ::

hojnikb je izjavil:

Meglič je izjavil:

Virus ki pride na računalnik se slejkoprej zažene sam. tako imenovani autorun?.

nwm kdo ma pri zdravi pameti sploh vklopljen autorun...

bodi brez skrbi da ga imaš tudi ti.
https://infire.si - Owner

hojnikb ::

In kaj ti da mislit da mam ta feature vkloplen ?
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polovica ljudi bi neznan USB-ključ zagnala

Oddelek: Novice / Varnost
4611946 (8703) shadeX
»

Dva izmed treh USB-ključev okužena, pazite na osebne podatke!

Oddelek: Novice / Varnost
4213366 (10297) fosil
»

ClamWin na USB

Oddelek: Programska oprema
131773 (1548) DustWolf
»

ne morem odpreti diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
133653 (3035) rockrose
»

Previdnost pri "najdenih" USB ključkih ni odveč

Oddelek: Novice / Zasebnost
214321 (3157) AtaStrumf

Več podobnih tem