» »

Skoraj vse v enem:)

Skoraj vse v enem:)

jest10 ::

klik
Torej ima kdo kaj izkušenj s to, ozeroma s podobnimi zadevami? Zanesljivost, glasnost?(če to ne ustreza tem dvem pogojem, pa kakšen nettop do max 250€)

Uporaba bo samo za spletno bančništvo, ter mogoče parkrat na leto kakšen word dokument, tako da je zmogljivosti čez glavo dovolj. Do sedaj to delo zadovoljvo opravlja zjahan, 800MHz prenosnik, ki počasi spušča dušo, tako da prosim brez dobrohotnih nasvetov, kako nujno se potrebuje 8 jedrni buldožer>:D

tx-z ::

Zanimiva zadeušna:) Me čud, da ni tega blo že prej...Recimo kšn Asus Zen al pa MacBocAir je praktično skor to...Tipkounca z monitorjem :)
tx-z

mtosev ::

atomček.tole bo bolj švoh

itak je potebno dodati še ram in hdd
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bluefish ::

Res? Atom švoh za malce pisanja in net? Ti nisi resen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Invictus ::

Kupi si najcenejši nettop z atomom ali kakšnim sorodnim AMD, daj notri 4 ali 8GB RAMa če lahko, pa bo dovolj za nadaljnih nekaj let.

Lahko pogledaš tudi za kakim rabljenim Mac minijem. " leti star bo čisto dovolj hiter. Vprašanje če bo dovolj poceni ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blackbfm ::

Res? Atom švoh za malce pisanja in net? Ti nisi resen.


dejansko je res švoh ja..z atomom se lahko kar pripraviš na 3/4 čakanja in 1/4 dejanskega dela ali karkoli pač rabiš

jest10 ::

blackbfm je izjavil:

Res? Atom švoh za malce pisanja in net? Ti nisi resen.


dejansko je res švoh ja..z atomom se lahko kar pripraviš na 3/4 čakanja in 1/4 dejanskega dela ali karkoli pač rabiš

Le zakaj tega pri mojem že pokojnem netbooku z enojedernim Atomom nisem opazil:|

mtosev ::

bluefish je izjavil:

Res? Atom švoh za malce pisanja in net? Ti nisi resen.

zelo resen.probi full flash stran odpreti na atomčku pa pol govori
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bluefish ::

mtosev je izjavil:

zelo resen.probi full flash stran odpreti na atomčku pa pol govori
Nimam potrebe po tem, tudi avtor v uvodnem postu ne.

jest10 ::

mtosev je izjavil:

bluefish je izjavil:

Res? Atom švoh za malce pisanja in net? Ti nisi resen.

zelo resen.probi full flash stran odpreti na atomčku pa pol govori

Sem jo na enojedernem in je delalo kar zadovoljivo.

Sicer pa česa od word in bančništvo ti ne razumeš?

Invictus ::

mtosev je izjavil:


zelo resen.probi full flash stran odpreti na atomčku pa pol govori

Od kdaj je pa odpiranje flasha resno delo ?!?!?!?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mtosev ::

ogromno strani uporablja flash in tudi dost resnih strani uporablja flash tak da..
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OK.d ::

samo tukaj pa mora obvezno bit vgrajen ssd
LPOK.d

joze67 ::

Drati znajo biti problem. VGA je težak in trd (praviloma).

Če to ne moti, teoretično ne more biti slabše kot prenosnik. V praksi pa je stvar izvedbe.

blackbfm ::

Le zakaj tega pri mojem že pokojnem netbooku z enojedernim Atomom nisem opazil


Al si navajen na počasnost pa ne opaziš, al pa imaš računalnik zato da ti idla. Tehnologija in zmogljivosti se povečujejo z namenom, ne pa zato ker je nekomu tam pri intlu slučajno dolgčas.

jest10 ::

blackbfm je izjavil:

Le zakaj tega pri mojem že pokojnem netbooku z enojedernim Atomom nisem opazil


Al si navajen na počasnost pa ne opaziš, al pa imaš računalnik zato da ti idla. Tehnologija in zmogljivosti se povečujejo z namenom, ne pa zato ker je nekomu tam pri intlu slučajno dolgčas.

Seveda, z 3,3GHz X4 Athlonom in SSD jem sem zihr navajen na počasnost.
Enim je zgleda preveč težko dojeti, da imajo različni sistemi različen namen. Ne stremi vse samo k čimveč točkam v xyz testu. In ja, če imaš urejen sistem je tudi enojedrni Atom dovolj za normalna vsakodnevna opravila povprečnega uporabnika. Dvojerdni pa sploh.
Sicer pa v tej temi ne sprašujem NIČ glede zmogljivosti, ker točno vem koliko jo potrebujem. Zanima me le in samo zanesljivost.

Relanium ::

blackbfm je izjavil:

Res? Atom švoh za malce pisanja in net? Ti nisi resen.


dejansko je res švoh ja..z atomom se lahko kar pripraviš na 3/4 čakanja in 1/4 dejanskega dela ali karkoli pač rabiš

... pravi nekdo ki ima na svojem PCju polno aplikacij - just in case,
in pa seveda vse up to date.

Postani minimalist in ti bodo tudi stare kište z majhnimi nadgradnjami letele ko šus,
pa nehaj se hvalit pred sošolci kolk točk dobiš na nekem ŽBLXYJ testu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

m0LN4r ::

Po mojem je res malo švoh. Sicer sem z svojim EEE 1215N zadovoljen (ampak ima grafično, da lahko vsaj youtube hd poganja), je odpiranje stvari, ko pridem z hitrejšega prenosnika mal moteče.

Poglej po kaj takem http://www.mimovrste.com/artikel/274017..., bo na dolgi rok verjetno boljša izbira, če imaš prostorsko stisko.

Sam za tak denar si že lahko sam eno dobro kišto sestaviš, če nimaš prostorske stiske. Še vedno pa si lahko kupiš eee pc in ne rabiš mize za računalnik in delaš stvari v hiši, kjer se ti pač zapaše.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tx-z ::

WinXP so men še kokrtok delal na 400MHz in 256MB rama...z wordom in vso ostalo navlako :) Tko da tle tut ni problema, če je cenovno ugodno :)
tx-z

blackbfm ::

Seveda, z 3,3GHz X4 Athlonom in SSD jem sem zihr navajen na počasnost.


pol pa probaj še z core i serijo od intla:))

Enim je zgleda preveč težko dojeti, da imajo različni sistemi različen namen. Ne stremi vse samo k čimveč točkam v xyz testu.


Ja netbook je kvečjem za poganjanje konzole dovolj zmogljiv, za ostalo šepa. Za točke mi je pa popolnoma vseeno.

... pravi nekdo ki ima na svojem PCju polno aplikacij - just in case,
in pa seveda vse up to date.


Ti povem kaj je gor, win7, office, chrome, itunes (zaradi iphone remota) ter neka specializirana aplikacija. Deluje kot skret (ga raje sploh ne prižigam če ni nujno), aja pa dvojedrni je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Relanium ::

blackbfm je izjavil:


... pravi nekdo ki ima na svojem PCju polno aplikacij - just in case,
in pa seveda vse up to date.


Ti povem kaj je gor, win7, office, chrome, itunes (zaradi iphone remota) ter neka specializirana aplikacija. Deluje kot skret (ga raje sploh ne prižigam če ni nujno), aja pa dvojedrni je.

Zanimivo, win7, office in firefox sem pa gnal BP na enojerdnem Athlonu 3000+
(zdaj nevem točno kako je primerjava v performancu).
Ampak šlo je zadovoljivo, če bi mu dal gor kake starejše office pa mrbit XPje bi pa sploh bilo še hitrej.

Ampak zagotovo obstaja software s katerim bo lahko naredil čisto vse kar rabi in da bo deloval zelo hitro.

Me pa kr srat pritisne, ko vidim kaj vse imajo nekateri navlečeno na PCjih.

jest10 ::

blackbfm je izjavil:


Enim je zgleda preveč težko dojeti, da imajo različni sistemi različen namen. Ne stremi vse samo k čimveč točkam v xyz testu.


Ja netbook je kvečjem za poganjanje konzole dovolj zmogljiv, za ostalo šepa. Za točke mi je pa popolnoma vseeno.

Sorry, ampak pojma nimaš:|
Bmk, če neko stvar namesto 3s odpira 6s. Zadevo se zažene 1x in nato se dela. Ko je odprto, stvar deluje. Gladko. Ja youtube 480p tudi. Heh, še dokaj zahtevne izračune Matlabu sem pacal na njem, je pač delalo 15min, namesto 10min kot na desktopu.
Čudež da smo preživeli čase 700-1000MHz procesorjev, čemur so ekvivalentni enojederni Atomi. Po pisanju nekaterih bi morali imeti vsi najmanj porezane žile in tono antidepresivov na dan;((

Kateri pogumnež mi bo dokazal, da dvojederni Atom z 2GB rama ni dovolj zmogljiv za pisanje v wordu, ter spletno bančništvo? Zdeve, ki jih je 9 let uspešno opravljal 800MHz prenosnik z 512MB rama.
Ne išče se multimedijska postaja, ne išče se igračkarski center, ne išče se mašine za pacanje raw fotk v fotošopu, ne bo se viselo na youtubu...
Išče se nekaj majhnega, tihega, zanesljivega, kar bo vsaj za 4+ leta nadomestilo že omenjeni prenosnik. In ne, ne zanima me jabuk za 500+€

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

blackbfm ::

Jah naredi kar češ, zdaj če ti gre za vsak evro mi jasno, vendar normalen laptop ni toliko dražji kot je boljši

Čudež da smo preživeli čase 700-1000MHz procesorjev, čemur so ekvivalentni enojederni Atomi.


sam sw je šel bistvno naprej, atomi so pa tam nekje ja..po mojem mnenju samo vprašanje časa kdaj grejo na smetišče zgodovine, za osnovne stvari jih bodo tablice požrle, tam je vsaj kolikor tok optimiziran sw.

Ampak šlo je zadovoljivo, če bi mu dal gor kake starejše office pa mrbit XPje bi pa sploh bilo še hitrej.


ja verjamem, samo z xpji je preveč dela, marsikaj ne deluje več out-of-the-box

krneki0001 ::

V petek kupljena zadeva:
- intel ITX plata D2700CD z atomom D2700(2x2.13GHz + HT), intel grafika, 1Gbit mrežna, zvočna kartica in mini pcie konektor
- 4Gb ram
- SSD 128GB
- ohišje ITX

Cena za tole je bila 257evrov. Za brskanje po netu, maile in občasen zagon worda in excela odlična zadeva. Lahko bi še ceneje prišel skozi, če nebi vzel SSD diska, ampak bi enega navadnega 160Gb sata 2 vtaknil notri. S tem bi prišel pod 200 evrov za to mašino.

plata za 80 evrov
http://www.intel.com/content/www/us/en/...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

No vidiš, to je tudi vredu opcija. Mogoče link do štacune s to plato?

krneki0001 ::

Anni ( www.anni.si ), samo je nimajo na netu (cenik na netu), je treba poklicat in naslednji delovni dan jo dobijo in jo imajo potem v skladišču.

V četrtek sem tole zadevo naročil, v petek ob 14:30h sem dobil robo, ob 16h je že sedmica delala normalno na njej. Zadeva deluje resnično odzivno, pa čeprav je samo navaden Atom notri. Osmica je bila inštalirana v kompletu v 9-ih minutah, samo, ker še ni driverjev za grafiko, sem dal sedmico potem gor. (grafika je 640MHz - intel GMA 365 al nekaj takega), tako da takoj ko bodo driverji za tole, gre osmica gor na to mašino. Dela sicer normalno, samo če daš driverje od 32 bitne sedmice, se pokažejo eni problemčki.

Pa podpora za grafiko je samo 32 bitna, tako da moraš dat 32 bitni sistem gor.
Sam sem rešil zadevo s 4GB rama tako, da sem višjih 700mb (4gb je vsega, 3300 je pa uporabljeno) s programom od asrock plat določil kot ramdrive in gasistem uporablja za readyboost in readydrive. Uglavnem zadeva zelo hitro potem deluje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

Intel GMA3650 je grafika in to je u bistvu PowerVR SGX545 grafična, tako da bi mogoče šlo z driverji za PowerVR SGX545 na osmici. Bom danes stestiral.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

SLO_Matej ::

tx-z je izjavil:

Zanimiva zadeušna:) Me čud, da ni tega blo že prej...Recimo kšn Asus Zen al pa MacBocAir je praktično skor to...Tipkounca z monitorjem :)

O, pa je že bilo in ravno od Asusa in še z vgrajenim zaslonom občutljivim na dotik: Asus EeeKeyboard PC.

ASUS Launches the EeeKeyboard PC

jest10 ::

krneki0001 je izjavil:

Anni ( www.anni.si ), samo je nimajo na netu (cenik na netu), je treba poklicat in naslednji delovni dan jo dobijo in jo imajo potem v skladišču.

V četrtek sem tole zadevo naročil, v petek ob 14:30h sem dobil robo, ob 16h je že sedmica delala normalno na njej. Zadeva deluje resnično odzivno, pa čeprav je samo navaden Atom notri. Osmica je bila inštalirana v kompletu v 9-ih minutah, samo, ker še ni driverjev za grafiko, sem dal sedmico potem gor. (grafika je 640MHz - intel GMA 365 al nekaj takega), tako da takoj ko bodo driverji za tole, gre osmica gor na to mašino. Dela sicer normalno, samo če daš driverje od 32 bitne sedmice, se pokažejo eni problemčki.

Pa podpora za grafiko je samo 32 bitna, tako da moraš dat 32 bitni sistem gor.
Sam sem rešil zadevo s 4GB rama tako, da sem višjih 700mb (4gb je vsega, 3300 je pa uporabljeno) s programom od asrock plat določil kot ramdrive in gasistem uporablja za readyboost in readydrive. Uglavnem zadeva zelo hitro potem deluje.

V bistvu mi je bolj všeč D2700MUD zaradi VGA in DVI.
Koliko se pa kaj zadevščina greje, glede na to, da bo v malem ohišju brez ventilacije?

krneki0001 ::

Ventilacija je od napajalnika iz ohišja, ki odvaja vročino. Proc pa kaže ob malo večji obremenitvi, 48 stopinj, tako da se mi ne zdi hudo. Obremenitev je bila pa 720p film, dolg skoraj 2 uri.

CD ima HDMI in DVI in optični izhod za zvok, MUD pa samo DVI in VGA, zato sem vzel CD verzijo.

To plato sem dobil dovolj ugodno, pa grafika je kolikor toliko, drugače pa bi pomoje raje vzel D525 plato ali plato z N2800 procesorjem, pa da ima PCIe vodilo gor, da daš eno nvidio 550Ti gor in zadeva preverjeno deluje dobro.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916890 (10994) solatko
»

Windows 8 na starejšem računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515856 (4911) solatko
»

AMD izdal nova procesorja

Oddelek: Novice / Procesorji
4511164 (9165) Reycis
»

ATOM aka Varčni vrag PC. :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
425053 (3523) floyd1
»

Koliko elektrike pokuri matična plošča

Oddelek: Strojna oprema
152415 (2166) 69charger

Več podobnih tem