» »

SMS "Apple" scam?

SMS "Apple" scam?

RejZoR ::

Na telefon sem dobil sporočilo iz številke +18312245158 da sem bil kao izbran za brezplačno darilo podjetja Apple (yeah right) in da naj grem na naslov:

h**p://apple.si.df4.cc

Sicer je bil zraven kot nek referal, ki sem ga stripal. V SMS-u je bila neka koda, ki naj bi jo vnesel na zgornji spletni strani, da bi prejel brezplačni iPad 3 (yeah right 2x).

Sicer nisem butast ker vem da Apple ne bo nič šenkal, še manj pa kr neki na random me pa iz firbca zanima kaj naj bi spletna stran storila? Razen tega da z vnosom kode potrdiš, da te zaspamajo do onemoglosti...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jamiroq ::

verjetno je kaksen varianta nigerijskega scama; preden bi ti 'poslali' iPad bi jim moral nakazati nekaj $$$, da pokrijejo stroske/davke/taksne ali drugacne takse.

tole sem jaz dobil iz +44 7908 950184:
"I am Mr.Gan,I work with Bank of China.Can I trust you to do business of $8,370,000.00 with you? For more information reply with your Email to ***@rogers.com".

nisem vedel, da spamajo tudi preko sms sporocil...

edit:
gre za sms klub jajca. na tisto stran vpises nekaj, nakar 'preverja' cifro (ki je seveda vedno pravilna), na koncu pa te preusmeri na stran, kjer ti pove, da imas moznost zadeti ipad:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

Eilinel ::

Jst tudi prejela včeraj ob 1:05, da sem srečna dobitnica nekega apple darila. Škoda, da je samo goljufija. Kao prek vpisa svojih podatkov se vpišeš na neko drago sms-varianto.
http://www.hoax-slayer.com/apple-produc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Eilinel ()

3p ::

Isto pri meni. Zglefa da smo bili včeraj slovenci na vrsti za naročanje na nek drag sms scam servis. Vprašanji: Kaj sploh rabijo eni taki da te prijavijo? Telefonsko očitno že imajo. Ali ni tako neprevidnim neopazno lažno predstavljanje za apple kaznivo? Predvidevam da bo apple ja zmogel enega iz horde zaposlenih pravnikov poslati v eno tako dobrodelno akcijo?

šernk ::

Ok, od kje so pa zbrskal te telefonske ven? :O

ne rečem, da bi jaz dobil sms, ker imam vsake toliko kak oglas na internetu kje objavljen s telefonsko, ampak sms je dobila mama, ki gotovo ni prijavljena v noben klub in zagotovo nima telefonske nikjer na internetu javno objavljene :O
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ru7 ::

Pravkar je žena dobila isti sms :)

RejZoR ::

To pomoje sploh ni selektivno ampak pač natrosijo spam folku zaporedno po telefonskih številkah.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Kastko ::

No danes zutraj sem tudi jst prejel ta sms, kliknil sem samo na tisti link, ki je v smsu.. brez da bi kar koli druga vpisval (naprimer ono kodo) ali kaj drugega. Je lahko kaj narobe ko sem kliknil link? Kolker sm razbral ni mnde nič?

Lantus ::

Jaz sem ravnokar dobil takle sms....samo link je malo drugačen od tegale h**p://apple.si.df4.ccje bil brez appla ,...sem pa že izbrisal...

celada ::

Zanimivo, nimam nikjer objavljene svoje telefonske in sem vseno dobil ta sms.

Spc ::

Od kje tem ljudem tel. številke ?
Jaz sem tudi to dobil, bo treba blokirat številko.
 

Gwanaroth ::

Od kje številke..

A je problem napisat en batch, ki pošlje sms na:

+38641000001
... do ...
+38641999999

Isto za 031, 040, ...

Jaz tudi dobil sms danes ponoči.
Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gwanaroth ()

Ines2 ::

Tudi sama dobila tak sms danes na vse zgodaj zjutraj.....

RejZoR ::

Itaq da pošiljajo spam od prve do zadnje številke, kar pomeni, da ne rabiš vedit od nekoga številko, ker se bo tko al tko zgodilo, da boš dobil ta crap. Kar mene bolj bega tukaj je to, da je to ogromno kombinacij, kar pomeni ogromno SMS sporočil, ki jih mora nekdo plačat...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

paket ::

No, včeraj sem iz številke +2348187310290 dobil tole:
"Your no.won ?715,000 pound on APPLE UK AWARD for claims.Send details to:appleiphone_inc@msn.com"

Sem klical na Simobil, kjer pravijo da nisem edini, da pa ne morejo storiti nič, ker nimajo oni nič s tem. Tako da posodobite block filtre oziroma pazite se nigerijcev :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
577485256 (2700) Robert73
»

SMS NATEG HalloKupon Vinjeta -50% (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15630200 (20278) darkolord
»

SMS spam +386 70 387 970

Oddelek: Loža
318511 (7032) gusto
»

Nujno rabim pomoč - pošiljanje smsov

Oddelek: Mobilne tehnologije
214640 (4082) adrian007

Več podobnih tem