» »

Trdi disk crknil

Trdi disk crknil

računalnik ::

Pozdravljeni! Imam malo težavico. Pač imam en "star" računalnik. Pa sem se odločil, da ga bom sformatiral. In je bilo treba vse podatke, ki so pomembni dati na kup pa je. Dobil sem 2T disk od strica in začel premikati vse mape in podatke, ki so bili pomembni. Ko disk kar naenkrat CRKNE! Nehal se je vrteti. In tako, vrtiga nekako 25s potem pa nekaj preskoči in se ustavi. Disk je en dost zanikrn green verzija. Pa me zanima, kako/če lahko obnovim eno mapo, ki mi je šla po gobe. Je dosti pomembna. Poiskusil sem že z EASUS data rcovery wizard, pa iz undelete plus ... Pa mi je undelete najdu mapo z vsemi podmapami, samo nisem je mogel obnoviti :S. Nevem več kaj bi. Aja, pa mapa je kar precej pomembna (zato sem pa delal backup).

Lp

amigo_no1 ::

https://slo-tech.com/forum/t535903/p372...

testdisk, getdataback (plačljiv).

Pomembno je, da bo so izbrisanem disku nič ne šariš (shranjuješ nanj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

računalnik ::

Opsa, mogoče smo se narobe razumeli ... Jaz bi rad premaknjeno datotek obnovil iz matičnega diska, ne zunanjega. Mislim, tudi to je opcija, ampak ... Z "starega računalnika".

Lp

solatko ::

Če po disku nisi kaj dosti čaral, bo obnovitev iz originala, najlažja.
Poišči orodje za točno določene vrste datotek - slike, office dokumenti, pdf, film.., saj ta orodja poiščejo dejansko samo tisto vrsto datotek, ki jo želiš obnoviti.

Problem bo samo, če gre za IDE disk, saj boš moral dobiti vmesnik IDE - SATA. Priporočam, da ne rešuješ stvari iz diska, preko USB priklopa.
Delo krepa človeka

BivšiUser2 ::

Zunanji trdi disk Intenso mi računalnik več ne zazna. Uporabljal sem ga pretežno preko USB 2 vrat (čeprav, podpira tudi 3) brez problemov. Sedaj mi ga laptop več ne zazna, 2. komp (povezan preko usb 3) pa javlja tole: http://prntscr.com/klhow7 ? Je disk umru?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

[D]emon ::

Ne mores ga napajat direktno preko USB-ja. Vklopi v strom.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

BivšiUser2 ::

Samo USB 3 kabel je (2.5"). Scope od delivery : intenso high speed 3.0 Harddrive (downward ly compatible, USB 3.0 cable,oprating instructions. Mam isto 2.5" priklopljenega na sprejemnik, pa dela prek USB 2, čeprav je 3.0.

Možno zaradi hibernacije Polken 10?

Ubuntu live ga tudi ne zazna :'(
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Disk vzemi iz ohišja in ga priklopi direktno na plato stacionarnega PC ali prek drugega ohišja oziroma USB adapterja...

BivšiUser2 ::

Potem ga raje nesem na popravilo, ker imam garancijo,ki jo nočem zgubiti, pomembnih datotek pa nimam gor oz. so bile syncane v Cloud.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Han ::

Verjetno je crknil USB kontroler v ohišju diska...

MIHAc27 ::

Če ni pomembnih podatkov potem samo reklamiraj. Verjetno boš dobil novega.

BivšiUser2 ::

MIHAc27 je izjavil:

Če ni pomembnih podatkov potem samo reklamiraj. Verjetno boš dobil novega.

4 mesece nazaj sem ga kupil z laptopom, mislim, da reklamacija več ne velja, velja pa garancija 2 leti.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

klinker ::

Sklepam da si poskusu z drugim kablom :)

grandioso74 ::

jp

je sprobal
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Zgodovina sprememb…

pviran3 ::

pa če imaš desktop, ga vštekaj v usb zadaj na matični in ne v sprednje usbje.

BivšiUser2 ::

ni palilo... sem si sprosil 3. kabel, ki je zbudil disk, zdaj pa dela s starim normalno naprej, čuda ta zadeva. So kaki advanced stress testi za kompletni komp. Od prejsnjic ostaja ne reseno vprasanje izklapljanja laptopa, trenutno je sicer vse ok.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6215369 (5015) Karen
»

"Access is denied" če hočem iniciirat disk (zunanji)

Oddelek: Pomoč in nasveti
291867 (1358) ncop1
»

Zunanji trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
459010 (5679) NekiNeznalec
»

Zunanji trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6514276 (11507) Dromar
»

Prvi trdi disk z USB 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
557759 (6012) MrStein

Več podobnih tem