» »

katera diver ročna ura?

katera diver ročna ura?

«
1
2 3 4

mrazborsek ::

V kratkem imam namen kupiti diver uro, ki mora imeti:

    safirno steklo (po možnosti antirefleks)
    iluminirane kazalce in številčnico
    privito krono
    kovinski pas
    vrtljivo luneto
    prikaz datuma

Budget je maksimalno 400 eur., torej mehanske ure odpadejo. V slowatchu sem si že ogledoval tole certino, ki ima - mimogrede - blazno lep kovinski pas, ampak nimam ravno izkušenj s to znamko. Ima mogoče kdo takšno uro? Prosim za vaša mnenja. Zelo vesel bi bil tudi, če mi ponudite kakšno alternativo v tem cenovnem rangu. Hvala!



  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Saladin ::

Najcenejša Stowa Seatime je 730 EUR in to mehanska z avtomatskim švicarskim mehanizmom, safirnim steklom tudi na dnu, 30ATM. Za ta denar je to dejansko najboljša mehanska diver ura, ki jo lahko dobiš (vse ostalo se začne od kakih 1200 EUR naprej).

Nemehanske nisem gledal - svetujem da greš skozi program Swatch grupe (Tissot, Certina, Mido,.. itd.) načeloma so to vse dobre znamke.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

yayo ::

Za potapljanje ali samo zaradi estetike? Če se misliš potapljati vzemi testirano robo od potapljaške firme (Scubapro, Apeks, Oceanic itd) Te so tudi relativno poceni, ker se prodajajo kot "orodje" in ne kot bižuterija. Drugače pa je itak vseeno, če bi mislil potrošiti 1000+ evrov bi jaz rekel Tag Heuer. 8-)

Okapi ::

Na angleškem Amazonu imajo nekaj Invict s hudimi popusti.
Recimo tale ima menda vse, kar bi rad, in je znižana s 500 na 160 funtov.



http://www.amazon.co.uk/INVICTA-11283-D...

Sicer ne pošiljajo v Slovenijo, ampak zato imaš IzAnglije;)

O.

mrazborsek ::

@yayo, ure ne kupujem za potapljanje, bolj gre za estetiko oziroma moj okus. Res pa je, da uro nosim tudi pri šnorklanju - ampak tam nima neke posebne vloge :) Kot sem rekel, več od tega za uro ne dam. 400 eur je zgornja meja in konec.

RejZoR ::

Men osebno so všeč Orient ure:
http://orientwatchusa.com/mens/diver-wa...

Vsaj men osebno ene lepših diver ur. Pa Seiko Diver ima folk tud kar rad.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Venomus ::

Za ta budget kupiš Seiko SKX007 ali pa SNZF17, oba pa imata nažalost hardlex steklo, ne safirno... Potem pa z ostalim denarjem kupiš drugo uro za šminko, mogoče repliko, dandanes so skoraj popolne. Pa imaš dve mehanske ure za ceno ene neznane kvarčne :)

mrazborsek ::

Zanimivo, bom v naslednjih dneh probal priti do vsaj dela vseh omenjenih ur, da jih poskusim še na lastnem zapestju. Verjetno bo potem odločitev lažja. @Venomus, iščem eno uro, ki bo izpolnjevala vse moje zahteve in jo bom lahko nosil vsak dan in ob vsaki priložnosti. Mora pa biti kvarčna zaradi cenovne ugodnosti in stroškov servisiranja. Torej potrebujem uro, ki jo bom dal na roko in pozabil na ostalo. Vem, da imajo mehanske ure zbirateljsko vrednost. Tudi sam jih zelo cenim. :)

EDIT: Doma imam majhno zbirko replik najvišjega razreda. Enega primerka:
 OMEGA Seamaster PO

OMEGA Seamaster PO

ne potrebujem več, tako da če koga zanima ... Več o tem pa na ZS.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Mja no, poznam folk, ki je Seiko Automatic nosil po več let brez da bi jih kakorkoli vzdrževal, pa jim še vedno laufajo. Ker ni baterije pa tud tega ni treba menjat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Venomus ::

mrazborsek je izjavil:

Doma imam majhno zbirko replik najvišjega razreda. Enega primerka:
 OMEGA Seamaster PO

OMEGA Seamaster PO

ne potrebujem več, tako da če koga zanima ... Več o tem pa na ZS.


Si siguren da je to replika? :D Vsi detalji izgledajo original, dovolj dolgi kazalci in še ''pearl'' na luneti je skoraj 1:1...

O kvarčnih urah pa res nevem dosti, moje mnenje je, da so v večini primerov veliko precenjene :)) Mehanski mehanizmi so pa nekaj drugega...

mrazborsek ::

@Venomus, imaš na ZS ;)

Okapi ::

Med brskanjem po netu sem naletel na uro, ki se ji preprosto nisem mogel upreti, ker je glede na ceno sigurno best buy (komur je pač taka oblika všeč) - za novo, z 2 leti garancije, sem dal celih 15 evrov s poštnino vred;)

RejZoR ::

Casio so blazno poceni in kvalitetne. Par dni nazaj sem gledal Casio WaveCeptor Tough Solar, cela ura iz titana, sončno polnjenje, vodotesna do 100m in zapovrhu še radio controlled, da se usklajuje z atomsko uro. Za slabih 115 funtov in brezplačno poštino.

Men osebno so najbolj všeč ravno ti iz titanium serije ali pa ikonični G-Shock. Slednji sos icer dražji ampak če rabiš ugodno in zelo rpežno uro so zakon.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Casio WaveCeptor Tough Solar, cela ura iz titana,
Poznam, samo na žalost ni iz titana, ampak iz nekakšne s titanom obdelane plastike. Če bereš podatke pozorno na Casiovi strani, piše titanium resin. Na Amazonu je en to komentiral takole:
The watch case is described by Amazon as being made of titanium but in fact it's a resin case with titanium strips embedded - this makes it look cheap, very disappointing.


Jaz sicer ne bi rekel, da zgleda ceneno, ker se praktično ne vidi, da je ohišje plastično, glede na vso napredno tehnologijo je pa cena vsekakor zelo sprejemljiva. Imam pa nagledan model s safirnim steklom (in jeklenim ohišjem), ki je malce dražji.
http://www.amazon.de/Casio-Funkuhren-He...

Upps, sem opazil, da sem narobno slikco prilepil. Moja ima še dan, ne samo datum. Tale bo prava;)



O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

RejZoR ::

No, to pol pojasni zakaj je cena tolk nižja od Citizena.

Sej drugače men osebno titan ne diši najbolj ker je mehkejši od nerjevečega jekla, kar pomeni, da se hitreje spraska. Izjema je Citizenov Super Titanium, ki jih vglavnem dobiš samo na japonskem in kjer gre za neko zlitino titana, tko da je lahek kot titan ampak 5x trši od nerjevečega jekla.

Tale za 160 EUR, ki si jo zalepil je tud dobra zadeva. Nerjeveče jeklo in safirno steklo s solarnim in radio controlled za tak denar je super izbira. Še celo dial mi je zelo všeč. Edin škoda da je samo za 50m globine, kar ni ravno neki velik in zna bit problem že pri plavanju :(
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fantasycamp ::

kako pa najdt replike patek phillipe ali rolex ki so solidne?

RejZoR ::

Replike so gay. Imaš na tone originalov, ki izgledajo podobno ampak niso replike. Patek Philippe ure so vse s 5 mestno in višjo ceno. Če s slednjo uro ne boš lezel iz jahte ali Bentley-a potem boš izpadel naravnost lame.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fantasycamp ::

RejZoR je izjavil:

Replike so gay. Imaš na tone originalov, ki izgledajo podobno ampak niso replike. Patek Philippe ure so vse s 5 mestno in višjo ceno. Če s slednjo uro ne boš lezel iz jahte ali Bentley-a potem boš izpadel naravnost lame.


vem kaj misliš, samo hodit okol z casio pa še bolj...

RejZoR ::

Zakaj že? Zato ker ni kao vredna 50.000 EUR? Kdo ti bo pa verjel, da si lastiš originalnega Patek Philippe? Še za Rolex je zelo vprašljivo. Ne vem zakaj naj bi Casio veljal kot za nekaj slabega. Delajo samo quartz ure in so zelo dobri pri tem.

Če pa hočeš Rolex lookalike pa glej za kakšen Orient Mako ali pa Orient Ray. Kvalitetne ure dostopne smrtnikom in z izgledom Rolex Submarinerja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fantasycamp ::

RejZoR je izjavil:

Zakaj že? Zato ker ni kao vredna 50.000 EUR? Kdo ti bo pa verjel, da si lastiš originalnega Patek Philippe? Še za Rolex je zelo vprašljivo. Ne vem zakaj naj bi Casio veljal kot za nekaj slabega. Delajo samo quartz ure in so zelo dobri pri tem.

Če pa hočeš Rolex lookalike pa glej za kakšen Orient Mako ali pa Orient Ray. Kvalitetne ure dostopne smrtnikom in z izgledom Rolex Submarinerja.


cool gledan na ebay, delujejo spodobno upam da so vsaj dovolj točno narejene da ni treba vsak dan štimat...

Okapi ::

Od mehanskih avtomatskih za male pare se mi pa najbolj dopade Citizen Promaster Sea (okoli 150 evrov).



O.

fantasycamp ::

Okapi je izjavil:

Od mehanskih avtomatskih za male pare se mi pa najbolj dopade Citizen Promaster Sea (okoli 150 evrov).



O.


ja sam ma pašček za zamenat, je zelo generična sam k sem pa to vidu, sme takoj reku to je to, sam je pa cena...






pa ta ni slaba, zelo lep design, ne deluje ceneno

http://www.amazon.de/gp/product/B004EJN...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Moraš drugič povedati, da so ti pilotske ure všeč, ne potapljaške.;)

O.

fantasycamp ::

Okapi je izjavil:

Moraš drugič povedati, da so ti pilotske ure všeč, ne potapljaške.;)

O.


veš ne spoznam se, če mi ti nebi povedat nebi vedu kaj je razlika, tista orient executive je pa top, res zgleda fantastično.

RejZoR ::

Diver ure imajo vrtljiv zgornji del in so običajno vodotesne do 200m globine in imajo dial jasno čitljiv, ker je pod vodo slaba vidljivost. Tud precej debelejše so ponavadi.
Pilotske pa imajo večji premer in so običajno tanjše. Lahko imajo tud vrtljiv obroč ampak ni nujno. Pa na dialu imaš običajno precej več podatkov.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Furbo ::

fantasycamp je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Replike so gay. Imaš na tone originalov, ki izgledajo podobno ampak niso replike. Patek Philippe ure so vse s 5 mestno in višjo ceno. Če s slednjo uro ne boš lezel iz jahte ali Bentley-a potem boš izpadel naravnost lame.


vem kaj misliš, samo hodit okol z casio pa še bolj...


Je še kaj drugega na voljo kot le Casio in Patek.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

Odvisno kaj iščeš (funkcionalno gledano). Recimo Citizen Eco-Drive ure so me kar fascinirale. Preverjeni kvarčni kalibri, ki držijo leta in leta brez vsakega vzdrževanja in menjave baterij. Designi so tud presenetljivo lepi. Seiko je tud super opcija za kvarčne, koneckoncev je Seiko izumil kvarčni oscilator za ročne ure, tko da imajo ogromno know-how-a.

Če ti dogajajo mehanske imaš odlične in ugodne Seiko 5 ter diver Orient Mako/Ray. Če ti ni problem dat mal več pa kakšne Seiko Monster oz OrientStar. Japonske so zelo ugodne in nič slabše od običajno bistveno dražjih švicarskih. Pa še mal X faktorja imajo, ker niso švicarske, istočasno pa imajo vglavnem isto dolgo zgodovino obstoja in kvaliteto.

Posebna "žvau" so recimo Bulova Precisionist ure, kvarčne z zelo visoko natančnostjo (običajno 10-15 sek/leto odstopanja) in njihovim trejdmarkovskim gladko premikajočim sekundnim kazalcem. Edino kar me mal moti da so diali preveč načičkani pri skoraj vseh modelih. Cene so trimestne, kar ni prehudo celo za naše razmere.

Če pa ti cena ni ovira in si pripravljen dat tud po par tisoč evrov potem pa bi definitivno vrgel uč na prečudovite Seiko GrandSeiko Hi-Beat, kaj iz Spring Drive serije oz če si tip človeka, ki ogromno potuje po svetu, najnovejšega Seiko Astron (solar), ki se vsak dan sinhronizira z GPS sateliti in je ena najbolj natančnih ur na trgu. Zgrešit ne moreš tud s klasikami kot so Omega Seamaster oz Speedmaster, mogoče kakšnim Rolex Submarinerjem.
Oz zdele je zanimiv now Tissot Powermatic 80 z 80 urno rezervo (večina ur ima samo 40 urno). Ena redkih ur, ki uporablja posebej razvit ETA movement (razvit v sodelovanju ETA in Tissot-a). Kar luštna zadevca.

Skratka če poveš kaj več, te bom lažje usmeril. Izbire je ogromno v skoraj vseh cenovnih segmentih in se skor vedno da kaj najti, ki bo primerno tvojemu žepu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Sem se ravno pred par dnevi spraševal, zakaj pravzaprav ni nobene ure, ki bi se ravnala po GPS, ampak se trudijo z nekimi zemeljskimi oddajniki z omejenim dosegom. Sprejemniki GPS so dovolj poceni in majhni, da ne bi smel biti prehud problem.

O.

fantasycamp ::

ko vidim te mi je težko ker so tako lepe


http://www.ebay.de/itm/CITIZEN-ECO-DRIV...

samo pol pa hočem tud gps in merilec srčnega utripa in je potem že dilema ker je cena zelo podobna...

http://www.ebay.de/itm/Suunto-Ambit-sil...

RejZoR ::

Ja, imaš top of the line Seiko Astron, ki je do okol 5000 EUR, odvisno kateri model vzameš. Imaš pa tud modele po 1500 EUR, kar je dokaj dostopno. Druga opcija pa so Citizen Eco-Drive A-T (Atomic Timekeeping) modeli. Ti so običajno tam okoli 500-800 EUR.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Drugače pa za tiste, ki so jim všeč rolexi, zanje nimajo denarja, replik pa ne bi imeli, je kar nekaj ur manj znanih znamk, s solidnimi mehanizmi za tam okoli 100 evrov (če malo poguglaš za ugodnimi popusti).

Recimo Tauchmeister


Invicta


Debaufre


Nautec



O.

RejZoR ::

Pozabil si še Orient Ray



Sicer nima tistega okroglega znaka na sekundnem in urinem kazalcu ampak je ena lepših "Submariner" modelov pa še precej ugodne so in caliber v teh je kar cenjen. Enostaven in trpežen.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

b4d ::

Tale Ray vsecen, RejZoR, poznas kaksno resno EU spletno trgovino, kjer bi se ga dobilo po ugodni ceni? Oz. tudi od drugod ce je cena ok in sigurna dostava...
b4d.sablun.org

fantasycamp ::

b4d je izjavil:

Tale Ray vsecen, RejZoR, poznas kaksno resno EU spletno trgovino, kjer bi se ga dobilo po ugodni ceni? Oz. tudi od drugod ce je cena ok in sigurna dostava...



http://www.ebay.de/itm/ORIENT-Ray-DEEP-...

RejZoR ::

http://www.orientuhren.de

Sicer mogoče niso najcenejše, imajo pa dobro izbiro Orient ur in kar je posebno pri tej trgovini je da ponujajo predelane Orient ure. Večina Mako in Ray ur uporablja mineralno steklo, medtem ko pri tej trgovini ponujajo praktično "tovarniško predelane", da imajo safirno steklo (torej čist nove ure, katerim so mineralno steklo zamenjali s safirnim). Sicer so dražje ampak če ti je ura všeč in hočeš imet safirno steklo je tole odlična izbira.

Drugače pa sem sam svojega Orient Mako-ja vzel na nemškem Amazonu. Glede na to da sem zraven dobil še silikonske diver paščke (poleg že nameščenih iz nerjevečega jekla) je bila super cena.

Druga opcija je tale:
http://www.schoeneuhren.de
http://www.watches88.com

Kar pestra izbira Orient ur.

Je pa tko da so Orient ure blazno popularne v ameriki, v Evropi jih je relativno težko najti (da bi jih naročil preko spleta) razen zgornjih dveh nemških štacun ter Amazona in nekaj eBay-a.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Sicer nima tistega okroglega znaka na sekundnem in urinem kazalcu
Od teh, ki niso direktne kopije, mi je pa najbolj všeč Citizen Promaster.



Pa tudi Seiko ima nekaj podobnih modelov, ki niso dosti drugačni.

O.

RejZoR ::

Men sam niso všeč ti silikonski paščki. Večina se itaq ne potaplja dejansko s temi diver urami, tko da kovinski izgleda dost lepše. Vsaj men. Pri temle Citizenu me moti preveč okrancljan dial in kazalci. Ampak to je stvar okusa. Sam imam najraje Seikovo filozofijo GrandSeiko modelov, ki gre nekako takole: "Simpl je tanartaboljš". In to jim uspeva kar dobro na večini Seiko 5 modelov, sploh pa na GrandSeiko Automatic modelih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fantasycamp ::

men ni pašček všeč pa te ure delujejo tko preveč enostavno je pa seveda boljš kot nič kar mam zdej :)

men je kej takega zelo sofisticirano in zelo lep pašček ma






RejZoR ::

Mene pa glih taki diali odbijajo. Čist preveč načičkano. Sam bolj sledim filozofiji, da mora bit dial kar se da enostaven in čitljiv, da v vsakem momentu brez razmišljanja vidiš koliko je ura. Istočasno pa ima majhne fine detajle, ki dial naredijo poseben. Seiko recimo obvlada igro svetlobe in 3D markerje za ure. Celo najbolj poceni Seiko 5 modeli imajo včasih take diale, da samo debelo gledaš. Ko pa vidiš kakšne GrandSeiko Automatic pa so v igri poleg odsevov in spreminjanja barve še sence, ki jih mečejo urni markerji.

Je pa drugače tole pilot ura (in ne diver), slednje imajo vedno cel kup črtic/markerjev, so tanjše in z večjim premerom.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fantasycamp ::

men pa glih delujejo kot cenene in iz praška, detajlov ne vidim, razumem pa to da se hitrej razbere.

Ura pa ni več nekaj kar je uporabljeno kot časovni pripomoček, je tel bolj priročen, jaz jo gledam bolj kot nekaj kar bi nosil v službo ali pa ko se bolj oblečem, takrat gledam bolj na sofisticiranost in bi potem vzel mix tvojega in mojega...

RejZoR ::

Samo vedi da slike varajo in delajo krivico. V živo vse izgledajo bistveno lepše. Tale zgoraj, ni napačna. Sicer ne po mojem okusu ampak ni napačna. Pri Orientu mi je všeč, da na ugodnejše modele dajejo power reserve indikator. Običajno je to rezervirano za zelo drage modele, oni pa dajejo tud na bolj dostopne modele.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Men sam niso všeč ti silikonski paščki.
Jaz se s paščki sploh ne obremenjujem, ker ga lahko vedno zamenjaš za boljšega oziroma lepšega. V veliki večini primerov so itak standardne velikosti.

Kar se fotk tiče, je pa tudi obratno - nekatere ure so na fotki videti zelo lepe, v resnici pa izpadejo plastik fantastik. Pa pri nekaterih urah precej motijo odbleski na steklu, ki ga na fotkah običajno ne vidiš. Precej pomembno se mi zdi tudi, kako so videti v temi - tu so fotke lahko včasih popolno zavajanje (cifre se v temi 10 minut lepo svetijo, ravno dovolj časa, da jih lahko pofotkajo, potem je pa hitro konec veselja).

Drugače pa me trenutno blazno matra tale Seiko (Kinetic s koledarjem do 2100) - samo je malo drag.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

fantasycamp ::

ja zlo lepa!
ma vse, tko k ta pa kok pocen je!
http://www.amazon.com/Seiko-Black-Stain...

GrimReaper ::

Ura pa ni več nekaj kar je uporabljeno kot časovni pripomoček, je tel bolj priročen

Aja, telefon imaš na roki privezan? Ročne ure ne bo zamenjala nobena stvar, nikoli, kakšen telefon neki, to je za klicat.
Kvečjem bo obratno, da bo v ročno uro vgrajen GSM.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

fantasycamp ::

GrimReaper je izjavil:

Ura pa ni več nekaj kar je uporabljeno kot časovni pripomoček, je tel bolj priročen

Aja, telefon imaš na roki privezan? Ročne ure ne bo zamenjala nobena stvar, nikoli, kakšen telefon neki, to je za klicat.
Kvečjem bo obratno, da bo v ročno uro vgrajen GSM.


ja sej zato danes vsi ure nosijo vse manj pa telefone... ura nikoli ne bo imela dovolj velik ekran za brskat po netu...

RejZoR ::

Uro imaš lahko na seb tud če si čist nag. Kam boš dal pa telefon? Al pa greš ne vem tečt pa hočeš vedit uro. Si boš telefon dal za gate oz da ti bo megaorjaški Galaxy S3/S4 oz še večji Note opletal naokoli po žepu?
Res da je telefon multifunkcijska zadeva, ki ima poleg vsega tud prikaz ure ampak so ure še vedno boljše v določenih primerih. Poleg tega da lahko funkcionirajo tud kot nakit. Sploh to velja za moške, ker nakita sicer nimamo glih velik na izbiro (če primerjamo z ženskam). S telefoni je pa to bolj tko tko. Imaš idiotske in neuporabne Vertu telefone, ki so kao prestižni nakit/telefon, imaš 95% ostalih generičnih plastičnih in tiste par modelov kjer so celo v slovarju poiskali pomen besede "design". Ampak problem takih telefonov pa je da so milo rečeno krhki. Steklo in eluksiran aluminij pač ni nekaj kar bi nosilo besedo "trpežno". Sem imel full alu telefon, ki je bil fancy po izgledu in otipu pa je po prvem srečanju z asfaltom imel grde vidne srebrne buške, ker je mikronski sloj črne takoj izginil ob udarcu. In potem je namesto lepega telefona grd potolčen gadget.

Itaq pa kdor nosi Automatic uro veš da natančnost ni bila nikoli primarnega pomena, drugače bi nosili kvarčno uro. Mehanske ure so prvo nakit, tribute mehaniki (da nekaj deluje tolk natančno samo z mehanskim delovanjem je ogromen dosežek) in šele nakoncu je sama funkcija prikaza časa. Sam imam ogromno elektronskih gadgetov, pa sem šel na mehanske ure točno iz tega razloga. Elektronka nas obkroža vsepovsod, mehanske ure pa so še vedno tista stara dobra mašinerija, ki med delovanjem klika in tiktaka.
Večina mahnjencev na ure bi rekla, da ima zadeva dušo oz srce. Nekaj česar ne bi priznali nobeni elektronski napravi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Uro imaš lahko na seb tud če si čist nag. Kam boš dal pa telefon?
Kam le?


Edino ne vem, zakaj ima tudi uro.:))

O.

s1m0n ::

Zato ker ima tisto na roki verjetno MP3 playerja ali kako specialno napravco

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

RejZoR ::

Ja, ampak ura funkcionira na zapestju. Telefon pa imaš zgolj pritrjen na roko in z njim ne moreš nič delat ko je tam.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fantasycamp ::

debata nima pomena, očitno nekateri uro dajejo na pedestal in je to bolj emocionalen počutek!
Kaj me briga kaj kdo uporablja v bazenu, mobitel je očitno zamenjal uro ker ima lahko več podatkov gor, vse več ljudi ne uporablja ur zaradi tega, je pa ura res lep nakit in tako jo gledam, sploh ko vidim za koliko so dostopne nekatere azijske ure ki zgledajo lepše kot švicarske...
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

replike dragih ur (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Loža
1469267336 (38934) viporologi
»

Od kod ima ROLEX denar? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10520382 (15792) cryptozaver
»

Nakup moške zapestne ure do 500 EUR (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11539356 (20419) TheBlueOne
»

"Večna" ročna ura do 1000€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11237307 (27865) zvery1

Več podobnih tem