» »

Low Level Format ???

Low Level Format ???

Maxtor ::

Večkrat sem slišal, da diske ni dobro lowlevel formatirat, če to ni nujno, da to škoduje diskom.

Jaz sem bil enkrat primoran low lewel formatirati disk in me zanima na kakšen način sem mu s tem škodoval.

LP

DMouse ::

Načeloma škoduje disku vsako delovanje, vsakič ko se zažene se skrajša življenjska doba motorčka :\..., pa tut magnetna plast pomoje ne more večno obdržat svojih magnetnih lastnosti (tut audio kaseta se sčasoma zrabi, hitreje če kej snemaš gor)...tk da... najbolj da računalnik kr ugasneš pa bo >:D

sash ::

Maxtor in kako bi mu naj po tvojem mnenju škodoval 8-O
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Blup ::

Pa kak maš lahko tak nick ob takih nesmiselnih vprašanjih? >:D

Blup
:\

Matek ::

Ne se norčevati iz ljudi, če sami ne veste, o čemu teče debata. Pač škoduje kot je rekel hrabrimišek, par ur disk dela brez prestanka, po celi plošči se nekaj zapisuje in se ač do neke mere disk obrabi.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Blup ::

MMMato: Sej se ne norčujemo... sam ti si pa tut nesmisel napisu >:D

(moje osebno skromno mnenje je, da se disk ne obrabi... lahko se razmagneti, če pa se "zrabi" je pa potem to bad sektor... teh pa po mojem še noben ni dobiu od formatiranja :\ )

"Pametn" odgovor na to vprašanje je biu že povedan in sicer:
...najbolj da računalnik kr ugasneš pa bo...

Blup
:\

sash ::

Blup, se popolnoma strinjam :D z vsem kaj si napisal v postu >:D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Matek ::

Blup: Moj namen je bil opozoriti Maxtorja, da je res kar je slišal, sash in ti pa sta ga v svojih prvih dveh postih hotela prepričati v nasprotno.

Sicer pa je tudi razmagnetenje diska neke vrste obraba.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Blup ::

MMMato: midva sva ga sam na realna tla spravla :D

Če gremo že v dobesednost, razmagnetenje ni obraba... disk pa se ne razmagneti zaradi pisanja po njem... :8)

Dejmo končt to bedasto debato :D

p.s. MMMato, a se ti kdaj smejiš? :\

Blup

:\

Matek ::

Iz SSKJ:

obrabiti: z dolgo rabo, uporabo narediti kaj neuporabno, neprimerno

Torej je tudi razmagnetenje diska obraba, saj bi bil disk, če bi se v celoti razmagnetil po nekem obdobju uporabe, neuporaben.

Menim, da ga nista spravila na realna tla, saj je on vprašal, če je res, da se z low level formatiranjem disku škoduje (se ga obrablja>:D), ti pa si mu s svojim odgovorom povedal, da je njegovo vprašanje nesmiselno in da LLF ne škoduje disku (tako sem vsaj jaz razumel, če si mislil drugače, se iskreno opravičujem).

Tudi jaz sem za to, da se debata konča, ampak se borim za svoj prav.

Pa da ne boš misliil, da imam kaj proti tebi, samo za tvoje mnenje se gre tu.

Če se smejim? Seveda se. Smejim se ironičnemu prizoru vsako jutro pred ogledalom.:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

V-i-p ::

MadManMato ima prav. Odgovori ki nimajo smisla, so brezvezni, ker je vprašanje bilo lepo postavljeno, drugače pa, peace fantje...:D :D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Blup ::

MMMato: da LLF ne škoduje disku ni prišlo iz mojih ust oz tipkovnice... sm samo potrdiu kar je reku Hrabri mišek... vsaka uporaba privede do tega, da je neka stvar po določenem času neuporabna...

Obraba je pa zame (ne glede na to kar pravi SSJK, ki je zelo splošno napisan), neka mehanska poškodba, kar ti tudi lepo piše pod obraba(in podobna gesla) v tem istem SSJK... razmagnetenje pa je zgolj nek fizikalni pojav (plošče se da verjetno zopet narediti magnetne, bad sektorjev zaradi poškodbe plošče pa se ne da popraviti) ...

p.s. itak da se tle vsi borimo za svoj prav... do osebnih zamer pa itakpri normalnih ljudeh zrd takih praznih debat ne pride... lahko pa da se motim :\ (s tem pozivam vse tiste, ki sem se jim zameru, da se javite :D )

Blup
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

Matek ::

Me veseli, da se razumemo:D.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Blup ::

Tako je... me veseli, da se strinjaš z mano...

.... se pravi sm zmagu... :D

Blup
:\

Matek ::

Sem ciljal samo na tretji odstavek tvojega posta:D. Sicer pa če hočeš zmagat, naj ti bo. Itak vodim pri molexih:P.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Blup ::

Vodiš pri molexih :D :D :D

... mislim, da ne več :D

Blup
:\

blblb ::

mogoce bom izpadu cepec k bom tole prasu pa useen:
Kva sploh je low level format?

jest znam nardit sam normalnga lepo v DOSU napisem format c:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blblb ()

ferdo ::

[moderator: ferdo, na slo-techu nekako velja pravilo, da se iz oseb, ki o določeni stvari ne vedno ničesar, oziroma so "novinci" pač ne gre "izživljati".]
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

fictionel ::

toj kao nek tovarniski format (sj ves, da ma disk se neki rezerve?, no pol pa tiste sektorje tm uporab, cej ksn bad)

a sm saj prblizn zadeu? :\

Blup ::

Niti ne... low level format ti celotn disk prepiše z 1 in 0 ... skratka vse ti totalno zbriše...

Blup
:\

Matek ::

Ja v bistvu je res kar pravita fictionel in Blup. To je "tovarniški" format (preden dajo disk v prodajo, ga izvedejo v tovarni). Če je na disku kak bad sektor, se ga med postopkom zamenja z enim od prostih sektorjev (kot je reku fictionel, iz "rezerve"). Nasploh pa se cel disk prepiše z ničlami (samo ničlami, ne enicami).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Maxtor ::

Maxtor se ponovno javlja.

Blup: Torej nick Maxtor sem izbral zato, ker z Maxtorjevimi diski nimam sreče (v kratkem imam že tretji Maxtorjev disk). Aja, lahko bi se preimenoval v IBM, saj sem vmes imel še en DTLA disk, ki mi je delal rekordih 3 dni, potem pa je bilo z njim konec. Prekosil je vse Maxtorje.

Sicer pa sem prečital vse odgovore in res hvala za izčrpne odgovore. Če vse skupaj povzamem in pod tem potegnem črto, lahko smiselno povzamem, da sem izvedel nič.

White_Dev: Low lewel format izvedeš, ko je z diskom kaj narobe. Moj primer. Disk je postal precej glasen in na vsaki particiji je bilo okrog 3 GB sistemskih datotek oz. nekega zasedenega prostora, ki so se pojavili brez razloga. Sistemske datoteke so se pojavljale tudi na particijah, ki niso imele sistema gor. Skratka z diskom ni bilo čisto vse v redu. Ko sem ga nato probal formatirat, se je pri 6% ustavil, parkrat grdo škrtnil, nato pa nadaljeval. Predvidevam, da sem disk zaj*** s tem, ko je en pameten kolega prinesel k meni rack in ga je imal na master, ker tedaj so se pojavile prve težave v smislu bad fat tabele..., če si napisal DIR v DOS-u. Pa celo večnost je čakal, da je pod seznamom izpisal količino prostega in zasedenega prostora.

Nato sem potegnil z neta PowerMax, program za diagnosticiranje diska in s tem programom stestiral disk. Program je javil napake v S.M.A.R.T. testu in priporočal Low Level Format in pred tem arhiviranje datotek If Possible. S tem spraviš disk (vsaj mislim, da je tako) v stanje, kakršno je bilo tovarniško in kakršnega si kupil. Disk je v celoti bi lahko rekel na novo inicializiran, če me razumeš. V kolikor na disku ni nehanske ali elektronske napake, disk po low lewel formatu deluje kot nov in brez težav, ki so se pojavljale pred low lewel formatu. Upam, da sem dovolj dobro (in pravilno) razložil. No, tako je bilo z mojim Maxtorjem, ki sedaj deluje OK (zaenkrat).

Blup ::

Maxtor: jst bi pa rd zvedu kak ti rata tok diskov v tok kratkem času uničt? :D Jst mam računalnike že več k 10 let in mi ni še ratal nobenga uničt... ;) (pa še potrku sm zdele)

p.s. mal šale je pa treba, če ne bi blo pa doukcajt )gled nicka mislm)

Blup
:\

Maxtor ::

Blup: saj diskov nisem uničeval jaz. So se sami.;(

Da opišem zgodovino: prvi je škrtal od novega in sicer takoj po zagonu Win in sredi zagona, ter ob izklopu. Sicer je disk delal povsem normalno vendar mi je šel na živce. Zamenjal sem ga brez težav za IBM DTLA:D . Tu ne bom izgubljal besed. Mislim, da ga ni težko uničit oz. ima sam to sposobnost samouničenja.:D :D :D Zamenjam za Maxtorja, ki dela super, nato se pa neha vklapljat ob vklopu kište. Sedaj imam četrti disk, ki pa ga je bilo tudi že potrebno low lewel formatirat, torej tema o kateri razpravljamo.

Ali bi bilo možno, da meni plata uničuje diske, ali pa res nimam sreče z diski? Plata je MSI 6163 PRo (v2.0). Stvar je nenavita, bios najnovejši, kar obstaja.

Blup ::

Možno... vse je možno... za foro daš lohka na drugi IDE kanal... mogoče bo pol kej dl zdržu.... :D

Če bi se pa men tok diskov fental bi se pa že res resno vprašu kaj je narobe :\

Blup
:\

Maxtor ::

Torej, če naredim nek zaključek iz te odprte teme. Low lewel format torej "uniči", "obrabi" ali kakorkoli že rečemo disk toliko, kot se "obrablja" med normalnim delovanjem diska. Torej če disk dela LLF 2 uri, je to identično, kot če bi 2 uri v Winsih na njega nekaj kopiral. Skratka low lewel format ni nič "groznega za disk", tako kot to zaslediš na nekateri forumih. Sem pravilno sklepal zaključek vašega pisanja?

Blup ::

Tako je!

... zdej pa počakimo še MMMatov odgovor... da se spet sporečemo

Blup
:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk Error problem - preko 2000 bed sektorjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
91444 (1260) R33D3M33R
»

120 GB WD z bad sektorji

Oddelek: Strojna oprema
51070 (947) Daniel
»

Maxtor diski - čudno obnašanje diskov ?

Oddelek: Strojna oprema
201560 (1052) DjTonic
»

Low level format in ustvarjanje novih particij???

Oddelek: Pomoč in nasveti
71117 (1030) madviper
»

Low level disk format

Oddelek: Pomoč in nasveti
71604 (1488) msmiha

Več podobnih tem